Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tavaly én is jártam így azzal a különbséggel, hogy nekem semmi se szedte le a párát csak ha letekertem az ablakot is (autópályán :) ) Nálam a belső levegő csappantyú adta meg magát.

Ha radiátor lenne a ludas akkor ha jól tudom a szőnyegek is vizesek.. Ezzel tudod leellenőrizni..

Én úgy tudom, ha csak "hajszálrepedés" vagy minimális szivárgás van, akkor azt nagyon nehez lehet észreveni, mert ahogy elkezdesz fűteni azonnal fel is "szárítja". És ugye ez a jó kis a hideg-meleg közötti dilettációban nyilvánul csak meg. Azaz hideg motornál a fűtőradiátor is hideg (a fizika törvénye alapján ) így az esetleges repedés is "összezsugorodik" és nem folyik a víz. Ha pedig meleg, akkor ugyebár azonnal elpárolódik a meleg fém testen a víz.

Én ezért is gondoltam egyik verziónak ezt. No meg ha nagyobb lenne a "lyuk", akkor érzésem szerint már lehetne érezni a fagyálló szagát is az utastérben. De néha max csak kissé kelemetlen szagot produkál a venti által keltet levegőben, de az biztos hogy nem a hűtőfolyadék.

Egyébként a szőnyegeim nem vizesek (ez volt az első amit megnéztem)

Link to comment
Megosztás:

Ezt komolyan nem értem.. Miért távolítanád el?!

Ha jól működik minden a kocsidban és évente 1-szer cseréled a pollenszűrőt, akkor nem okozhat párásodást.

Mellesleg nem csak pollen, hanem porszűrő is egyben. Ha pl bemész egy alagútba és nincs pollenszűrőd, sokkal több port enged be a rendszer a kocsiba ami viszont akár fél órán keresztül is bent kering (te pedig azt lélegzed)...

Nyáron ha jó az idő , lehúzom az ablakot és nem foglalkozom sem a pollenekkel sem a porral, télen meg nincs annyi pollen meg por. Aki meg allergiás a pollenekre azt meg csak addig védi meg amíg benne ül az autóban.

Azt viszont megfigyeltem, hogy nem lepi be a por olyan hamar a műszerfalat mint a Samarának. De annak viszont nem párásodott a szélvédője.

Link to comment
Megosztás:

Viszonylag könnyen leellenőrizheted, hogy működik-e a belső levegő-keringtetőd. Aztán ha javíthatatlan, legrosszabb esetben még mindig átállíthatod fix külsőre...

És könnyen, hogy lehet leellenőrizni. Mondjuk hogy ne kelljen kivenni a kesztyűtartót a pollenszűrőt. (mert így ha jól emlékszem, már be lehet nyúlni a "lapátig" és kézzel fogható a működése)

Link to comment
Megosztás:

És könnyen, hogy lehet leellenőrizni. Mondjuk hogy ne kelljen kivenni a kesztyűtartót a pollenszűrőt. (mert így ha jól emlékszem, már be lehet nyúlni a "lapátig" és kézzel fogható a működése)

Csak a kesztyűtartót kell kivenni. 4db csavar... Kesztyűtartó mögött jobbra fent van a csappantyú.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Annak mi lehet az oka, ha a kormány pont úgy jár mintha nem lenne a kerék centírozva?

Pontosan kanyarban gázadásnál egy picit rángat a kormány. Lehet, hogy nem is rendellenes. De 90 fölött a sebességgel arányosan egyre erősebben előjön a rángás. 120-nál már nagyon durva,

Ha 80-an megyek tökéletes érzetre, nincs semmi panasz.

A centírozás lehet a gond, vagy sok más oka is lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Annak mi lehet az oka, ha a kormány pont úgy jár mintha nem lenne a kerék centírozva?

Pontosan kanyarban gázadásnál egy picit rángat a kormány. Lehet, hogy nem is rendellenes. De 90 fölött a sebességgel arányosan egyre erősebben előjön a rángás. 120-nál már nagyon durva,

Ha 80-an megyek tökéletes érzetre, nincs semmi panasz.

A centírozás lehet a gond, vagy sok más oka is lehet?

kezdésnek gumis :D

nálam is volt ilyen a corsánál 110nél remegett 120 már nem 150nél halálfélelem :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Annak mi lehet az oka, ha a kormány pont úgy jár mintha nem lenne a kerék centírozva?

Pontosan kanyarban gázadásnál egy picit rángat a kormány. Lehet, hogy nem is rendellenes. De 90 fölött a sebességgel arányosan egyre erősebben előjön a rángás. 120-nál már nagyon durva,

Ha 80-an megyek tökéletes érzetre, nincs semmi panasz.

A centírozás lehet a gond, vagy sok más oka is lehet?

Felni, gumi vizsgálat első körben... Szálszakadás, kagylósodás... Kerékösszetartás, féktárcsa, lengéscsillapító, féltengely, gömbfej, lengőkarszilent esetleg...

Link to comment
Megosztás:

Felni, gumi vizsgálat első körben... Szálszakadás, kagylósodás... Kerékösszetartás, féktárcsa, lengéscsillapító, féltengely, gömbfej, lengőkarszilent esetleg...

Huh, nagyon remélem csak gumi/felni lesz. Nem tudom a többi mibe fájhat de rosszul hangzik. Csütörtökön robogok gumishoz centírozni, átnézni a kerekeket....

hátha az a baj. :)

Link to comment
Megosztás:

Az 5 ajtóson milyen a hátsó ablaktörlő?Vettem egy megfelelő hosszúságút de sehogysem tudtam

rászerelni a helyére.

Vagy az egészet karostól kell cserélni?

Magát a lapátot kell kipattintani a karból.Szal,lefele nyomod a lapátot,miközben tartod a kart.Elég nehezen jön le,én múlthéten cseréltem,el is törtem,így átfűztem a gumit.Melegítsd meg előtte hajszárítóval a csuklós zsanéros mitymalattyot.. :)

Link to comment
Megosztás:

Magát a lapátot kell kipattintani a karból.Szal,lefele nyomod a lapátot,miközben tartod a kart.Elég nehezen jön le,én múlthéten cseréltem,el is törtem,így átfűztem a gumit.Melegítsd meg előtte hajszárítóval a csuklós zsanéros mitymalattyot.. :D

A levétellel és a kis műanyaggal nincs probléma,szépen lejött,hanem az új nem pattan bele a

műanyagba.(Vastagabb )Pedig nem is kínai.Azért kérdezem,hogy ez valami speciális téma??? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.