Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Biztos hogy nem a klima ventije, mert azt nem kapcsoltam akkor be, meg egyébként is ki szoktam kapcsolni, mielőtt leállítom a motort.

Tuti, hogy a hűtőventi, és mióta megint ilyen meleg van, városon belül szinte 5 percenként beindul, megy vagy 1 percet, aztán leáll, de van hogy úgy állítom le, hogy éppen jár a venti. műszer szerint 91-93 fok körül kapcsol és visszahűti 89 körülre, de nyílván fogalmam sincs, hogy mennyire pontos az órája.

A turbót én kizárnám :lol:

Nálam még soha nem ment fel 88 fok fölé. Pedig a napokban is volt araszolgatás rendesen. Legalább 10 km egyes, kettes, majd álás. Ráadásul Olaszba, ahol akkor éppen 34 fok körüli külső hőmérséklet volt. Nem is értettem a dolgot, de örültem neki. Aztán rájöttem, hogy a klíma miatt megy ha kell ha nem a hűtőventi. Így nem is tud túl melegedni.

Link to comment
Megosztás:

Nálam még soha nem ment fel 88 fok fölé. Pedig a napokban is volt araszolgatás rendesen. Legalább 10 km egyes, kettes, majd álás. Ráadásul Olaszba, ahol akkor éppen 34 fok körüli külső hőmérséklet volt. Nem is értettem a dolgot, de örültem neki. Aztán rájöttem, hogy a klíma miatt megy ha kell ha nem a hűtőventi. Így nem is tud túl melegedni.

A tiéd cl2? azokban szokott egy venti lenni, ami vizhűtőt is hűti, meg a klímahűtőt is. Amikor klímázok, olyankor nekem se nagyon kapcsol be a hűtőventi, gondolom valamennyit azért áthűt a vízhűtőre is.

Link to comment
Megosztás:

A tiéd cl2? azokban szokott egy venti lenni, ami vizhűtőt is hűti, meg a klímahűtőt is. Amikor klímázok, olyankor nekem se nagyon kapcsol be a hűtőventi, gondolom valamennyit azért áthűt a vízhűtőre is.

nem csak a cl2...ha bele gondolsz nem mind1 neked melyik venti megy? a 2hűtő egymás mögött van, bármelyik átfúj rajtuk az hűti is..nálam 2 venti van...és ha kint 35 fok van, akkor sem melegszik fel a moci mert ugyanaz a venti is dolgozik, mint ami a mocit hűtené vissza, szóval ha felmelegdne, akkor az már azt jelentené, hogy vissza sem bírja hűteni, normál esetben sem.....:lol:

Link to comment
Megosztás:

A tiéd cl2? azokban szokott egy venti lenni, ami vizhűtőt is hűti, meg a klímahűtőt is. Amikor klímázok, olyankor nekem se nagyon kapcsol be a hűtőventi, gondolom valamennyit azért áthűt a vízhűtőre is.

Igen, a cl2-es. Persze áthűt, hiszen ugyanaz van mindkét feladatra.

Link to comment
Megosztás:

Az alábbi hibára keresem a megoldást.

Tegnap vásárolni voltunk asszonnyal, és amikor kiszáltunk az autóból a "zár" gomb megnyomására semmi reakció..

nyomogattam lelkesen, a kis piros led minden megnyomáskor kivillant...

gondoltam lehet gyengül az elem vagy valami, bezártam kulcsal.

Ma szétszedtem a kulcsot, az elem 3.0V-os és 2.99V van benne, ergó nem az van lemerülve. nyomásra a led világít, de se nem nyitja se nem zárja az autót.

Elhangolódott egymástól az autó és a kulcs? ilyen lehet?

Van valami ötletetek, tapasztalatotok ilyen esettel?

előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

nekem 2001évvégi y17dti-m van ha megy a kondi ventije akkor nem kapcsol be a norm .venti.vagy csak én nem vettem észre.

rossznak nem rossz mert ma figyeltem és 1-2 mm mozgása van a müszernek és jo a motor höfoka.ha ráteszem a légkondit méd lejjebb megy a vizhöfok.

Link to comment
Megosztás:

Az alábbi hibára keresem a megoldást.

Tegnap vásárolni voltunk asszonnyal, és amikor kiszáltunk az autóból a "zár" gomb megnyomására semmi reakció..

nyomogattam lelkesen, a kis piros led minden megnyomáskor kivillant...

gondoltam lehet gyengül az elem vagy valami, bezártam kulcsal.

Ma szétszedtem a kulcsot, az elem 3.0V-os és 2.99V van benne, ergó nem az van lemerülve. nyomásra a led világít, de se nem nyitja se nem zárja az autót.

Elhangolódott egymástól az autó és a kulcs? ilyen lehet?

Van valami ötletetek, tapasztalatotok ilyen esettel?

előre is köszönöm.

szia . gond nélkül cseréld ki az elemet mert én is igy jártam csere után megoldodott a dolog , én is rámértem a kiszedett elemre és 3.1 volt ot mértem és még sem dolgozptt ahogy kellett volna ugy látszikteher alat nem adja le a megfelelö feszkot..

Link to comment
Megosztás:

szia . gond nélkül cseréld ki az elemet mert én is igy jártam csere után megoldodott a dolog , én is rámértem a kiszedett elemre és 3.1 volt ot mértem és még sem dolgozptt ahogy kellett volna ugy látszikteher alat nem adja le a megfelelö feszkot..

Elvégre a 2 éves szervizeken cserélni kell az elemeket. A pótkulcsban is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, nekilátok keresni egy elemet... valamelyik alaplapban asszem van a pincében :lol: :lol::D

mire nem jó a pc-s alkatrészbázis.... :lol:

Nem akarok ünneprontó lenni, de én azért várnék a pezsgőbontással :D .Én is ugyanilyen okból kifolyólag cseréltettem ki az egyébként még teljesen jó elememet, mondván: egy próbát megér.Egy darabig (kb 1-2 napig) mintha jobb lett volna a technika, de utánna kezdte ugyanúgy a szarakodást :lol: Azóta már (egyéb okok miatt) vennem kellett egy zsír gyári távirányítós kulcsot és láss csodát :D :...az sem jobb egy fokkal sem :lol: .Szerencsére igen ritkán, de előfordul, hogy a hagyományos módszerrel kell megtámadnom az ajtózárat :D .

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok ünneprontó lenni, de én azért várnék a pezsgőbontással :lol: .Én is ugyanilyen okból kifolyólag cseréltettem ki az egyébként még teljesen jó elememet, mondván: egy próbát megér.Egy darabig (kb 1-2 napig) mintha jobb lett volna a technika, de utánna kezdte ugyanúgy a szarakodást :lol: Azóta már (egyéb okok miatt) vennem kellett egy zsír gyári távirányítós kulcsot és láss csodát :lol: :...az sem jobb egy fokkal sem :lol: .Szerencsére igen ritkán, de előfordul, hogy a hagyományos módszerrel kell megtámadnom az ajtózárat :D .

majd meglátjuk mit hoz az elemcsere... ha kell ígyen is tudok szerezni egy marékkal :lol: csak lesz közte olyan amivel elműködik még egy ideig :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kisautóm mostanában furcsán viselkedik:

Üresben felmegy a fordulat 1200/1500 rpm-re, ezt még csak vagy 4szer csinálta az elmúlt hét alatt. Nem stabil értékre áll be. Volt úgy, hogy gáz adására visszaesett 800-ra, de úgyis, hogy maradt magas fordulaton.

Kettes fokozatban 3000 rpm-nél, gázt elengedtem, és a durva motorfék helyett kicsit kitartotta majd lágyan elkezdett lassulni. Ezt csak egyszer csinálta a héten.

Mi lehet ez?

A kocsiban 40.000 km van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kisautóm mostanában furcsán viselkedik:

Üresben felmegy a fordulat 1200/1500 rpm-re, ezt még csak vagy 4szer csinálta az elmúlt hét alatt. Nem stabil értékre áll be. Volt úgy, hogy gáz adására visszaesett 800-ra, de úgyis, hogy maradt magas fordulaton.

Kettes fokozatban 3000 rpm-nél, gázt elengedtem, és a durva motorfék helyett kicsit kitartotta majd lágyan elkezdett lassulni. Ezt csak egyszer csinálta a héten.

Mi lehet ez?

A kocsiban 40.000 km van.

Nem vagyok szaki, de ahogy végignyálaztam már majdnem ezt a fórumot, nekem úgy rémlik hogy az alapjárat állító motor lesz a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kisautóm mostanában furcsán viselkedik:

Üresben felmegy a fordulat 1200/1500 rpm-re, ezt még csak vagy 4szer csinálta az elmúlt hét alatt. Nem stabil értékre áll be. Volt úgy, hogy gáz adására visszaesett 800-ra, de úgyis, hogy maradt magas fordulaton.

Kettes fokozatban 3000 rpm-nél, gázt elengedtem, és a durva motorfék helyett kicsit kitartotta majd lágyan elkezdett lassulni. Ezt csak egyszer csinálta a héten.

Mi lehet ez?

A kocsiban 40.000 km van.

Léptetőmotor és/vagy folytószelepház elkoszolódása, esetleg fals levegőt szív... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.