Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!!

Olyan kérdésem lenne, hogy a kesztyűtartómnál már mindkét villa vagy hogy is nevezik eltörött és szeretnék rendelni újakat, csak még arra nem jöttem rá hogy tudnám kicserélni őket mert ahogy láttam az alja eléggé be van ,,betonozva" a kesztyűtartóhoz.....és próbálgattam csavarhúzóval kiszedni vagy meglazítani de nem sikerült!

Esetleg akinek már volt ilyen problémája vagy csinált ilyent, az legyen szíves megosztani mit hogy kellene csinálnom!

Köszönöm előre is a választ!

Szia ha megveszed az új alkatrészt,már látni fogod,hogy van bepattintva.Beülsz az anyós helyére,lenyitod a kesztyűtartót,kiakasztod a két határolót,megfogod és erősen húzod magad felé,kifordul a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok nem megy a klíma kompresszorom,a mágnestekercs csatlakozóján 14.4V van,lehet hogy a tekercs szakadt,vagy esetleg más oka is lehet?

Első körben klímagázra gondolnék. Ha elillant és nincs meg a megfelelő nyomás a rendszerben, nem kapcsol be a kompresszor. Próbáld meg elvinni egy klímáshoz, csináljon rajta egy újratöltést (de rendesen ám, ne csak rátöltsön 5 perc alatt, hanem maradék gáz ki, vákuumozás, vákuumon tartás legalább 25 percig, tömítettség ellenőrzés (1-2 perc alatti vákuum vesztést méri a gép), majd gázbetöltés olajjal együtt). Ha ezen a cikluson végigmegy a gép és elindul szépen a kompresszor, akkor csak simán elillan idővel a gáz. Ha megbukik a vákuumtartásnál vagy a tömítettség ellenőrzésen, akkor UV festékkel kevert gáz be és meg kell nézni, hol ereszt.

Link to comment
Megosztás:

Hello hello mindenkinek.. <_<

Egy olyan probléma merült fel nálam mostanába ami "még" nem volt nekem, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy mit csináljak.

Az autom 2001.03 havi 1.4 16v Z14xe.

A probléma a következő:

A sárga lámpám világitott mint egy karácsonyfa. Elmentem a szerelőhöz és kiolvasta, hogy valami EGR szelep a ludas kilötte a sárgát és kész. 2-3 nap múlva megest be-be villant, és ma teljesen világit. Gondolom megint ezzel az EGR szeleppel van probléma. Ezt hogyan lehet orvolsolni, vagy esetleg cserélni kell mennyibe fájna ez a szelepcserés dolog?

előre is köszi a válasz és a benzingőz legyen veletek..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ha bekapcsolom a helyzetjelzőt vagy a fényszórót, akkor elaszik egyből a műszerfal világítás és az idő/dátum/rádió kijelzője. Tehát nem csak kicsit elsötétül, hanem teljesen, semmit nem jelenít meg. Ha lekapcsolom a fényszórót, akkor egyből visszajön a világítás. Mi okozhatja a hibát szerintetek és milyen szerelőhöz lehet ezzel a problémával fordulni?

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hello hello mindenkinek.. <_<

Egy olyan probléma merült fel nálam mostanába ami "még" nem volt nekem, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy mit csináljak.

Az autom 2001.03 havi 1.4 16v Z14xe.

A probléma a következő:

A sárga lámpám világitott mint egy karácsonyfa. Elmentem a szerelőhöz és kiolvasta, hogy valami EGR szelep a ludas kilötte a sárgát és kész. 2-3 nap múlva megest be-be villant, és ma teljesen világit. Gondolom megint ezzel az EGR szeleppel van probléma. Ezt hogyan lehet orvolsolni, vagy esetleg cserélni kell mennyibe fájna ez a szelepcserés dolog?

előre is köszi a válasz és a benzingőz legyen veletek..

3 dolgot csinálhatsz:

1. Leveszed/leveteted a szelepet és WD40-el vagy nitróval jól beáztatod, hogy feloldódjon a lekokszosodás, aztán vissza – előbb-utóbb vissza fog térni a hiba, de időt nyersz.

2. A Tiédhez lehet kapni lezáró közbetétet, ami nem engedi a kipuff. gázt a szelephez, tehát az többé nem tud elkoszolódni. Alkatrész száma: 12554606.

3. Veszel bele új szelepet Opel szervizben, Csergőnél, vagy valami olcsó helyen (30-40 ezer körül mozog, Csergőnél 30 alatt is megkapható, bár az ugy., de nem rossz).

Szóval, valamit lépni kell, mert a sárga kiütése nem oldja meg a gondot, sőt, előbb-utóbb rángatni is fog, szélsőséges esetben meg ottmaradsz az út szélén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ha bekapcsolom a helyzetjelzőt vagy a fényszórót, akkor elaszik egyből a műszerfal világítás és az idő/dátum/rádió kijelzője. Tehát nem csak kicsit elsötétül, hanem teljesen, semmit nem jelenít meg. Ha lekapcsolom a fényszórót, akkor egyből visszajön a világítás. Mi okozhatja a hibát szerintetek és milyen szerelőhöz lehet ezzel a problémával fordulni?

Köszi előre is a segítséget!

Fordulhatsz szerelőhöz is, de egyszerűbb, ha bal oldalt a műszerfal fényerő állítóját feljebb tekered.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicserélni a kormánylégzsákomat dudagomb szakadás miatt! A Vauxhall Astra légzsák belemegy? Ez: Légzsák

Ha bele megy akkor az opel jelet át lehet rakni? Ilyen kormányra való Opel jelet lehet külön is kapni?

Valahol láttam csak magát a kormánylégzsák "fedő" kárpitot légzsák nélkül, azt lehet külön cserélni??

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicserélni a kormánylégzsákomat dudagomb szakadás miatt! A Vauxhall Astra légzsák belemegy? Ez: Légzsák

Ha bele megy akkor az opel jelet át lehet rakni? Ilyen kormányra való Opel jelet lehet külön is kapni?

Valahol láttam csak magát a kormánylégzsák "fedő" kárpitot légzsák nélkül, azt lehet külön cserélni??

Köszi

szerintem jó bele <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicserélni a kormánylégzsákomat dudagomb szakadás miatt! A Vauxhall Astra légzsák belemegy? Ez: Légzsák

Ha bele megy akkor az opel jelet át lehet rakni? Ilyen kormányra való Opel jelet lehet külön is kapni?

Valahol láttam csak magát a kormánylégzsák "fedő" kárpitot légzsák nélkül, azt lehet külön cserélni??

Köszi

Mennyiért van a légzsák? Vagy már Nálad van? Merthogy lehet, hogy olcsóbb a javítása, olyan 5000 körüli összegért javítanak, a képeik alapján nem is rossz minőségben!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy ha bekapcsolom a helyzetjelzőt vagy a fényszórót, akkor elaszik egyből a műszerfal világítás és az idő/dátum/rádió kijelzője. Tehát nem csak kicsit elsötétül, hanem teljesen, semmit nem jelenít meg. Ha lekapcsolom a fényszórót, akkor egyből visszajön a világítás. Mi okozhatja a hibát szerintetek és milyen szerelőhöz lehet ezzel a problémával fordulni?

Köszi előre is a segítséget!

A fényerőszabályzó a ludas. Most hova küldjelek? Gumishoz vagy fényezőhöz? <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicserélni a kormánylégzsákomat dudagomb szakadás miatt! A Vauxhall Astra légzsák belemegy? Ez: Légzsák

Ha bele megy akkor az opel jelet át lehet rakni? Ilyen kormányra való Opel jelet lehet külön is kapni?

Valahol láttam csak magát a kormánylégzsák "fedő" kárpitot légzsák nélkül, azt lehet külön cserélni??

Köszi

Szia!!!

Jó bele nekem is az van benne.

Nem tudom hogy mennyiért veszed én anno 12 vettem semmi kopás nem volt rajta mintha új lett volna.

A felújított meg egy gányolt sza...... de kinek milyen az ízlése

Üdv:Ferere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kicserélni a kormánylégzsákomat dudagomb szakadás miatt! A Vauxhall Astra légzsák belemegy? Ez: Légzsák

Ha bele megy akkor az opel jelet át lehet rakni? Ilyen kormányra való Opel jelet lehet külön is kapni?

Valahol láttam csak magát a kormánylégzsák "fedő" kárpitot légzsák nélkül, azt lehet külön cserélni??

Köszi

Biztos, hogy jó bele. Az emblémát nem tudod lecserélni, vagy csak nagyon macerás, de szerintem a lufit is bántani kell hozzá. Én nem kockáztatnám az arcom plasztikáztatását.

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!

Jó bele nekem is az van benne.

Nem tudom hogy mennyiért veszed én anno 12 vettem semmi kopás nem volt rajta mintha új lett volna.

A felújított meg egy gányolt sza...... de kinek milyen az ízlése

Üdv:Ferere.

Köszi! Hát én sem szeretnék felújítottat nézegetni vezetés közben eléggé gányolás!! <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.