Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szevasztok!

Nem tudom találkozott-e valaki már olyannal,hogy a gyújtás kulcs behelyezése után megvárja,hogy elalszanak az ellenőrző lámpák /ahogy a kezelési utasítás írja /majd amikor beindítom az autót újra világít az ABS ellenőrző visszajelző három másodpercig majd elalszik.Az ABS működik rendesen mert a havas úton rendesen érezni lehetett fékezéskor.Ez az ellenőrző lámpa dolog csak most amióta tél van azóta jelentkezett ez így normális vagy valami hiba lesz.Hiba üzenetet eddig nem dobott fel. :D

ne foglalkozz vele,ez ilyen....

bővebben:

hidegben nagyobb az áram felvétele az önindítónak ,és az aksi se szereti.

ezért nagyobb a feszültség ingadozás és az abs eléggé érzékeny az ingadozásra.

Link to comment
Megosztás:

ne foglalkozz vele,ez ilyen....

bővebben:

hidegben nagyobb az áram felvétele az önindítónak ,és az aksi se szereti.

ezért nagyobb a feszültség ingadozás és az abs eléggé érzékeny az ingadozásra.

folyt: és újraindul, vagyis a kezdeti bekapcsolási tesztet csinálja végig újra, mint amikor először ráadod a gyújtást.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nem tudom találkozott-e valaki már olyannal,hogy a gyújtás kulcs behelyezése után megvárja,hogy elalszanak az ellenőrző lámpák /ahogy a kezelési utasítás írja /majd amikor beindítom az autót újra világít az ABS ellenőrző visszajelző három másodpercig majd elalszik.Az ABS működik rendesen mert a havas úton rendesen érezni lehetett fékezéskor.Ez az ellenőrző lámpa dolog csak most amióta tél van azóta jelentkezett ez így normális vagy valami hiba lesz.Hiba üzenetet eddig nem dobott fel. :D

Hali,

Az én gyári akksim 3 évet bírt ki,karácsonyra kapott egy újat a verda,utána megoldódott a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nem tudom találkozott-e valaki már olyannal,hogy a gyújtás kulcs behelyezése után megvárja,hogy elalszanak az ellenőrző lámpák /ahogy a kezelési utasítás írja /majd amikor beindítom az autót újra világít az ABS ellenőrző visszajelző három másodpercig majd elalszik.Az ABS működik rendesen mert a havas úton rendesen érezni lehetett fékezéskor.Ez az ellenőrző lámpa dolog csak most amióta tél van azóta jelentkezett ez így normális vagy valami hiba lesz.Hiba üzenetet eddig nem dobott fel. :D

10 Volt alá esik az akkufesz indításnál, és ott már működésképtelen az ABS, azért világít. Én így tudom.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom ez pont fordítva van. Felfele csalnak és nem véletlenül. Ezt igazolja több GPS-es mérésem is, különböző eszközökkel, ugyanarra a kocsira. Autópályán km óra szerint 140 km/h az a valóságban kb. 132 km/h... Azaz, ha km óra szerint betartod, a valóságban tuti nem léped túl. Ez is a cél. De ez is függ a kerék átmérőtől. Gyári kerékkel és gumimérettel felfelé csal az óra.

ott a pont, belezavarodtam!

Link to comment
Megosztás:

azért mert ő egy mindentmegtehető köcsögrendőr. de van ellenpélda is...

én mindennap találkozom ilyennel, és vicces senki nem meri megelőzni... mert béna###### az összes vezető aki akkor megy amikor én is közlekedem :D

Ákos, ne haragudj, de ez egy moderátortól övön aluli...

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok modi, de nem kellene szétOFFolni a topicot...

Ha valami nem tetszik a rendőrökkel kapcsolatban, lefotózhatjátok, feljelenthetitek stb. őket. Jogotok van hozzá.

k..va értelmes hozzászólás volt! :D De bezzeg ha rendőrre van szükséged akkor egyből 107......

A Rendőrséget itt hagyjuk mert k..vára nem rendőr fórum ez, és nem itt kell megbeszélni ezen problémákat!

Link to comment
Megosztás:

k..va értelmes hozzászólás volt! :D De bezzeg ha rendőrre van szükséged akkor egyből 107......

A Rendőrséget itt hagyjuk mert k..vára nem rendőr fórum ez, és nem itt kell megbeszélni ezen problémákat!

:) :) :D Először olvasd el a bemutatkozó lapomat, utána kritizálj, ifjú titán! :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

:D :P :D Először olvasd el a bemutatkozó lapomat, utána kritizálj, ifjú titán! :D :o :D

bocs kolléga!!! :D :D csak tudod azt hittem, hogy megint egy támadó hozzászólás a cég felé! :) Aki akarja az úgyis tudja, hogy lehet hol lehet feljelentést tenni! még 1x bocs! :)

Innentől kezdve Általános Műszaki Problémák a téma----->>

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat,igaz már 2.5 éves az aksi de majd ráteszem az aksi töltőt úgy sem volt még töltve,és igencsak keveset megy hosszabb úton,hogy teljesen rátudjon tölteni inkább csak rövid távon városban van használva.Akkor megnyugodtam. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat,igaz már 2.5 éves az aksi de majd ráteszem az aksi töltőt úgy sem volt még töltve,és igencsak keveset megy hosszabb úton,hogy teljesen rátudjon tölteni inkább csak rövid távon városban van használva.Akkor megnyugodtam. :)

Nekem már 7 éves az akksim és még mindig bírja! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat,igaz már 2.5 éves az aksi de majd ráteszem az aksi töltőt úgy sem volt még töltve,és igencsak keveset megy hosszabb úton,hogy teljesen rátudjon tölteni inkább csak rövid távon városban van használva.Akkor megnyugodtam. :D

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe. Apósomnak 3 éves perion "gondozásmentes" aksija van ami 1 hónapja megadta magát. Szerencsétlenségére sürgősen kellett a kocsi és gyorsan leszaladt a helyi vegyesboltba és vett egy újat.

Később gondolta csak felbontja a periont és belenéz. Kiderült, hogy elfogyott belőle a folyadék. Feltöltötte normális szintre, majd feltöltötte elektromosan is és azóta tökéletes....

Link to comment
Megosztás:

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe. Apósomnak 3 éves perion "gondozásmentes" aksija van ami 1 hónapja megadta magát. Szerencsétlenségére sürgősen kellett a kocsi és gyorsan leszaladt a helyi vegyesboltba és vett egy újat.

Később gondolta csak felbontja a periont és belenéz. Kiderült, hogy elfogyott belőle a folyadék. Feltöltötte normális szintre, majd feltöltötte elektromosan is és azóta tökéletes....

Ezek a gondozás mentesek is max. 2 évig bírják. Utánna már nem. Csak a kényelem és egyszerűség, meg persze a fogyasztói társadalom szüleménye ez. Valami gondozásmentes, azzal nem kell foglalkozni. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,most látom mekkora vitát robbantottam ki az abs kérdéssel,szerencsére közben megoldódott a gondom,de van egy másik,a fűtésem nagyon gyenge,megnéztem a hideg-meleg levegő állító lapátot azzal nincs gond,lehet,hogy radiátort kel cserélni.A kérdés az lenne,hogy cserélt-e már valaki,és ha igen akkor szét kell bombázni mindent,hogy hozzáférj,vagy van valami könnyebb megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,most látom mekkora vitát robbantottam ki az abs kérdéssel,szerencsére közben megoldódott a gondom,de van egy másik,a fűtésem nagyon gyenge,megnéztem a hideg-meleg levegő állító lapátot azzal nincs gond,lehet,hogy radiátort kel cserélni.A kérdés az lenne,hogy cserélt-e már valaki,és ha igen akkor szét kell bombázni mindent,hogy hozzáférj,vagy van valami könnyebb megoldás?

miben nyilvánul meg a hiba? nem biztos hogy rögtön valami nagy cserére van szükség

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Érdeklődnék,hogy valaki tud-e valami okosat mondani hogy hol folyhat el a hűtővizem?(GUMICSŐ;BILINCS;Vagy valami ami el szokott Fáradni)

Régen volt már egy ilyen problémám akkor valami átvezető cső volt a hiba azt cseréltem,meg ráadásul meg is lett hengerfejezve 2010 június tájékán.Ja és a hűtő és a radiátor is jó volt még akkor meg lett nézetve.

Valamelyik nap néztem akkor még tartály középen volt másnap hazafele meg már alig volt a tartályba.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Érdeklődnék,hogy valaki tud-e valami okosat mondani hogy hol folyhat el a hűtővizem?(GUMICSŐ;BILINCS;Vagy valami ami el szokott Fáradni)

Régen volt már egy ilyen problémám akkor valami átvezető cső volt a hiba azt cseréltem,meg ráadásul meg is lett hengerfejezve 2010 június tájékán.Ja és a hűtő és a radiátor is jó volt még akkor meg lett nézetve.

Valamelyik nap néztem akkor még tartály középen volt másnap hazafele meg már alig volt a tartályba.

Nekem 2 helyen eresz a rendszer. Bár nekem havonta csak kb 1-2 decit összesen.

Az egyik a termosztátból kijövő vastag gumicső (itt a termosztát csatlakozásánál ereszt), a másik pedig a termosztátház tövében. A gumicsövet szerintem cserélnem kell, de előtte azért megpróbálkozok egy abab-bilinccsel, a termosztátháznál pedig tömítés csere lesz amint felmelegszik az idő.

Kértem ajánlatot az egyik szerviztől. Termosztátház tömítés: 2800 Ft Munkadíj: 9.000 Ft.... majdnem hanyatvágtam magamat. Ennyi pénzért kicsavarom én is azt a 4 csavart....

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 helyen eresz a rendszer. Bár nekem havonta csak kb 1-2 decit összesen.

Az egyik a termosztátból kijövő vastag gumicső (itt a termosztát csatlakozásánál ereszt), a másik pedig a termosztátház tövében. A gumicsövet szerintem cserélnem kell, de előtte azért megpróbálkozok egy abab-bilinccsel, a termosztátháznál pedig tömítés csere lesz amint felmelegszik az idő.

Kértem ajánlatot az egyik szerviztől. Termosztátház tömítés: 2800 Ft Munkadíj: 9.000 Ft.... majdnem hanyatvágtam magamat. Ennyi pénzért kicsavarom én is azt a 4 csavart....

Köszönöm a gyors választ mindjárt meg is nézem ezeket mondjuk rég nem néztem ellőte a vizet amikor láttam akkor meg üzem meleg volt.

Neked a vízhőfok mutató az hogy áll mert nekem hengerfej óta egy pálcikányit közép után megy utána kapcsol a ventilátor és visszahül.az miatt fogyhat fokozatosan a víz?

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 helyen eresz a rendszer. Bár nekem havonta csak kb 1-2 decit összesen.

Az egyik a termosztátból kijövő vastag gumicső (itt a termosztát csatlakozásánál ereszt), a másik pedig a termosztátház tövében. A gumicsövet szerintem cserélnem kell, de előtte azért megpróbálkozok egy abab-bilinccsel, a termosztátháznál pedig tömítés csere lesz amint felmelegszik az idő.

Kértem ajánlatot az egyik szerviztől. Termosztátház tömítés: 2800 Ft Munkadíj: 9.000 Ft.... majdnem hanyatvágtam magamat. Ennyi pénzért kicsavarom én is azt a 4 csavart....

Felszámolják a kulcsot is, amit használnak. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ mindjárt meg is nézem ezeket mondjuk rég nem néztem ellőte a vizet amikor láttam akkor meg üzem meleg volt.

Neked a vízhőfok mutató az hogy áll mert nekem hengerfej óta egy pálcikányit közép után megy utána kapcsol a ventilátor és visszahül.az miatt fogyhat fokozatosan a víz?

Szia,

Amiatt nem fogyhat, így normális a működése. A középső osztás a 90 C, a termosztátok 92 C-re vannak kalibrálva, azaz közép után egy pálcikányival (már ha ezen a mutatót értetted) nyitnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.