Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1. Mennyi km van a kocsidban?

2. Mióta mész gázzal?

3. Milyen gáz szett van a kocsiban?

5. Miért gondolod azt, hogy szívsz két éve ezzel a nem mondom ki milyen kocsival, akkor majd azt 5 perc alatt ingyen és alkatrészek beépítése nélkül megoldják Neked, pusztán szakmaszeretetből?

Amúgy ha tényleg olyan gyenge a motor benzinnel - de gázzal sem tökéletes - akkor gondold végig, hogyan működik egy belsőégésű motor, miből lesz az erő! Ha ez sikerül, akkor kapsz egy irányt, merre menjél a javításokkal.

Mert amit eddig csináltatok, az inkább csak próbálkozások voltak vak tyúk is talál szemet alapon - Te meg fizettél a semmiért!

1. 175000km

2. 4 éve van benne, én 2 éve vettem

3. Tartarini, olasz, beszvócsőbe fecskendező

4. Kiamaradt

5. Mert lehet hogy valami kis érzékelőre nem gondol az Opel szakszeriz se... Ők úgy javítanak, hogy rádugják a kütyüt, aszerint nincs hiba, akkor szerintük is az autó tökéletes, nem tudnak vele mit kezdeni, de mivel gázüzemű, vigyem gázoshoz.

Gázosnál... addig nem tudnak a gázon állítani (mert értelmetlen), amíg a benzines részét a benzines szerelők meg nem csinálják, hogy azzal tökéletes legyen.

Miből lesz az erő... levegő, üzemanyag, gyújtás.

-Levegőszűrő új, tiszta, de közvetlen szívótorokba szíváskor sem jobb.

-Üzemanyag - ezt a részét nézte eddig mindenki... szivattyú, szűrők, injektor mind cserélve.

-Gyújtás - gyertyák és trafó cserélve (jó időpontban gyújt, ha gázzal megy).

De pl. ahogy a gáznál is van hűtővíz-hőfokmérő, hogy optimálisan adagolja az üzemanyagot, ha az elromlik, 1 pici alkatrész (1000 Ft), de nem lesz jó a teljesítménye ennyitől... és szét se kell barmolni hozzá az autót.

Ilyesmi megoldásra gondoltam, hiszen a "fődarabok" már mind cserélve lettek.

Ja és a "próbálkozások" a gyár szakszervizeiben történtek BP-n, Dunaharasztin, nem pedig sufniban.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Mi történt? :D

asszongya szerelő hogy generálozni se lehet új moci kell

leugrott a vízcső, visszatettem (megálltunk otthon és pont akkor)

aztán asszonynál megint

csak ő szerintem nem állt meg rögtön :rolleyes::(<_<:(-_-

Link to comment
Megosztás:

Mondtam én hogy 2-3 napig dolgozzon rajta? Ha szaki, lehet 5 perc alatt megtalálja a hibát...

Amúgy meg épp arról van szó, hogy ha nem tudja megcsinálni, akkor nem fizetnék egy fillért se. Ha üzemképes autót adna vissza, természetesen honorálnám. Olvass vissza!

Sz...r munkáért miért fizessek? Azért már adtam eleget. - ez volt a lényeg.

Ha csak akkora baja volna, már rég vígan szaladgálna az utakon! De most már neked is be kéne látnod, hogy nincs az a pénz, ami árán egy plasztikai sebész a leharcolt útszélén szorgalmasan dolgozó nőből szende szüzet tudna applikálni (vagy akár csak második randisat :rolleyes: ).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám.

X14XE

Nehezen indul, nem indul, 2. 3. próbálkozásra indul.

Beindítottam, járattam 1-2percig, leállt.

Amikor tekertetem akkor a töltés és a motordiagnosztika világít, ha beindul akkor néhány mp-ig világít még a diagnosztika aztán kialszik.

kiolvastam a hibakódot, kettőt is ír.

P0200=Befecskendezőszelep funkció-rendellenesség

P0443=T.a.-kipárolgásgátlás-regenerálószelep funkció-rendellenesség

Hozzáértőek válaszát várnám, hogy mit is takarhatnak ezek a problémák.

Nem vagyok autószerelő sajnos. :rolleyes:

Komoly problémával állok szembe?

Link to comment
Megosztás:

asszongya szerelő hogy generálozni se lehet új moci kell

leugrott a vízcső, visszatettem (megálltunk otthon és pont akkor)

aztán asszonynál megint

csak ő szerintem nem állt meg rögtön :rolleyes::(<_<:(-_-

sajnos az isuzu nm fúrható blokk, és ha jól emlékszem akkor nincs is hozzá túlméretes dugattyú. vagyis így emlékszem....

Link to comment
Megosztás:

1. 175000km

2. 4 éve van benne, én 2 éve vettem

3. Tartarini, olasz, beszvócsőbe fecskendező

4. Kiamaradt

5. Mert lehet hogy valami kis érzékelőre nem gondol az Opel szakszeriz se... Ők úgy javítanak, hogy rádugják a kütyüt, aszerint nincs hiba, akkor szerintük is az autó tökéletes, nem tudnak vele mit kezdeni, de mivel gázüzemű, vigyem gázoshoz.

Gázosnál... addig nem tudnak a gázon állítani (mert értelmetlen), amíg a benzines részét a benzines szerelők meg nem csinálják, hogy azzal tökéletes legyen.

Miből lesz az erő... levegő, üzemanyag, gyújtás.

-Levegőszűrő új, tiszta, de közvetlen szívótorokba szíváskor sem jobb.

-Üzemanyag - ezt a részét nézte eddig mindenki... szivattyú, szűrők, injektor mind cserélve.

-Gyújtás - gyertyák és trafó cserélve (jó időpontban gyújt, ha gázzal megy).

De pl. ahogy a gáznál is van hűtővíz-hőfokmérő, hogy optimálisan adagolja az üzemanyagot, ha az elromlik, 1 pici alkatrész (1000 Ft), de nem lesz jó a teljesítménye ennyitől... és szét se kell barmolni hozzá az autót.

Ilyesmi megoldásra gondoltam, hiszen a "fődarabok" már mind cserélve lettek.

Ja és a "próbálkozások" a gyár szakszervizeiben történtek BP-n, Dunaharasztin, nem pedig sufniban.

Hát, ha az erő előállításához csak annyi kéne, amit leírtál, akkor egy csomó vasat megspórolhatnának a gyártók! :rolleyes:

Szerintem kell oda egy tökéletes állapotban lévő- nem kopott, megfelelően tömített mechanika - mert ha ez nincs, akkor állítgathatsz benzinnyomást, adhatsz neki levegőt sőt, még időben is gyújthatsz, az a motor gyenge lesz, mint a harmat.

Az autógáz, az etanol a hagyományos motorokat szép lassan " megeszi", a szelepek idővel nem záródnak rendesen, a gyűrűk besülhetnek a dugattyúban, továbbá az elégtelen kenés miatt kophat maga a hengerfal is, amit ki kéne mérni.

Ha minden hibátlan, akkor jöhetnének a szenzorok, meg az elektronika.

Nálad ezek mind ki lettek cserélve, ennek ellenére elégedetlen vagy a leadott teljesítménnyel, sőt azt írtad, minél többet használod, annál rosszabb lesz!

Még egy megjegyzés: gázzal jó időpontban gyújt! Benzinnel nem??

Amennyiben én tudom, a gázüzemhez kicsit " buherálni kell" az ECU-t is, mert ugye a gáznak az oktánszáma erősen változó, 90- 105 közt cirkál, ami szabályzás nélkül kopogásos égést idéz elő.

Minden estere én a mechanika ellenőrzését tenném előre! Zachi példája igen találó: vissza kéne állítani a " szűzlány " állapotát, főleg ha beigazolódik, hogy inkább hasonlít a tömítettsége az útszéli virágszálakéhoz. Ez azonban nem kis munka! Ingyen meg pláne nem....

További sok sikert a javításhoz!

Link to comment
Megosztás:

asszongya szerelő hogy generálozni se lehet új moci kell

leugrott a vízcső, visszatettem (megálltunk otthon és pont akkor)

aztán asszonynál megint

csak ő szerintem nem állt meg rögtön :rolleyes::(<_<:(-_-

Részvétem.. :D

Kb mennyi ideig ment víz nélkül a kocsi, hogy így tönkrevágta a motort?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
asszongya új motor, vezérműszíj és kellékei csere, olajcsere, munkadíj

300 <_<

20e-t hagytunk ott a szétszedésért, de a kocsit elhoztuk, majd itt helyben megcsináltatom egy szerelővel...

remélem olcsóbb lesz

addig motor a csomagtartóban van :rolleyes:

így egyébként 500ért vették volna be (amúgy is kellene fiatalabb kocsi, de még nem adjuk)

előbb ezt a motor dolgot megcsináltatom, aztán a klímát

meg kap egy belső takarítást, külső polírozást

sötétített üvegeket, tempomatot, ködlámpát

aztán szerintem kész

és vagy akkor adom el vagy megtartom -_-

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
sajnos az isuzu nm fúrható blokk, és ha jól emlékszem akkor nincs is hozzá túlméretes dugattyú. vagyis így emlékszem....

y helyett x (17dt) lesz elvileg a másik moci (tehát már a német)

de megnézetem mással is tuti szar e

mondjuk csupa olaj volt a motor, meg a hűtővízben is volt pár .... deci

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Részvétem.. :rolleyes:

Kb mennyi ideig ment víz nélkül a kocsi, hogy így tönkrevágta a motort?

nem tudom, az a baj hogy nem nézte az órát, amikor leállt a moci, akkor tudta hogy félre kell álni

lehet én se vettem volna észre MUTATÓRÓL, de csak hallhatta, nem értem

Link to comment
Megosztás:

nem tudom, az a baj hogy nem nézte az órát, amikor leállt a moci, akkor tudta hogy félre kell álni

lehet én se vettem volna észre MUTATÓRÓL, de csak hallhatta, nem értem

Nőknél ilyenre nemis lehet számítani. Hugom kb. fél év után egyszer hív, hogy világít valami piros lámpa. Mondom mégis melyik, erre kisakkozzuk, hogy az olajnyomásjelző. Gondolhatjátok, hogy majd frászt kaptam, hogy az így ment. Erre aztán kiderül, hogy álló motornál világít, még mielőtt indítózna. Hát mondom gratulálok, fél év kell hozzá, hogy észrevegyél egy lámpát, ami minden egyes indítás előtt ugyanígy világít...

Másik, hogy jöttek anyámmal barátnőmékhez. Odaérnek, mondják, hogy a benzinszintjelző ahogy haladtak, egyre többet mutatott. Mondom ja, mert mindketten a hőmérőt néztétek annak ellenére, hogy a másik mutatónál ott van a benzinkút szimbólum. Namost ha ilyenek közlekednek egy autóval, akkor kb. addig nem állnak meg, akármi is legyen, amíg gurul...

Link to comment
Megosztás:

20e-t hagytunk ott a szétszedésért, de a kocsit elhoztuk, majd itt helyben megcsináltatom egy szerelővel...

remélem olcsóbb lesz

addig motor a csomagtartóban van <_<

így egyébként 500ért vették volna be (amúgy is kellene fiatalabb kocsi, de még nem adjuk)

előbb ezt a motor dolgot megcsináltatom, aztán a klímát

meg kap egy belső takarítást, külső polírozást

sötétített üvegeket, tempomatot, ködlámpát

aztán szerintem kész

és vagy akkor adom el vagy megtartom -_-

Ismerős érzés... Egyébként ha így rendbekapod, szerintem nem érdemes eladni, ki kell használni, hogy remélhetőleg egy ideig nem lesz vele komolyabb probléma. Egyelőre én is élvezkedek a szépen ketyegő, olajat nem evő fúrt motorommal. Asszonypajtást meg ki kell okosítani hangok, szagok, mutatók figyelésére. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ismerős érzés... Egyébként ha így rendbekapod, szerintem nem érdemes eladni, ki kell használni, hogy remélhetőleg egy ideig nem lesz vele komolyabb probléma. Egyelőre én is élvezkedek a szépen ketyegő, olajat nem evő fúrt motorommal. Asszonypajtást meg ki kell okosítani hangok, szagok, mutatók figyelésére. :rolleyes:

Nekem ez volt az első dolgom... Asszonynak megmutattam mindent, amit figyelni kell. Amikor Ő vezet, bizonyos időközönként fel is teszem neki a keresztkérdéseimet, hogy hány fokos a motor? Ég valami lámpa? Mennyivel mész? Miért nincs rajtad sapka? <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez volt az első dolgom... Asszonynak megmutattam mindent, amit figyelni kell. Amikor Ő vezet, bizonyos időközönként fel is teszem neki a keresztkérdéseimet, hogy hány fokos a motor? Ég valami lámpa? Mennyivel mész? Miért nincs rajtad sapka? :rolleyes:

Nekem ezekre a kérdésekre azt szokta válaszolni: Nem érek rá, figyelnem kell az útra/többiekre...

Link to comment
Megosztás:

Még, hogy a nők egyszerre több dologra is tudnak figyelni.... haha

Nah igen! Meg főleg a kocsiuk műszaki állapotára. Most a héten a melóhelyen egyik kolléganőm c corsájában alig hűtött a kondi. Megkért engem hogy nézzem meg merthogy 10 ezeret akartak kérni a javításért. Mondtam neki ha gázhiányos akkor lehet hogy annyi. De mielőtt lemondtam volna róla beleszálltam motor indít klima be venti 3as fokozat. Hát szép szabályosan kapcsoló kompri az utastér venti pörög is rendesen, mégis akárhova állítom nem igazán akart jönni a levegő, csak úgy jött maxon mintha nálam 1es fokozat felénél. Erre mondom hát ez meg mi. Kérdezem tőle: Te Gabi mikor lett ebbe pollenszűrő cserélve? Erre ő: háát mért ebbe az is van :rolleyes: 3,5 éve van nála a kocsi de ő nem cserélt benne még <_< Hát gyorsan ki is szedtük. Ne tudjátok mi volt abba a szűrőbe. Fülig koszos lettem. Mindenesetre ha már kiszedtem visszaratam a fedelét és kipróbáltam úgy. Hát ég és föl van beáramló levegő ami hozta magával a hűst is -_- Gyorsan odaszólltam a bárdi autós cimbinek hogy tegyen félre kolléganőnek egy pollenszűrőt, amit aztán elhozott én meg kicseréltem neki. Persze előtte elnyomtunk benne egy klímatisztitót is :D

Link to comment
Megosztás:

Nah igen! Meg főleg a kocsiuk műszaki állapotára. Most a héten a melóhelyen egyik kolléganőm c corsájában alig hűtött a kondi. Megkért engem hogy nézzem meg merthogy 10 ezeret akartak kérni a javításért. Mondtam neki ha gázhiányos akkor lehet hogy annyi. De mielőtt lemondtam volna róla beleszálltam motor indít klima be venti 3as fokozat. Hát szép szabályosan kapcsoló kompri az utastér venti pörög is rendesen, mégis akárhova állítom nem igazán akart jönni a levegő, csak úgy jött maxon mintha nálam 1es fokozat felénél. Erre mondom hát ez meg mi. Kérdezem tőle: Te Gabi mikor lett ebbe pollenszűrő cserélve? Erre ő: háát mért ebbe az is van <_< 3,5 éve van nála a kocsi de ő nem cserélt benne még -_- Hát gyorsan ki is szedtük. Ne tudjátok mi volt abba a szűrőbe. Fülig koszos lettem. Mindenesetre ha már kiszedtem visszaratam a fedelét és kipróbáltam úgy. Hát ég és föl van beáramló levegő ami hozta magával a hűst is :D Gyorsan odaszólltam a bárdi autós cimbinek hogy tegyen félre kolléganőnek egy pollenszűrőt, amit aztán elhozott én meg kicseréltem neki. Persze előtte elnyomtunk benne egy klímatisztitót is :)

Hát igen. De azért mentségükről legyen szó, ők másban jeleskednek. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok! ha van csajszi is köztetek akkor sorry :rolleyes:

Nos a következő problémával kell szembe néznem: A motor diagnosztika hiba kódot menet közbe fel-fel dobálja meg kialszik a lámpa, az utolsó tankolásom óta 10,1-re jött ki a fogyasztásom ami rengeteg. 40-60%-ba rakok bele etanolt és igen rendesen használom a légkondit de akkor sem lehet több mint 10 liter.

Azt mondta a szerelőm ( még nem voltam nála), hogy szerinte lamda szonda lesz, azt mondta vigyem el majd megnézi...

Szerintetek?

Ja a lényeg: X14XE

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok! ha van csajszi is köztetek akkor sorry :rolleyes:

Nos a következő problémával kell szembe néznem: A motor diagnosztika hiba kódot menet közbe fel-fel dobálja meg kialszik a lámpa, az utolsó tankolásom óta 10,1-re jött ki a fogyasztásom ami rengeteg. 40-60%-ba rakok bele etanolt és igen rendesen használom a légkondit de akkor sem lehet több mint 10 liter.

Azt mondta a szerelőm ( még nem voltam nála), hogy szerinte lamda szonda lesz, azt mondta vigyem el majd megnézi...

Szerintetek?

Ja a lényeg: X14XE

Nekem is X14XE, mikor megvettem 3000 es fordulat felett kialudt a sárga, az alatt pedig világított, és akkor ott izzittószál (vagy minek mondják) ment el a szondába.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma húznám fel a vezetőoldali elektromos ablakot, de először nem is felfelé indult meg hanem kicsit lefelé és meg is akadt. Megállítom, újra próbálom felhúzni valami kattanó/törő hangot adott ki, de felhúzta. Egy gond van: nem teljesen. Kb 0,5 hiányzik, hogy teljesen fel legyen húzva az ablak. Mivel utcán parkolok szerencsére kézzel fel tudtam húzni maxra, így ha esik az eső nem lesz probléma. Ezenkívül lefelé sem tűnik el teljesen az ablak, hanem egy fél centis rész kint marad az üvegből.

Volt már valakinek ilyen problémája, hogy mégis mi lehet a gond, és mennyibe kerülne a javítása?

Elnézést ha már volt szó erről, de nem találtam a forumon konkrét infot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám.

X14XE

Nehezen indul, nem indul, 2. 3. próbálkozásra indul.

Beindítottam, járattam 1-2percig, leállt.

Amikor tekertetem akkor a töltés és a motordiagnosztika világít, ha beindul akkor néhány mp-ig világít még a diagnosztika aztán kialszik.

kiolvastam a hibakódot, kettőt is ír.

P0200=Befecskendezőszelep funkció-rendellenesség

P0443=T.a.-kipárolgásgátlás-regenerálószelep funkció-rendellenesség

Hozzáértőek válaszát várnám, hogy mit is takarhatnak ezek a problémák.

Nem vagyok autószerelő sajnos. sad.gif

Komoly problémával állok szembe?

Még annyit hozzátennék, hogy üzemi hőfokon is leáll, és keserves beindítani.

Szerintetek, elsőnek érdemes megpróbálni a benzinhez önteni injektor tisztítót?

Előfordul, hogy silány minőségű benzintől leül a gané befecskendezőben?

Itt helyben nagyon sz@r üzemanyagot lehet tankolni, erre gyanakszom. (ideje lenne Agipra váltani, érezhető a különbség)

Járt már valaki hasonlóan?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma húznám fel a vezetőoldali elektromos ablakot, de először nem is felfelé indult meg hanem kicsit lefelé és meg is akadt. Megállítom, újra próbálom felhúzni valami kattanó/törő hangot adott ki, de felhúzta. Egy gond van: nem teljesen. Kb 0,5 hiányzik, hogy teljesen fel legyen húzva az ablak. Mivel utcán parkolok szerencsére kézzel fel tudtam húzni maxra, így ha esik az eső nem lesz probléma. Ezenkívül lefelé sem tűnik el teljesen az ablak, hanem egy fél centis rész kint marad az üvegből.

Volt már valakinek ilyen problémája, hogy mégis mi lehet a gond, és mennyibe kerülne a javítása?

Elnézést ha már volt szó erről, de nem találtam a forumon konkrét infot.

Szia,

Én először megnézném, hogy mi lehet a baj. Az F astra fórumban van valahol egy leírás, hogy miként lehet leszedni az ajtókárpitot. Olcsóbban kijösz, ha megnézed és esetleg bontóból tudsz hozzá alkatrész venni. Az is lehet, hogy csak átugrott valami vagy kilazult egy csavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma húznám fel a vezetőoldali elektromos ablakot, de először nem is felfelé indult meg hanem kicsit lefelé és meg is akadt. Megállítom, újra próbálom felhúzni valami kattanó/törő hangot adott ki, de felhúzta. Egy gond van: nem teljesen. Kb 0,5 hiányzik, hogy teljesen fel legyen húzva az ablak. Mivel utcán parkolok szerencsére kézzel fel tudtam húzni maxra, így ha esik az eső nem lesz probléma. Ezenkívül lefelé sem tűnik el teljesen az ablak, hanem egy fél centis rész kint marad az üvegből.

Volt már valakinek ilyen problémája, hogy mégis mi lehet a gond, és mennyibe kerülne a javítása?

Elnézést ha már volt szó erről, de nem találtam a forumon konkrét infot.

Én arra tippelek, hogy a vezetősín hagyta el a helyét, és az nem engedi a teljes mozgást.

Nálam legalábbis ez történt.

De mindenképp kárpit le és szemrevételezés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.