Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hy all

ma hengerfejes lett a verda :lol:

tűnetek figyeltem mer kezdett fogyni a kiegyenkitöböl a viz,mondom hátha elengedi valaho :Pl füttöradiátor +meg az összes csö de semmi!!! a hüttöviz sem olajos!de a kipufogobol észrevettem hogy olyan nem a megszokott károsanyag jön ki hanem párás gőzfelhö,no meg most kezd az olajom is vaniliafagyi szinü lenni!!jo hogy most volt nagyszevizen vezérlés meg olaj+rozsaszin fagyállo meg ilyesmi cserélve 1 honapja !! EZT BESZOPTAM!! :D

remélem más nem jár igy .kedden viszem szerelöhöz remélem nem leszz egy vagyon :D

:D

Szia!

Mennyi idő alatt fogyott el az a 6 dl víz? Rövid vagy hosszú utakat mész? Mert a rövidebb etapoktól télen simán lehet trutyis a nívó pálca meg a betöltő sapka. a gőz meg, télen jön rendesen a kipuffból B)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mennyi idő alatt fogyott el az a 6 dl víz? Rövid vagy hosszú utakat mész? Mert a rövidebb etapoktól télen simán lehet trutyis a nívó pálca meg a betöltő sapka. a gőz meg, télen jön rendesen a kipuffból :D

hy

sok a város rövid táv 2-4km.heti kétszer olyan-40km .amiota észrevettem felöntöttem,mentem most 150km semmi nem hijányzik még a vizből,de ma járattam már a garázsban tettem alá pappirt hogy folyik e,a lábtérnél is száraz minden!!ma kihuztam a nivot ma meg semmi nem látszik rajta!!!!!!!!!!de a sok nézegetés járatásnál rájöttem hogy a termoszátom nem jo mert alul felül melegszik a hüttön a csö, a mutato a müszerfalon meg meg se mozdult még! :lol:

meg még az elsö inditásmál a müszerfalon halványan villog a hüttöjelzö ikon 4-5 szor azt elalszik! de csak a napi elsö inditáskor csinálj!ezt már egy honapja csinálja! de most akkor mi van hengerfejes vagy nem!!!???vagy most kezd az lenni?! azért elviszem szerelöhöz hogy nezze meg!

Link to comment
Megosztás:

hy

sok a város rövid táv 2-4km.heti kétszer olyan-40km .amiota észrevettem felöntöttem,mentem most 150km semmi nem hijányzik még a vizből,de ma járattam már a garázsban tettem alá pappirt hogy folyik e,a lábtérnél is száraz minden!!ma kihuztam a nivot ma meg semmi nem látszik rajta!!!!!!!!!!de a sok nézegetés járatásnál rájöttem hogy a termoszátom nem jo mert alul felül melegszik a hüttön a csö, a mutato a müszerfalon meg meg se mozdult még! :lol:

meg még az elsö inditásmál a müszerfalon halványan villog a hüttöjelzö ikon 4-5 szor azt elalszik! de csak a napi elsö inditáskor csinálj!ezt már egy honapja csinálja! de most akkor mi van hengerfejes vagy nem!!!???vagy most kezd az lenni?! azért elviszem szerelöhöz hogy nezze meg!

Szia indisd el a motort és csavard le a hűtővíz tartály kupakját és nézd meg a tartályban hogy bugyborékol-e a víz ha igen tuti hogy hengerfejes ha nem, akkor nem hengerfejes. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Több kérdésem is lenne. A légszűrháznál lévő kis kúp alakú szerkezet mivoltjára lennék kíváncsi (ha jól tudom kipufogógázhoz van valami köze?). Már régebben írtam, hogy 1700-2200-as fordulatig zakatoló hangot ad ki és ez engem egyre jobban idegesít, mivel amikor városban haladok csak ezt hallom (tudom tekerjem fel a rádiót :lol: ). Mit lehet ezzel kezdeni? Szerelő szerint ne foglalkozzak vele (DE IGEN, MERT IDEGESÍTŐ A HANG!!).

A másik kérdésem pedig, hogy milyen márkájú középső dobot tudnátok javasolni? Elég széles skálán mozog az áruk (15e - 50 eFt (gyári))..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Több kérdésem is lenne. A légszűrháznál lévő kis kúp alakú szerkezet mivoltjára lennék kíváncsi (ha jól tudom kipufogógázhoz van valami köze?). Már régebben írtam, hogy 1700-2200-as fordulatig zakatoló hangot ad ki és ez engem egyre jobban idegesít, mivel amikor városban haladok csak ezt hallom (tudom tekerjem fel a rádiót :lol: ). Mit lehet ezzel kezdeni? Szerelő szerint ne foglalkozzak vele (DE IGEN, MERT IDEGESÍTŐ A HANG!!).

A másik kérdésem pedig, hogy milyen márkájú középső dobot tudnátok javasolni? Elég széles skálán mozog az áruk (15e - 50 eFt (gyári))..

Szia!

Ez a tankszellőztető szelep. A tankból az üzemanyag gőzeit, egy aktív szénszűrőn keresztül bevezeti az égéstérbe.

Főleg hideg időben lehet hallani az idegesítő kattogását. Tekerd be egy szivacs csíkkal ...nekem bejött ez a megoldás..legalábbis nem hallom az utastérben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Több kérdésem is lenne. A légszűrháznál lévő kis kúp alakú szerkezet mivoltjára lennék kíváncsi (ha jól tudom kipufogógázhoz van valami köze?). Már régebben írtam, hogy 1700-2200-as fordulatig zakatoló hangot ad ki és ez engem egyre jobban idegesít, mivel amikor városban haladok csak ezt hallom (tudom tekerjem fel a rádiót :lol: ). Mit lehet ezzel kezdeni? Szerelő szerint ne foglalkozzak vele (DE IGEN, MERT IDEGESÍTŐ A HANG!!).

A másik kérdésem pedig, hogy milyen márkájú középső dobot tudnátok javasolni? Elég széles skálán mozog az áruk (15e - 50 eFt (gyári))..

A középső dobra egy ötlet: ismerősöm anno bontóból egy 3 éves totálkáros autóról leszedett darabot vett meg. Ez 5 éve volt és azóta sincs gond vele..

Szerintem érdemes szétnézni a bontókban, mindig akad 1-2 totálkáros Astra.

Az utángyártottak sajnos nem sokáig bírják.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Van egy vauxhall astrám G 2.O dti. Egy éve vettem és már vételkor nem működött rendesen az ablaktörő időzítő kapcsolója. Amikor bekapcsolom felfele töröl és megáll, majd pár másodperc mulva jön csak lefele. 1-es 2-es fokozatban rendesen működik. Nem tudom, hogy a relét vagy a motrot kellene kicserélnem.

Találkozott valaki hasonló problémával?

Sziasztok!

Megkaptam a választ a kérdésemre.....ha nem a kapcsoló hibás, akkor nagy az esélye, hogy a motorral van a bibi! Szétszedtem az enyémet es ugyanugy megcíneztem, ahogy az alabbi oldalon láthato es működik.

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/sho...r-parking-fault

Link to comment
Megosztás:

hy all

ma hengerfejes lett a verda :lol:

tűnetek figyeltem mer kezdett fogyni a kiegyenkitöböl a viz,mondom hátha elengedi valaho :Pl füttöradiátor +meg az összes csö de semmi!!! a hüttöviz sem olajos!de a kipufogobol észrevettem hogy olyan nem a megszokott károsanyag jön ki hanem párás gőzfelhö,no meg most kezd az olajom is vaniliafagyi szinü lenni!!jo hogy most volt nagyszevizen vezérlés meg olaj+rozsaszin fagyállo meg ilyesmi cserélve 1 honapja !! EZT BESZOPTAM!! :D

remélem más nem jár igy .kedden viszem szerelöhöz remélem nem leszz egy vagyon :D

B)

Nálam is vannak sajnos vízfogyási tünetek :S Az olajam is trutyis. Ezt betudom a rövid utaknak. De nekem még nem volt időm alámenni folyást keresni. Majd jövő héten. Azért én reménykedek, hogy csak a hűtőm vagy valami cső ereszt. Ha tényleg hengerfejes az nem olcsó mulatság :S

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Olyan kérdésem lenne casco-t szeretnék kötni az autómra de csak egy kulcsom van hozzá így szeretnék hozzá még egy kulcsot csináltatni nem kell hogy távirányítós legyen mert a casco-s űr lapon azt töltöttem ki hogy a második kulcs másolt. Ha valaki ebben tudna nekem segíteni vagy elmondaná honnan tudok nyers kulcsot szerezni csippel amit fel lehet tanítani vagy esetleg van valakinek egy 2 kulcsos szett nekem igazából csak a gyújtás kapcsoló és a csomagtartó zár kellene. De a legjobb lenne egy nyers kulcs imóval.

Előre is köszönöm: Máté

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Olyan kérdésem lenne casco-t szeretnék kötni az autómra de csak egy kulcsom van hozzá így szeretnék hozzá még egy kulcsot csináltatni nem kell hogy távirányítós legyen mert a casco-s űr lapon azt töltöttem ki hogy a második kulcs másolt. Ha valaki ebben tudna nekem segíteni vagy elmondaná honnan tudok nyers kulcsot szerezni csippel amit fel lehet tanítani vagy esetleg van valakinek egy 2 kulcsos szett nekem igazából csak a gyújtás kapcsoló és a csomagtartó zár kellene. De a legjobb lenne egy nyers kulcs imóval.

Előre is köszönöm: Máté

Nekem van egy haverom aki másol chipes kulcsot, és el is fogadtatja a géppel. Sőt, ki tudja törölni a régi kulcsot a memóriából, ami már nincs meg. A gond az, hogy tatabányai.

Link to comment
Megosztás:

azt tudnod kell, hogy ha a biztositónak ezt így beírtad, akkor ki van zárva a lopáskárból a gépkocsid.

CSAK zárgarnitúra cserével fogadja el a biztositó cascohoz...

bárki - bármit mond, ha ellopják, akkor nem fizet a biztositó!!!!!!!!

Elméletileg azt írták hogy elfogadja a biztosító a másolt kulcsot direkt kérdezte hogy az eső kulcs az milyen és a második kulcs milyen az elsőre gyárit írtam a másodikra másoltat. kinyomtattam a szerződést is és elméletileg elvan fogadva mivel odaírták hogy él rá a lopáscasco-is.

Link to comment
Megosztás:

Az nem is lenne akkora probléma én Nagymarosi vagyok esetleg tudnál adni valami elérhetőséget? ő nincs fent fórumon esetleg idehívni ?:lol:

Köszi

Holy Roland 06209447754

A fórumon nincs fent, és nagyon sok a melója, úgyhogy valószínűleg neked kell felkeresned. De beszélj vele, hátha...

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg azt írták hogy elfogadja a biztosító a másolt kulcsot direkt kérdezte hogy az eső kulcs az milyen és a második kulcs milyen az elsőre gyárit írtam a másodikra másoltat. kinyomtattam a szerződést is és elméletileg elvan fogadva mivel odaírták hogy él rá a lopáscasco-is.

OK. nekem mindegy.

mivel van még egy kulcs valakinél ami nyitja, és inditja, így bárki bármit mond, ha ellopják sírni fogsz...

nemrég utasitották el az autóm testvérét, nem fizettek rá. pedig ellopták, és be volt írva hogy 1 eredeti kulcs van hozzá....

Link to comment
Megosztás:

OK. nekem mindegy.

mivel van még egy kulcs valakinél ami nyitja, és inditja, így bárki bármit mond, ha ellopják sírni fogsz...

nemrég utasitották el az autóm testvérét, nem fizettek rá. pedig ellopták, és be volt írva hogy 1 eredeti kulcs van hozzá....

igazából lehet hogy igazad lesz ennek utána nézek még, de találtam 15 ezerért 2 gyári kulcsot és abba benne van a csomagtartó zár meg a gyujtás rész és akkor át teszem az egyikbe az én kulcsombol az imót a másikat meg felprogramoztatom és akkor elfogják fogadni?

Link to comment
Megosztás:

hy

sok a város rövid táv 2-4km.heti kétszer olyan-40km .amiota észrevettem felöntöttem,mentem most 150km semmi nem hijányzik még a vizből,de ma járattam már a garázsban tettem alá pappirt hogy folyik e,a lábtérnél is száraz minden!!ma kihuztam a nivot ma meg semmi nem látszik rajta!!!!!!!!!!de a sok nézegetés járatásnál rájöttem hogy a termoszátom nem jo mert alul felül melegszik a hüttön a csö, a mutato a müszerfalon meg meg se mozdult még! :lol:

meg még az elsö inditásmál a müszerfalon halványan villog a hüttöjelzö ikon 4-5 szor azt elalszik! de csak a napi elsö inditáskor csinálj!ezt már egy honapja csinálja! de most akkor mi van hengerfejes vagy nem!!!???vagy most kezd az lenni?! azért elviszem szerelöhöz hogy nezze meg!

Sziasztok!

Én a H astrámmal szoptam így be,hogy folyamatosan fogyott a tartályból a víz,de sehol nem látszott csöpögés,még az utastér is száraz volt.Akkor valaki azt ajánlotta nekem (lehet,hogy itt a G-s fórumba,de lehet a H-ba nem tudom már),Hogy szerezzek egy másik sapkát a tartályra,és mukucsoljak (mármint a sapkába) bele egy szelepet,amin keresztül hideg motornál és hűtőnél nyomassam meg kb 1 bar nyomásig,és akkor talán meg lehet látni,hogy hol csepeg a víz,mert nem tud elpárologni(ha egyáltalán kifelé folyik el és nem a motorba).

Ui: bocs mindenkitől,ha ez így hülyeségnek tűnik,csak segíteni szerettem volna evvel a tippel.

Link to comment
Megosztás:

egy a lényeg: ha ellopják le kell adni a kulcsokat.

gyári kulcsot adjál le. ennyi. az is jó, ha csináltatsz egyet, hasznáod, és veszek két egyforát, amit be tudsz mutatni ha kell....

bár én ettől függetlenül nem örülnék, ha valaki zsebébe lenne egy kulcs ami nyitja és inditja az autómat.

Link to comment
Megosztás:

egy a lényeg: ha ellopják le kell adni a kulcsokat.

gyári kulcsot adjál le. ennyi. az is jó, ha csináltatsz egyet, hasznáod, és veszek két egyforát, amit be tudsz mutatni ha kell....

bár én ettől függetlenül nem örülnék, ha valaki zsebébe lenne egy kulcs ami nyitja és inditja az autómat.

:legyint:

G astránál ez indifferens kérdés, hogy kinél van e hozzávaló kulcs.

Tényleg az a megoldás, hogy kölcsön kell kérni a haver kulcsait, és azt lefotóztatni.

Lehetőség szerint jó messze parkolj, hogy ne legyen kedve a biztosítósnak kipróbálni a kulcsokat :lol:

Online szerződésnél szerintem meg elég ha beküldöd a képeket.

Link to comment
Megosztás:

:legyint:

G astránál ez indifferens kérdés, hogy kinél van e hozzávaló kulcs.

Tényleg az a megoldás, hogy kölcsön kell kérni a haver kulcsait, és azt lefotóztatni.

Lehetőség szerint jó messze parkolj, hogy ne legyen kedve a biztosítósnak kipróbálni a kulcsokat :lol:

Online szerződésnél szerintem meg elég ha beküldöd a képeket.

szerintem még az autót is szemre vételezik :D

Link to comment
Megosztás:

egy a lényeg: ha ellopják le kell adni a kulcsokat.

gyári kulcsot adjál le. ennyi. az is jó, ha csináltatsz egyet, hasznáod, és veszek két egyforát, amit be tudsz mutatni ha kell....

bár én ettől függetlenül nem örülnék, ha valaki zsebébe lenne egy kulcs ami nyitja és inditja az autómat.

Értem, köszönöm akkor lehet az lesz hogy másoltatok egy kulcsot amin nincs távirányító de imó az van benne de igazából az van leírva a papírba hogy rendelkezem 2 gyári kulccsal vagy vezérlőelemmel:és kérdezik első számú kulcs gyári vagy másolt és másodiknál is így úgy gondolom kötelesek elfogadni a másolt kulcsot ha el lopják az autótót mivel a szerződésbe benne van hogy az egyik kulcsom eredeti a másik pedig másolt de ez igazából akkor fog kiderülni mikor kijön a biztosítótól valaki és lefényképezi autót gondolom ellenőrzi a kulcsokat is. Ja és van az autóban egy plusz riasztó ami elég durván van bekötve és annak mind a 2 darabja nálam van és csak azzal nyílik az autó és van benne egy olyan is hogy ha nem nyomsz meg rajta egy gombot inditás előtt elindul de 10 méteren belül leáll.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.