Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy X14XE kézi váltós Astrában milyen időszakonként kell kézi váltóban olajat cserélni, és mennyi a feltöltési mennyiség? Ugyanez lenne a kérdésem a szervófolyadékkal is. Ezek cseréje elvégezhető házilag is?

Köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy X14XE kézi váltós Astrában milyen időszakonként kell kézi váltóban olajat cserélni, és mennyi a feltöltési mennyiség? Ugyanez lenne a kérdésem a szervófolyadékkal is. Ezek cseréje elvégezhető házilag is?

Köszönöm a segítségeteket!

elméletileg a váltoban nem kell csak javitásnál a szervo az zöld szinü és nem tudom de egy jo szer. megmondja ezt is azt is .

Link to comment
Megosztás:

Hali.Tudja valaki,hogy a középkonzolt fedő müanyagboritást hogyan lehet leszedni?Két csavart találtam a hamutartó alatt,kettőt a magnó mellett.Van még valahol csavar?

Kesztyűtartót nézted már? Bár én még nem szedttem szét ennyire de nézd meg ott is hát ha van eldugva ott is.

Link to comment
Megosztás:

" hátul Dunlop, úgyhogy nem is a legócskább minőségűek) .

nem a legolcsóbb, de nem is a legjobb... a dunlop amit gyárilag szerelnek az Astra G re az elég nagy kaka gumi. nem a legszarabb mert van rosszabb is, de azért én nem vennék olyat sohase..."

Köszi Uhuhu a véleményt, de akkor adjatok tanácsot, milyen gumira érdemes váltanom?

Én Barumra gondoltam...(Bravuris, Brillantis)

Nem túl drága és állítólag a németországi használtautók nagy része is ilyennel fut, ha nekik megfelel talán itt is jó lesz...

A lényeg az lenne, hogy ne legyen túl hangos.

Tényleg ha már újat veszek a jelenlegi felnijeimre (7Jx15 H2) maradhatok a 195/60 R15 mértű gumiknál mit gondoltok?

Link to comment
Megosztás:

" hátul Dunlop, úgyhogy nem is a legócskább minőségűek) .

nem a legolcsóbb, de nem is a legjobb... a dunlop amit gyárilag szerelnek az Astra G re az elég nagy kaka gumi. nem a legszarabb mert van rosszabb is, de azért én nem vennék olyat sohase..."

Köszi Uhuhu a véleményt, de akkor adjatok tanácsot, milyen gumira érdemes váltanom?

Én Barumra gondoltam...(Bravuris, Brillantis)

Nem túl drága és állítólag a németországi használtautók nagy része is ilyennel fut, ha nekik megfelel talán itt is jó lesz...

A lényeg az lenne, hogy ne legyen túl hangos.

Tényleg ha már újat veszek a jelenlegi felnijeimre (7Jx15 H2) maradhatok a 195/60 R15 mértű gumiknál mit gondoltok?

Michelin Energy Saver 195/65 R15 H 20100Ft.

A barumot 17e körül néztem, de szerintem azért a michelin jobb gumi. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Michelin Energy Saver 195/65 R15 H 20100Ft.

A barumot 17e körül néztem, de szerintem azért a michelin jobb gumi. :sowwy:

A Barum Barvuris már 14 E alatt is hozzáférhető netes gumiboltokban, a Michelin meg 20 E felett van. 4 vagy ideális esetben 5 (pótkerékkel) gumi áránál ez már min. 24-30 E Ft különbség az összköltségben. Azért ez nagyon nem mindegy...

A fenti két márkán kívül valakinek még van favoritja, vagy jó tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Michelin Energy Saver 195/65 R15 H 20100Ft.

A barumot 17e körül néztem, de szerintem azért a michelin jobb gumi. :lol:

én michlein, kléber, goodyear fan vagyok gumiban...

bár a Good Year az dolgozó lány hangos gumi, de nagyon jó vele kanyarodni :sowwy:

a michlein prémium kategória, a klébert meg a michlein gyártja

itt nézz körül, itt nagyon jó áron adnak gumi, és sok sok gumit vettem már itt...

a kléber 13.990 Ft/db a 195/60R15 méretben.

http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=1...1&s%5B%5D=1

bár ha kicsi motoros az autóód, akkor én 185/65R15 gumit vennék.

Link to comment
Megosztás:

nekem pirelli a nyári barum a téli a pirelli jó nem hangos. DE kell majd vennem gumit

michelin enrgyt fogok sztem jövőre. Sztem a michelin nagyon jó gumi a barummban meg nagyon kellemesett csalódtam

Amúgy nem 185/65 a gyári méret?

Nekem a 2007/12 havi kocsin 195/65-ös gumik vannak fent.

A régebbi modelleken van 185-ös (csak nem tudom, hogy melyik modelleken, a 15-ös felni is a 2000 környéki autókra került fel, és akkor még a méret 185-ös volt, hogy mikortól van 195 azt nem tudom)

Link to comment
Megosztás:

nekem pirelli a nyári barum a téli a pirelli jó nem hangos. DE kell majd vennem gumit

michelin enrgyt fogok sztem jövőre. Sztem a michelin nagyon jó gumi a barummban meg nagyon kellemesett csalódtam

Amúgy nem 185/65 a gyári méret?

A 185/65 R15 és a 195/60 R15 is gyári méret, azt nem tudom milyen szempontok alapján szerlték fel az egyes autókra. Talán évjárat vagy motortípus alapján...

Az biztos, hogy a 2004. szeptemberi Astra Classic-omra gyárilag a 195-öst szereltek, mert még most is azokon fut.

A kérdés meg az, hogy a 6 collos gyári keréktárcsáim helyett 7 coll széles alufelnijeimre hogy is tudnám ráhúzni a 185-ös gumit?

Link to comment
Megosztás:

A sárfogó gumit egyszerű feltenni a kocsira?

Kell valamit barkácsolni, vagy?

Asszem elöre veszek, de hátra nem mert az csúnya. Az elsök sokat érnek, nem keni annyira össze a kocsi oldalát. Már unom hogy állandóan tiszta kosz a kocsim oldala. Igaz sötétkék, és nagyon kényes. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

én michlein, kléber, goodyear fan vagyok gumiban...

bár a Good Year az dolgozó lány hangos gumi, de nagyon jó vele kanyarodni :sowwy:

a michlein prémium kategória, a klébert meg a michlein gyártja

itt nézz körül, itt nagyon jó áron adnak gumi, és sok sok gumit vettem már itt...

a kléber 13.990 Ft/db a 195/60R15 méretben.

http://www.startgumi.hu/tyresearch.php?w=1...1&s%5B%5D=1

bár ha kicsi motoros az autóód, akkor én 185/65R15 gumit vennék.

Igen, köszi én is a startgumin nézelődtem, csak sajnos tegnap még akciós volt a Barum (12E) ma meg már nem akciós (14 E).

Erről lecsúsztam, de majd figyelek, mindig vannak ott akciós gumik.

Kleber téligumim már volt az előző autómon, és nagyon meg voltam vele elégedve. A nyári verzióját még nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

Sokféle... olvasd ki a hibakódot :sowwy:

Megtettem. Ahogy tudom, összekötöttem az 5. és 6. lábat, ráadtam a gyújtást. Vártam, hogy a sárga lámpa majd villog, de nem történt. semmi. Elindítottam a motort, de akkor sem változott a helyzet.

Ilyen csatlakozót találtam a kézifék kar alatt:

http://www.topbuzz1.carenthusiasts.co.uk/i...odes/pic007.htm

Mit tegyek ?

Jenő

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.