Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Astra F topikokban is érdemes keresgélni. Lehet ott valaki már megoldott hasonló problémát. :(

Amúgy "lötyög" is a kar?

alul a kulisszában van egy gömbszerű kiképzés rajta, abban többnyire egy perem, abban egy gumigyűrű.

Van aki ezt úgymond kihézagolta, vagyis tett be alá valamit, hogy passzosabb legyen.

Ha ez nem segített, mint infó, akkor tényleg Astra F topikok olvasgatását javaslom, hátha. :P

Link to comment
Megosztás:

Köszi , egyszer már lebontottam a váltókar körüli részt, azt hiszem jobban körül kellene nézni ott bent . Akkor még csak kíváncsi voltam, no meg azt a nagy műanyag valamit megzsíroztam . Az autóval nagyon elégedettek lennénk, ezt a hibát kivéve. Előtte volt pár autóm, féltem is amikor megvettük, de a csalódás kellemes volt ! Gondolok itt a fogyasztásra elsősorban !!

Az F Astrás javaslatodat is megnézem , mert mindenáron meg akarom szüntetni a hibát !

Helló : P Tibi

Ui: Aváltókar nem lötyög, úgy érzem az egészséges határon belül van.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet Mindenkinek !

Egy éve vásároltunk egy 2002-s Astra 1.6 G Caravant. Rengeteg problémánk volt vele, de lassan úrrá lettünk felettük. Sokat sikerült megoldani úgy, hogy olvastam a fórumot. Egyetlen dolog van ami nagyon idegesít, a sebváltó karja intenzív gyorsításkor erősen rezonál , szinte morog. Már rászoktam arra hogy fogom a váltó karját mert akkor csendben van . A sebváltás lehetne gyorsabb is, de ha gyorsabban váltok akkor hangosan csattog . De ez utóbbival még kibékülnek, a rezonálással viszont nem!

Legyetek szivesek segíteni, merre induljak el a hibakeresésben.

Köszönöm a segítségeteket , baráti üdv: P Tibor

Érdemes lenne ellenőrizni az összes motortartó bakot ism, mert ha gyorsításkor jelentkezik, akkor nem hiszem, hogy egy sima kopásról van szó...

Link to comment
Megosztás:

szia!

venni tudsz, de otthon ezt hehetetlen kicserélni.

még emelőn is 2 óra szopás, mert nem férsz hozzá...

Szia!

Nem is én cserélném, hanem szerelő-szakember. Én csak elvinném neki a cuccot.

Csergővel beszéltem, van nekik 1pár ( 900ft/db minusz 15% ugye ). Eltették nekem, holnap megyek érte.

Köszi .

Off

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám ,hogy nem működik a belső levegőkeringtetés gomb ,tehát benyomom és nem világit illetve nem tőrténik semmi.

Kérdésem az lenne ,hogy hogyan tudok én hozzáférni ehez a kapcsoloóhoz?

Van egy olyan érzésem hogy esetleg csak a kapcsolónak van csatlakozási problémája.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám ,hogy nem működik a belső levegőkeringtetés gomb ,tehát benyomom és nem világit illetve nem tőrténik semmi.

Kérdésem az lenne ,hogy hogyan tudok én hozzáférni ehez a kapcsoloóhoz?

Van egy olyan érzésem hogy esetleg csak a kapcsolónak van csatlakozási problémája.

Szia!

Gyakori hiba, hogy a fűtéstekerő az ablakfűtésre van állítva és akkor nem kapcsolható be a belső lev.ker.gomb. Tekerd el máshova hátha csak ennyi a hiba. Jópáran megjárták már ezt....... :(

Off

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám ,hogy nem működik a belső levegőkeringtetés gomb ,tehát benyomom és nem világit illetve nem tőrténik semmi.

Kérdésem az lenne ,hogy hogyan tudok én hozzáférni ehez a kapcsoloóhoz?

Van egy olyan érzésem hogy esetleg csak a kapcsolónak van csatlakozási problémája.

Szerintem off-topic-nál a pont... :P

De ha ezek után sem működik és nem is világit, akkor lehet lehúzták a mociról a kábelt....akkor is ugyanez a jelenség... :(

Link to comment
Megosztás:

Guest beach_boy

Üdvözlet!

Néhány napja vettem egy 1.4 es G-t. 4 éves, 33ekm, korrektül vezetett szervízkönyv, pedáns tulaj, karcmenteshibátlan állapot. (A biztosítós meg is jegyezte, hogy mintha a szalonból hoztam volna.) Mákom volt, ilyet kerestem, de nem is ez a lényeg.

Előtte egy Fabiam volt. Korrekt, gondmentes kis autó, de akkor annyi pénzem volt. De szerettem volna egy kicsit komolyabbat, klímával, meg volt már régebben egy a családban, és akkor beleszerettem a típusba.

Tehát műszakilag rendben van az autó, csak egy kérdésem lenne. Hidegen az alapjárat stabil, nem rángat minden okés, csak a fordulat kb 1300. Kis idő után beáll rendesen 800-ra, de a Fabia után kicsit furcsálltam a dolgot, mivel ott bőven 1000 alatt volt hidegen is mindig. Ez normális ennél a kocsinál?

Rákerestem az alapjárat kifejezésre és Athesya "kolléga" ezt írta: "Hidegindításkor szintén simán elindul, a fordulatszám hidegen kb.: 1200-1500 kürül van." Amivel gondolom a normális működésre utal. Vagy tévedek? Előre is kösz az infót.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Néhány napja vettem egy 1.4 es G-t. 4 éves, 33ekm, korrektül vezetett szervízkönyv, pedáns tulaj, karcmenteshibátlan állapot. (A biztosítós meg is jegyezte, hogy mintha a szalonból hoztam volna.) Mákom volt, ilyet kerestem, de nem is ez a lényeg.

Előtte egy Fabiam volt. Korrekt, gondmentes kis autó, de akkor annyi pénzem volt. De szerettem volna egy kicsit komolyabbat, klímával, meg volt már régebben egy a családban, és akkor beleszerettem a típusba.

Tehát műszakilag rendben van az autó, csak egy kérdésem lenne. Hidegen az alapjárat stabil, nem rángat minden okés, csak a fordulat kb 1300. Kis idő után beáll rendesen 800-ra, de a Fabia után kicsit furcsálltam a dolgot, mivel ott bőven 1000 alatt volt hidegen is mindig. Ez normális ennél a kocsinál?

Rákerestem az alapjárat kifejezésre és Athesya "kolléga" ezt írta: "Hidegindításkor szintén simán elindul, a fordulatszám hidegen kb.: 1200-1500 kürül van." Amivel gondolom a normális működésre utal. Vagy tévedek? Előre is kösz az infót.

látom ez az első hozzászólásod...

Először is grat a géphez! Sok balesetmentes km-t kívánunk. :(

igen, ezeknél a mociknál ez teljesen normális. :P

Link to comment
Megosztás:

Tegnap érdekes hibajelenségre lettem figyelmes. A hátsó ablaktörlőm rendetlenkedik... Ha mosom is az ablakot akkor rendesen töröl kétszer, majd vár egy kicsit (gondolkodik :( 1-2 másodpercet) és még töröl kb 1,5-et. Ennek következtében kb. negyed állásban áll meg. Ha csak simán mosás nélkül törlöm le az ablakot akkor, ha visszaáll "alaphelyzetbe" akkor is kb 2 cm-el feljebb áll meg, mint normálisan. Nem értem.... Mi lehet a hiba? Valakinek ötlet? előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Új infók a rejtélyes hibámhoz. Hátha így könnyebb lesz.

Már hetek óta szivat a kocsim (Z14XE 2002)

Menet közben elkezd rázkódni a motor, és a fura hangja lessz. Ilyenkor az a "rengeteg" 90 lóerő mintha 40-é változna. iszonyatosan lomha lesz, rázkódik, kelepelő hangokat ad.

Ma este megint előjött a jelenség hazafelé jövet a munkából (most hideg motornál)

Megfigyeltem, hogy fél óra autózás után sem állt be az alapjárat a megszokott 750-800 közé.

Hanem:

1000-1100 majd pár másodperc után vissza 650 majd 750-800 közé, majd 10mp után megint az 1000 hez közeledett.

Gázfröccs után 600-ig esett majd 900 végül 750... utána megint előről kezdte a ciklust 1000-nél... Fene se érti....

Előzmények:

Diagnosztikai gép (kb 20× volt már diagnosztikán fél év alatt) csak annyit mond: Szabálytalan gyújtás a 4-es hengerben....

3× trafósor csere, 2× gyertyacsere

Kompresszió mind a 4 hengerben 13 fölött van (ez nem tudom mit jelent de aki ért hozzá annak lehet jó háttérinfó)

Csövek nincsenek megrepedve sehol

A gyártyák minden hengerben szinte teljesen azonosan néznek ki

Hideg vagy meleg, száraz vagy nedves időben egyaránt előjön

meleg és hideg motornál is ugyan úgy előjön

Néha akár 3-4 napig is rendesen működik

Szerintetek a technika ördöge költözött az autóba vagy van valami javítható baja is? :(

Már mondták hogy adjam el és vegyek egy másikat. De ezt semmiképp sem akarom, mert ezt az autót Aputól örököltem aki már sajna nincs köztünk, és nem akarok megválni tőle hogy esetleg egy másik fost sikerüljön kifogni :P

(szerencsére a diagnosztikák mind ingyen voltak, mert már akkor a gatyám is ráment volna a szervízre ha azt nézem hogy az S betűs márkakereskedésben 8500Ft/diagnosztikai vizsgálat az árfolyam )

A válaszokat előre is nagyon szépen megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kollégámnak van egy 2005-ös Astra G 1.4-e. Olyan problémája van, hogy hidegindításkor, közvetlenül indítás után egy sivító, visító hangot hall a motortérből. Ahhoz tudta hasonlítani, mint amikor menet közben pl ráindítózik... eddig még kizárólag hidegen csinálta. Ezzel párhuzamosan van egy olyan probléma, hogy hidegen indítózáskor ha nem ad gázt előfordulhat, hogy leáll, valamint enyhén ingadozik az alapjárat is. 140 ezer km van benne, ami nem kevés és ebből adódóan sok hiba előjöhet, de ezeket leszámítva semmi gond vele. Volt már szervízben, természetesen ott nem csinálta.... Jövő héten valószinűleg ott kell hagyni hosszabb időre, de fel szeretne készülni és persze kiváncsiság is hajtja ;-) ha valakinek van ötlete azt szívesen venné. Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

1552-5507.jpg

ma 1,5 fokban 25 perc autózás(15 perc menet és utána 10 percet álltam alapjáraton mert már gyanakodtam) után itt állt a mutató és az utóbbi időben is feltűnt hogy 90 fölé gyakorlatilag nem nagyon ment még nyáron sem ...

a fogyi is nőtt ugye... mehet akkó ide is a termosztát csere?

Link to comment
Megosztás:

ma 1,5 fokban 25 perc autózás(15 perc menet és utána 10 percet álltam alapjáraton mert már gyanakodtam) után itt állt a mutató és az utóbbi időben is feltűnt hogy 90 fölé gyakorlatilag nem nagyon ment még nyáron sem ...

a fogyi is nőtt ugye... mehet akkó ide is a termosztát csere?

Nekem is ugyanitt áll meg :( 30.000 km van benne

Link to comment
Megosztás:

http://www.picupine.com/pics/1552-5507.jpg

ma 1,5 fokban 25 perc autózás(15 perc menet és utána 10 percet álltam alapjáraton mert már gyanakodtam) után itt állt a mutató és az utóbbi időben is feltűnt hogy 90 fölé gyakorlatilag nem nagyon ment még nyáron sem ...

a fogyi is nőtt ugye... mehet akkó ide is a termosztát csere?

Ha menet közben nem itt áll, akkor csere, de ha szinte mindíg itt áll, akkor semmi gond..szerintem..

mivel hideg van, így a fogyi növekedésen nem kell csodálkozni...ha nem veszélyes...

Nálam télen jelentkezik, ha pl egy hosszabb lejtőn leengedem a gépet és nincs motorfék üzem sem, akkor leesik kb 82 fokra, de ha megyek vele kb itt áll...én tavaly cseréltem termosztátot..QH...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.