Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Inkább a hőingadozásra tippeltem volna. Szóval elég egy nem tökéletes PCB+hő+rázkódás, aztán annyi. Az enyémben fél évesen adta meg magát, garanciális csere volt szerencsére. Mondjuk, különösebb előjele nem volt, egy kereszteződésben leállt, aztán többet meg se mukkant...

én még mindig nem értem miért nem volt az jó helyen az anyós oldali lábtérbe,mint régen.

Link to comment
Megosztás:

én még mindig nem értem miért nem volt az jó helyen az anyós oldali lábtérbe,mint régen.

Vagy a tűzfalon. Mondjuk így lehetett spórolni 12,55 eurót a rövidebb vezetékeken... (Aztán biztos, hogy valami ésszerű, mérnöki oka van ennek, csak mi nem találjuk...)

Link to comment
Megosztás:

Vagy a tűzfalon. Mondjuk így lehetett spórolni 12,55 eurót a rövidebb vezetékeken... (Aztán biztos, hogy valami ésszerű, mérnöki oka van ennek, csak mi nem találjuk...)

Inkább marketinges oka. Némi vezetéket megspóroltak, plusz be van biztosítva a meghibásodás nagy valószínűséggel garanciaidőn túl, vagyis lehet eladni másik alkatrészt. Nem tudom, ebben mennyi a hely, de ismerős szerelő már mesélte, hogy egy fickó, akinek szokott néha ezt-azt szerelni, átrakta az Y17DT-n a vezérlőt a blokkról a tűzfalra. Még a vezetékeket sem kellett toldania, talált valami helyett a tűzfalon, ahová odaértek. Ő is úgy volt vele, hogy jobb lesz annak ott nem annyira a blokkon...

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom én sem elképzelni hogy mi a rák miatt tették oda a a tűzforró blokk oldalára az ECU-t. Nekem is sanda gyanúm hogy vmi élettartam rövidítés a cél. Mert ha nagyon vezetéket akartak volna spórolni akkor simán fel tudták volna tenni a tűzfalra mint ahogy már itt vki említette. Szal ésszerűség vagy vmi műszaki ok teljesen kizárva. Tényleg kérdés ha netán behal az ecu és veszek egy bontottat egy ugyanolyan motorkódú kocsiból kiszereltet, akkor hogyan lehet megoldani hogy nálam jó legyen? Gondolok itt az immo ill a motorhoz tanítására. Vagy akkor kellenek a kulcsokból a transzmitterek is ami abba a kocsiba volt? Vagy át lehet tanítani az enyémekre az ecut?

Link to comment
Megosztás:

Eheh,szal nem csak engem zavar a helyesírás! :D

Hát engem eléggé. Meg az idióta rövidítések is, mint például valami helyett vmi és hasonlók. Megértem, hogy sms-ben kell ilyen, hogy minél több információ beleférjen, de itt nem kell a bájtokkal spórolni.

Mindig utáltam a magyarórát, de sokan mondták már, hogy nekem magyartanárnak kellett volna mennem a helyesírásmániám miatt. Mellesleg vessző után szóköz kell! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát engem eléggé. Mindig utáltam a magyarórát, de sokan mondták már, hogy nekem magyartanárnak kellett volna mennem a helyesírásmániám miatt. Mellesleg vessző után szóköz kell! :D

Nyelvében él a nemzet! :wacko:

Borzasztó,hogy itt néha milyen hibák fordulnak elő és ha szólsz érte még te vagy a hülye.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy vettem pár hete egy 5 éves Astra G-t, ami két napja reggelente 5-6-ik indításra indul, aztán napközben nincs baja, egyből indul. Mi lehet a gond?

Másik kérdésem, hogy a középső konzolt, ahol a rádió és levegőszabályzó gombok vannak, hogyan kell leszedni? Mert este nem világítanak alatta a sejtelmes fények és nem látom a kapcsolókat. Van ott valami izzó alatta vagy mi világítja ezeket?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy vettem pár hete egy 5 éves Astra G-t, ami két napja reggelente 5-6-ik indításra indul, aztán napközben nincs baja, egyből indul. Mi lehet a gond?

Másik kérdésem, hogy a középső konzolt, ahol a rádió és levegőszabályzó gombok vannak, hogyan kell leszedni? Mert este nem világítanak alatta a sejtelmes fények és nem látom a kapcsolókat. Van ott valami izzó alatta vagy mi világítja ezeket?

Előre is köszi a válaszokat!

Az indítási problémádra én nem tudok választ, de a másikra igen, nekem is voltak ilyen gondjaim. Ki kell szedni az egész középkonzol-elemet, hogy ki tudd szedni a fűtéskezelő panelt (rádió ki, alatta lévő tárolórekesz ki, 2csavar a szivargyújtónál ill. a hamutartónál, 2db azt hiszem a műanyag tárolórekesz mögött, aztán felül pattintós és kint is van. A fűtéskezelő panel hátulját le kell pattintani, és benne lesz középen egy meztelen izzó, amit ki kell cserélned és jó lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv. minden Delphi klímás sorstársnak!

A téma: hogyan cseréljük illetve javítsuk az eltört külső-belső levegő állító lapátot.

Gyorsan hozzáteszem, hogy a legjobb megoldás egy új vagy alig használt darab lenne, de mivel idő és új alkatrész hiányában nem volt más és gyorsabb megoldásom így hétvégén... így maradt ez a házi barkács módszer :wacko: .

Persze ha sikerülne szereznem egy jó lapátot, akkor elraknám jól…és kicserélném ha ez beadja a kulcsot.

Hozzávalók:

-türelem és kitartás

-minden irányban legalább 50 fokban hajlani képes al- és felkarok :D

-5.5 -ös dugókulcs egy kisméretű racsnis hajtókarral és hosszabbító tengellyel

-torx csavarhúzó készlet

-13-as kulcs az ablaktörlő lapátok leszereléséhez

1. a csináld magad -ban van leírva hogyan szereljük le a szélvédő alatti műanyagot, ezt nem részletezem, ahogyan a kesztyűtartó kiszerelését sem.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/els__l_...ltoltes.hu_.jpg

2. a csavarok kihajtása (ezek fogják többek között a felső részt ahol a lapát van)

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/r_csr_g...ltoltes.hu_.jpg

3. Az állítómotorról a csatlakozó lehúzása, majd az összes csavar kihajtása és a ventilátor félrerakása, hogy a felső részt ki lehessen bújtatni.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/a_venti...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/sz_tsze...ltoltes.hu_.jpg

4. a lapát lakhelye

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/az__ll_...ltoltes.hu_.jpg

5. a hibás tengely két vége

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/a_hib_s...ltoltes.hu_.jpg

Javítani vagy úgy lehet, hogy a törött alkatrészt gyors-kötözővel és ragasztóval rögzítve visszaszereljük (mint ahogy az egyik képen látszik), vagy amit én csináltam, hogy ne a már „fáradt” műanyagot kínozzam tovább.

Levágtam az ép oldal kilógó részét, majd csináltam egy műa. darabot majd erre rögzítettem a levágott dkarikát, amit a sérült oldalba ragasztottam.

Az ép oldalba lyukat fúrtam, majd kialakítottam a hornyot ami az elfordulás ellen biztosítja a csapot.

http://kepfeltoltes.hu/view/090628/jav_t_s...ltoltes.hu_.jpg

Remélem hasznotokra válik ez a leírás.

fel tudnád (tudná valaki) rakni újra a képeket, mert már nem léteznek és kis segítségnek jól jönne

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem. Nem működik a km óra világításom(ellenörző lámpák működnek), a fűtőkonzol világításom(itt is a belsőkeringetés lámpa működik) és a szivargyújtó körüli fény sem. Biztositékok jók, mindegyiket leellenőriztem.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Esetleg tud valaki egy jó villamossági szerelőt budapesten?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Az indítási problémádra én nem tudok választ, de a másikra igen, nekem is voltak ilyen gondjaim. Ki kell szedni az egész középkonzol-elemet, hogy ki tudd szedni a fűtéskezelő panelt (rádió ki, alatta lévő tárolórekesz ki, 2csavar a szivargyújtónál ill. a hamutartónál, 2db azt hiszem a műanyag tárolórekesz mögött, aztán felül pattintós és kint is van. A fűtéskezelő panel hátulját le kell pattintani, és benne lesz középen egy meztelen izzó, amit ki kell cserélned és jó lesz :D

Esetleg a másik típussal van dolgod, akkor csak a középső fűtéstekerőt kell lehúznod és nini ott az izzó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem. Nem működik a km óra világításom(ellenörző lámpák működnek), a fűtőkonzol világításom(itt is a belsőkeringetés lámpa működik) és a szivargyújtó körüli fény sem. Biztositékok jók, mindegyiket leellenőriztem.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Esetleg tud valaki egy jó villamossági szerelőt budapesten?

Előre is köszönöm!

Nem csak véletlenül letekerted takarítás közben a műszerfal fényerőt? :D Én már csináltam olyat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem. Nem működik a km óra világításom(ellenörző lámpák működnek), a fűtőkonzol világításom(itt is a belsőkeringetés lámpa működik) és a szivargyújtó körüli fény sem. Biztositékok jók, mindegyiket leellenőriztem.

Találkozott már valaki ilyen problémával? Esetleg tud valaki egy jó villamossági szerelőt budapesten?

Előre is köszönöm!

Én a helyedben nem rohannék egyből szerelőhöz, némi vállalkozó kedvvel viszonylag hamar meg lehet oldani. A fűtéskonzol világító izzó javítását pár kérdéssel feljebb leírtam (az én autómban így lehet, Z14XE), ill. a másik típus leírását az alatt pár sorral megtalálod :D.

Az óraegységet is elég könnyű kiszerelni. Lecsavarozod az előtte lévő keretet, kiveszed, kipattintod a helyéről az óraegységet, kihúzod a csatlakozóit, kiemeled és a hátlapján az áramkörön ki lehet húzkodni az izzókat (nekem kapásból 3-at kellett itt cserélnem, miután megvettem a verdát, azt hiszem 1,5V-os izzók mennek bele).

Szivargyújtó izzót még nem cseréltem, de azt tudom, hogy a szivargyújtóról a műanyag fedlapot le kell pattintani, ki kell csavarozni 1-2 csavart és valahol ott kell lennie azoknak az izzóknak is.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom én sem elképzelni hogy mi a rák miatt tették oda a a tűzforró blokk oldalára az ECU-t. Nekem is sanda gyanúm hogy vmi élettartam rövidítés a cél. Mert ha nagyon vezetéket akartak volna spórolni akkor simán fel tudták volna tenni a tűzfalra mint ahogy már itt vki említette. Szal ésszerűség vagy vmi műszaki ok teljesen kizárva. Tényleg kérdés ha netán behal az ecu és veszek egy bontottat egy ugyanolyan motorkódú kocsiból kiszereltet, akkor hogyan lehet megoldani hogy nálam jó legyen? Gondolok itt az immo ill a motorhoz tanítására. Vagy akkor kellenek a kulcsokból a transzmitterek is ami abba a kocsiba volt? Vagy át lehet tanítani az enyémekre az ecut?

ezt már megoldom nem kell semmi.

csak a vezérlő

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.