Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Az a fura, hogy nyáron azonos útvonal a távolság több mint 15 km, míg ez télen éppen üti a 13 km-t. A kettő között azért több mint 10 % az eltérés. De ezt tapasztaltam már hosszabb távnál is.

A jeladóval kapcsolatban. Néztem az Unixtrade-nél, de ott több fajta is van. Ezek közül melyik lehet jó egy 99-es x14xe-s Astrához?

Remélhetőleg már csak napok kérdése és emberi idő lesz és végre lehet nyugodtan autózni!Már ma is sokkal könnyebben indult és jobban ment a kocsi,még a kuplung is sokkal jobban érezhető volt mint a mínuszban.Nem gondoltam volna,hogy arra is hatással van a hideg.Talán az olajos kuplung miatt?

Link to comment
Megosztás:

Nem csúszik nagyon??? ;)

:blink: ;) Jóóóó,kétértelműen fogalmaztam. :rolleyes: Úgy gondoltam,hogy nem bowdenes rendszerű a kuplung és talán a nagy mínuszok hatással lehetnek esetleg az olajra,ha kis mértékben is,bár ennyi erővel a fékre is ugye,szóval nem tom.....Egyébként annak ellenére,hogy "olajos" ;) most sokkal kevésbé "csúszik",sokkal finomabban el lehet indulni a kocsival,valahogy jobban "adagolhatónak"tűnik.Kicsit idegesített is ,mert még a tél elején mit szenvedtem vele,hogy egy ponton fog és most meg kiderül,hogy a nagy hideg is belejáccot.Remélem nem gyilkoltam le a télen a kuplungot,bár nagyon óvatos voltam vele.

Egy a lényeg,jön a jó idő és végre lehet kocsikázni szerte és szana! :D

Link to comment
Megosztás:

;) :D Jóóóó,kétértelműen fogalmaztam. :rolleyes: Úgy gondoltam,hogy nem bowdenes rendszerű a kuplung és talán a nagy mínuszok hatással lehetnek esetleg az olajra,ha kis mértékben is,bár ennyi erővel a fékre is ugye,szóval nem tom.....Egyébként annak ellenére,hogy "olajos" ;) most sokkal kevésbé "csúszik",sokkal finomabban el lehet indulni a kocsival,valahogy jobban "adagolhatónak"tűnik.Kicsit idegesített is ,mert még a tél elején mit szenvedtem vele,hogy egy ponton fog és most meg kiderül,hogy a nagy hideg is belejáccot.Remélem nem gyilkoltam le a télen a kuplungot,bár nagyon óvatos voltam vele.

Egy a lényeg,jön a jó idő és végre lehet kocsikázni szerte és szana! ;)

Sztem ilyen volt az a kuplung télen is... :blink: Csak mostanra már megszoktad, nem lehet? Én nem éreztem nagy különbséget az enyémnél a tél és nyár között...

Link to comment
Megosztás:

Sztem ilyen volt az a kuplung télen is... :rolleyes: Csak mostanra már megszoktad, nem lehet? Én nem éreztem nagy különbséget az enyémnél a tél és nyár között...

Hát ja,más magyarázatot nem nagyon találok rá,de így egyik napról a másikra..........Egyébként nem nagy különbség,csak valahogy nem kelle annyira figyelni.Mingyá kiderül,megint megyek egy karikát.Ha szerkezetileg végiggondolom,semmit se találok,ami változhatna a hőmérséklet hatására.Mindenesetre most marhára élvezem. :blink:

Más.Mi van a biztosítóval?

Link to comment
Megosztás:

Hát ja,más magyarázatot nem nagyon találok rá,de így egyik napról a másikra..........Egyébként nem nagy különbség,csak valahogy nem kelle annyira figyelni.Mingyá kiderül,megint megyek egy karikát.Ha szerkezetileg végiggondolom,semmit se találok,ami változhatna a hőmérséklet hatására.Mindenesetre most marhára élvezem. :blink:

Más.Mi van a biztosítóval?

Örülök, hogy most élvezed az autót! Ez a tavasz mindenkire jó hatással van... :rolleyes:

Biztosítóval egyelőre még semmi, de majd írok a másik topikba ha van vmi érdemleges, mert ez itt off...

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy most élvezed az autót! Ez a tavasz mindenkire jó hatással van... :rolleyes:

Biztosítóval egyelőre még semmi, de majd írok a másik topikba ha van vmi érdemleges, mert ez itt off...

Ha rám hallgatsz, akkor F Astrát veszel és így a biztosítós pénzből még akár egy Cabrióra is futja. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szó volt itt a hőmérséklet hatásáról az autóra.

Hát nálam volt.

Amikor a nagy mínuszok voltak, utána az első lengéscsillapító, egy-egy nagyobb kilengésnél, vagy összenyomódásnál "csattant" egyet. (talán az olaj volt ledermedve)

Amióta viszont pluszok vannak, azóta semmi, pedig hétvégén volt egy 500km-es túrája is, és semmi... Le is kopogom gyorsan.

Link to comment
Megosztás:

Szó volt itt a hőmérséklet hatásáról az autóra.

Hát nálam volt.

Amikor a nagy mínuszok voltak, utána az első lengéscsillapító, egy-egy nagyobb kilengésnél, vagy összenyomódásnál "csattant" egyet. (talán az olaj volt ledermedve)

Amióta viszont pluszok vannak, azóta semmi, pedig hétvégén volt egy 500km-es túrája is, és semmi... Le is kopogom gyorsan.

Ismerős ez a csattanás típusú hang. Ez a hang valószínűleg a szilentektől jön. Gyakori ez télen, hogy a gumik megdermednek. Nekem is volt ilyen, uhunak is, agának is, sőt apukám Lanosán is... de hallottam már Fábián, meg más Astrákon is, amik éppen fekvőrendőrön hajtottak át hideg időben... :rolleyes: Az első lengéscsillapítók inkább amolyan szuszogó hangot szoktak adni.

Link to comment
Megosztás:

Szó volt itt a hőmérséklet hatásáról az autóra.

Hát nálam volt.

Amikor a nagy mínuszok voltak, utána az első lengéscsillapító, egy-egy nagyobb kilengésnél, vagy összenyomódásnál "csattant" egyet. (talán az olaj volt ledermedve)

Amióta viszont pluszok vannak, azóta semmi, pedig hétvégén volt egy 500km-es túrája is, és semmi... Le is kopogom gyorsan.

Sajnos ez a jelenség nálam is elő szokott jönni, viszont nálam csak a hátsó futómű felől jön a hang. Eddig én is a lengéscsillapítóra gondoltam, de akkor lehet, hogy nem is az okozza? :rolleyes:

A hideg valóban előhozza a jelenséget, de nekem akkor is előjött, amikor túl keményre (2.4) fújtam a gumikat. Akkor el is mentem beméretni a lengéscsillapítókat és éppen a határérték minimumánál voltak. Amikor le lettek engedve a gumik normál értékre, akkor már középértéket mutatott a műszer.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez a jelenség nálam is elő szokott jönni, viszont nálam csak a hátsó futómű felől jön a hang. Eddig én is a lengéscsillapítóra gondoltam, de akkor lehet, hogy nem is az okozza? :rolleyes:

A hideg valóban előhozza a jelenséget, de nekem akkor is előjött, amikor túl keményre (2.4) fújtam a gumikat. Akkor el is mentem beméretni a lengéscsillapítókat és éppen a határérték minimumánál voltak. Amikor le lettek engedve a gumik normál értékre, akkor már középértéket mutatott a műszer.

Érdekes... A szilenthangot tipikusan elölről (első futómű) hallottam még csak és olyan mint mondjuk pl ha a műanyag sárfogó kis bizbasz leérne a földre és súrlódna egy kis ideig (nekem volt ilyenem elöl is és én annó azt hittem, hogy az csinálja a hangot). De lehet hogy jöhet hátulról is...

Link to comment
Megosztás:

az én összes G Astra-mnak (leszámítva az OPC-t) mindnek télen "szuszogott" az első lengéscsillapítója fekvőrendőrön, meg ilyeneken. sőt nagy hidegben a GSI Corsa is. már nem tulajdonítok neki semmi jelentőséget, de régen fostam, hogy ez baj lehet. most akkor mi a helyzet? baj, ha szuszog, nyekeg, nyüvög?

Link to comment
Megosztás:

az én összes G Astra-mnak (leszámítva az OPC-t) mindnek télen "szuszogott" az első lengéscsillapítója fekvőrendőrön, meg ilyeneken. sőt nagy hidegben a GSI Corsa is. már nem tulajdonítok neki semmi jelentőséget, de régen fostam, hogy ez baj lehet. most akkor mi a helyzet? baj, ha szuszog, nyekeg, nyüvög?

Nekem az F Astrám szuszogott időnként.

de, hogy télen, vagy nyáron... erre már nem emlékszem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

az én összes G Astra-mnak (leszámítva az OPC-t) mindnek télen "szuszogott" az első lengéscsillapítója fekvőrendőrön, meg ilyeneken. sőt nagy hidegben a GSI Corsa is. már nem tulajdonítok neki semmi jelentőséget, de régen fostam, hogy ez baj lehet. most akkor mi a helyzet? baj, ha szuszog, nyekeg, nyüvög?

Nem baj, sztem nekem még nyáron is szuszogott fekvőrendőrön a lengéscsillapító. Télen az a plusz szilent nyekergés is szinte normálisnak mondható. Ha jól tudom, Astra 1.6-nak uhu-ék cseréltek szilenteket, ezzel megszűnt neki a hang, de sztem idővel elő fog jönni megint... Állítólag a szilentek gumi részének szilikonozása is hatásos lehet (uhu javíts ki, asszem egyszer vmi ilyesmit mondtál, én meg lehet hülyeséget írok, mert nem értek hozzá), ha vkit nagyon zavar a hang, de valószínű ahhoz szét kéne szedni a futóművet bizonyos szintig.

Link to comment
Megosztás:

gyárilag a szilenteket zsir nélkül rakják össze.

most a mozgástól a szilent belseje megkopik egy picit, és ahogy a hideg, dermedt gumiba elforog a vas stabilizátor, az ad hangot.

bajt nem csinál, csak hangos.

a coupé is nyekerg elöl és hátul is, de nem zavaró, ugyhogy igymarad...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy kis gondom. :blink:

2003-as 1,7 CTDI astrám van és néhány hete azt csinálja, hogy gyújtás után mikor megprobálom beinditani a 10-ből 9-szer el is indul rendesen de néha abszolút nem hajlandó elindulni csak köszörül 5-6 próba után abba is hagyom a probálkozást. :rolleyes: Mérgesen kikászálodok belőle hazamegyek de fél óra alatt megnyugszok és visszamegyek probálkozni s láss csodát indul elsőre. Ez miért lehet? Levegős lehet a rendszer valahol vagy mi? Várom tippeiteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Nem baj, sztem nekem még nyáron is szuszogott fekvőrendőrön a lengéscsillapító. Télen az a plusz szilent nyekergés is szinte normálisnak mondható. Ha jól tudom, Astra 1.6-nak uhu-ék cseréltek szilenteket, ezzel megszűnt neki a hang, de sztem idővel elő fog jönni megint... Állítólag a szilentek gumi részének szilikonozása is hatásos lehet (uhu javíts ki, asszem egyszer vmi ilyesmit mondtál, én meg lehet hülyeséget írok, mert nem értek hozzá), ha vkit nagyon zavar a hang, de valószínű ahhoz szét kéne szedni a futóművet bizonyos szintig.

Sziasztok!

Nekem is volt a futómű felől ez az idegesítő hang, elvittem a cimborámhoz, aki megkente a szilenteket, mert ezeket kenés nélkül szerelik össze, (lásd Ákos hozzászólását) nem tudni miért, és ezután megszünt a probléma. Azt mondta, hogy ez majdnem minden G Astra betegsége, de szerencsére könnyen, olcsón orvosolható.

Link to comment
Megosztás:

Kellett emlegetnünk,itt van megint a hideg....... :rolleyes: :blink: Nekem még a futómű csendben van hála istennek.Viszont mostanában figyelgetem a kuplungot(pedig most este már megint hideg volt) és kicsit megváltozott.Elindulásnál jobban fog mint eddig,nincs olyan érzésem,hogy csúszna.Eddig viszont a felfelé váltogatásnál majdnem,hogy mindegy volt milyen gyorsan engedem fel a pedált,meg se lehetett érezni.Pár napja viszont-főleg kettesnél-határozottan érezni ahogy "ránt egyet".Most van benne 6800km és nagyon kíméletesen bántam vele.Beszélgettem az Opelnél a srácokkal,aszonták,hogy valszeg most kopott igazán össze a szerkezet a tárcsával.Bár nem araszolok állandóan,azért sokalnám,hogy csak mostanra kopott volna össze.......Nem zörög vagy ilyesmi,bár egyszer-kétszer csattant(pl meredek emelkedőn gyors kettesbe váltáskor),de ez szentem normális.A régi motorosokat kérdezném,hogy elképzelhető ez?Azért remélem,hogy ennyi idő alatt nem hullik szét a szerkezet vagy a tárcsa,annyira azért nem vagyok falábú.Mondjuk ahogy ma opeléknél voltam,láttam egy JK-s rendszámú G-t,aminek a diffijéből darabokban jöttek ki a fogaskerekek.........

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Hatamlas nagy gáz van!

Észrevettem hogy csöpög az olajom mikor Lálok valahonnan ott egy folti!

Aláfeküdtem és ezt láttam! Szerintetek??????????

http://dremu.uw.hu/3.jpg

Más szögből:

Nyomatékváltó + félT

OLEJ

Miért folyik az olaj? Van ott szimering? A nyomatékváltó ház és a tengely találkozásánál?

Szerintetek?

Most már nem folyik!!!!!!!!!!!! Kb 4x volt pici csepp a betonon! (Nagy hidegbe!)

Lehet hogy most már nem kell szimeringet cserélni? Vagy csak hidegbe a vetemedés miatt nem tömített?

Van ilyen?

képpel nem idézünk!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.