Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szerintem nem normális!

Valamiért nem megy az utastérbe friss levegő! (szűrő vagy csappantyú)

A szűrő minősége, vagy a rossz behelyezés okozhatja?

2hónapja én cseréltem ki 1200ft-os utángyártott szűrőre és valahogy betettem. Sok lehetőség nem volt, hogy hogyan.

Azt is el lehet cseszni??

Korábban asszem nem párásodott , de nem vagyok benne biztos. Lehet akkor is klímával oldottam meg.... :D

Link to comment
Megosztás:

...és az ülés rögzítési pontjai megeggyeznek?ugyan olyan sín van a 2 autóban vagy az is át kell szerelni, mert hallottam már olyat hogy nem típusazonos ülés miatt szórakoztak az emberrel műszakin!!?!

Itt a fórumon mondta vki, h egy az egyben berakható... Nekem nincs ezzel kapcsolatban tapasztalatom. :D

Link to comment
Megosztás:

A szűrő minősége, vagy a rossz behelyezés okozhatja?

2hónapja én cseréltem ki 1200ft-os utángyártott szűrőre és valahogy betettem. Sok lehetőség nem volt, hogy hogyan.

Azt is el lehet cseszni??

Korábban asszem nem párásodott , de nem vagyok benne biztos. Lehet akkor is klímával oldottam meg.... :D

Szerintem az utángyártottat mindegy, hogy hogy rakod be. Én is azt használok.

Nézd meg, hogy milyen színű.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most vettem egy 2008 as Astra G -t . Olyan gondom van, hogy 1x simán felnyitottam a motorháztetőt. Viszont második alkalomra hiába húzom elől a biztonsági kallantyút nem tudom felnyitni mert nem engedi.

Van e valami ötletetek? Esetleg tudna nekem valaki adni valami képet, rajzot, hogy hogyan is működik az egész rendszer?

köszi,

üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az utángyártottat mindegy, hogy hogy rakod be. Én is azt használok.

Nézd meg, hogy milyen színű.

Én armafiltet vettem bele most nemrég (1300Ft), nyíl nincs ezen (az előzőn volt), de csak 1 féle képen lehet betenni, mert csak úgy illeszkedik az rendesen... (de ez mégis stabilabban áll, mint az elötte bent lévő ManFilter, illetve a gyári)

Link to comment
Megosztás:

én gyárit teszek bele. ( általában mindenből gyárit teszek bele.... , kivéve aminél nagyonagy az árkülönbség, ÉS az utángyártott is jobb minőségü. )

Nah jó, Te közel vagy a tűzhöz, lehet olcsóbban megkapod, de nálunk alapból drágábbak az alkatrészek. :D

Volt mikor megkérdeztem Bp-i kereskedést, és ilyen alap dolgokra 10%al olcsóbb árat mondtak.

Pollen, és levegőszűröböl útángyártótat veszek, de olajszűrőből régebben ManFiltert vettem, de mióta van Cromax, azóta gyárit, olcsóbb jóval mint a kereskedésben. :icon4:

1x vittem szervizbe elsőéves kötelezőre, az amatőrök belenyomtak 4l olajat, majd mondták jó lesz, mondtam nem, hiszen a pálca felett van 2-3 cm-re, majd leszívtak belőle, mondták jó, már csak 2-3mm-el van felette. Majd itthon leszívtam belőle még 3dl-t, és akkor volt pont maxon. És így kiszámlázták a 4l olajat 12200-ért, a szűrőt meg 3862-ért! (megjegyzem hogy most 3l ment bele, kb 1/3-on áll így a pálca)

Ez a szerviz nagyon drága, egy várossal odébb korrektebbek, pl itt 1000Ft-ot mondtak a benzinszűrő cserére, a távolabbi meg hogy szűrő árában lecserélik. Jah, és a szűrő árában is volt különbség, pedig ugyanaz a tulajdonos...nem írom le melyik volt a drágább...

Link to comment
Megosztás:

Jajj lehet megint fogy a vizem :icon4:

Az olajban nem látok semmit meg folyást sem találtam még, de láthatóan lejjebb csökkent a tartályban...

Lehet vihetem vissza :D

Na most nem irigyellek. El tudom képzelni milyen ideges lehetsz. Remélem semmi komoly baja nincs a gépnek. Szorítok, hogy ne legyen gond.

Link to comment
Megosztás:

Légzsákkal kapcsolatban kérdezném:

Elkezdett világítani a légzsák visszajelző(valószínű a mindennapos ülésállítgatástól),tech2-vel lehet

kivenni ezt már tudom,meg van az időpont is mikor viszem a szervízbe.

A kérdésem az lenne ,hogy

ilyenkor tényleg nem működik a légzsák rendszer? A szerelő ugyanis ezt mondta!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Most vettem egy 2008 as Astra G -t . Olyan gondom van, hogy 1x simán felnyitottam a motorháztetőt. Viszont második alkalomra hiába húzom elől a biztonsági kallantyút nem tudom felnyitni mert nem engedi.

Van e valami ötletetek? Esetleg tudna nekem valaki adni valami képet, rajzot, hogy hogyan is működik az egész rendszer?

köszi,

üdv,

Nézd meg, hogy nincs e elcsúszva a géptetőd!

Stimmelnek e az illesztések a szélvédőnél, a lámpánál.

Link to comment
Megosztás:

Egy hét hibamentesség után visszatért a menet közben is világító ABS jel, és most először tudtam úgy megtenni 1 km-t, hogy a sebességmérő nullán állt (azt sajnos nem néztem, hogy a km számláló mozdult-e).

Újból befújtam a csatlakozókat kontakt tisztítóval, bízom benne, hogy jó lesz.

A hibakód villogtatás ilyen esetben működik, vagy az csak a "motorikus hibák" esetében alkalmazható?

Remélem, nem kell kerékagyat cserélni, mert elég húzós ára van. :D

Link to comment
Megosztás:

Egy hét hibamentesség után visszatért a menet közben is világító ABS jel, és most először tudtam úgy megtenni 1 km-t, hogy a sebességmérő nullán állt (azt sajnos nem néztem, hogy a km számláló mozdult-e).

Újból befújtam a csatlakozókat kontakt tisztítóval, bízom benne, hogy jó lesz.

A hibakód villogtatás ilyen esetben működik, vagy az csak a "motorikus hibák" esetében alkalmazható?

Remélem, nem kell kerékagyat cserélni, mert elég húzós ára van. :D

A kivillogtatás sajna nem játszik ABS hibánál.

Műszerrel kel kiolvasni.

20e az utángyártott.

Link to comment
Megosztás:

A kivillogtatás sajna nem játszik ABS hibánál.

Műszerrel kel kiolvasni.

20e az utángyártott.

SKF-et kell venni, mert az a gyári beszállító.

Ha nem szervizben veszi, 20-30e között megússza, spórol vele sok 10e-et, csak annyi, hogy nem lesz GM-es dobozban, hanem SKF-esben. :D

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg, hogy nincs e elcsúszva a géptetőd!

Stimmelnek e az illesztések a szélvédőnél, a lámpánál.

Nincs elcsúszva, szépen állnak az illesztések is. 22 es csapdája a dolog, mert ahhoz, hogy megnézzem és megbütyköljem ki kéne nyitni, de ahhoz hogy ki bírjam nyitni meg kéne hogy legyen bütykölve :D

Link to comment
Megosztás:

Légzsákkal kapcsolatban kérdezném:

Elkezdett világítani a légzsák visszajelző(valószínű a mindennapos ülésállítgatástól),tech2-vel lehet

kivenni ezt már tudom,meg van az időpont is mikor viszem a szervízbe.

A kérdésem az lenne ,hogy

ilyenkor tényleg nem működik a légzsák rendszer? A szerelő ugyanis ezt mondta!

Nézesd át az ülés alatti csatidat, mert vissza fog jönni a probléma! Nekem a csatlakozó ki volt iktatva és össze voltak forrasztva a kábelek!

Link to comment
Megosztás:

Na most nem irigyellek. El tudom képzelni milyen ideges lehetsz. Remélem semmi komoly baja nincs a gépnek. Szorítok, hogy ne legyen gond.

Hát most kap még pár napot és figyelgetem mi a helyzet vele. Ha tényleg fogy akkor visszaviszem ahol csináltattam. Vállaltak rá 6 hó garanciát. És még csak 4 telt el kb. Igaz a garancialevelet nem találom de a számlák megvannak.

Link to comment
Megosztás:

Légzsákkal kapcsolatban kérdezném:

Elkezdett világítani a légzsák visszajelző(valószínű a mindennapos ülésállítgatástól),tech2-vel lehet

kivenni ezt már tudom,meg van az időpont is mikor viszem a szervízbe.

A kérdésem az lenne ,hogy

ilyenkor tényleg nem működik a légzsák rendszer? A szerelő ugyanis ezt mondta!

ha világit akkor nem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.