Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hát reggel mikor feltöltöttem az akksit 13 V-ra és beraktam akkor világitott és indult elsöre.Megmértem a töltést ######án 14.4-el töltött ugy ahogy kell. De aztán mikor mentem vele pár kört a ház körül lement a töltés 11.5 körülre.Utána gyujtásra csak halványan felvillan a töltésjelzö de nem világit ugy ahogy kéne.És néha igyis beindul egyszer vagy kétszer de utána csak kattog az önditito és nem forog.Amugy most cseréltem diodahidat egyik nap másnap meg fesz szabályzot mer akkor meg 17-18 V-al töltött a generátor és melegedett a saru is :)Ugyanis elöször csak a hidat cseréltem reménykedve hogy a szabályzo nem ment tönkre.Beinditottam akkor volt a töltés 17-18 V na másnap fesz szab. csere.Azota ez a helyzet.

a generátornak gerjesztés kell. cseréld ki a müszerfalba az izzót, és próba. vagy ugy is le tudod próbálni, beinditod, és felpörgeted 4-5 ezerre, ha megjöt a töltés akkor csakennyi a baja. nagyon mást nem tudok mondani, mert nem értek hozzá...

Link to comment
Megosztás:

és ezt mivel lehet megnézni? :lol:

illetve van e vkinek leírása róla hogy ennél a világítás kapcsolónál melyik láb melyik?

ha km számláló sem megy, akkor szerintem nagyobb gond lehet, mert az a kapcsoló azt nem kapcsolja, max a fényerőt állítja, de még nullán is haloványan világít. Tényleg az fel van tekerve. Gondolom, hogy ezt nézted, de hátha. Meg mondjuk a ködlámpára ez nem hat. Nem lehet, hogy valamelyik relé adta meg magát, vagy épp nincs is benne?

Szerintem vedd ki a kapcsolót aztán jó erősen told vissza. Ha nem megy, akkor a biztitáblát nézd végig. (A kezelési végén van egy táblázat ezekről, hogy mi mit csinál, meg asszem a fedelén is, de amit Te leírtál az mind más-más biztiról megy.) Ha az sem, akkor szerintem nem érdemes kisérletezgetni, kell keresni egy autovillamosságist.

Link to comment
Megosztás:

ha km számláló sem megy, akkor szerintem nagyobb gond lehet, mert az a kapcsoló azt nem kapcsolja, max a fényerőt állítja, de még nullán is haloványan világít. Tényleg az fel van tekerve. Gondolom, hogy ezt nézted, de hátha. Meg mondjuk a ködlámpára ez nem hat. Nem lehet, hogy valamelyik relé adta meg magát, vagy épp nincs is benne?

Szerintem vedd ki a kapcsolót aztán jó erősen told vissza. Ha nem megy, akkor a biztitáblát nézd végig. (A kezelési végén van egy táblázat ezekről, hogy mi mit csinál, meg asszem a fedelén is, de amit Te leírtál az mind más-más biztiról megy.) Ha az sem, akkor szerintem nem érdemes kisérletezgetni, kell keresni egy autovillamosságist.

A kapcsoló kivételén túl vagyok...nem hozott semmi eredményt, ezért szerettem volna a lábainál lévő csatiknál mérni ,de nincs róla leírásom....

Ha jól figyeltem a kapcsolási rajzot....sajnos igen is sok köze van annak az egy darab "multi" kapcsolónak a dolgokhoz....a poti teljes ellenállásán kersztűl megy a fesz a napi/km számlálóhoz, a ködlámpa is onnan kapja a reléihez a vezérlő jelet amit kapcsolsz, a műszerfal és a középkonzol pedig a potin keresztűl...szóval szerintem tuti ott a gond valahol(ahol ez kapja a betápot vagy maga ez a kapcsoló, de hol a hiba??.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kapcsoló kivételén túl vagyok...nem hozott semmi eredményt, ezért szerettem volna a lábainál lévő csatiknál mérni ,de nincs róla leírásom....

Ha jól figyeltem a kapcsolási rajzot....sajnos igen is sok köze van annak az egy darab "multi" kapcsolónak a dolgokhoz....a poti teljes ellenállásán kersztűl megy a fesz a napi/km számlálóhoz, a ködlámpa is onnan kapja a reléihez a vezérlő jelet amit kapcsolsz, a műszerfal és a középkonzol pedig a potin keresztűl...szóval szerintem tuti ott a gond valahol(ahol ez kapja a betápot vagy maga ez a kapcsoló, de hol a hiba??.... :lol:

Hmmm...

De a km számláló és a multikijelző világítás nélkül is működik (ugye működik?), mert olyankor a poti kimarad a játékból. Ha mégse működne, akkor inkább irány egy villanyász!

Link to comment
Megosztás:

Hát reggel mikor feltöltöttem az akksit 13 V-ra és beraktam akkor világitott és indult elsöre.Megmértem a töltést ######án 14.4-el töltött ugy ahogy kell. De aztán mikor mentem vele pár kört a ház körül lement a töltés 11.5 körülre.Utána gyujtásra csak halványan felvillan a töltésjelzö de nem világit ugy ahogy kéne.És néha igyis beindul egyszer vagy kétszer de utána csak kattog az önditito és nem forog.Amugy most cseréltem diodahidat egyik nap másnap meg fesz szabályzot mer akkor meg 17-18 V-al töltött a generátor és melegedett a saru is :)Ugyanis elöször csak a hidat cseréltem reménykedve hogy a szabályzo nem ment tönkre.Beinditottam akkor volt a töltés 17-18 V na másnap fesz szab. csere.Azota ez a helyzet.

Hány éves az akksi?

Szerintem az akksi lesz rossz.

Link to comment
Megosztás:

a generátornak gerjesztés kell. cseréld ki a müszerfalba az izzót, és próba. vagy ugy is le tudod próbálni, beinditod, és felpörgeted 4-5 ezerre, ha megjöt a töltés akkor csakennyi a baja. nagyon mást nem tudok mondani, mert nem értek hozzá...

Gerjesztés csak indítás után kell neki,ahogy "felgerjed" a generátor,onnatól már nincs köze az izzóhoz.

Link to comment
Megosztás:

Amugy meddig birja az akksi a tultöltést 17-18 V-al?

Nem bírja, nem véletlen a 14.5v töltő!

Tegyél bele gyári egyenirányítót + fesz. szabályzót még nagyobb kárt nem teszel, az autó többi elektromos cuccainak sem jó a túltöltés, sem a kevés fesz. Az ECU is különösen szereti....

Link to comment
Megosztás:

Haliho.

Ha rosszul raktam össze akkor miért mutatott a müszer stabilan 14.4 V-ot?Kb 10 percet járt a motor igy és akármit felkapcsoltam nem változott az értéke csak pár tizedet.Mikor leálllitottam aztán ujraindit akkor már csak 11.5 körül volt a töltés.És amikor igy inditom akkor megse forgatja az öniditót csak kattog,ezért gondoltam arra hogy nem-e az akksit is elszállt.Ja és ilyen alacsony feszültségen már gyujtásnál a töltésjelzö sem világit hanem csak egy pillanatra halványan felvillan és kész,van amikor 11 V van az akksiba és be is indul.Most nemtudom mivan ilyenkor...

szerintem nézd meg a bekötött vezetékeket mert amit leirtál az azt mutatja hogy beinditás után a forg. rész lekoptatta a szigetelést és ez lehet a gubanc .mármint ami a gencsi belsejében van .

Link to comment
Megosztás:

Hmmm...

De a km számláló és a multikijelző világítás nélkül is működik (ugye működik?), mert olyankor a poti kimarad a játékból. Ha mégse működne, akkor inkább irány egy villanyász!

ahogy néztem a potin ilyenkor is keresztűl megy, de akkor a teljes ellenállás ami leveszi a fényét...tehát nem a tekerő "mozgó ellenállás pontjáról" veszi hanem a teljes ellenállás benne van így annak nem halványul/erúősödik a fénye, mert az előtét ellenállása mindíg ugyanannyi....vki aki megtudja oldani mérjen legyen szíves feszt a kapcsoló kivétele után a lábak helyén...és írja már fel...nagyon kíváncsi lennék, biztos vmi bagatel hiba ami szivat...lehet kicserélem az összes biztit :) hátha megtalálom melyikkel van gond...és az üres helyekre is teszek :lol: de most haver keresi a villanyt benne, mert nincs sok időm rá... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkuval kapcsolatban - bár triviális - én a saruk megtisztításával kezdeném a hibakeresést. Korábbi életemben sokat fizettem érte, mert látszólag tökéletes volt KÍVŰLRŐL, ezért elfogadtam, hogy rendben van. Levéve ott volt a korrózió. Egyébként ugyanolyan hibát produkált a jószág, mint a fentebb felsoroltak. Némi smirgli megoldotta (Kihívott sárga "angyal", elektromos szerelő, kiszerelt és szervizelt önindító, sokat romlott a likviditásom, de tanultam belőle.)

Link to comment
Megosztás:

Halihó.

Végre megcsináltam a kocsit.Az akksim kuka lett,valamint megint kiszedtem a generátorom átnéztem és kiderült hogy a fesz szab.egyik érintkezöje nem ért hozzá a generátor házához szoval nem volt neki test.Azota minden oké.

Így most a töltésem 14.6-14.7 között van eza 2-3 tized jelent valami nagyobb problémát?Magnetti marelli fesz .szab lett beletéve,arra gondoltam ez ennyi értékre van beállitva, lehetséges ez?

Üdv.Atesz

Link to comment
Megosztás:

Mindig okosodik az ember beirtam keresöbe a régi szabályzó számát arra is ezt hozta ki:

Voltage set point.14.7 V

gratulálok...de megsúgom van olyan gomb ott az ablak alján hogy javítás/szerkesztés... :lol: és nem kell hozzá akkor cask 1 post :P remélem te nem vagy sértődékeny :lol:

nálam úgy néz ki hétvége felé irány a villamoságis..egyik ismerősöm ismerősének a nagybátjának a sógorának a testvére.... :) szóval ennyire nem bonyolult, de a lényeg, hogy egyik kollegám jól ismeri a szakit, úgyhogy megszakérti...remélem elárulja mi a gáz...és majd akkor itt is leírom :P de bosszant, hogy nem jöttem eddig rá...de már elegem van ilyen hidegbe még a garázsba is kint lenni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Halihó.

Végre megcsináltam a kocsit.Az akksim kuka lett,valamint megint kiszedtem a generátorom átnéztem és kiderült hogy a fesz szab.egyik érintkezöje nem ért hozzá a generátor házához szoval nem volt neki test.Azota minden oké.

Így most a töltésem 14.6-14.7 között van eza 2-3 tized jelent valami nagyobb problémát?Magnetti marelli fesz .szab lett beletéve,arra gondoltam ez ennyi értékre van beállitva, lehetséges ez?

Üdv.Atesz

14.4V az ideális (azaz cellánként a 2.4V), de egyes japánok még többet is töltenek 15V+

Link to comment
Megosztás:

Volt itt egy belső keringetős motoros téma ,csak le lett zárva,mert régi volt,de most én pont erre lettem figyelmes.

Uhuhu írta ezt a zárszóban:

"általában a belső keringetém motorja vagy az ajtaja törik el.

ilyenkor a belső keringetés müködik csak.

az onnan található ki, hogy gyujtás ráadása után halk motorhangot hallasz a kesztyütartó felöl. ugyanis ha eltörik,akkor a motor állandóan megy.

ha hallod, akkor valami eltört. "

Na most én pont ezt a kis finom zümmögő hangot hallom arról.A kérdésem az lenne,hogy milyen módokon lehet ezt megszüntetni?

Időlegesen valahogy a belső keringető mocit le lehet állítani,hogy ne menjen állandóan,míg a törött alkatrészt felderítem és megszerzem?

Link to comment
Megosztás:

Volt itt egy belső keringetős motoros téma ,csak le lett zárva,mert régi volt,de most én pont erre lettem figyelmes.

Uhuhu írta ezt a zárszóban:

"általában a belső keringetém motorja vagy az ajtaja törik el.

ilyenkor a belső keringetés müködik csak.

az onnan található ki, hogy gyujtás ráadása után halk motorhangot hallasz a kesztyütartó felöl. ugyanis ha eltörik,akkor a motor állandóan megy.

ha hallod, akkor valami eltört. "

Na most én pont ezt a kis finom zümmögő hangot hallom arról.A kérdésem az lenne,hogy milyen módokon lehet ezt megszüntetni?

Időlegesen valahogy a belső keringető mocit le lehet állítani,hogy ne menjen állandóan,míg a törött alkatrészt felderítem és megszerzem?

erről is írtunk már annyit hogy csak na...kesztyűtartó ki...ahonnan hallod a zümmögést, ott elvileg motort kellene találnod, ha csak nem vmi más zümmög benne... :lol: lehúzod a méhecskéről vagy a szúnyogról a csatit és kész... :lol:

Link to comment
Megosztás:

erről is írtunk már annyit hogy csak na...kesztyűtartó ki...ahonnan hallod a zümmögést, ott elvileg motort kellene találnod, ha csak nem vmi más zümmög benne... :lol: lehúzod a méhecskéről vagy a szúnyogról a csatit és kész... :lol:

Lehúzod a csokiról és elhalgat. Csappantyú törik, azt kell cserélni.. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.