Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na a dízelesek inkább meg se szólaljanak, mert ott aztán mostmár van sok túlbonyolított méregdrága alkatrész :D :lol: Aztán meg kezdenek rájönni a nagyokosok hogy a hiper-szuper nagynyomás jobban károsítja az egészséget mint a kormoló faék agadolós motorok... :(

A legnagyobb szégyen az hogy még mindig robbanó motorokkal járunk, aminek a javítása egyre drágább, fogyasztása érdemben nem változott, cserébe az élettartamuk egyre jobban csökken :D :lol:

Látom olvastad a Totalcaros, féligazságos cikket. :D

Link to comment
Megosztás:

mea culpa... megnézettem vele mégeccer... a zöldkártyán volt az, hogy X14XEP :lol: a forgalmiban már Z14XEP van :lol: gratulálok a zöldkártya kiállítójának :(

Á az semmi, nekem a forgalmiban volt évekig elírva az alvázszám :D

Én sem vettem észre.

ami szép: a vizsgákon is át ment többször is.

Már nem is tudom min bukott ki.

Link to comment
Megosztás:

persze hogy a sok birkája (mi) vegyünk másikat :(

Így van, így kerek a fogyasztói társadalom. :lol: Mondjuk, ha minden "örökké" tartana, nagyon sok munkahely is megszűnne ám - minden területen, szóval ez meg az érem másik oldala. :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem találom a g astra-hoz a hibakód táblázatot megint :( :D :D

valószínű már az idegtől...

itt a fórum keresőjétől meg agyhalált kapok... de gugli sem segít...

mi az ***ért nem mentettem le legutóbb azt nem tudom... :lol:

ha valaki útjába esne esetleg :D :lol:

amugy ( 1031010103103 )

Itt: http://www.obd-diag.hu/index.php?option=co...0&Itemid=49

Link to comment
Megosztás:

Így van, így kerek a fogyasztói társadalom. :lol: Mondjuk, ha minden "örökké" tartana, nagyon sok munkahely is megszűnne ám - minden területen, szóval ez meg az érem másik oldala. :lol:

Legjobban még mindig az "tetszik" hogy páromék voltak gyárlátogatáson ahol harisnyákat készítenek, és az egyik munkás aki kicsit őszinte volt elmagyarázta nekik, hogy azt az XY anyagot azért keverik bele hogy ne legyen tartós a szál, és azonnal elszakadjon ha valamibe beleakad, különben soha nem szakadna el, és nem fogyna. Reméljük nem volt bemikrofonozva a főnökségre :(

Btw, valakinek az alap problémámra nincs tippje?

Link to comment
Megosztás:

Legjobban még mindig az "tetszik" hogy páromék voltak gyárlátogatáson ahol harisnyákat készítenek, és az egyik munkás aki kicsit őszinte volt elmagyarázta nekik, hogy azt az XY anyagot azért keverik bele hogy ne legyen tartós a szál, és azonnal elszakadjon ha valamibe beleakad, különben soha nem szakadna el, és nem fogyna. Reméljük nem volt bemikrofonozva a főnökségre :lol:

Btw, valakinek az alap problémámra nincs tippje?

A Miért vagyunk eme világon?-ra? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tippet. Igen, a műanyag végéig elér a szint. Ha 5 literes a GM-es olaj, akkor majd' 4.5L belement, és ha 3.5L kéne az ideális, akkor ez bőven több. Szóval az ok, hogy a csőből amiben a nívópálca van összeszedi az olajat, de honnan tudom meg, hogy az mennyivel több? Ha ferdén megmérem nem tudom mennyit kell leereszteni/kiszívni. Ezt egyébként hogy lehet egyszerűen otthon elvégezni?

A feltöltési mennyiségnek szűrő cserével együtt 3,5L-nek kellene lennie a könyv szerint,de 3,2-nél nem illik bele többet tölteni,akkor nem lesz nívó felett.

Link to comment
Megosztás:

A legnagyobb szégyen az hogy még mindig robbanó motorokkal járunk, aminek a javítása egyre drágább, fogyasztása érdemben nem változott, cserébe az élettartamuk egyre jobban csökken :( :lol:

Ezzel a kijelentéseddel azért vitába szállnék!

A költségek ugye annyiba kerülnek, amennyibe, ezen a gazdasági helyzeten nem tudunk segíteni, de ma már új autót sem kapsz 175 000 Ft-ért, mint 25 éve mondjuk egy " ezeröcsi"-ért kellett perkálni! Nem is adod el a duplájáért, mint akkor a Ladákat, meg nem is vársz rá 5 évet!

Fogyasztás: Lada 1300 alsó hangon 80-90km/h -val hajtva 8-9, ha már 100-110km/h volt a tempó, akkor 10liter fölött...

Ma ugyanezen paraméterek mellett egy Astrát kihozol 6-8 literből. ( Cipője válogatja... )

Élettartam: ahogy olvasgatom, többünk már közelebb jár a 150e km-hez, van akinek már több is megvan és motorgenerált még nem kellett végrehajtani! ( Kivételek persze vannak - freeze, PGA - de a statisztika még ennek ellenére is jó!

150 ezernél egy Lada már átélte első gyűrűzését, hengerfejet már régen felújították - szimmeringek, szelepfészekmarás, stb - és a tulaj már gyűjtött a hengerfúrásra, a kartergázcső pedig diszkréten a lengőkarra volt irányítva...

Az én egykori F-Astrám 400 ezret is elhaladta a jelenlegi tulajnál, gond nélkül.

A jelenlegi is 136 ezret ment már és még messze a vége. Ha most ki kéne mennem vele Madridba, akkor megtankolnám és indulhatnánk.

Anno egy Pesti kanyar előtt felvásároltuk az összes alkatrész az autósboltban...

Most Te jössz ! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Élettartam: ahogy olvasgatom, többünk már közelebb jár a 150e km-hez, van akinek már több is megvan és motorgenerált még nem kellett végrehajtani! ( Kivételek persze vannak - freeze, PGA - de a statisztika még ennek ellenére is jó!

150 ezernél egy Lada már átélte első gyűrűzését, hengerfejet már régen felújították - szimmeringek, szelepfészekmarás, stb - és a tulaj már gyűjtött a hengerfúrásra, a kartergázcső pedig diszkréten a lengőkarra volt irányítva...

Én vitatkoznék a ladák élettartamán.... A szamarám közel járt a 200e hez, (1300 as) és nem kiméltem.. A motorja megbontatlan volt, olajat nem ette és korához képest nagyon jól ment (20 éves). Ha nem karambolóztam volna vele valszeg még most is avval járnék..

Lehet csak én fogtam ki, de após szintén szamarával oktatott, és nem motorikusan esett szét hanem lerohatt a kaszni a motorról :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én vitatkoznék a ladák élettartamán.... A szamarám közel járt a 200e hez, (1300 as) és nem kiméltem.. A motorja megbontatlan volt, olajat nem ette és korához képest nagyon jól ment (20 éves). Ha nem karambolóztam volna vele valszeg még most is avval járnék..

Lehet csak én fogtam ki, de após szintén szamarával oktatott, és nem motorikusan esett szét hanem lerohatt a kaszni a motorról :lol:

Üdv!

Azért az tény, hogy a mai autók mechanikus alkatrészei sokkal tovább bírják, mint akár 20 évvel ezelőtt. A karbantartási igényről nem is beszélve. Vajon hányan tudnak függőcsapszeget zsírozni, amit elvileg (hangsúlyozom elvileg, hiszen szinte senki nem csinálta) a trabin is pár ezer km-enként meg kellett volna csinálni? Egy mai autónak egy 1000 km-es út annyi, hogy reggel beülsz, este kiszállsz. Régebben ez kaland volt, ahogy a cartárs írta, fel kellett vásárolni a helyi autósbolt készletét a biztos megérkezéshez.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy futómű? nem lehet a kipuff felfüggesztéssel gond? Az is szokott kopogni.

Egyébként nem a csak a telókon múlhat a kopogás.

Kérdés! Mostanában ha ilyen fekvőrendőrre rámegyek (nagyon lassan kb 5-10 el) Az első kekeknél ilyen lőcsös szekérhez hasonló nyikorgás hallaható a hátsóknál semmi. Ez mi lehet?? Csaknem vmelyik szilent szétment ha igen akkor mennyire nehéz a cseréje? Otthon meg tom oldani (tehát spéci szerszám kell-e)? Illetve mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy futómű? nem lehet a kipuff felfüggesztéssel gond? Az is szokott kopogni.

Egyébként nem a csak a telókon múlhat a kopogás.

nem tudom mi lehet a hiba. de ez a kipufogó dolog nincs kizárva kibaszottul idegesít minden gödörben hallani a kopogást mintha nem volna lengéscsillapító olyan hang de ott van az úton . alánézek a hétvégén lehet hogy egy rázópad is szóbajön

Link to comment
Megosztás:

nem tudom mi lehet a hiba. de ez a kipufogó dolog nincs kizárva kibaszottul idegesít minden gödörben hallani a kopogást mintha nem volna lengéscsillapító olyan hang de ott van az úton . alánézek a hétvégén lehet hogy egy rázópad is szóbajön

ugyanígy vagyok ezzel én is , lövésem sincs mi lehet :lol: , majd megnézetem, de a kipuffot megrángatom hátha az

Link to comment
Megosztás:

Szép jó reggelt!

Érdekes téma ez a melyik autó mennyit, hogyan.

Az Opel mi sosem kop el, de ehhez hozzá kell tenni azt, hogy a szükséges alkatrészek cseréje mellett, odafigyelve a használatkor a márkával járó tanácsokra stb.

Ellenben egy ezeröcsi vagy 1200s LADA-hoz 3 dolog kellett: benzin, olaj, elosztórotor fogaskerék. :lol:

A Lada még úgy lett összerakva, hogy azt a valóban legszélsőségesenn körülmények között is megállják a helyüket, igazai Tundra - Tajga mercik votlak ezek. A felszereltési szintjük az persze nem volt a legkiemelkedőbb, és nem volt benne még extra sem. Fűtés olyan volt, hogy még nyáron is fűtött. :lol: Csak LOW meg HI fokozat volt. Viszont állíthatóak voltak a légbefúvói. :(

Nekünk volt ilyen autónk, apám sokat bele is rakott. Nem volt vele semmi nagyobb gond.

Aztán már rutinosan ment a 10-es, 13-as, 17-es, 19-es csillag-villás kulcsal, 1 kalapáccsal illetve egy csavarhúzóval a motorcsere. :D

Nyikorgott is ha száraz volt az idő, de pöccre indult a legnagyobb hidegekbe is. Frankó kis duplasoros vezérműlánc, na az nem ugrott át ellenben a kocka Ladák szíjjas dolgaival később.

Nem volt EGR, nem volt ECU, nem volt ABS, ASR, ESP, AIRBAG, autómata szívató, szervókormány, villany ablak, minden irányba állítható motoros ülés ( főleg ha fixre kellett heggeszteni, mert az orsó elkopott benne :D ) nem volt beszerelt középkonzol, ( vettünk bele valahol egy SEFEX márkájú kardánbox-ot) klímát asszem gyártottak hozzá az oroszok, utólag volt szerelhető. Különösebb szaktudás nélkül, nyugodtan szerelhetted, volt alkatrész hozzá, nem kellett a márkaszervízbe rohangálni minde kis szar üggyel, meg tekketőzni :D, hibakódot villogtatni. AC pumpához elég volt egy harisnya is, ha átszakadt a mebrán. :D

Vagy a szakadt ékszíjj helyett.

Szóval akkor szép volt jó volt.

Vannak még mai is guruló példányok. Én sokat vezettem Ladát, sok dolgot meg lehetett tanulni rajta.

Persze a G Astra-m is király! És persze dízel.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem tudom mi lehet a hiba. de ez a kipufogó dolog nincs kizárva kibaszottul idegesít minden gödörben hallani a kopogást mintha nem volna lengéscsillapító olyan hang de ott van az úton . alánézek a hétvégén lehet hogy egy rázópad is szóbajön

Ilyen koppanás nálam is van hátul, én rángattam, de akkor nem koppant. Valahol tuti odaér a kipufogócső valahova, csak még nem tom hova. Nekem általába akkor ha magasabb behajtón megyek át.

Link to comment
Megosztás:

hát igen a LADA az egy életérzés :lol: bár nekem pár kilométer után majd lerohadt a lábfejem :lol: a fix ülés és a hihetetlen komfortmentes pedál elhelyezésnek köszönhetően :( 1500 kecske :D

De ami nagyon a szívemhez nőtt az a Wartburg Limusin 1000 :D 2 ütem vajszínű villám :D és már a padlóváltós :D

Nagyfater vette merkúrnál, majd faterom hajtotta aztán jogsi után megkaptam én, hogy tanuljak :lol: nem kellett bele semmi csak gyertya jó aksi, kábelek, és keverék :D nah meg pár biztosíték :P

rengetegszer megjártuk vele nyaranta haverokkal szoboszlót debrecent 4-5 en plusz telepakolva egy hétre :P és csak jött ment intézkedett :lol:

Emlékszem egyik nyaralás alkalmával 1 hétig ugye nem volt beindítva stb stb, majd hazafele szoboszlóról éreztünk valami égett szagot, olyan ferodol féleséget :lol: persze hogy a párától az első fékpofák beragadtak :lol: útszélés kerék le csavarhúzó leszed megpucol és vissza és gogo trimpapampampampam trimpampam :lol::D csak úgy húztuk a füstöt B)

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Az astra elött én egy 120-sal gurultam. Az is olyan volt. amit az út szélén meg a garázsban indulás elött meg kellett hekkelni, hogy jó legyen az alapjárat. amit egy csavarhúzóval a levegő keverést piszkálgatva állítottunk nagyapámmal. Abba sem volt szervó, meg ilyenek. Amikor megvettem a G-t, még megvolt a skodri és már egy ideje az újjat vezettem, mikor is vissza ületem egy körre a 120-asba. Minden oké volt azon kívűl, hogy ha nyomtam a pedált nem ment csak vonszolta magát és amikor le akartam húzni az ablakot kerestem a gombot az ajtón, meg a rádiót a kormányról akartram hangosítani, vagy lehalkítani. De nagyon szerettem azt is. Ahhoz sem kellett más csupán egy 30kg-os szerszámos láda a csomagtaróba(ami biztonsági felszerelés is volt ugy, mert hátúl volt a motor). JÓ VOLT AZ IS! :lol: És elvitt mindehova!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.