Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1405: EGR hiba (ezt kaphatod a lezárás miatt is)

300: gyújtás kimaradás különbözö hengereknél

304: gyújtás kimaradás 4. hengernél

Nekem is trafó gyanus...

Na gyertyacsere megtörtént,akkusarut lehúztam törlődött a check engine,a próbakör alatt majd kiestem a kocsiból annyira rángatott majd pedig megint 3 hengerezett.

Visszadobta a hibákat is, 1405,0300,0304,0135,0141,0130.

Mondjuk a lamdahibákat gondolom azért dobálta mert szét voltak húzva kb 20-30 kilóméteren át. Egyre világosabb a trafóhiba nekem is:-((

Link to comment
Megosztás:

kiégett a rendszámtábla világításom :)

most mit tegyek??? :D :D

Ess kétségbe, jajjgass hangosan (ez hatásosabb ha közben fel-alá rohangálsz a fejedet fogva, de vigyázz, el ne ess), hívjál fel mindenkit (elsősorban a tv2-re és egyéb országos médiákra gondolok, de a katasztrófavédelem is jó ötlet), aztán meg vidd el szervizbe. :D

Link to comment
Megosztás:

kiégett a rendszámtábla világításom :)

most mit tegyek??? :D :D

Nézd meg elsőnek nem e csak a biztosíték. Ha nem az akkor vidd szervizbe és cseréltess izzót. Ha ez meg van és működik és azt akarod többet ne forduljon ez elő, akkor ne használd a kocsit városon kívül és ne menj vele sötétbe. Ezeket betartva nem lesz vele gondod. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van a kocsival (2003 z14xe) hogy reggel pöcre indul viszont ha megállok vele akár ebbe a nagy hidegbe 1-2órát akkor se indul el csak gázzal!Tekerni teker de kell neki gáz és egyből beindul.

Alapjárat tökéletes,nem ingadozik,nem fulladozik!

Gyertya csere (GM) óta kb. 20ezret mentem......

Üzemanyagszűrő csere pedig november elején volt és azóta mentem vele kb. 800-900km-ert

EGR szelep ultrahangos tisztításon vett részt hétfőn azóta mentem vele 125km-ert......

Egyszer már csinált ilyet 2éve,de akkor szintén EGR szelepet tisztíttattam és jó lett,de most vhogy nem,pedig ugyanott és ugyanaz a szerelő csinálta.Hozzáteszem mind a 2x ott voltam amikor a szerelő csinálta,tehát nem lehet hogy akkor megcsinálta most meg nem.

Vkinek vmi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Na gyertyacsere megtörtént,akkusarut lehúztam törlődött a check engine,a próbakör alatt majd kiestem a kocsiból annyira rángatott majd pedig megint 3 hengerezett.

Visszadobta a hibákat is, 1405,0300,0304,0135,0141,0130.

Mondjuk a lamdahibákat gondolom azért dobálta mert szét voltak húzva kb 20-30 kilóméteren át. Egyre világosabb a trafóhiba nekem is:-((

Még az is érdekes hogy hidegen nem rángat annyira,sőt néha hidegen semennyire sem rángat,csak ingadozik az alapjárat és csühög a kipufogó.

Link to comment
Megosztás:

A foly(j)tószelepet sem ártana kitisztítani szerintem.

Sajnos(vagy nem) a Fojtószelep tiszta,bár a szívósor az dzsuvás rendesen,de amíg beértem addig kipucoltam azt is. Köszönöm a tippet. Most próbálom megfűzni a havert hogy miért jó neki ha leszerelhetem az autójáról 1 próbára a trafóhídját:D

Link to comment
Megosztás:

Sajnos(vagy nem) a Fojtószelep tiszta,bár a szívósor az dzsuvás rendesen,de amíg beértem addig kipucoltam azt is. Köszönöm a tippet. Most próbálom megfűzni a havert hogy miért jó neki ha leszerelhetem az autójáról 1 próbára a trafóhídját:D

Lehet hülye kérdés de Z16xe re jó a X16Xel trafóhíd is ugye?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.