Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Lenne egy költői kérdésem ha már szóba került a kutyacsont! Egy stabrudat miért csinálnak MÜANYAGBÓL??????????? Ez nekem nem fér a fejembe! Ha kézzel tudom mozgatni akkor gondolom cserés már nem?

Cserés bizony.

Egyébként tök mindegy miből van, nem a műanyag kopik el, hanem a gumiágy kotyogósodik ki szerintem.

Link to comment
Megosztás:

kézzel lehet mozgatni

akkor van baja ha kopog a futómű

90% hogy ez a hiba párban érdemes cserélni

és ha még mindig kopog akkor kell ránézni a többi alkatrészre

ezt a legegyszerűbb cserélni és a legolcsóbb

nálam max 1-1,5 évente kell cserélni

ja hogy úgy mozgatni B)

ha csak mozog az nem baj, csavargatni lehet. Az a baj, ha kotyog OFKÓSZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Nekem olyan probléma merült fel az Astramnál hogyha süti a nap akkor nem akar elindulni.Tavalyelött cseréltettem gyujtáskapcsolot akkor egy darabig jó volt most hogy itt vannak a melegek megint nem akar elindulni.Tudna nekem ebben segiteni hogy mi lehet a probléma.Elöre is köszi a segitségeteket.

B) ...költözz északabbra... :D

Link to comment
Megosztás:

ja,nekem is volt,városba ok,de hosszúba gyenge,főleg klimával...

soha többet.

Nem tartottad a fordulatot 3500-4000-en,az volt a baj! :D

2 hét múlva műszaki,kíváncsi leszek kell e valamit cserélni rajta...Szerencsére egy konkurensnél ingyen átvizsgálás akció van B)

Link to comment
Megosztás:

Nem küszködik nagyon jol megy ahhoz képest hogy csak 1.2 -es

Nekem is 1.2-es, bár nem caravan, hanem 5 ajtós (Z12XE), viszont megy azért akár 170-et is :) . Ez 75 paci, de van 10 lóerővel még gyengébb motorral szerelt G Astra is. Nem egy versenyautó, de azért használható, ha nem hegymenetben használja gyakran valaki, mert akkor azért kell a fordulat, főleg több utassal. Ha valaki nagyrészt pályán használja, akkor 6 liter alá is levihető a fogyasztás, városban persze azért a 8 litert megeszi, de keményebb használat során se ment 10 fölé átlagban.

Nem hangzik túl jól valóban az 1.2-es, de volt 1.5-ös Ladám, ami szintén 75LE és hasonló súlyú, az Astra mégis jobban megy. Ladával a 130 már komoly sebesség volt, de az Astrával ez még kényelmesen utazható sebesség (az 1.2-essel is!).

Következő autóm nekem se 1.2-es lesz az biztos, de azért német autó ez is... B) Felesben tankolva etanollal érezhetően jobban harap, az etanolos átalakítás meg állítólag csodát művel ezzel a motorral. Annak idején gyorsan kellett autó és ez a többihez képest nagyon jó árú és állapotú volt, az 1.4, 1.6-osok 2-3 évvel idősebbek voltak ugyanennyi pénzért. Ha van rá idő, valóban érdemes nézelődni és én is azt mondom 1.8 felett kell keresni, mert azért az más feeling. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 1.2-es, bár nem caravan, hanem 5 ajtós (Z12XE), viszont megy azért akár 170-et is :( . Ez 75 paci, de van 10 lóerővel még gyengébb motorral szerelt G Astra is. Nem egy versenyautó, de azért használható, ha nem hegymenetben használja gyakran valaki, mert akkor azért kell a fordulat, főleg több utassal. Ha valaki nagyrészt pályán használja, akkor 6 liter alá is levihető a fogyasztás, városban persze azért a 8 litert megeszi, de keményebb használat során se ment 10 fölé átlagban.

Nem hangzik túl jól valóban az 1.2-es, de volt 1.5-ös Ladám, ami szintén 75LE és hasonló súlyú, az Astra mégis jobban megy. Ladával a 130 már komoly sebesség volt, de az Astrával ez még kényelmesen utazható sebesség (az 1.2-essel is!).

Következő autóm nekem se 1.2-es lesz az biztos, de azért német autó ez is... B) Felesben tankolva etanollal érezhetően jobban harap, az etanolos átalakítás meg állítólag csodát művel ezzel a motorral. Annak idején gyorsan kellett autó és ez a többihez képest nagyon jó árú és állapotú volt, az 1.4, 1.6-osok 2-3 évvel idősebbek voltak ugyanennyi pénzért. Ha van rá idő, valóban érdemes nézelődni és én is azt mondom 1.8 felett kell keresni, mert azért az más feeling. :D

Nekem is egy 1.2-es van és büszke vagyok rá mert ki vitt Olaszországba és elmentem vele Horvátországba megpakolva csomaggal és a családdal és nem volt vele gond pedig az Alpokon keresztül mentünk és bírta.130-nál meg úgyse lehet gyorsabban menni. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is egy 1.2-es van és büszke vagyok rá mert ki vitt Olaszországba és elmentem vele Horvátországba megpakolva csomaggal és a családdal és nem volt vele gond pedig az Alpokon keresztül mentünk és bírta.130-nál meg úgyse lehet gyorsabban menni. :D

Szerethető és megbízható autó ez, még ha nem is arra lett kitalálva, hogy Audikat toljon le a pályáról :) (legalábbis ezzel a mocival) Persze azért vannak Astrák, amik a pályán is büntetnek:

B)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt hittem ez a portál azért van hogy az esetleges müszaki gondokra kapjon az ember megoldást ennek ellenére 1 válasz volt amit tudok hasznositani nagyrészt viszont csak megszólták az 1.2-es caravánom!

Én nem versenyautót akartam csak 1 olyan kocsit ami könnyen és praktikusan pakolható elvisz ahova kell ésnem tul sok a fogyasztása!

Azért köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt hittem ez a portál azért van hogy az esetleges müszaki gondokra kapjon az ember megoldást ennek ellenére 1 válasz volt amit tudok hasznositani nagyrészt viszont csak megszólták az 1.2-es caravánom!

Én nem versenyautót akartam csak 1 olyan kocsit ami könnyen és praktikusan pakolható elvisz ahova kell ésnem tul sok a fogyasztása!

Azért köszi a válaszokat!

A kopogó hang az nem hiszem, hogy normális, de nem csendes ez a fajta motor. Volt vezérműlánc cserélve, akkor picit halkabb lett aztán ismét lett hangja. Ez ilyen kis cserregő-csattogó motor B) Meg nekem nincs motorháztető szigetelés és alsó motorvédő burkolat, az is sokat jelent. Én viszont ezeket be fogom szerezni hozzá..

A kopogó hang oka lehet talán a hidrotőke, de az a legbiztosabb szerintem, ha megmutatod egy szakinak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt hittem ez a portál azért van hogy az esetleges müszaki gondokra kapjon az ember megoldást ennek ellenére 1 válasz volt amit tudok hasznositani nagyrészt viszont csak megszólták az 1.2-es caravánom!

Én nem versenyautót akartam csak 1 olyan kocsit ami könnyen és praktikusan pakolható elvisz ahova kell ésnem tul sok a fogyasztása!

Azért köszi a válaszokat!

Nem szólta le senki, de ha így érzed, akkor én kérek elnézést. B) Ám itt túl sokan ismerik az Astra G-t és nehéz vigyorgás nélkül elmenni az 1.2 és a Caravan párosítás mellett még 1.2-es tulajdonosoknak is.

Amennyit az 1.2 Caravan eszik, annyival az 1.4 Caravan is beéri. Sőt, ha a "praktikusan pakolható"-ságot kihasználod, akkor az 1.4 még kicsivel kevesebbet is kér.

Azok a hangok, amiket Gboy is leírt az alulmotorizáltságból eredő fokozott igénybevétel következményei is.

2003-as az autód. Óra szerint hány km futásteljesítménnyel vetted?

Link to comment
Megosztás:

: Ám itt túl sokan ismerik az Astra G-t és nehéz vigyorgás nélkül elmenni az 1.2 és a Caravan párosítás mellett még 1.2-es tulajdonosoknak is.

Nem mindenkinek van pénze 1.7 -esre.... B) Nem tudom, hogy miért nem jó ez az 1.2-es... :D Nekem nem kellene nagyobb motor pedig én szeretem nyomni neki..

Link to comment
Megosztás:

Nem kell zokon venni,mert nem bántásnak szánták!!!

Nekem ugyan 1.6-osom van,de nem nézem le a kisebb motoros autókat.

Nekem is volt 1.0 autóm,utána át ültem egy nagyobba.Persze nagy a külömbség,de ezt szerintem mindenki tudja.

Mindenki olyan autót vesz.amilyenre van keret,vagy amilyen tetszik neki. :D B)

Sziasztok!

Azt hittem ez a portál azért van hogy az esetleges müszaki gondokra kapjon az ember megoldást ennek ellenére 1 válasz volt amit tudok hasznositani nagyrészt viszont csak megszólták az 1.2-es caravánom!

Én nem versenyautót akartam csak 1 olyan kocsit ami könnyen és praktikusan pakolható elvisz ahova kell ésnem tul sok a fogyasztása!

Azért köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Persze Lipi,de ki van taposva a lelkük,mert nagyobb,erösebb,és fiatalok azt hiszik: nagy köbcenti nagyobb teherbírás(értsd:versenyzés).

A szervízelést meg megoldjuk a garázsban valahogy..... B)

Mondjuk ebben igazuk is van valamelyest. Nem akarom leszólni az 1.2-t, de ami annak gyilkolás, az az 1.8-nak mindössze dinamikus vezetés.

(Na tessék, csak leszóltam. -Bocs!)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.