Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tisztelt Urak!

Elnezest kerek 3.helyre irom be problemamat,remelve nem egyedi eset az enyem,de ha megis akkor szerencses vagyo:)Sarga lampa eg auto ereje elfogy nehezebben megy tobbet fogyaszt.Soha nem all le nem rangat.Hiba kiolvasas szerint kopogas jelzo,most viszem vissza szervizbe(Angol) szerviz es megkeresik a hibat:)Mivel sokkal jobban bizok bennetek kerek szepen otletet tanacsot merre iranyitsam oket mert nagyon gyengusok.Koszonm ha valakinek tapasztalata,ill,otlete van.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak!

Elnezest kerek 3.helyre irom be problemamat,remelve nem egyedi eset az enyem,de ha megis akkor szerencses vagyo:)Sarga lampa eg auto ereje elfogy nehezebben megy tobbet fogyaszt.Soha nem all le nem rangat.Hiba kiolvasas szerint kopogas jelzo,most viszem vissza szervizbe(Angol) szerviz es megkeresik a hibat:)Mivel sokkal jobban bizok bennetek kerek szepen otletet tanacsot merre iranyitsam oket mert nagyon gyengusok.Koszonm ha valakinek tapasztalata,ill,otlete van.

Nagyon nem kell keresni. Kopogásérzékelő csak egy található az autóban. Amelyik így sem találja meg, keress másikat. Káros (magas) égést érzékel, ezért butítja vissza az üzemanyagellátást, ezért lesz erőtlen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon nem kell keresni. Kopogásérzékelő csak egy található az autóban. Amelyik így sem találja meg, keress másikat. Káros (magas) égést érzékel, ezért butítja vissza az üzemanyagellátást, ezért lesz erőtlen.

Nagyon szepen koszonom,mar csak azt szeretnem megkerdezni ennek csereje komplikalt es draga dolog e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra G Z17DTL-ben elhalálozott a vezérműtengely fordulatszám jeladó. Hans-Pries márkájú, utángyártott termék jó lehet bele, vagy vegyek inkább gyárit? Köszi előre is! G.

meglehet próbálni ... majd utána megveszed a bosch-t ;)

Nekem tavaly a bosch-t kb. 40 ezerre mondták a cromax-nál, vettem bele egy meg nem mondom milyen utángyártottat 7800-ért, azóta is jó kopp-kopp

Link to comment
Megosztás:

Hibakód kiolvasás?

Nekem bovdenes a gázpedál, kéziféknél összekötöttem a csatlakozókat, ráadtam a gyújtást, de csak folyamatosan világít a narancssárga lámpa.

Amúgy nem gyulladt k a hibalámpai, csak rángat a kocsi alacsony fordulatról gyorsításkor.

Ennek így kell világítania ha nincs hiba, nem kellene villognia akkor is?

Az alapjárati motort hallom, hogy mozgatja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mire kell gyanakodni, ha melegen a motor alacsony fordulaton nem elég erős, és alacsony fordulatnál 3.ban mondjuk 1500-nál kis gáz esetén rángat egyet-kettőt?

Mert talán kicsi a fordulat, és azért rángat. 2e alatt nem érzi jól magát a motor. :confused:

Link to comment
Megosztás:

Mert talán kicsi a fordulat, és azért rángat. 2e alatt nem érzi jól magát a motor. :confused:

Nem rángatva gyorsul, hanem egyet kettőt bedadog a motor.

Megindul, majd döccen egyet kettőt, aztán nekilódul.

Kipróbáltam egy ugyanilyet, ott nem tapasztaltam ilyet, 30-nál 4.ben nyomok egy kövéret, akkor elkezd folyamatosan gyorsulni, majd egyszer csak nekilódul, ha megfelelő a fordulat.

Nekem van, hogy indulásnál is meg kell pörgetnem, mert nem akar nekiindulni rendesen.

Gyújtás, vagy üzemanyag kimaradásnak gondolnám, gyertyákat megnézem, mert lehet, hogy ez a ludas, aztán gyújtáshíd talán?

A hibakiolvasást nem tudtam megcsinálni, hiába kötöm össze az5-6 lábat, és gyújtás, világít folyamatosan a sárga, csak az alapjárati motor tornázik a hngja alapján.

Corsa A-ban villogta az üzemkész 12-es jelzést, de itt nem tudom, hogy mit kellene kivillognia, ha működik a diagnosztika!?

Link to comment
Megosztás:

Nem rángatva gyorsul, hanem egyet kettőt bedadog a motor.

Megindul, majd döccen egyet kettőt, aztán nekilódul.

Kipróbáltam egy ugyanilyet, ott nem tapasztaltam ilyet, 30-nál 4.ben nyomok egy kövéret, akkor elkezd folyamatosan gyorsulni, majd egyszer csak nekilódul, ha megfelelő a fordulat.

Nekem van, hogy indulásnál is meg kell pörgetnem, mert nem akar nekiindulni rendesen.

Gyújtás, vagy üzemanyag kimaradásnak gondolnám, gyertyákat megnézem, mert lehet, hogy ez a ludas, aztán gyújtáshíd talán?

A hibakiolvasást nem tudtam megcsinálni, hiába kötöm össze az5-6 lábat, és gyújtás, világít folyamatosan a sárga, csak az alapjárati motor tornázik a hngja alapján.

Corsa A-ban villogta az üzemkész 12-es jelzést, de itt nem tudom, hogy mit kellene kivillognia, ha működik a diagnosztika!?

Elektromos a Gázpedál?

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Időnként alapjáraton, nekem jobbról hallok ütemes zajt (tak-tak-tak-tak). Kb 2hz periódusban. Ez mi a bánat lehet? Felnyitottam a motorháztetőt, és motorral szembe állva, bal oldalt lehetett is hallani, bekarikázva: http://kepfeltoltes.hu/130904/motor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia,

Időnként én is hallok ilyet, nekem azt mondták, hogy generátor.

Üdv,

:-)

Link to comment
Megosztás:

Kipufogod nem ér hozzà az aljàhoz ? Én még azt vizsgàlnàm àtt !

Sajnos nem!

Mindent megnéztünk és nem jöttünk rá mitől van rezonancia! (Megyek majd wessz-hez talán ő majd tud segíteni)

Illetve azt vettem észre, hogy kicseréltem a gyertyákat, akkor gyengébb lett a rezonancia és csak nagyobb fordulatszámon jön elő!

Esetleg nem lehet, hogy a trafóhidam szarakodik? Bár a gyertya vég az egyforma szürke.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem!

Mindent megnéztünk és nem jöttünk rá mitől van rezonancia! (Megyek majd wessz-hez talán ő majd tud segíteni)

Illetve azt vettem észre, hogy kicseréltem a gyertyákat, akkor gyengébb lett a rezonancia és csak nagyobb fordulatszámon jön elő!

Esetleg nem lehet, hogy a trafóhidam szarakodik? Bár a gyertya vég az egyforma szürke.

Igazából bármi lehet, ami a levegő+benzin+szikra szentháromsággal kapcsolatban van. És ezekből van pár darab a szekérben...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.