Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szép estét kedves cartársak! Ablaktörlő lapátokat kell cserélnem elöl és hátul is. Ma kérdeztem a bárdiban mennyibe kerülnek. Az első párban 3000körül, a hátsó mivel caravan-ról van szó veri az 5000ft-ot. Valaki nem cserélt mostanában, ha igen árat tudna mondani? Még egy kérdésem lenne, mekkora a legnagyobb lapátméret ami még elfér egymás mellett anélkül, hogy összeakadnának? Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szép estét kedves cartársak! Ablaktörlő lapátokat kell cserélnem elöl és hátul is. Ma kérdeztem a bárdiban mennyibe kerülnek. Az első párban 3000körül, a hátsó mivel caravan-ról van szó veri az 5000ft-ot. Valaki nem cserélt mostanában, ha igen árat tudna mondani? Még egy kérdésem lenne, mekkora a legnagyobb lapátméret ami még elfér egymás mellett anélkül, hogy összeakadnának? Válaszotokat előre is köszönöm.

szvsz nem az egymás melletti elférés a határ, hanem az, hogy a vezetőoldali veri a tetőt a szomszédé meg az oldalműanyagot

Link to comment
Megosztás:

Szép estét kedves cartársak! Ablaktörlő lapátokat kell cserélnem elöl és hátul is. Ma kérdeztem a bárdiban mennyibe kerülnek. Az első párban 3000körül, a hátsó mivel caravan-ról van szó veri az 5000ft-ot. Valaki nem cserélt mostanában, ha igen árat tudna mondani? Még egy kérdésem lenne, mekkora a legnagyobb lapátméret ami még elfér egymás mellett anélkül, hogy összeakadnának? Válaszotokat előre is köszönöm.

Előre gyárit vegyél - ha teheted (3990 szerviz4+ban)

A hátsó az tud horror lenni...

Én a ferdehátúra vagy egy hétig vadásztam mire a delparts-on találtam valami ócsót (2 alatt volt..), mondjuk kb olyan is, de végülis a vizet letolja...

Amúgy addig mindenhol ilyen 5+ pénzeket láttam még az utángyártottra is :(

Link to comment
Megosztás:

Szép estét kedves cartársak! Ablaktörlő lapátokat kell cserélnem elöl és hátul is. Ma kérdeztem a bárdiban mennyibe kerülnek. Az első párban 3000körül, a hátsó mivel caravan-ról van szó veri az 5000ft-ot. Valaki nem cserélt mostanában, ha igen árat tudna mondani? Még egy kérdésem lenne, mekkora a legnagyobb lapátméret ami még elfér egymás mellett anélkül, hogy összeakadnának? Válaszotokat előre is köszönöm.

hy

hátso ablaktőrlő:

http://www.mullerauto.net/opel-astra-g/35-opel-astra-g-hatso-ablaktorlolapat-kombi.html

Link to comment
Megosztás:

Szép estét kedves cartársak! Ablaktörlő lapátokat kell cserélnem elöl és hátul is. Ma kérdeztem a bárdiban mennyibe kerülnek. Az első párban 3000körül, a hátsó mivel caravan-ról van szó veri az 5000ft-ot. Valaki nem cserélt mostanában, ha igen árat tudna mondani? Még egy kérdésem lenne, mekkora a legnagyobb lapátméret ami még elfér egymás mellett anélkül, hogy összeakadnának? Válaszotokat előre is köszönöm.

Bal elöl 510 mm (21")

Jobb elöl 480 mm (19")

Caravan hátsó 310 mm

3000 Ft-ért szinte ingyen van. Szeretnék ennyiért Bosch Aerobladet v. Aerotwint venni!

Hátul új gumit szoktam befűzni.

Link to comment
Megosztás:

Bal elöl 510 mm (21")

Jobb elöl 480 mm (19")

Caravan hátsó 310 mm

3000 Ft-ért szinte ingyen van. Szeretnék ennyiért Bosch Aerobladet v. Aerotwint venni!

Hátul új gumit szoktam befűzni.

Én tavaly nyáron vettem előre Bosch-t. Egész télen tető alatt álltam, tehát nem kellett jeget kaparnom róla. Már a kezdetektől nem voltam vele megelégedve (csíkosan töröl, ráadásul a visszafelé tartó útján, amikor alapállásba áll, visszaszemeteli a szélvédőd cseppekkel). Most autópályán mentem vele. 130-nál borzalmas volt. Inkább kikapcsoltam és ha nagyon kellett, csak akkor töröltem vele 1-et. Nyikorgott, ugrált a szélvédőn, nem törölt rendesen. A gumi jó állapotban van. Nincs kikeményedve, kirepedezve. Többet bosch-t nem vennék.

Eddig ami nagyon bejött, az a "vasutas" ablaktörlő. Meg nem mondom a nevét. Apóstól kaptam. Ezt szokták felszerelni a mozdonyokra. Azzal 2 évig tökéletesen törölt úgy, hogy télen még nem volt a kocsi felett tető és minden nap kapartam róla a jeget. Sőt! Volt, hogy kaparás nélkül az barbár don a lapátokkal szedtem róla le a jeget...

Link to comment
Megosztás:

Előre gyárit vegyél - ha teheted (3990 szerviz4+ban)

A hátsó az tud horror lenni...

Én a ferdehátúra vagy egy hétig vadásztam mire a delparts-on találtam valami ócsót (2 alatt volt..), mondjuk kb olyan is, de végülis a vizet letolja...

Amúgy addig mindenhol ilyen 5+ pénzeket láttam még az utángyártottra is :(

Csak szimplán a gumit nem rajta cserélni ?

Link to comment
Megosztás:

Nálad is meg kellene nézni, hogy nincs-e eltárolt hiba. Ha szerencséd van, és többre megyünk vele...

Az eltárolt hibák a következők:

Tipus

p0704 Kuplung kapcsoló Jelen

p0606 Egység processzor Memória

p1600 Újraprogramozás /ECU csere Memória

A szervizben azt javasolták programoztassam újra a motor vezérlőt.Megadták egy opel szervizes szaki elérhetőségét.Ő azt mondta rizikós a dolog mert 50 %

esély van rá hogy lefagy az új szoftver és egy esetleges újabb motorleállásnál már nem fog újra indulni a kocsi.Szerinte ha nem zavaró a probléma akkor használjam az eredetivel az autót.Az ECU csere meg állitólag 180-200 ezer ft körül van.Találkozott -e valaki hasonló esettel?Mi lenne a jó megoldás?Esetleg egy

chip tuning segithet-e?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm az opeles kollegákat!

Én is segitséget kérnék.Van egy 2002-es z18xe G astrám109000km-el..A januári éves szerviz után 2 km megtételét követően menet közben leállt a motor./2006-óta van nálam az autó,eddig ilyet sosem produkált/.Semmilyen hibajelzés nem előzte meg a leállást ,nem ugrált a fordulatszám.Egy finom rángatást lehetett érezni és már ki is gyulladt a müszerfalon minden lámpa.Ujrainditás nem segitett,kb 2 perc várakozás után mintha mi sem történt volna beindult, mentem tovább.1 hónapig tökéletesen müködött minden mig újra elő nem jött ugyanez a jelenség.Majd a mai napon kétszer egymás után.Eddig nem jártam utánna a dolognak mert olyan ritkán jelentkezett de ez a mai két eset beparáztatott.A januári szerviznél a gyertyákat cserélték.Nem tudom ennek lehet-e köze a dologhoz.Ha valalkinek van ötlete kérem ossza meg.

Köszi

Elnézést.A saját problémám idézése lemaradt az előző szövegből.

Link to comment
Megosztás:

Én tavaly nyáron vettem előre Bosch-t. Egész télen tető alatt álltam, tehát nem kellett jeget kaparnom róla. Már a kezdetektől nem voltam vele megelégedve (csíkosan töröl, ráadásul a visszafelé tartó útján, amikor alapállásba áll, visszaszemeteli a szélvédőd cseppekkel). Most autópályán mentem vele. 130-nál borzalmas volt. Inkább kikapcsoltam és ha nagyon kellett, csak akkor töröltem vele 1-et. Nyikorgott, ugrált a szélvédőn, nem törölt rendesen. A gumi jó állapotban van. Nincs kikeményedve, kirepedezve. Többet bosch-t nem vennék.

Eddig ami nagyon bejött, az a "vasutas" ablaktörlő. Meg nem mondom a nevét. Apóstól kaptam. Ezt szokták felszerelni a mozdonyokra. Azzal 2 évig tökéletesen törölt úgy, hogy télen még nem volt a kocsi felett tető és minden nap kapartam róla a jeget. Sőt! Volt, hogy kaparás nélkül az barbár don a lapátokkal szedtem róla le a jeget...

Jártam már így én is. A megoldás egyszerű: a lapát nem merőlegesen áll a szélvédőn. Ha törléskor éllel előre tolja, nem tudja a törlőprofilt átbillenteni, akkor ugrál, zajos és már visszafelé sem töröl rendesen. Ilyenkor a kart kell a megfelelő irányba megcsavarni. Tapasztalatom szerint ezt mindig el kell végezni, amikor a hagyományos lapátok helyére Aeroblade típusú ú.n. banán lapátok kerülnek, mivel más a szerkezeti kialakításuk. Ahol lehetőség van rá és szükséges, még a rugó előfeszítésén is kell állítani.

Link to comment
Megosztás:

Biztos velem van a baj, de ez eléggé debil hozzáállás hogy miért kéne forgatni? Miért ne? Mit csinálnál ha elmennél egy futóműveshez hogy teljesen alátekert kormánynál a jobb oldali kerék megszorul és nem forog, és erre aztmondaná minek alátekerni annyira? Menet közben ugysincs szükség rá, parkoláskor meg majd megoldod és ennyi. Mivel ez a jelenség nem normális, ezért szeretném kideriteni a hiba okát, az meg hogy érdemes-e vagy nem ezt csinálni had döntsem el én.

Link to comment
Megosztás:

Biztos velem van a baj, de ez eléggé debil hozzáállás hogy miért kéne forgatni? Miért ne? Mit csinálnál ha elmennél egy futóműveshez hogy teljesen alátekert kormánynál a jobb oldali kerék megszorul és nem forog, és erre aztmondaná minek alátekerni annyira? Menet közben ugysincs szükség rá, parkoláskor meg majd megoldod és ennyi. Mivel ez a jelenség nem normális, ezért szeretném kideriteni a hiba okát, az meg hogy érdemes-e vagy nem ezt csinálni had döntsem el én.

Nem tudom mi a célod vele. Ha üveghangon v. 200 km/h körül akarsz közlekedni, akkor rossz lóra tettél. Persze amennyiben az anyagiak nem számítanak lehet tuningolni. Csak jól át kell gondolni, hogy érdemes-e. Ez Astra F-től örökölt motor és 1999-óta törölték a motorpalettáról.

Mint a múltkor említett videón is látszik, 5500 1/min-ről már csak szenvedve jut el 6000 1/min-ig ahol már leszabályoz. A nyomaték és a teljesítmény esése után már csak a lelkesedés, a kitartás meg a hosszú lejtő gyorsítja.

Rá kéne nézni a tiédre műszeresen pl. hol szabályoz le.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi a célod vele. Ha üveghangon v. 200 km/h körül akarsz közlekedni, akkor rossz lóra tettél. Persze amennyiben az anyagiak nem számítanak lehet tuningolni. Csak jól át kell gondolni, hogy érdemes-e. Ez Astra F-től örökölt motor és 1999-óta törölték a motorpalettáról.

Mint a múltkor említett videón is látszik, 5500 1/min-ről már csak szenvedve jut el 6000 1/min-ig ahol már leszabályoz. A nyomaték és a teljesítmény esése után már csak a lelkesedés, a kitartás meg a hosszú lejtő gyorsítja.

Rá kéne nézni a tiédre műszeresen pl. hol szabályoz le.

Egyetértek veled abban hogy az Astra G egyik motorja sem igazán sportautóalap (na jó, a Z20LET talán egy picit mégis ;) ), viszont abban igaza van Csigipapának, hogy még a gyári kézikönyv is azt írja a Z16SE-re hogy "tartósan megengedett motorfordulatszám: 6000". Namost az én azt gondolom hogy a gyárnak hülyebiztosnak kellett lennie ezen a téren is, és számolniuk kellett azzal hogy biztosan lesz legalább egyvalaki aki ezt ki is próbálja és mondjuk autópályán fél órán keresztül 6000-es fordulaton hajtja az autót. És az Astrának ezt is bírnia kell, mert ha emiatt vevőelégedetlenségi panaszokkal árasztanák el a gyárat, az nem tenne jót nekik sem anyagilag (lásd kártérités), sem pedig a hírnevet tekintve. Feltéve hogy a "tartósan" az az ő fogalmaik szerint sem 2 percet jelent...

Mindemellet osztom hogy felesleges és értelmetlen így használni az autót...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra GCC 1,4 2001-s.

A gond mostanában hogy a motorellenőrző lámpa indulás után kigyullad, majd villog gázadásnál, és mintha egy henger nem menne.

Voltam szerelőnél kiolvasta hogy a 2. henger kihagyott de más elektronikai hibát nem talált.

Pár nap múlva újra csinálta, Volt hogy napokig nem csinálta de ha hétvégén nem mentem vele,utána hétfőn munkába menet reggel újra csinálja.

Valakinek volt már ilyen gondja?

Mi lett a megoldás?

Várom válaszotok!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Astra GCC 1,4 2001-s.

A gond mostanában hogy a motorellenőrző lámpa indulás után kigyullad, majd villog gázadásnál, és mintha egy henger nem menne.

Voltam szerelőnél kiolvasta hogy a 2. henger kihagyott de más elektronikai hibát nem talált.

Pár nap múlva újra csinálta, Volt hogy napokig nem csinálta de ha hétvégén nem mentem vele,utána hétfőn munkába menet reggel újra csinálja.

Valakinek volt már ilyen gondja?

Mi lett a megoldás?

Várom válaszotok!

Üdv!

hát ez nagyon trafósor gyanús :( (1208307)

vagy a jobbik esetbe gyertya (GM 1214000 ez való bele )

Link to comment
Megosztás:

Hy All

Lenne egy érdekes kérdésem adott egy X17dtl motor , a vízhőfok óra szerint 8x-86 fok kb mutat, na most néztem termosztátokat és ennél a típusnál 92 fokos nyitási hőmérsékletet ad meg folyamatosan.

Ez az óra nem egy hitelesített laborműszer! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.