Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv

Nem tudjátok véletlen az lapjárati motor, mennyit mozog? kiszettem hogy megretkelem, és kb 1 mm volt a max mozgása... gondolom az elég gyér...

Az elég kevésnek hangzik, kb 4-5mm

Úgy próbáld megnézni,hogy lásd gyújtáson ás gyújtásnál nélkül is ,miközben ráadod vagy leveszed a gyújtás.

Vagy megkérsz valakit.

Link to comment
Megosztás:

mondták már néhányan ezt is... de kivenni az adagolót és megvizsgáltatni 50.000 Ft...és lehet nem is ez a baja... A kocsiban 80.000 km van.Köszönöm a segítséget!

kezdödő adagoló probléma?

azért irtam kérdőjellel mert a szakik úgyis megcáfolnak vagy megerősítenek.amúgy hány km van a kocsiba?

de azért kérdezd meg egy dízel mágust ő többet fog tudni mondani.

Link to comment
Megosztás:

A dízelen is van ilyen motortakaró műanyagból, a középső ajtó viszont hiányzott róla , ezért gyártottam 1-et.

A környező bontókban érdeklődtem előtte, de azt mondták, hogy nincsnemisvót mert minden autón ez törik össze legelőbb.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire tudom az eredeti gyári az műanyagból van és nincs is minden autón, de például a svájci importból származókon kell lennie.

Elsődleges funkciója a környezetszennyezés megakadályozása, azaz az hogy még véletlenül se csöpögjön az olaj az úttestre. Leginkább ezért is van a svájci autókon, mert amennyire tudom ott büntetik ha folyik az olaj az autódból.

Amelyiken nincs gyárilag (pl. az enyémen se), arra én nem raknám fel, mert szvsz valamilyen szinten akadályozza a motortér átszellőzését, ami mondjuk nyáron egy tempósabb autópályamenetnél nem feltétlen szerencsés (ennek ugye Svájcban nincs jelentősége, mert ott az évi átlaghőmérséklet 9°C a Wikipedia szerint), de ettől függetlenül bármelyik autóra fel lehet tenni.

Nem akarok hülyeséget mondani, de álítólag nem csak környezetszennyezés ellen de a közegellenálás igy ezzel járó fogyasztáscsökkentéssel is jár okosok szerint

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok hülyeséget mondani, de álítólag nem csak környezetszennyezés ellen de a közegellenálás igy ezzel járó fogyasztáscsökkentéssel is jár okosok szerint

Ez tuti így van. Kísérleteztek azza, hogy az autó egész alját beborítják, hogy tök sík legyen: kevesebbet fogyasztott, mondjuk logikus is!

Link to comment
Megosztás:

Csak nem értem a rendszert. Az én kupém 2001-es, tehát elég régi ahhoz hogy ne olyan indokkal hiányozzon a motortakaró hogy "az újabbakból kihagyták", és szvsz elég jól felszerelt is ahhoz, hogy ne ezen akarjanak spórolni...

Am. nekem 3 távirányítós kulcsom van az autóhoz (ez is érdekes mert elvileg 2 lehetne), és csak az egyikben van világító led. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak nem értem a rendszert. Az én kupém 2001-es, tehát elég régi ahhoz hogy ne olyan indokkal hiányozzon a motortakaró hogy "az újabbakból kihagyták", és szvsz elég jól felszerelt is ahhoz, hogy ne ezen akarjanak spórolni...

Am. nekem 3 távirányítós kulcsom van az autóhoz (ez is érdekes mert elvileg 2 lehetne), és csak az egyikben van világító led. :lol:

Az én gépem is 2001-es és nem alap felszereltségű, és én is csodálkoztam itt a cartársak burkolatain... No, mindegy... Dunának/Tiszának szerintem azért ne menjünk emiatt. :)

Egyébként a takaróhiány ellenére nincs vészesen összecsapkodva a motortér, inkább csak porosodás van, az meg a burkolattól függetlenül is lenne, úgyhogy nekem nem ér ez meg 15-20 ezer forintot.

Burkolattal lehet, hogy jobb valamivel a cw-érték, de ezt szerintem fogyasztásban lehetetlen lenne kimutatni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Nem tudjátok véletlen az lapjárati motor, mennyit mozog? kiszettem hogy megretkelem, és kb 1 mm volt a max mozgása... gondolom az elég gyér...

Hol van ez az alapjárati motor? Van egyáltalán Z14XEP-ben? XE-hez találtam, XEP-hez nem... Én is megnézném... valami nagyon nem stimmel az alapjáratommal... remélem nem gyújtótrafó... kimaradnak ütemek és néha pulzál a motor... kiégetve, szelep tisztítva, adalékozva, fojtószelep tisztítva... hidegen nem csinálja, csak melegen. Tartja szépen a 750-et, de kihagyogat és néha átmegy pulzálásba...

Link to comment
Megosztás:

Hol van ez az alapjárati motor? Van egyáltalán Z14XEP-ben? XE-hez találtam, XEP-hez nem... Én is megnézném... valami nagyon nem stimmel az alapjáratommal... remélem nem gyújtótrafó... kimaradnak ütemek és néha pulzál a motor... kiégetve, szelep tisztítva, adalékozva, fojtószelep tisztítva... hidegen nem csinálja, csak melegen. Tartja szépen a 750-et, de kihagyogat és néha átmegy pulzálásba...

Z14XEP nincs alapjárati motor ,mert villanypedál van benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.