Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Csak megerősítést szeretnék kérni. Egr hibakód, már régóta rosszalkodik. Ha nem eszi nagyon az olajat a szekér, 10e km-en 1 liter, akkor megérdemel egy újat? Úgy értem, hogy akkor nagy valószínűséggel nem fogja az újat teletömni korommal. Nem tisztítható már a mostani szelep.

Z14XE-be van EGR?Sógoroméba nincs :huh:

Link to comment
Megosztás:

Csak megerősítést szeretnék kérni. Egr hibakód, már régóta rosszalkodik. Ha nem eszi nagyon az olajat a szekér, 10e km-en 1 liter, akkor megérdemel egy újat? Úgy értem, hogy akkor nagy valószínűséggel nem fogja az újat teletömni korommal. Nem tisztítható már a mostani szelep.

10e km 1l olaj az nem vészes!

De én megpróbálkoznék azzal, hogy EGR-t letiltatni a motorvezérlőben, azaz a 2004-es motorvezérlő progit rátölteni, és akkor tuti nem lesz EGR hibád többet! ;)

Link to comment
Megosztás:

10e km 1l olaj az nem vészes!

De én megpróbálkoznék azzal, hogy EGR-t letiltatni a motorvezérlőben, azaz a 2004-es motorvezérlő progit rátölteni, és akkor tuti nem lesz EGR hibád többet! ;)

Pont erre gondoltam én is, mikor ráakadtam a leírások között. Valaki csinált már ilyet, vagy tud valakit aki ezt meg tudja oldani?
Link to comment
Megosztás:

Üdv !

Van egy 2.5 V6 os blokkom , és egy olyan kérdés , hogy rámenne e a c20xe váltója , lehetséges e , előre is köszönöm !!!!!

És szerinted kibírná a terhelést? Én nem gondolkodnék benne.

Egy régi főnökömnek lassan 15 éve volt egy Renault fuegoja, 2.0 motorral. a 2.0-ás váltó tönkrement. 2.0-ás váltó ritkaság volt, és csak 1.6-osat tudott szerezni, az nem igazán bírta az extra teljesítményt 20-30e km-enként beadta a kulcsot...

Link to comment
Megosztás:

És szerinted kibírná a terhelést? Én nem gondolkodnék benne.

Egy régi főnökömnek lassan 15 éve volt egy Renault fuegoja, 2.0 motorral. a 2.0-ás váltó tönkrement. 2.0-ás váltó ritkaság volt, és csak 1.6-osat tudott szerezni, az nem igazán bírta az extra teljesítményt 20-30e km-enként beadta a kulcsot...

Milyen váltót javasoltok hozzá ?

Link to comment
Megosztás:

kiveszed a kesztűtartót , és a ventilátorházban(nál) van

http://opelcentrum.hu/aruhaz/futorendszer/ellenallas-futo-ventillatorhoz-astra-g

ettől biztos van olcsóbban is ;)

Esetleg tudnál, tudnátok segíteni, hogy merre találom?

Csináltam egy képet, csak egy karika kellene rá :)

https://qheetw.blu.livefilestore.com/y2pvPtv1aQMcYCauFOfJHYorSHQFEDQ36xkGprCrAPY2_tCsSpqX0Llnr75Z19T5jsNWfrWH_XK0P5MDETRlQHYt1l7zIUcffvlNPSO_wG3SAQ/WP_002161.jpg?psid=1

Link to comment
Megosztás:

Hálám üldözzön, ha megfelel :)

Közben letöltöttem egy orosz - legalábbis cirill betűs - manual-t. Esetleg ebből valami emberi nyelvű van valakinek? - angol/német.. hmm, lehet sikerült magyart is találni. Kiderül nemsokára.

Valami leírás jó lenne hozzá, ha találsz majd jelezd, hátha összelehet rakni azt az ellenállást más megvehető alkatrészekből.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tekintettel arra hogy nekem túl sok ötletem van, ezért inkább a Ti tapasztalatokra lennék kíváncsi adott hibaképpel kapcsolatban:

Huzamosabb állás után (van hogy már másnap, de van hogy "csak" ha 2-3 napot áll, csillaggarázsban sajnos), miután egyesben szép lassan elindulok és az autó a "kiváló" minőségű aszfalton a bukkanóknál /kátyúknál/hibáknál ahogy viszonylag lassan belemozog recsegős/karistolós/darálós hangot ad egy pillanatra (mintha összeérne valami vagy leérne, de utóbbi miatt alánéztem többször is és semmi). Nem sikerült belőnöm hogy pontosan honnan jön a hang, sőt ma reggel megegyeztünk abban párommal hogy szerinte az ő felén de szerintem az én felemen van a hang (bár ő esküszik arra, hogy a talpa alatt néha érez valamit menet közben), de az is lehet hogy nem is a futómű felől jön a hang hanem elölről vagy alulról.

Amint kifordulok a lakónegyedből a normális(abb) útra és szépen felkapcsolgatok, ha kanyarodunk, ha ezt követően megyünk bele a szintén jópofa hibákba (egy vagy két kerék vagy egyszerre), nincs ez a hang (vagy a menetzaj elnyomja).

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tekintettel arra hogy nekem túl sok ötletem van, ezért inkább a Ti tapasztalatokra lennék kíváncsi adott hibaképpel kapcsolatban:

Huzamosabb állás után (van hogy már másnap, de van hogy "csak" ha 2-3 napot áll, csillaggarázsban sajnos), miután egyesben szép lassan elindulok és az autó a "kiváló" minőségű aszfalton a bukkanóknál /kátyúknál/hibáknál ahogy viszonylag lassan belemozog recsegős/karistolós/darálós hangot ad egy pillanatra (mintha összeérne valami vagy leérne, de utóbbi miatt alánéztem többször is és semmi). Nem sikerült belőnöm hogy pontosan honnan jön a hang, sőt ma reggel megegyeztünk abban párommal hogy szerinte az ő felén de szerintem az én felemen van a hang (bár ő esküszik arra, hogy a talpa alatt néha érez valamit menet közben), de az is lehet hogy nem is a futómű felől jön a hang hanem elölről vagy alulról.

Amint kifordulok a lakónegyedből a normális(abb) útra és szépen felkapcsolgatok, ha kanyarodunk, ha ezt követően megyünk bele a szintén jópofa hibákba (egy vagy két kerék vagy egyszerre), nincs ez a hang (vagy a menetzaj elnyomja).

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Gyanítom, hogy valamelyik szilent nyikorog, esetleg egy kis láncolajzóval megpróbálhatod befújkálni. Problémát nem okoz, csak idegesítő.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tekintettel arra hogy nekem túl sok ötletem van, ezért inkább a Ti tapasztalatokra lennék kíváncsi adott hibaképpel kapcsolatban:

Huzamosabb állás után (van hogy már másnap, de van hogy "csak" ha 2-3 napot áll, csillaggarázsban sajnos), miután egyesben szép lassan elindulok és az autó a "kiváló" minőségű aszfalton a bukkanóknál /kátyúknál/hibáknál ahogy viszonylag lassan belemozog recsegős/karistolós/darálós hangot ad egy pillanatra (mintha összeérne valami vagy leérne, de utóbbi miatt alánéztem többször is és semmi). Nem sikerült belőnöm hogy pontosan honnan jön a hang, sőt ma reggel megegyeztünk abban párommal hogy szerinte az ő felén de szerintem az én felemen van a hang (bár ő esküszik arra, hogy a talpa alatt néha érez valamit menet közben), de az is lehet hogy nem is a futómű felől jön a hang hanem elölről vagy alulról.

Amint kifordulok a lakónegyedből a normális(abb) útra és szépen felkapcsolgatok, ha kanyarodunk, ha ezt követően megyünk bele a szintén jópofa hibákba (egy vagy két kerék vagy egyszerre), nincs ez a hang (vagy a menetzaj elnyomja).

Valaki tapasztalt már hasonlót?

Az ABS 20km/h-nál csinál egy öntesztet, annak van olyan karcos hangja. Ezt az elindulás után 1x teszi meg, míg a gyújtás le nincs véve.

Link to comment
Megosztás:

Az normális dolog, hogy egy 6 éves kocsinál ki kell cserélni a toronycsapágyat?Most van 70000Km a kocsiban.Most akartam műszakira vinni, és azt mondta a ######i, hogy ki kell cserélni, és 45.000Ft. szereléssel együtt.

Nem érezted, hogy gond lenne velük? 45e-ből 35 lenne a munkadíj? :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.