Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

@Mc-elek:

Nézd, szép dolog ez a gyártóművi előírás, én azt mondom hogy amíg garanciális az autód addig jól teszed ha azt használod, de ha lejárt a garancia, akkor saját felelősségre azt töltesz bele amit akarsz, csak aztán edd meg amit főztél... Szóval ha a reciklált sütőolajtól kifekszik az Astra motorja, akkor nem az Opelt kell szidni és kész. Mint mindenhez az életben, ehhez is felelősséggel kell hozzáállni, ennyi.

Persze ez így van...nekem most dexos2 van benne ,meg legközelebb is az lesz benne..de azért gondolkozok a tacskós olajon <_<

akkor nem éreztetem eléggé mennyire cinikus voltam :angry:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

1.4es astrámnál időnként kigyullad a check engine lámpa a műszerfalon. csak időnként,és miután leállítom,utána semmi. úgy vettem észre hogy akkor gyullad ki,mikor huzamosabb ideig nagy fordulaton megy a motor, pl autópályán megyek..vagy huzamosabb ideig dombon fölfelé. valami ötlet esetleg? ill a hibajelzést hogyan s lehet kimutatni? régebben olvastam,de nem rémlik már...kuplung,fék,gáz vmi ilyesmi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

1.4es astrámnál időnként kigyullad a check engine lámpa a műszerfalon. csak időnként,és miután leállítom,utána semmi. úgy vettem észre hogy akkor gyullad ki,mikor huzamosabb ideig nagy fordulaton megy a motor, pl autópályán megyek..vagy huzamosabb ideig dombon fölfelé. valami ötlet esetleg? ill a hibajelzést hogyan s lehet kimutatni? régebben olvastam,de nem rémlik már...kuplung,fék,gáz vmi ilyesmi

Milyen motor?

Ha Z -vel kezdődik akkor fék+gáz és gyújtás

ha X-el akkor kiolvasni az aláírásomban leírt módokon!

A dízelt nem tudom,lehet csak géppel?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

1.4es astrámnál időnként kigyullad a check engine lámpa a műszerfalon. csak időnként,és miután leállítom,utána semmi. úgy vettem észre hogy akkor gyullad ki,mikor huzamosabb ideig nagy fordulaton megy a motor, pl autópályán megyek..vagy huzamosabb ideig dombon fölfelé. valami ötlet esetleg? ill a hibajelzést hogyan s lehet kimutatni? régebben olvastam,de nem rémlik már...kuplung,fék,gáz vmi ilyesmi

Ez nekem is mindig előjön... :s

Link to comment
Megosztás:

lehet a szívótorok tele van koksszal vagy melegen az előtöltés állító dugattyú szorul.Ezt lehet látni az élőadat listában.

2 csatis adagoló vagy egy csatis?

Köszönöm, tegnap szét is kaptuk a szívórészt, egész délután ráment a rásült olajos korom lepucolására. Most szép tiszta lett, + új tömítések, de sajnos a probléma még maradt. Adagolón 1 csati van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mitől van ha a főtengely kikandikál a blokk oldalán.Nem nekem történ(hála isten),hanem az egyik ismerősöm elindult Spanyolországba aztán félúton puff neki.Amúgy skoda oktávia.Mitől lehet?Sok km,vagy agyon volt hajtva,vagy gyári hiba.Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mitől van ha a főtengely kikandikál a blokk oldalán.Nem nekem történ(hála isten),hanem az egyik ismerősöm elindult Spanyolországba aztán félúton puff neki.Amúgy skoda oktávia.Mitől lehet?Sok km,vagy agyon volt hajtva,vagy gyári hiba.Köszi előre is

Magas fordulat, vagy az is lehet hogy gyártás hibás. De lehet az is hogy úgy használták hogy hidegen húzatva lett sokszor emellett csesztek olajat cserélni időben aztán, ettől elmelegedett meg megrepedezett és ezért egy nagyobb terhelés hatására eltört és kinézett.

Ui: szerintem a hajtókar volt nem a főtengely. Az nem igazán végez olyan mozást hogy kinézzen a blokk oldalán. Meg azt két végén csapágyak fogják szal annak hogy az elszabadul kicsi a valószínűsége.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Segítséget szeretnék kérni.

"99-es astra 1.6 16v kuplung szerkezetet hol érdemes keresni,és melyik gyártmány jó bele?

Előre is köszi!! <_<

hy

tályékoztato árak:

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Fo...mp;cMegnNr=2699

http://opelcentrum.hu/opelcentrum/kuplung

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&amp...x?IGCB|11|3|2|1

Link to comment
Megosztás:

Magas fordulat, vagy az is lehet hogy gyártás hibás. De lehet az is hogy úgy használták hogy hidegen húzatva lett sokszor emellett csesztek olajat cserélni időben aztán, ettől elmelegedett meg megrepedezett és ezért egy nagyobb terhelés hatására eltört és kinézett.

Ui: szerintem a hajtókar volt nem a főtengely. Az nem igazán végez olyan mozást hogy kinézzen a blokk oldalán. Meg azt két végén csapágyak fogják szal annak hogy az elszabadul kicsi a valószínűsége.

Áhhá,értem.Köszi az infót.Amúgy biztos igazad van,hogy a hajtókar az,én annyira nem értek hozzá,meg csak telón kaptam az infót,hogy valami kidugta a fejét meg,hogy hosszú út lesz,mert trélerrel "száguldanak" tovább.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az 1000. oldal környékén írtam a jobb első keréknél hallható "kopogós" problémámról. A kutyacsont cseréje nem oldotta meg a gondot. Többen is írták, hogy hasonlóval küszödnek/küszködtek. Nos nekem a stabilizátor szilent volt a ludas. 1000Ft/pár az ára, kicserélni viszont nagyon macerás, de megérte, mert megjavult. Gondoltam leírom, hátha másnak is segíthet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy először tavaly kezdődött, hogy mikor kicsit jobban odalépek a gázra felpörög a motor, a fordulatmérő is kitér lényegesen, de az autó mégsem gyorsul kellően. Kicsit olyan érzésem van mintha a kuplung csúszna, de ezt a szerelőm cáfolta... A probléma megszűnt kb 5 hónapja mikor a vezérműszíj csere volt, de a napokban újra előjött ez a hiba. Szinte mindegyik sebességi fokozatban észlelhető. Astra G 1.6 16V 2000-es évjárat...

Van valakinek bármi ötlete a hibával kapcsolatban? Hol keresgéljek?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.