Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok.Van egy olyan gondom,hogy tegnap megadta magát a generátorom.Már csinálják,holnap kész is lesz.Közbe én már feltöltöttem az akkut,ma be is raktam,meg kicseréltem pár apróságot.Felraktam az akkut,gyújtás ráad,és ment a szervóm.Tudtommal ez csak járó motornál működik,de most valamiért gyújtáson simán tudtam tekerni a kormányt.És most meg még pixel hibás is lett a km-órám.Eddig nem volt az.Lehet hogy más is szétégett?Mit nézzek még meg esetleg?

Csak az órára van ötletem.

Szerintem csak nem érintkezik rendesen,mert ugye most bogarásztál vele a napokban...

Ez a jobbik eset lenne...

A másik pfff,valami relé vagy fogalmam sincs,bogarászd a kapcsolási rajzot

Link to comment
Megosztás:

Na ugye! Még mindig van mit beépíteni! Lassacskán tényleg fullos lesz!

Azért a szép tetőablak beépítésért még mindig csorog a nyálam. :rolleyes:

akkor attól olyan a dukkó a tetején vagy csak az eső esik? :D

és még mindíg van 5letem.... ;)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tapasztalt már valaki olyat, hogy egy konkrét motorfordulat mellett (esetemben kereken 4000) olyan rezonancia érkezik a motor felől, hogy az ülésekben is rendesen érezni, hogy ráz?

Se alatta se fölötte nincs ilyen rezgés/remegés, csak 4000nél.

Ez mondjuk főként pályán zavaró, 140-nél pont ennyi lenne a fordulat, így vagy többel megyek vagy kevesebbel. általában inkább az utóbbi.

Váltófokozattól független, 3-4-5ben is előjön.

válaszokat előre is köszönöm

Biztos, hogy a motor? Én első körben megnézném mondjuk 3.-ban 4000-nél és ha nem ráz, akkor nem a motor. (Ezen esetben első körben egy centirozás, ha az sem, akkor lehet féltengelyt is.)

Link to comment
Megosztás:

Semmi sem biztos, de arra tippelek, mert 3-asban, 4-esben és 5-ösben is próbáltam, mindegyiknél 4000 volt a kritikus. De ma még megnézem 2-esben is.

Biztos, hogy a motor? Én első körben megnézném mondjuk 3.-ban 4000-nél és ha nem ráz, akkor nem a motor. (Ezen esetben első körben egy centirozás, ha az sem, akkor lehet féltengelyt is.)
Link to comment
Megosztás:

Ilyenre gondoltam én is, csak az a fura, hogy pl 4500nál már nem remeg az ülés. Ha a bak lenne a ludas, akkor magasabb fordulaton is kellene éreznem, nem?

Azt hiszem ha lesz egy kis időm, meglátogatom uhuékat.

Motor vagy a váltótartó bak nincs szétmenve? Nekem annó a motortartó bak háza törött el.
Link to comment
Megosztás:

Ilyenre gondoltam én is, csak az a fura, hogy pl 4500nál már nem remeg az ülés. Ha a bak lenne a ludas, akkor magasabb fordulaton is kellene éreznem, nem?

Azt hiszem ha lesz egy kis időm, meglátogatom uhuékat.

Ez a 4000-es fordulat nálam is érdekes. Mondjuk, én a csak a váltókaron érzek enyhe remegést, meg ezen a fordulaton a leghangosabb az autó. Szerintem egyszerűen a motor rezonanciáját felerősíti a kasztni és nincs semmi hiba. Persze, nem árt a motortartó bakokra ránézni, de pl. nekem már új kora óta ilyen kritikus ez a fordulat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.7 CDTI-s astrám van, az utóbbi időben nagyon pörög a motor alapjáraton. Majdhogynem 1000 környékén van a fordulatszám, de ha megállok akkor egy idő után visszaesik normál értékre. 2esben gáz nélkül megy fel az emelkedőn... Mióta ez van a kuplung is jobban kopik. Mi lehet a probléma, volt valakinek hasonló gondja?

A fordszám nekem is ilyen, amíg legalább 5-tel gurulok, 1000 környékén van, aztán visszaesik 800 körülire...

Link to comment
Megosztás:

Csak az órára van ötletem.

Szerintem csak nem érintkezik rendesen,mert ugye most bogarásztál vele a napokban...

Ez a jobbik eset lenne...

A másik pfff,valami relé vagy fogalmam sincs,bogarászd a kapcsolási rajzot

Na működik minden.Mint megtudtam,a generátor ad jelet a szervónak,,és mivel nem volt benne,ezért tudtam gyújtáson tekerni a kormányt.A kijelzőn megmaradt a pixelhiba,de az úgy is cserés lesz,azzal már nem foglalkozom.

Link to comment
Megosztás:

A fordszám nekem is ilyen, amíg legalább 5-tel gurulok, 1000 környékén van, aztán visszaesik 800 körülire...

Nekem álló helyzetben is, pl pirosnál, várni kell hogy visszaessen. 2 szervizben volt már ismerősnél, és azt mondják semmi baja. Gondolj bele, télen jeges lejtős úton mit csinálsz ha húz a motor, ez nem normális dolog...

Link to comment
Megosztás:

Nekem álló helyzetben is, pl pirosnál, várni kell hogy visszaessen. 2 szervizben volt már ismerősnél, és azt mondják semmi baja. Gondolj bele, télen jeges lejtős úton mit csinálsz ha húz a motor, ez nem normális dolog...

Mondjuk 750 helyett ha 1000 az alapjárat, azt nem érzem olyan nagy problémának a jeges út szempontjából...

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk 750 helyett ha 1000 az alapjárat, azt nem érzem olyan nagy problémának a jeges út szempontjából...

Hát majd kíváncsi leszek. De szerintem a kuplung is ettől kopik jobban, sokkal fentebb kezd el fogni mint ezelőtt. Nyílván többet is van használva, nem lehet vele 2esben fordulni kuplung nélkül... :/

Link to comment
Megosztás:

Na működik minden.Mint megtudtam,a generátor ad jelet a szervónak,,és mivel nem volt benne,ezért tudtam gyújtáson tekerni a kormányt.A kijelzőn megmaradt a pixelhiba,de az úgy is cserés lesz,azzal már nem foglalkozom.

Akkor gondolom a segéddiódahíd kimenet van a szervóhoz is bevezetve, így ha nincs ott a generátor, akkor nincs ami lehúzza a töltésjelző lámpa másik oldalát, így a szervóhoz megérkezett a 12V a töltésjelző izzón keresztül, ezért úgy érezte, hogy van töltés. Mondjuk elég ostoba megoldás, mert semmiből se tartana a rendszerfeszültséget figyelni, és az kicsit megbízhatóbb, mint ez. Viszont így akkor megvan, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy ha nincs töltés, akkor is legyen szervó. Egyszerűen le kell húzni a generátorról a töltésvisszajelző vezetékét.

Link to comment
Megosztás:

A kuplungmunkahengerem tegnapra a minimum alá apasztotta a fékfolyadékot... :rolleyes: Utána kell töltögetni, szerdáig remélem kihúzza, akkorra van időpontom. Kb. 6500 km-t bírt ki, garancia - remélem - bejátszik. Van valakinek tapasztalata, hogy milyenre érdemes cseréltetni. Tudom, gyárira lenne jó, de az húzós... Most 20 ezerért van benne ugy. (nem tudom, pontosan milyen). Erre nem feltétlenül akarom cserélni, mert annyira nem jött be, de a gyári (valami 80 ezer körül van) és e között valami jó megoldásba beneveznék, ráfizetéssel. Okosság?

azért én meggondolnék egy ilyent! EZT!

Link to comment
Megosztás:

azért én meggondolnék egy ilyent! EZT!

Köszi, de nekem az alsó kell, a váltónál, ami egyben van a kinyomócsapággyal. Közben rájártam a vaterára, szóval ilyen. Mondjuk ez nagyon baráti ár érte és az alkatrész-szám is egyezik. Ha a szétszerelés után kiderül, hogy valóban ez a munkahenger a hunyó (nem csak valami elhárítható tömítetlenség), nem is nagyon érdemes forszíroznom a garanciát, ez a vaterás mégiscsak gyári lenne... Egyébként ilyen áraim vannak eddig: gyári GM: 74.381 Ft :rolleyes: , Luk: 56.661 Ft, Delco: 43571, ugy.: 22.961 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Akkor gondolom a segéddiódahíd kimenet van a szervóhoz is bevezetve, így ha nincs ott a generátor, akkor nincs ami lehúzza a töltésjelző lámpa másik oldalát, így a szervóhoz megérkezett a 12V a töltésjelző izzón keresztül, ezért úgy érezte, hogy van töltés. Mondjuk elég ostoba megoldás, mert semmiből se tartana a rendszerfeszültséget figyelni, és az kicsit megbízhatóbb, mint ez. Viszont így akkor megvan, hogy mit kell csinálni ahhoz, hogy ha nincs töltés, akkor is legyen szervó. Egyszerűen le kell húzni a generátorról a töltésvisszajelző vezetékét.

Jaja. Én is megijedtem hogy valami komolyabb baj is van annál,hogy leégett a generátor,de nem.

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni hogyha elinditom a kocsimat az alapjárat valanikor pár percre megáll 1500-as fordulatom most kérdem én hogy ez normális vagy nem de nem az hohy nagyon ráforditom a kulcsot hanem értitek hogy mit akarok mondani? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni hogyha elinditom a kocsimat az alapjárat valanikor pár percre megáll 1500-as fordulatom most kérdem én hogy ez normális vagy nem de nem az hohy nagyon ráforditom a kulcsot hanem értitek hogy mit akarok mondani? :rolleyes:

Nem, de olyan jelenség van, hogy amikor indítod akkor az alapjárat felmegy X-re (nekem opelnél 1500-ra) eltelik egy kis idő és visszaáll alapjáratra 800körül ez a természetes jelenség, ha menetközbe lámpánál kezd el ugrálni az alapjárat föl le az nem igazán jó

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni hogyha elinditom a kocsimat az alapjárat valanikor pár percre megáll 1500-as fordulatom most kérdem én hogy ez normális vagy nem de nem az hohy nagyon ráforditom a kulcsot hanem értitek hogy mit akarok mondani? :rolleyes:

felébőlharmadából Értemhoygmit ak arszírni%

SZóvalezszok ígylenni,hoyg1400-1500az alapJáratésutána párperecmúlvaejti vissza

800-ra,semibaja az autóNAKetől.

téLLegjólenne mostmár,ha megtanulnálírnirendesen,mánengemiskezdidegeseíteni/pedig híresenmyugotembervagyok%%%%%

maraddoktíztelettel:a törökszul tán.

Link to comment
Megosztás:

felébőlharmadából Értemhoygmit ak arszírni%

SZóvalezszok ígylenni,hoyg1400-1500az alapJáratésutána párperecmúlvaejti vissza

800-ra,semibaja az autóNAKetől.

téLLegjólenne mostmár,ha megtanulnálírnirendesen,mánengemiskezdidegeseíteni/pedig híresenmyugotembervagyok%%%%%

maraddoktíztelettel:a törökszul tán.

hagydmá, valakinél nem megy, mindenki másból jó. Ő nem a heJes sírásból, az biztos :rolleyes:

kíváncsi vagyok, a válaszod érdemi részét (mármint a műszakira vonatkozót) tudja-e majd dekódolni (vö. kapcs-ford mézgáéknál)

Egyébként normális a fordszám így, előbb írtam vhol, hogy nálam egészen addig 1000 vagy a felett van, hogyha legalább 5-tel megyek, csak az alatt esik vissza 800-ra.

Nemrég vettem észre, hogy az F-hez képest a G kmórája annyira érzékeny, hogy már 3 km/h-t is mutat (GPS szerint annyi). Az Fnél, ha jól emléxem, 10 km/hig meg sem mozdult a mutató. De az is lehet, hogy az a 10 igazából 20 volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.