Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

az valóban sok...

két megoldás van..

egy elektromos megoldás.. ami vödör nagyúr csinált..

vagy

egy mechanikus amit én csináltam... csináltam egy új lapátot és tengelyt hozzá majd ráragaszt szivacsot... persze rozsdamentes anyagból :)

Én tavaszra tervezem az elektromos változatot, ne terhelje már az elektromos rendszert, ha nem kell.

Nálad atengely bírja, de a motor megadhatja magát, sztem DartVödör végálláskapcsolóját is tedd be. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is ugyan ebbe a cipőbe járok, 1x már sikerült "megjavítanom" kibírt 1 évet, aztán eltör 2centivel odébb. Most nekem is le van húzva a saru, én külső levegőn hagytam.

Megkérdeztem Opel szalonban házzal kompletten lehet csak venni talán 22eft ot mondtak rá :(

Azért az nagyon sok...

Ez olcsóbb az opel szalonnál:

http://www.cromax.hu/index.php?katid=50137648&termek_al_id=37043&katnev=Delphi%20h%C3%A1zhoz

Link to comment
Megosztás:

És a Z18XE-nek mennyi? 11 éves a kocsi, és még eredeti a szíj... :)

GYIK_ben benne van:

tgabika76 írta:

Vezérműszíjcsere intervallumok:

X-es motorkódú 16V motorok:

- 60.000 KM

- 4 év

X-es motorkódú, de 8V motorok:

X16SZR 60.000 km / 4 év

Diesel motor X-es motorkóddal (X17DTL):

- 60.000 KM

- 4 év

Z-vel kezdődő motorkódok (16V) 2003-as modellévig:

- 60.000 KM

- 4 év

Z-vel kezdődő motorkódok (16V) 2003-as modellévtől:

- 90.000 KM

- 6 év

kivéve: Z16XEP 150.000 km / 10 év

Z20LET Astra G / Zafira:

- 60.000 KM

- 4 év

Z-vel kezdődő, 8V-s motorok:

Z16SE - 120.000 KM

- 8 év

Diesel motorok, Y-nal és Z-vel kezdődő motorkóddal:

- 150.000 KM

- 10 év

Szerkesztve uhuhu által: 2010 december 21 - 22:05

belejavitottaM...

Link to comment
Megosztás:

Hali Kartásak!

Ma sajnos Győrbe reggel lehullot a nagy hó és biza sokan nem igazán vették ezt tudomásul. Reggel ennek áldozata lettem illetve a kocsim azon belül a jobb első felnim :S. Munkába menet egyik kisutca kereszteződésében nem tudott megállni egy csaj, és hogy kikerüljem az ütközést félrekormányoztam és nekimentem a padkának. Sajna a helyszínen (sötét volt) nem láttam hogy sérült a felni. Ezért elment a csaj. Később a melóhelyen vettem észre, hogy 10cm hosszan benyomódott a perem. Elvittem gumishoz kikalapáltatni. Sikerült is csak sajna lett egy kis "nyolcas" benne. Úgy néz ki a futómű megúszta mert szépen egyenesen megy a kocsi. Kérdés kell új felni vagy ezzel a "pici nyolcassal" együtt lehet élni. Ha kell új felni akkor vevő lennék egy 15ös 4x100 as G astra felnire!

Link to comment
Megosztás:

Hali Kartásak!

Ma sajnos Győrbe reggel lehullot a nagy hó és biza sokan nem igazán vették ezt tudomásul. Reggel ennek áldozata lettem illetve a kocsim azon belül a jobb első felnim :S. Munkába menet egyik kisutca kereszteződésében nem tudott megállni egy csaj, és hogy kikerüljem az ütközést félrekormányoztam és nekimentem a padkának. Sajna a helyszínen (sötét volt) nem láttam hogy sérült a felni. Ezért elment a csaj. Később a melóhelyen vettem észre, hogy 10cm hosszan benyomódott a perem. Elvittem gumishoz kikalapáltatni. Sikerült is csak sajna lett egy kis "nyolcas" benne. Úgy néz ki a futómű megúszta mert szépen egyenesen megy a kocsi. Kérdés kell új felni vagy ezzel a "pici nyolcassal" együtt lehet élni. Ha kell új felni akkor vevő lennék egy 15ös 4x100 as G astra felnire!

Miért nem teszed föl a pótkereket? Ez a felni pedig elszaladna pótkeréknek.

Én még egyszer sem használtam a pótkerekemet, teljesen új rajta a gumi, pedig az autó 9 éves.

Link to comment
Megosztás:

... Kérdés kell új felni vagy ezzel a "pici nyolcassal" együtt lehet élni. Ha kell új felni akkor vevő lennék egy 15ös 4x100 as G astra felnire!

Lehet, hogy ez csak nekem evidens? :confused:

Használt, jó állapotú lemezfelnit 5500-6000 Ft/db-tól lehet kapni. Nem szabadna ezen rágódni.

Addig meg tényleg elővehetnéd a pótot (már amennyiben teljes értékű van).

Link to comment
Megosztás:

Hali Kartásak!

Ma sajnos Győrbe reggel lehullot a nagy hó és biza sokan nem igazán vették ezt tudomásul. Reggel ennek áldozata lettem illetve a kocsim azon belül a jobb első felnim :S. Munkába menet egyik kisutca kereszteződésében nem tudott megállni egy csaj, és hogy kikerüljem az ütközést félrekormányoztam és nekimentem a padkának. Sajna a helyszínen (sötét volt) nem láttam hogy sérült a felni. Ezért elment a csaj. Később a melóhelyen vettem észre, hogy 10cm hosszan benyomódott a perem. Elvittem gumishoz kikalapáltatni. Sikerült is csak sajna lett egy kis "nyolcas" benne. Úgy néz ki a futómű megúszta mert szépen egyenesen megy a kocsi. Kérdés kell új felni vagy ezzel a "pici nyolcassal" együtt lehet élni. Ha kell új felni akkor vevő lennék egy 15ös 4x100 as G astra felnire!

Kollégám járt így kb 2 hete. Csak ott ő volt a hunyó. Sávot akart váltani és nem látta a mellette lévő kocsit aki padkát fogott. Ott talán a futómű is el állítódott. Én megnézetném a helyedben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.