Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Kiégett az izzóm és cserénél amint megmozdítottam eltört a foglalat (gondolom 13 év alatt elöregedett az anyag :) )... Tudnátok segíteni, hogy hol tudok olcsón venni újat?

Olcsó = 1.000 Ft alatt... Neten ~2 eFt körül találtam, de könyörgöm egy műanyagdarabról beszélünk..

Újat 1000Ft ért nem találsz én is 2000 körül tudtam venni vagy 2 hónapja!!

Link to comment
Megosztás:

Milyen izzó, melyik foglalat?

Ha a főfényszóró sima H7-es izzójának (tompított) foglalata akkor olyat ma délután dobtam ki a kukába mert nekem már egy ideje xenonom van annak meg más a foglalata...

Fényszóró állító motorod nincs véletlenül 1 db?? :D Szerintem az enyém tönkre ment mert ha összedugom akkor folyamatosan megy és hangos kattogó hangot ad ki!!

Link to comment
Megosztás:

Fényszóró állító motorod nincs véletlenül 1 db?? :D Szerintem az enyém tönkre ment mert ha összedugom akkor folyamatosan megy és hangos kattogó hangot ad ki!!

Nekem van egy elfekvőbe, de azért mert nem működött és kicseréltem (vatera-n vettem egy Angliában élő magyar alkatrészkereskedőtől postaköltséggel 2500 Ft-ért)

Szívesen odaadom, hátha a kettőből tudsz 1-et csinálni. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy elfekvőbe, de azért mert nem működött és kicseréltem (vatera-n vettem egy Angliában élő magyar alkatrészkereskedőtől postaköltséggel 2500 Ft-ért)

Szívesen odaadom, hátha a kettőből tudsz 1-et csinálni. :)

Az mondták nem éri meg bontogatni meg hogy valamelyikben megtalálnám e a hiba forrását?! :D De annyiért nem pénz érte amennyiért vetted meg nem tudod véletlenül van e még ez a lehetőség ( vaterás) mert bontóban néztem és komplett lámpával adják csak ide!!!Az meg nem kell mert van egy pár eredeti most meg hella black van benne! :D

Link to comment
Megosztás:

Az mondták nem éri meg bontogatni meg hogy valamelyikben megtalálnám e a hiba forrását?! :D De annyiért nem pénz érte amennyiért vetted meg nem tudod véletlenül van e még ez a lehetőség ( vaterás) mert bontóban néztem és komplett lámpával adják csak ide!!!Az meg nem kell mert van egy pár eredeti most meg hella black van benne! :D

Szia!

Vaterán Piranha66 az eladó. Ő 1 bontós és teljesen korrekt megbízható eladó, én is rendeltem már tőle.

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/fenyszoro_bura_izzo/opel_astra_g_fenyszoroallito_motor_1673943761.html

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK.

1.8 g astra az alábbiakat műveli.

teljesen random módon megvillan majd egve marad a kipörgésgátló jelzőlámpa, pár másodpercre rá a motor jelzőlámpa is. ritkábban menetközben, többször a motor beindításakor, (nem kipörgős helyzetben)

e mellett az autó veszít az "erejéből". aztán 1-2 perc múlva a nyomatékcsökkenés eltűnik, és 1-2 megállás-újraindítás után a kipörg gátló lámpa is elalszik. a motorjelző másnapra, általában.

az utóbbi 1-2 hétben gyakrabban, esős párás időben főleg

"kiolvasták" és a nyomatékszabályzó hibat jelzett ki.

mit érdemes tenni?

cserélni vagy más lépcsőben gondolkodni?

spuri adalék lehet az oka?

előre is köszönöm

sz.

Link to comment
Megosztás:

Gyujtáskimaradás...

Gyertya, gyújtótrafó lehet... ÉS mást nem villogott?

Hali.Semmi nem vilog egyedül ez a hibakód van .Most 1 napja rendesen megy de a hibakód fennáll.Holnap gyertyát cserélek benne és meglátom mi lessz.Igaz már 7 évesek a gyertyák,mióta megvettem nem volt cserélve.Köszi a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Hali.Semmi nem vilog egyedül ez a hibakód van .Most 1 napja rendesen megy de a hibakód fennáll.Holnap gyertyát cserélek benne és meglátom mi lessz.Igaz már 7 évesek a gyertyák,mióta megvettem nem volt cserélve.Köszi a segitséget.

mennyi km ment bele annyi idő alatt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy van egy opel astra g 1.6 16v autóm.

A probléma az lenne vele, hogy levegő tekerős gombját akárhova állítom mindenhol fújja a levegőt.

pl: ablakra van állítva a fűtés és akkor is jön lábra testre mindenhova.

Mi lehet a probléma szerintetek?

Illetve nagyon párásodik a szélvédő tudtok segíteni jó tanácsokkal? pollenszűrő kiszedve.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy van egy opel astra g 1.6 16v autóm.

A probléma az lenne vele, hogy levegő tekerős gombját akárhova állítom mindenhol fújja a levegőt.

pl: ablakra van állítva a fűtés és akkor is jön lábra testre mindenhova.

Mi lehet a probléma szerintetek?

Illetve nagyon párásodik a szélvédő tudtok segíteni jó tanácsokkal? pollenszűrő kiszedve.

Válaszotokat előre is köszönöm!

A párásodásra van ötletem mert haveromnak is volt ilyen hogy valamikor használta a belső keringetést és valamiért úgy maradt és csak a belső levegőt fújta az ablakra ami nem vitte le neki a párát és valahogy kézzel visszaállították ( azóta nem kapcsolta be a belső keringetést! :D ) és így jó! :D

Link to comment
Megosztás:

A párásodásra van ötletem mert haveromnak is volt ilyen hogy valamikor használta a belső keringetést és valamiért úgy maradt és csak a belső levegőt fújta az ablakra ami nem vitte le neki a párát és valahogy kézzel visszaállították ( azóta nem kapcsolta be a belső keringetést! :D ) és így jó! :D

Ha a belső keringető a hibás, akkor itt vannak megoldások... : https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.