Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

az lehet a hibás és tapasztalatból mondom :lol:

az 1.2 nél meg szokott ez halni sajnos.

amugy: P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

a motor elején, lent az olajteknőnél a váltó összeeresztésnél, 1 csavar fogja, és egy csatlakozó megy rá.

a gyári olyan 22 körül van, de van utángyártott is, de azokkal néha sok a baj....

a csatlakozóra vigyázzál, mert könnyen törik....

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Hétfőn megpróbálok beszerezni egyet. Ha nincsen annyira hozzáférhetetlen helyen akkor talán ki is tudom cserélni.

Egy kis segítség TIS fronton, sajna angol tehát nem árt tudni hozzá egy kicsit, vagy online fordító :lol:

tis_fotengely_jelad__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

tis_fotengely_jelad__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Űdv van egy kis gondom a g astrámmal 2.0 dti 16v. Egy pár napja kigyulladt a hűtő/ kilma ikon a műszerfalon. Hűtőventilátor ki be kapcsol hol leáll hol meg folyamatosan megy ez igy váltakozik. csinál még olyat hogy nem ég az a kis ikon aztán kigyullad halványan és egyre erősődik majd megint elalszik. Nem tudna valaki mondani rá valami okosságot? Nagyon meg köszönném.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítség TIS fronton, sajna angol tehát nem árt tudni hozzá egy kicsit, vagy online fordító :lol:

[ig]http://kepfeltoltes.hu/thumb/101218/tis_fotengely_jelad__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

[ig]http://kepfeltoltes.hu/thumb/101218/tis_fotengely_jelad__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

csak nem TV-t akarsz venni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis segítség TIS fronton, sajna angol tehát nem árt tudni hozzá egy kicsit, vagy online fordító :lol:

tis_fotengely_jelad__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

tis_fotengely_jelad__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Köszi! És olyan csavar rögzíti mint a rajzon látható? Az olyan mintha egy "cső torx" kulcs kellene hozzá. Olyanom nincs :lol:

Link to comment
Megosztás:

Űdv van egy kis gondom a g astrámmal 2.0 dti 16v. Egy pár napja kigyulladt a hűtő/ kilma ikon a műszerfalon. Hűtőventilátor ki be kapcsol hol leáll hol meg folyamatosan megy ez igy váltakozik. csinál még olyat hogy nem ég az a kis ikon aztán kigyullad halványan és egyre erősődik majd megint elalszik. Nem tudna valaki mondani rá valami okosságot? Nagyon meg köszönném.

Mikori évjárat az autód? A korai (2000-2001-ig) évjáratokon még volt egy hűtőmodul a bal első kerék előtt a dobbetét mögött, az vezérli a hűtőventillátorokat, sztem ott nézz körül. Lehet vizet kapott vagy lelazult a csatlakozója. Nemigen javítható, cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Mikori évjárat az autód? A korai (2000-2001-ig) évjáratokon még volt egy hűtőmodul a bal első kerék előtt a dobbetét mögött, az vezérli a hűtőventillátorokat, sztem ott nézz körül. Lehet vizet kapott vagy lelazult a csatlakozója. Nemigen javítható, cserélni kell.

Már megnéztem teli volt vizzel. Ugyhogy kapufa van neki, de azért kössz a segitséget. Egyépként 2000-es évjáratu. Lehuztam a hütőről a vezetéket nem melegszik tul majd tavasszal kicserélem azt a szart. Kösz mégegyszer

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Egy kérdés: ha az abs-szel gond van, akkor dob hibakódot a vas?

Egy napig világított az abs lámpám, de nem villogott ki hibakódot. Aztán eltűnt és azóta f@sza.

Ennek egy hete.

Na most mi van?

Hát egyszer nekem is volt, hogy világított "sokáig", aztán kattant egy nagyot a jobb első futóműnél valami és eltűnt, azóta sem láttam. Gondolom azért van saját visszajelzője, mert nincs rákötve a villogtatósra (mondjuk nem mondom 100%-ra de az obd hibakódok között én nem találtam abs hibakódot).

Link to comment
Megosztás:

Hát egyszer nekem is volt, hogy világított "sokáig", aztán kattant egy nagyot a jobb első futóműnél valami és eltűnt, azóta sem láttam. Gondolom azért van saját visszajelzője, mert nincs rákötve a villogtatósra (mondjuk nem mondom 100%-ra de az obd hibakódok között én nem találtam abs hibakódot).

külön rendszer...,mint a központi zár,vagy a kijelző,vagy légzsák,vagy stb.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha valakinek szüksége van hibakód kiolvasásra, törlésre vagy egyéb dolgokra, annak nagyon szívesen segítek! Pátyon vagyok! Pü vagy xxxxxxxxxxxx

iagzából erősen gondolkozom, hogy ezt az egyet meghagyjam e, mert visszaolvasva a hozzászólásaidat, aki egy 1995 ös konstrukcióju motornál egy AGR szelep hibája miatti felgyújtással való fenyegetés, az kemény. Fúképp hogy nem tudtál vele mit kezdeni egy jódarabig. aztán csend, és hirtelen a visszatéréskor már autójavitást vállalsz. visszaolvasva ez egy kicsit minősiti a "szakértelmet, és a szaktudást". Sajnos egy hibakód törlő kézikészülékkkel rendelkezők nem minden esteben értenek az autóhoz.... , és ne lenne jó, ha valakinek tönkretennéd az autóját....

na mindegy, ez csak egy gondolat volt.

milegyen srácok?

Link to comment
Megosztás:

iagzából erősen gondolkozom, hogy ezt az egyet meghagyjam e, mert visszaolvasva a hozzászólásaidat, aki egy 1995 ös konstrukcióju motornál egy AGR szelep hibája miatti felgyújtással való fenyegetés, az kemény. Fúképp hogy nem tudtál vele mit kezdeni egy jódarabig. aztán csend, és hirtelen a visszatéréskor már autójavitást vállalsz. visszaolvasva ez egy kicsit minősiti a "szakértelmet, és a szaktudást". Sajnos egy hibakód törlő kézikészülékkkel rendelkezők nem minden esteben értenek az autóhoz.... , és ne lenne jó, ha valakinek tönkretennéd az autóját....

na mindegy, ez csak egy gondolat volt.

milegyen srácok?

közben veled levelezett???

az én álláspontomat tudod :lol:

Link to comment
Megosztás:

CseGa írta nekem:

A kiváncsiságom és hogy zsebben maradjon a lóvé rákényszerített, hogy beleturkáljak egy kicsit a masinába... Azóta minden jó lett! Eddig szervízbe jártam, mert ugy voltam vele, h megkapja a kocsi ami neki jár, de mivel 2 keréken is járkálok így rá kellett jönni, néha jó ha a saját kezünket használjuk! Sok-sok fórumozás és 1 pici bátorság után talán már ki merem jelenteni, hogy 1 picit többet értek a zasztrámhoz! Nem szerelést vállalok, csak annyit próbálnék meg, hogy másoknak is zsebbe maradjon az a 5-6000ft amit a semmire dob ki legtöbbször az ember!
Link to comment
Megosztás:

milegyen srácok?

Ha a hibakód kiolvasásánál megáll, talán nem csinál nagy problémát. A baj talán csak a nyúlkálásnál kezdődik... Vannak lelkes emberkék a témában (akire gondolok, szerintem tudja kiről beszélek), akik nagyon segítőkészek, tanulgatták a dolgot, de amiben nem voltak biztos, azt nem merték/akarták buherálni az autóban, szerintem nagyon helyesen. Én biztos, hogy csak olyan emberkének engedem szoftveresen megdugni az autómat, akiről vagy itt a fórumon rengeteg jót írtak, vagy tudom, hogy - fogalmazzunk így - lelkes amatőr, de ha tudja, hogy valamihez nem ért, ott megáll.

Én szerintem mindenkinek jogában áll elindulni a tanulás útján, viszont mindenkinek saját felelőssége, kihez viszi az autóját.

Mondom ezeket úgy, hogy a konkrét esetről csak következtetéseim vannak... Ez persze csak 1 vélemény volt, ha valamit félreértettem, úgyis javítotok...

szerk.: a levél, uhuhu, amit idéztél, tulajdonképp szimpatikus hangnemben íródott, nem egy elbizakodott ember hatását kelti...

Link to comment
Megosztás:

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Csereérett lett a jeladó. uhuhu régebben olyan 20 ezer körüli árat mondott rá gyáriban. Ne nagyon járj vele így, mert valahol otthagyhat.

Voltam egy autóalkatrész árusító cégnél (nevet nem mondok). Itt lenne kedvezménye havernak csak azért... Van olasz jeladó az egyik 6 a másik 10 ezer. De van Bosch márkájú ami 23 ezer valamennyi.

Vegyem meg a Bosch-t vagy menjek az Opelesekhez?

Link to comment
Megosztás:

Voltam egy autóalkatrész árusító cégnél (nevet nem mondok). Itt lenne kedvezménye havernak csak azért... Van olasz jeladó az egyik 6 a másik 10 ezer. De van Bosch márkájú ami 23 ezer valamennyi.

Vegyem meg a Bosch-t vagy menjek az Opelesekhez?

szerintem bosch....tudom jön a kari.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.