Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Helló, bocsika, hogy közbeszólok a társalgásotokba, igazán nem zavarnék hülye kérdésekkel, ha engem nem zavarna a gondom, amit valamelyik oldalon már megérdeklődtem ,de választ nem kaptam. Még mindíg hallom a cicergést a motor felől napi első indításkor, utána már nem, mitől lehet ez? Szivesen vennék némi segítséget, ha már tapasztaltatok ilyet. Kösssssssssszike......

Indítás előtt, közben vagy után?

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi leszek, hogy így meddig fogja bírni. Esetleg lenne bármi értelme a csapot és a lapátot összeragasztani valami erős pillanatragasztóval? Persze a lapát behelyezése után, mert csak utána lehet a csapot beledugni, hogy össze lehessen rendesen szerelni. Ki van ez találva. :)

Szerintem egy kis logikus gondolkodás után magad is rájönnél a helyes válaszra.

Ha mégsem, akkor itt egy kis mankó. :)

  1. magad sem bízol a műtét sikerében
  2. a következő szétszerelés az összerakás fordított sorrendjében fog történni, tehát van antiragasztined? :) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

... (hogyan csináld könyvem nincs)

mod: könyvet leszedtem netről, megnéztem. Tuti, hogy Behr a szellőző rendszerem. Ezek szerint lehúzható? (Egy izzó világítja meg az összes tekerentyűt, meg a 3 nyomógombot is?)

Honnan lehet leszedni ezt a könyvet?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy kis logikus gondolkodás után magad is rájönnél a helyes válaszra.

Ha mégsem, akkor itt egy kis mankó. :)

  1. magad sem bízol a műtét sikerében
  2. a következő szétszerelés az összerakás fordított sorrendjében fog történni, tehát van antiragasztined? :) :rolleyes:

1. hát nem éppen, mert ugyanolyan minőségű "anyag" fogja kapni a terhelést, majd meglátjuk mi sül ki belőle

2. nincs antiragasztinem. :D Ragasztás project törölve. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra G-t, és kicsit csinosítgatásba kezdtem!

Volna egy kérdésem: kiégett az elakadásjelző kapcsolóban az izzóm, most kicseréltem LED-re, de sajnos alaphelyzetben (gyújtáskor) nem világít a kapcsoló, csak akkor villog, ha benyomtam (ha aktív az irányjelzés)! Milyen a ti Astra-tokon a jelzés? Vagy nálatok világít alaphelyzetben is???

Várom válaszotokat!

Köszi!

Alaphelyzetben világítás ráadásakor halványan világít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy tarfóm (nem utángyártott), ami az én kocsimba feleslegesen lett megvéve. Nincsen semmi baja, csak én nem tudom használni. Amennyiben valakinek szüksége van rá, vagy ismer valakit aki éppen venni készül az kérem írjon nekem. Nagyon áron alul odaadnám, mert az üzletben ahol vettem nem vették vissza és levásárolni sem engedték ( no comm).

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy tarfóm (nem utángyártott), ami az én kocsimba feleslegesen lett megvéve. Nincsen semmi baja, csak én nem tudom használni. Amennyiben valakinek szüksége van rá, vagy ismer valakit aki éppen venni készül az kérem írjon nekem. Nagyon áron alul odaadnám, mert az üzletben ahol vettem nem vették vissza és levásárolni sem engedték ( no comm).

Köszönöm

Növekszik sajnos a munkanélküliség, magasabb lehet a bűnözés, én a helyedben egy patent villanykerítést csinálnék belőle. :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

gazdasági válság ide vagy oda, szerintem felháborító, hogy egy cég a saját termékét nem veszi, illetve cseréli be és az alkalmazottak olyan hangnemet engednek meg a vásárlóval szemben, amilyet ezen a helyen. Ha 1-2 héten belül nem sikerül elpasszolnom akkor virágosládát csinálok belőle mérgemben. Az biztos, hogy egy darab kábelt nem fogok vásárolni tőlük többé...

Link to comment
Megosztás:

gazdasági válság ide vagy oda, szerintem felháborító, hogy egy cég a saját termékét nem veszi, illetve cseréli be és az alkalmazottak olyan hangnemet engednek meg a vásárlóval szemben, amilyet ezen a helyen. Ha 1-2 héten belül nem sikerül elpasszolnom akkor virágosládát csinálok belőle mérgemben. Az biztos, hogy egy darab kábelt nem fogok vásárolni tőlük többé...

Fenyegetni kell őket a fogyasztóvédőkkel, kérni kell a vásárlók könyvét, hivatkozni a jogaidra és balhét csinálni jó hangosan a többi vevő füle hallatára. Vissza fogják venni.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ragasztás...én azt max a végső fázisnak gondolnám....ahogy írtam is, nekem 5 éve megy így gond nélkűl..igaz nem is nyomkodom ész nélkűl a gombját...ha megreccsen akkor már van értelme a ragasztgatásnak, de addig én szerelés közben attól tartanék, hogy vmi más is odaragad és akkor már lehet küzdeni..valamint ha utánna mégis gond lenne vele..még roncsolásos techológiával se tudom elképzelni hogy nagyobb szívás nélkűl hogy szedném újra szét...

Na, mission accomplished! :rolleyes: Az eltört része meg lett hegesztve, de az épp végét raktuk a motor felé. Újra megálljt parancsolhatok a külső levegőnek. :) Kiváncsi vagyok meddig fogja bírni, remélem minél tovább.

Link to comment
Megosztás:

Na, mission accomplished! :rolleyes: Az eltört része meg lett hegesztve, de az épp végét raktuk a motor felé. Újra megálljt parancsolhatok a külső levegőnek. :) Kiváncsi vagyok meddig fogja bírni, remélem minél tovább.

Az ősrégi vicc poénja jutott eszembe:

A világűrbe készül az első két malac és egy rendőr. Fellövés előtti utolsó eligazításon ellenőrzik, hogy mindenki tudja-e a dolgát. Sorba jönnek a jelentések:

- 1-es kiképzett malac a hajtóműveket kezelem, navigálok!

- 2-es kiképzett malac tudományos kísérleteket hajtok végre!

Mire a rendőr:

- Malacokat megetetem, gombokat nem nyomokodom!

Link to comment
Megosztás:

Na, mission accomplished! :rolleyes: Az eltört része meg lett hegesztve, de az épp végét raktuk a motor felé. Újra megálljt parancsolhatok a külső levegőnek. :) Kiváncsi vagyok meddig fogja bírni, remélem minél tovább.

Tudtam Én hogy megoldod! :) csak egy kis motiváció kellett :)

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Mindenk előtt áldott ünnepeket!

Tudja valaki, hogyan kell a kesztyűtartó pántját lecserélni. Az ajtón lévó sarló alakú pánt eltört. Megvettem az újakat, de rá nem jövök hogyan tudom kicserélni. Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm!

Mégegyszer Áldott Karácsonyt és Boldog Új Évet!

Link to comment
Megosztás:

Az ősrégi vicc poénja jutott eszembe:

A világűrbe készül az első két malac és egy rendőr. Fellövés előtti utolsó eligazításon ellenőrzik, hogy mindenki tudja-e a dolgát. Sorba jönnek a jelentések:

- 1-es kiképzett malac a hajtóműveket kezelem, navigálok!

- 2-es kiképzett malac tudományos kísérleteket hajtok végre!

Mire a rendőr:

- Malacokat megetetem, gombokat nem nyomokodom!

A vicc jó, de nem is azért szereltük vissza, hogy most ész nélkül nyomogassam majd. Kb két hete volt nálam az autó mikor tönkrement egy esős májusi reggelen, nem is használtam ezt a gombot jóformán, nem nagyon volt rá szükségem.

Boldog, békés Karácsonyt és válságmentes Újévet mindenkinek! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Mindenk előtt áldott ünnepeket!

Tudja valaki, hogyan kell a kesztyűtartó pántját lecserélni. Az ajtón lévó sarló alakú pánt eltört. Megvettem az újakat, de rá nem jövök hogyan tudom kicserélni. Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm!

Mégegyszer Áldott Karácsonyt és Boldog Új Évet!

Az vagy szétcsavarozható vagy talán pattintós lehet? Én csavarokra nem emlékszem a kesztyűtartóban csak a felfogatásukra, de azt sem tartom kizártnak hogy esetleg oldalról kell beforgatni ezeket a tartókat. Ilyen megoldást ugyan hyundai-ban láttam. Több ötletem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Indítás előtt, közben vagy után?

Ahogy az önindító leáll, és beindult a motor, akkor rögtön hallani, csak egy másodperc erejéig. Olyan hang, mikor két fogaskerék ellentétesen forogva egymáshoz ér, de nem olyan hangos mint a sebváltó, ha reccsen. Arra is gondoltam, hogy netán valamelyik folyadékom kevés és nehezen indul meg valami, akár kormányszervó, akár motorolaj, de mindegyik szint megfelelő. Ezért vagyok tanácstalan. A szerelők java persze nem hall semmit, csak én. Pedig nem vagyok denevér... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Tudtam Én hogy megoldod! :rolleyes: csak egy kis motiváció kellett :)

Hát ez a csoda három napig se tartott. :) Megint nyekereg a kesztyűtartó mögött. Habár most mintha mégis határozottan váltaná az irányt, tehát nagyobb ventilátor fokozaton nem pulzálva fújja a levegőt. Pedig fajintosan meg lett csinálva, úgy látszik gyenge minőségű az anyag. Beállítom külsőre, lehúzom a csatit és megpróbálok ilyet bontóból szerezni.

Link to comment
Megosztás:

A vicc jó, de nem is azért szereltük vissza, hogy most ész nélkül nyomogassam majd. Kb két hete volt nálam az autó mikor tönkrement egy esős májusi reggelen, nem is használtam ezt a gombot jóformán, nem nagyon volt rá szükségem.

Boldog, békés Karácsonyt és válságmentes Újévet mindenkinek! :)

Jelentem értettem a célzásokat. Ma délelőtt a kocsiba a két kiképzett malacot beszereztem. :rolleyes: És ezentúl a malacokat megetetem, gombokat nem nyomokodom! :)

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

hp

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenkinek!

Mindenk előtt áldott ünnepeket!

Tudja valaki, hogyan kell a kesztyűtartó pántját lecserélni. Az ajtón lévó sarló alakú pánt eltört. Megvettem az újakat, de rá nem jövök hogyan tudom kicserélni. Ha valaki tud segíteni előre is köszönöm!

Mégegyszer Áldott Karácsonyt és Boldog Új Évet!

Nézd meg az alakját....nekem is cserélni kellett, mert anno az előző tulaj leamortizálta mind2 pántot...gondolom te is azokra pántokra gondolsz, amik nem engednék tovább lenyilni az ajtót...szóval a csere a következő...a bent maradt darabokat úgy tudod kiszedni, hogyha (megnézed az újat...arról látszik és ellenőrizhető hogy jól emlékszem e, hogy) a zsanérok irányába egy határozott mozdulattal (pl fogóval) megbillented, akkor kik kell ugrania a felső részének, majd utánna már ki tudod venni, hiszen alul pedig egy "kampo" van rajta. behelyezés fordított sorrendben, de ha jól emlékszem még mielőtt ide az ajtóba bepattintod, lehet át kell dugni a doboznál is, mert ott vmi ütköző miatt különben utánna nem engedni...ellenőrizd le jól emlékszem e?!

Boldog Karácsonyt Mindenkinek! Jó utat, ha még utaznotok kell ilyenkor is és persze balesetmenteset. Midnenki vigyázzon magára és másokra is, hogy mindenkinek ünnep legyen az ünnep!

Link to comment
Megosztás:

Hát ez a csoda három napig se tartott. :) Megint nyekereg a kesztyűtartó mögött. Habár most mintha mégis határozottan váltaná az irányt, tehát nagyobb ventilátor fokozaton nem pulzálva fújja a levegőt. Pedig fajintosan meg lett csinálva, úgy látszik gyenge minőségű az anyag. Beállítom külsőre, lehúzom a csatit és megpróbálok ilyet bontóból szerezni.

Nem az anyaggal van a gond akkor ott szerintem, hanem sajnos a mocival...egyébként is nagyon erős, de elvileg mivel nincs rajta végálllás kapcsoló, így csak a körön folyó áram vagy a saját nyomaték védelme működtetheti a kör megszakításával vagy egy időzítő ad neki csak bizonyos ideig feszt...ezek közűl viszont sajnos nem tudom melyik van, de én mindenképpen arra gondolok, hogy a moci hibája, ha megint gond van, hacsak nem szerelési hiba lett belőle :rolleyes: ..ha időd engedi szedd szét ismét...és győződj meg róla hogy mi van vele....

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Először is. Mindenkinek Kellemes Ünnepeket.

Utána, sajnos jöjjenek a hibák.....Hütőviz folyik és az óra sem mér.

Probléma az, hogy nem a tartálynál folyik el a viz, hanem valahol máshol, esetleg valakinek tippje, hogy hol folyhat?

És a másik, hogy az óra, hol mér hol nem....ez mi lehet, spirál vagy biztosíték?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Először is. Mindenkinek Kellemes Ünnepeket.

Utána, sajnos jöjjenek a hibák.....Hütőviz folyik és az óra sem mér.

Probléma az, hogy nem a tartálynál folyik el a viz, hanem valahol máshol, esetleg valakinek tippje, hogy hol folyhat?

És a másik, hogy az óra, hol mér hol nem....ez mi lehet, spirál vagy biztosíték?

Üdv.

nézd meg elöl a szönyegeket főleg alatta............ ÁLDOTT ÜNNEPEKET..................

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.