Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem írtad a motorkódodat, de feltételezem, hogy 1.4-es, vagy 1.6-os, benzines.

2 hibát ne kövess el:

-ne vegyél vauxhall (brit) km-órát, mert az mérföldben mér,

-ne vegyél diesel-be való km-órát, mert annak a ford.szám skálája más osztású.

motorkód: Z12XE

Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt ugyanilyen gond. A gyújtáskapcsoló betétet (az elektronikát) kell cserélned valószínűleg. Ez az alkatrész nekem ~3000Ft-ba fájt...+munkadíj 7000 :lol:

Szétkaptam de sajnos nekem a betét tökéletes az kis spiater rúdvan eltörve ami összeköti a zárat a betéttel :D

Link to comment
Megosztás:

No ma 1(5)30-nél pályán elkezdett 3 hengerezni a kocsi! Még hazaértem vele, ami kb 10km volt, próbáltam óvatos lenni, talán nem kapott sokat a katalizátor. Ezután kivettem a gyertyákat és az egyik elég benzines volt. Szerintem trafó, holnap kapok próbára egyet!

Amúgy utángyártott van benne, mert már egyszer megadta magát asszem 3 éve, de úgylátom hiba volt nem gyárit venni.... :D

A gyári Delphi és elég húzós, múltkor valaki belinkelt egy Vaterás aukciót, ahol 20000ft-ért árulnak gyárit!! Az mennyire lehet hamisítvány, mert nekem eléggé kamunak tűnik!!

Amúgy kis kormolás céljából voltam fenn a pályán, mert már kicsit ingatag volt az alapjárat a városi tötyimütyi miatt! Létezik, hogy a trafó a nagyobb terhelés miatt pusztul meg?? Vagy valami más halhatott be?

Szóval fakk van!

Link to comment
Megosztás:

No ma 1(5)30-nél pályán elkezdett 3 hengerezni a kocsi! Még hazaértem vele, ami kb 10km volt, próbáltam óvatos lenni, talán nem kapott sokat a katalizátor. Ezután kivettem a gyertyákat és az egyik elég benzines volt. Szerintem trafó, holnap kapok próbára egyet!

Amúgy utángyártott van benne, mert már egyszer megadta magát asszem 3 éve, de úgylátom hiba volt nem gyárit venni.... :D

A gyári Delphi és elég húzós, múltkor valaki belinkelt egy Vaterás aukciót, ahol 20000ft-ért árulnak gyárit!! Az mennyire lehet hamisítvány, mert nekem eléggé kamunak tűnik!!

Amúgy kis kormolás céljából voltam fenn a pályán, mert már kicsit ingatag volt az alapjárat a városi tötyimütyi miatt! Létezik, hogy a trafó a nagyobb terhelés miatt pusztul meg?? Vagy valami más halhatott be?

Szóval fakk van!

hát ezt nem jó hallani! :lol: Remélem olcsón megúszod :D

Link to comment
Megosztás:

Az 1.4, 1.6 között annyi,hogy,a km óra más számozású,gondolok én itt a végére(200-220 talán).

Az én 1.2- nek a vége 220, akkor elvileg mehetne bele? Én mint laikus más különbséget nagyon nem látok az 1.2-es, 1.4-es, 1.6-os között, csak a sebesség végét.Az, hogy klímás,abs,kipörgésgátló stb. az gondolom nem befolyásol semmit, mert a helye minden órában elő van készítve. Vagy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

Az én 1.2- nek a vége 220, akkor elvileg mehetne bele? Én mint laikus más különbséget nagyon nem látok az 1.2-es, 1.4-es, 1.6-os között, csak a sebesség végét.Az, hogy klímás,abs,kipörgésgátló stb. az gondolom nem befolyásol semmit, mert a helye minden órában elő van készítve. Vagy tévedek?

Így van,az órában megvan mindennek a led kialakítása,asszaem,csak az utánfutó visszajelző,meg az első ködlámpa,illetve a országúti vissz.jelző égős,de az is beszerezhető autósboltból. Vagy a régiből átrakod. :D

Link to comment
Megosztás:

erre gondoltam:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1443951896.html

MC!

Mondtad, hogy bizniszelsz a taggal!! Priviben elküldenég az elérhetőségét??

Én is ittkörül vettem pár hónapja gyárit (szerelőtől),szóval valahol lehet "kapni" ennyiért :D

Nekem viccesebb volt a hiba,megálltam egy ház előtt,bementem,majd mikor indítóztam,már három hengerrel indult :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is ittkörül vettem pár hónapja gyárit (szerelőtől),szóval valahol lehet "kapni" ennyiért :D

Nekem viccesebb volt a hiba,megálltam egy ház előtt,bementem,majd mikor indítóztam,már három hengerrel indult :lol:

Jellemzően ezek akkor mennek tönkre mikor hirtelen felmelegszik vagy mikor elhűl. Gondolom vmi szétpattan benne. Milyen jó volt az F astrába amibe a blokk mellet volt egy közös gyújtóelektronika és úgy ment a nagyfeszkábel a hengerekig. Fele annyi hőterhelést sem kapott.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Nekem a problémám a következő a motor felől ha szemben állok vele sustorgo-koszoló hang hallatszik a bal oldala felől/astra g 1.2./

A kérdésem az lenne,hogy találkozott e már valaki hasonlóval és mi adhatja ezt a hangot?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Nekem a problémám a következő a motor felől ha szemben állok vele sustorgo-koszoló hang hallatszik a bal oldala felől/astra g 1.2./

A kérdésem az lenne,hogy találkozott e már valaki hasonlóval és mi adhatja ezt a hangot?

A válaszokat előre is köszönöm.

Vízpumpa/görgők/szíj?

Vagy pedig kismókus a motortérben. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Nekem a problémám a következő a motor felől ha szemben állok vele sustorgo-koszoló hang hallatszik a bal oldala felől/astra g 1.2./

A kérdésem az lenne,hogy találkozott e már valaki hasonlóval és mi adhatja ezt a hangot?

A válaszokat előre is köszönöm.

Lánc? Hány km. van benne, volt már cserélve a verműlánc??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi problémával találkozott-e már valaki (Astra G 2000. évjárat)?

Hidegben (kb -2-3 fok alatt) első indításkor nincs szervo. 10-15 km megtétele után leállítva és újraindítva pedig van szervo.

0 fok felett nem tapasztaltam. Mostanság szinte minden nap eggel eljátsza ezt. Néha beérek munkahelyre, akkor még van, de 8 órás állás után (munkaidő végén) hidegben már szintén nincs.

Mi lehet a baj?

köszi:

VagoJ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi problémával találkozott-e már valaki (Astra G 2000. évjárat)?

Hidegben (kb -2-3 fok alatt) első indításkor nincs szervo. 10-15 km megtétele után leállítva és újraindítva pedig van szervo.

0 fok felett nem tapasztaltam. Mostanság szinte minden nap eggel eljátsza ezt. Néha beérek munkahelyre, akkor még van, de 8 órás állás után (munkaidő végén) hidegben már szintén nincs.

Mi lehet a baj?

köszi:

VagoJ

Olaj milyen benne? Valami dugulás lehet, ami melegedés közben megszűnik, vagy tágul vagy nemtom! :D

Link to comment
Megosztás:

Olaj az amivel vettem kb 4 éve, a szintje megfelelő.

Eddig nem tapasztaltam ilyet, pedig voltak azóta hideg telek.

Tavaly decemberben jött elő, először csak -8-10 körül, mostmár -2-3nál is.

Hűha!

Nem zárnám ki az elektromos hiba lehetőségét sem

Link to comment
Megosztás:

No ma 1(5)30-nél pályán elkezdett 3 hengerezni a kocsi! Még hazaértem vele, ami kb 10km volt, próbáltam óvatos lenni, talán nem kapott sokat a katalizátor. Ezután kivettem a gyertyákat és az egyik elég benzines volt. Szerintem trafó, holnap kapok próbára egyet!

Amúgy utángyártott van benne, mert már egyszer megadta magát asszem 3 éve, de úgylátom hiba volt nem gyárit venni.... :D

A gyári Delphi és elég húzós, múltkor valaki belinkelt egy Vaterás aukciót, ahol 20000ft-ért árulnak gyárit!! Az mennyire lehet hamisítvány, mert nekem eléggé kamunak tűnik!!

Amúgy kis kormolás céljából voltam fenn a pályán, mert már kicsit ingatag volt az alapjárat a városi tötyimütyi miatt! Létezik, hogy a trafó a nagyobb terhelés miatt pusztul meg?? Vagy valami más halhatott be?

Szóval fakk van!

Nekem is be kellesz ruháznom egy ilyenbe,de én is csodálkoztam ezen az áron...

Talán azért ennyivel olcsóbb mert ez nem Delphi hanem GM???

Haver 8000-ért vett használtat ahhoz képest,ha jó lenne adnék érte 18-at,feltéve ha tényleg jó...

Link to comment
Megosztás:

Szétkaptam de sajnos nekem a betét tökéletes az kis spiater rúdvan eltörve ami összeköti a zárat a betéttel :D

Sikerült megoldam a zárbetét problémát vettem bontóba egyet és átpakoltam a belsejét és már frankón működik! Köszi a segítséget mindenkinek!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Nekem a problémám a következő a motor felől ha szemben állok vele sustorgo-koszoló hang hallatszik a bal oldala felől/astra g 1.2./

A kérdésem az lenne,hogy találkozott e már valaki hasonlóval és mi adhatja ezt a hangot?

A válaszokat előre is köszönöm.

Én is találkoztam ezzel a jelenséggel. Igaz nekem Z14 XEP-m van(76000 km), de felépítésében a két motor szinte ugyanaz.

Nálam a jelenség a hosszbordás ékszíj és feszítőgörgőjének cseréje után jelentkezett.

Újra ellenőriztük az ékszíj által hajtott egységeket (generátor, vízpumpa, klíma), de nem találtunk csapágyhibát. Ezenkívül a szelepdekli levétele után ellenőriztük a vezérlánckerekeket és a vezérműtengely csészék csavarjait, de nem találtunk kopást, lazulást.

A szerelőm javasolta, hogy várjunk vele egy kicsit, mivel előfordulhat, hogy az új szíj adja a zajt. Kell egy kis idő míg "Betörik".

Vártam.

Közben eljött az olajcsere ideje is (15000 km), cseréltem.

Ezután Kb 200-250 km megtétele után a zaj megszünt. Azóta sem jelentkezett újra.

A szerelő cimborám második lehetőségként a vezérműlánc feszítőt tartja lehetséges zajforrásnak, aminek jót tett a friss olaj. Vagy a szíj "Tört be" :D

Ennyit tudok hozzáfűzni. Remélem segít valamit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi problémával találkozott-e már valaki (Astra G 2000. évjárat)?

Hidegben (kb -2-3 fok alatt) első indításkor nincs szervo. 10-15 km megtétele után leállítva és újraindítva pedig van szervo.

0 fok felett nem tapasztaltam. Mostanság szinte minden nap eggel eljátsza ezt. Néha beérek munkahelyre, akkor még van, de 8 órás állás után (munkaidő végén) hidegben már szintén nincs.

Mi lehet a baj?

köszi:

VagoJ

Lehet, hogy érdemes lenne lecserélni benne az olajat.

Előfordulhat, hogy magas a nedvességtartalma és fagydugó keletkezik a rendszerben, mely a motor melegétől később kiolvad.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.