Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Fordult már elő valakinél, hogy a reflektort nem tudta levenni? Mentem dolgozni felnyomtam, majd mikor le akartam venni tompítottra egyszerűen nem reagált semmit! Az index működött, Leállítottam a kocsit, levettem a gyújtást sőt még a kulcsot is kihúztam de még akkor is világított. Majd ahogy előre hátra húzogattam a kart egyszer csak levette.

Valami érintkezési hiba lehetett, vagy kezdi megadni magát a kar?

Szia nekem pont ez volt,de azóta se csinálja,úgyhogy nem kellett orvosolni,valószínű hogy a reléjének az érintkezője ragad össze,nekem a balra index világított folyamatosan villogás helyett,kicseréltem a relét azóta jó.Kattogott a relé csak nem szakította meg az áramkört.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a magasságállító motort,a régi valóban nem működött,csak zizegett <_<

Az új működik,viszont sokkal kisebb intervallumban mozgatja a foncsort,mint a jobb oldali. Ez normális? Nálatok is így van?

Szia!

Nálam se működik a magasság állító motor (illetve a motort hallani,hogy megy,csak a lámpát nem állítsa,a jobb oldalon). Le tudnád írni hogyan szedted ki nem akarom szétbarmolni az egészet.

És milyen árban mozog egy ilyen ketyere?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Erre gondolsz:

V_zcs__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A GM alkatrészszám rajta van, jelen esetben: 24413976, ez gondolom, minden motortípusnál ugyanaz.

Ezzel a csővel nekem is bajaim vannak, nálam a hűtőre csatlakozó részén könnyezik, a bilinccsel nem tudok utánamenni, akárhol, akárhogy húzom meg. Csere lesz. Van valami jelentősége, hogy "gyárit", vagy ugy.-t vesz belőle az ember?

Igen-igen! Erre.. Szóval akkor te is arra a megállapításra jutottál, hogy csere.. Az engem is érdekelne, hogy van-e különbség a gyári és a nem gyári között? Nem mindegy, hogy 2500 vagy 7000.

Link to comment
Megosztás:

no, az volt az utángyártott, mint írtam az szar, vagyél gyárit.

néha hibás jelet ad a computernet, hogy mennyi a fordulatszáma a veztengelynek, és ezért gyujtja ki a lámpát.

sajnos az x20xev nek ez baja.

majd utána meg fog dögleni a főtengely jeladója is. én az 1.8 astra F be egyidőben kicseréltem mind a kettőt, és soha többet nem volt baj vele.

Ezt találtam hozzá, de gondolom ez az utángyártott. Kicsit csalódott vagyok, mert ahol vettem a nyáron, gyárit kértem, és adtak is 21-22 kHUF áron, akkor valószinüleg az is utángyártott volt? A gyári milyen áron van, és hol lehet beszerezni? Ill. ha már ez van, lehet, h egyuttal a főtengely-jeladót is megpróbálom cserélni... :S

Ami a jó a rosszban, holnap délben megyek mehetek Wesszhez... Telefonban nagyon segitőkész volt. <_< Jó, h még vannak ilyen szakemberek.

Link to comment
Megosztás:

Ezt találtam hozzá, de gondolom ez az utángyártott. Kicsit csalódott vagyok, mert ahol vettem a nyáron, gyárit kértem, és adtak is 21-22 kHUF áron, akkor valószinüleg az is utángyártott volt? A gyári milyen áron van, és hol lehet beszerezni? Ill. ha már ez van, lehet, h egyuttal a főtengely-jeladót is megpróbálom cserélni... :S

inkább itt nézzél alkatrész...: http://opelcentrum.hu/opelcentrum?vmcchk=1

azt én nem raknám bele <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nálam se működik a magasság állító motor (illetve a motort hallani,hogy megy,csak a lámpát nem állítsa,a jobb oldalon). Le tudnád írni hogyan szedted ki nem akarom szétbarmolni az egészet.

És milyen árban mozog egy ilyen ketyere?

Előre is köszi!

Semmi extra,mintha az izzót cserélnéd ki <_< Csatit lehúzod (mind a két oldalán rögzít),elforgatod a motort,és már kint is van.

Bontott motor 3000ft/db,legalábbis errefelé.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy szervizelés előtt állok tanácsokra lenne szükségem azzal kapcsolatban amit kiválasztottam jó nemjó? stb...

ferrodo tárcsa

ferrodo betét

olaj, levegő,benzinszűrő (Man Filter)

gyertya (NGK) /nekem ez vált be/

Castrol magnatec 10w40

Összesen anyagár 45000.-

ja és még ablaktörlő +4 akcióban cserélve...az ár még hozzájön...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy szervizelés előtt állok tanácsokra lenne szükségem azzal kapcsolatban amit kiválasztottam jó nemjó? stb...

ferrodo tárcsa

ferrodo betét

olaj, levegő,benzinszűrő (Man Filter)

gyertya (NGK) /nekem ez vált be/

Castrol magnatec 10w40

Összesen anyagár 45000.-

ja és még ablaktörlő +4 akcióban cserélve...az ár még hozzájön...

Ferrodo az nem rossz.

Gyertya csak gyári!

Olaj meg asszem nem való bele besorolás szerint.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következőre lettem figyelmes tegnap hazafele jövet. A vízhőfok mutató szépen beáll a kellő hőmérsékletre, majd amikor kátyús utszakaszra érek, ahol szinte egyes motorfék, kézifék meg minden amivel lassulni tudsz majd így haladsz kb 800m a mutató szépen elindul alap állás felé. A termosztát miatt csinálhatja ezt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomat beépítésnél, van valakinek tapasztalata Z14XE motorkódú autóban a kormánynál lévő

4 pólusú tempomat csatlakozó mennyire van eldugva, hol érdemes keresni? A kormányrúd

alatt van egy világosszürke kábelvezető műanyag két patenttal az oldalán amiben futnak a kormánytól

jövő vezetékek. Lehet hogy abban kellene megnéznem a csatit?

köszi minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következőre lettem figyelmes tegnap hazafele jövet. A vízhőfok mutató szépen beáll a kellő hőmérsékletre, majd amikor kátyús utszakaszra érek, ahol szinte egyes motorfék, kézifék meg minden amivel lassulni tudsz majd így haladsz kb 800m a mutató szépen elindul alap állás felé. A termosztát miatt csinálhatja ezt?

A motorféknél tudtommal nincs benzin befecskendezés, ebből kifolyólag mivel égés sincs, nincs ami melegítse a vizet és ezért hűl.

Mondjuk kérdés, hogy menyit megy vissza. Nekem is visszahűl ha hosszan megyek motorfékkel leejtőn.

De lehet, hogy tévedek, nem vagyok szakértő <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy szervizelés előtt állok tanácsokra lenne szükségem azzal kapcsolatban amit kiválasztottam jó nemjó? stb...

ferrodo tárcsa

ferrodo betét

olaj, levegő,benzinszűrő (Man Filter)

gyertya (NGK) /nekem ez vált be/

Castrol magnatec 10w40

Összesen anyagár 45000.-

ja és még ablaktörlő +4 akcióban cserélve...az ár még hozzájön...

Milyen motor van a kocsiban?

Szerintem:

Gyertya =gyári.

Olaj=olajtopikban vannak a belevalók!

Castrol Magnatec 10w40=asszem gyufát dobtál a lőporoshordóba! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomat beépítésnél, van valakinek tapasztalata Z14XE motorkódú autóban a kormánynál lévő

4 pólusú tempomat csatlakozó mennyire van eldugva, hol érdemes keresni? A kormányrúd

alatt van egy világosszürke kábelvezető műanyag két patenttal az oldalán amiben futnak a kormánytól

jövő vezetékek. Lehet hogy abban kellene megnéznem a csatit?

köszi minden segítséget!

Nincs eldugva a csati,a felső korm.burkolatot levéve,már ha van benne,és itt meg kell lásd,le van gyárilag szigetelve.

Itt.

Link to comment
Megosztás:

Itt találod a megfelelő olajok listáját: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1613

Már bocsánat, de itt csak 5w-s olajok vannak. Én csöndesen mindig felidegesítem magamat amikor ez a "minősítés" dolog szóbajön. Bár nem értek hozzá (ezért se szólok bele..vagy mégis? <_< ), de szerintem jó pénzért bármilyen olaj kap minősítést.

Annyi biztos, hogy nekem castrol magnatec 10w40 van benne és tökéletesen bevált. 5 w-s olajat meg úgy zabálta mint a benzint...

utóirat:

Még egy dolgot nem értek. Kb 1,5 évvel ezelőtt itt a fórumon MINDENKI azt mondta, hogy A castrol magnatec az nagyon jó olaj ebbe a kocsiba... nem tudom mi változott azóta. :/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.