Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szevasztok srácok. Ennek igy kellene kinézni? Mind a két oldalon ennyire el van távolodva, vagy ez gyárilag ilyen és semmi gond?!

a1_2013_11_30_nchp579elg_tn.jpg

Nos, volt egy kis időm és nem hagyott nyugodni a dolog igy elugrottam egy autoszerelő ismihez, már régi motoros a szakmában s rákérdeztem a dologra. Azt mondta, hogy ne parázzak, ezek többnyire igy néznek ki, semmi probléma. Feldobtuk a kocsit padra, megnézett minden lehetőséget ahol hiba lehetne: stabpálca, lengéscsillapító, kormányösszekötök stb.. Azt mondta, hogy rendben van a futómű, soha rosszabbat. Ő is a rugókat (törnek) említette, mint a gyenge pontját a futóműnek, illetve a sabpálcát. A lényeg, hogy ezt olcsón megúsztam. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ezt nem értem!!!

Mire lebeszéltem a szerelővel vasárnapra egy időpontot megszűnt a zaj is!

Elvittem hozzá,hátha ő észre vesz valami rendellenességet,de semmi...

Még sem nyikkant,normálisan járt a motor!

Azt mondta,hogy jelentkezzek mikor folyamatos lesz a zaj,mert így nem lát és nem hall rajta semmit!

Ez mitől lehet? A csapágy tud ilyet csinálni?

Szerintem tud. Én is hasonlóképpen jártam a kerékagy csapággyal. Régebben csak néha jött elő ütemesen a morgás, volt hogy egy hétig is csöndben volt. Aztán már folyamatossá vált, úgyhogy cserélnem kellett.

Link to comment
Megosztás:

Nos, volt egy kis időm és nem hagyott nyugodni a dolog igy elugrottam egy autoszerelő ismihez, már régi motoros a szakmában s rákérdeztem a dologra. Azt mondta, hogy ne parázzak, ezek többnyire igy néznek ki, semmi probléma. Feldobtuk a kocsit padra, megnézett minden lehetőséget ahol hiba lehetne: stabpálca, lengéscsillapító, kormányösszekötök stb.. Azt mondta, hogy rendben van a futómű, soha rosszabbat. Ő is a rugókat (törnek) említette, mint a gyenge pontját a futóműnek, illetve a sabpálcát. A lényeg, hogy ezt olcsón megúsztam. :)

Engem is nagyon zavart amikor észrevettem. Megemelt állapotban van is egy kis holtjátéka függőleges irányban a jobb oldali futóműnek, de ha leengedem, stabil. Menet közben is rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem: a hátsó középső biztonsági öv nem jön ki, folyamatosan akad, gondolom a felcsévélő automata adta meg magát... Hogyan kell kiszerelni az ülésből ? Ha a kárpitot lebontottam a hátuljáról, van alatta egy csavar, 22es kulcs fogja. Kicsavartam, de az automata nem igen mozdul. Mi a trükkje a kiszerelésnek ? Köszi a választ előre is ! Üdv

Szia!

Mostanában nem hajtottad előre a hátsó ülést?

Ha nincsen rendesen vissza hajtva a hátsó ülés (nem kattan vissza a gomb amit megnyomva előre lehet dönteni az ülést),akkor nem tudod kihúzni az övet.

Nézd meg rendesen vissza kattant-e az ülés gombja,és úgy próbáld meg kihúzni az övet.

Link to comment
Megosztás:

Amikor lecseréltem a kábelátvezető gumicsövet(mert kirepedezett) akkor olyan kép fogadott, amire azt mondtam hogy ba&meg.A vezetékekről a szigetelés le volt töredezve.Lehet hogy nálad is ez van.A gumicső cseréje egy jó fél nap.

Üdv.

köszi, egy kicsit elrettentő a válaszod:)

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szeva!

A csomagtartóval nekem is megvolt ez a problémám. Nézd meg magát az izzófoglalat csatlakozásait!

Nekem ott volt a probléma, pedig szemmel láthatóan semmi baja sem volt, de amikor kézzel megmozgattam akkor láttam,

hogy ott a bibi. Ugyan így pislákolt a világításom miközben nyitottam fel a fedelet, én is a vezetékkötegre gyanakodtam, de végül nem az lett.

Pedig nem volt oxidálódva semmi sem a foglalatban, de átforrasztottam és azóta jól szuperál.

Üdv.

köszönöm, megnézem, hátha csak ennyivel megúszom.

Üdv,

nah legközelebb használom az összetett idézést....

Link to comment
Megosztás:

Nos, volt egy kis időm és nem hagyott nyugodni a dolog igy elugrottam egy autoszerelő ismihez, már régi motoros a szakmában s rákérdeztem a dologra. Azt mondta, hogy ne parázzak, ezek többnyire igy néznek ki, semmi probléma. Feldobtuk a kocsit padra, megnézett minden lehetőséget ahol hiba lehetne: stabpálca, lengéscsillapító, kormányösszekötök stb.. Azt mondta, hogy rendben van a futómű, soha rosszabbat. Ő is a rugókat (törnek) említette, mint a gyenge pontját a futóműnek, illetve a sabpálcát. A lényeg, hogy ezt olcsón megúsztam. :)

Engem is nagyon zavart amikor észrevettem. Megemelt állapotban van is egy kis holtjátéka függőleges irányban a jobb oldali futóműnek, de ha leengedem, stabil. Menet közben is rendben van.

Hát, nekem -már- nem így áll. A cserék után alig van pár mm hézag (és felemelve sincs olyan játéka mint volt) van. Amikor nagyot bólintott, akkor adott nyekkenő hangot valami, ekkor indultunk neki kideríteni... A cserék óta valahogy masszívabbnak érződik minden, pedig nem száguldozok és eddig is tökéletesnek tűnt viselkedésre...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szerintem a kérdés ide való! Tudnátok linkelni oldalt, hogy hogyan kell az autóban kicserélni a pollenszűrőt? Mert sajnos állandóan bepárásodok ahogy kikapcsolom a klímát, viszont a GYIK-ben láttam egy oldalt, csak az már megszűnt.
Előre is köszönöm! Üdv, egy új Astra tulaj :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szerintem a kérdés ide való! Tudnátok linkelni oldalt, hogy hogyan kell az autóban kicserélni a pollenszűrőt? Mert sajnos állandóan bepárásodok ahogy kikapcsolom a klímát, viszont a GYIK-ben láttam egy oldalt, csak az már megszűnt.

Előre is köszönöm! Üdv, egy új Astra tulaj :)

Szia!

Tessék:

https://sites.google.com/site/gastraokossagok/muszerfal#TOC-Utast-rsz-r-pollensz-r-cser-je:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szerintem a kérdés ide való! Tudnátok linkelni oldalt, hogy hogyan kell az autóban kicserélni a pollenszűrőt? Mert sajnos állandóan bepárásodok ahogy kikapcsolom a klímát, viszont a GYIK-ben láttam egy oldalt, csak az már megszűnt.

Előre is köszönöm! Üdv, egy új Astra tulaj :)

Szia!

Kapsz egy videot is :)

Ez H Astra, de ugyanaz.

A legjobb, amikor a végén a fa$zira borul minden a kesztyütartóból

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Nagy problémával fordulnék hozzátok!!! S.O.S.

Arra lettem figyelmes a nagy esőkben, hogy beázik az autóm (astra g caravan)!

A szélvédő két alsó sarkánál valóságos akvárium alakult már ki, a fekete festék a szélvédő belsején már teljesen lepergett a két sarokban kb 2-3 cm magasan, ameddig a víz áll!!!

Plusz, a jobb első szőnyegből facsarni lehet a vizet!!!

Van valami hely esetleg ahol be tud ázni??? Vagy találkozott valaki már ilyen jelenséget????

Szélvédő már cserés volt az előző tulajnál valszeg!!!

Köszönöm a tanácsokat előre is!!!!! :-)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tud. Én is hasonlóképpen jártam a kerékagy csapággyal. Régebben csak néha jött elő ütemesen a morgás, volt hogy egy hétig is csöndben volt. Aztán már folyamatossá vált, úgyhogy cserélnem kellett.

Csak bosszantó,hogy mire eljutok a szerelőhöz addigra kussol...

Széttárta a kezét,hogy teljesen normális hangja van!

Azt már én is cseréltem,ott a morgás attól függött,melyik kerékre ment a terhelés!

A hétvégén még ránéznek és remélem kiderül mi a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!!

Nagy problémával fordulnék hozzátok!!! S.O.S.

Arra lettem figyelmes a nagy esőkben, hogy beázik az autóm (astra g caravan)!

A szélvédő két alsó sarkánál valóságos akvárium alakult már ki, a fekete festék a szélvédő belsején már teljesen lepergett a két sarokban kb 2-3 cm magasan, ameddig a víz áll!!!

Plusz, a jobb első szőnyegből facsarni lehet a vizet!!!

Van valami hely esetleg ahol be tud ázni??? Vagy találkozott valaki már ilyen jelenséget????

Szélvédő már cserés volt az előző tulajnál valszeg!!!

Köszönöm a tanácsokat előre is!!!!! :-)

Ó, pont tökéletesen ua tünet volt anno az előző autómmal (Astra F). Egyszer sikerült egy ordenáré nagy vihar egy részét végigülnöm benne az út szélén, és akkor látni lehetett ahogy folyik be a víz. Ki kellett venni a szélvédőt, meg kellett tisztítani és újra ragasztani (pedig gyári volt még a szélvédő). Állítólag sok mindentől függ még gyári környezetben is, hogy milyenre sikerül a ragasztás. Ha pl légbuborék marad a ragasztóban, a pára idővel megkezdheti. Vagy nem sikerült egyenletesen felhordani, vagy a nyomóerő volt kicsi, vagy nem terült jól (jellemzően sarokban) a ragasztó.

Nálam ez oldotta meg, utána többé nem volt gond vele.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Mostanában nem hajtottad előre a hátsó ülést?

Ha nincsen rendesen vissza hajtva a hátsó ülés (nem kattan vissza a gomb amit megnyomva előre lehet dönteni az ülést),akkor nem tudod kihúzni az övet.

Nézd meg rendesen vissza kattant-e az ülés gombja,és úgy próbáld meg kihúzni az övet.

Hajtani hajtottam, egész konkrétan úgy előredöntve próbáltam működésre az övet,de nem ment. Aztán visszahajtottam az ülést, úgy sem ment, mert ugye kell neki egy kis visszaengedés, hogy tudjon működni, de arra már nincs lehetőségem, visszahajtott üléssel kvázi tangaként funkciónál az öv az ülésnek...Hogy a búsba kell azt az egész szakramentumot onnan kiszedni ? Onnan indult az egész story, hogy arra a háttámlára akartam volna felrakni az üléshuzatot, és ugye ott szenvedtem az övvel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még valamire figyeltem fel ma! Kíváncsiságból villogtattam egy hibát és dobott nekem egy olyat,1405! Van ilyen mert én nem találtam! Olyan van,hogy P0405 az valami kipufogógáz visszavezetés érzékelő,de nekem nem ezt villogta! Vagy ez egyezne vele??

A kocsin nem tapasztaltam semmi rendelleneset,és a szervízlámpáim sem gyulladnak ki.

Megy rendesen! Akkor ne is foglalkozzak vele,vagy azért nem árt megnézetni?

Link to comment
Megosztás:

Helló Sziasztok tud nekem valaki segiteni ? Tavaj nyáron lezuztam a jobb oldali alu kerekeimet .vettem alá másikat a gumik nem sérültek de azóta egy 100 km /h nál remeg az egész autó se előtte se utána Futóművesnél jártam gumishoz is vittem ott is rendben volt minden..A télli kerekekkel ez 105km/ h ez adódhat a méret külőmbségből.Igazából azt szeretném megtudni hogy mi okozhatja ezt mert nagyon idegesit és egy egy döccenőnél ugy érzem mintha ki akarna törni a hátulja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló Sziasztok tud nekem valaki segiteni ? Tavaj nyáron lezuztam a jobb oldali alu kerekeimet .vettem alá másikat a gumik nem sérültek de azóta egy 100 km /h nál remeg az egész autó se előtte se utána Futóművesnél jártam gumishoz is vittem ott is rendben volt minden..A télli kerekekkel ez 105km/ h ez adódhat a méret külőmbségből.Igazából azt szeretném megtudni hogy mi okozhatja ezt mert nagyon idegesit és egy egy döccenőnél ugy érzem mintha ki akarna törni a hátulja.

szia

kormánymű belseje log!! nekem ilyen volt a fiat bravom és ugyan ezt csinálta!ki volt kopva a fogasléc a kormánymü belsejében és 100-nál rázta a kormányt alufelnivel/lemezfelnivel is!!

kormánymü csere lett a vége!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még valamire figyeltem fel ma! Kíváncsiságból villogtattam egy hibát és dobott nekem egy olyat,1405! Van ilyen mert én nem találtam! Olyan van,hogy P0405 az valami kipufogógáz visszavezetés érzékelő,de nekem nem ezt villogta! Vagy ez egyezne vele??

A kocsin nem tapasztaltam semmi rendelleneset,és a szervízlámpáim sem gyulladnak ki.

Megy rendesen! Akkor ne is foglalkozzak vele,vagy azért nem árt megnézetni?

Hello!

EGR lesz.

Üdv X

Link to comment
Megosztás:

szia

kormánymű belseje log!! nekem ilyen volt a fiat bravom és ugyan ezt csinálta!ki volt kopva a fogasléc a kormánymü belsejében és 100-nál rázta a kormányt alufelnivel/lemezfelnivel is!!

kormánymü csere lett a vége!!

Fogaslécnek hogyan van megoldva kenése? Lehet e vagy kell e zsírt "adagolni" bele?

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nos tapasztalatot szeretnék kérni. Mint a multkor emlitettem, hogy az egyik ugyanilyen 1.7 dti astraban akadnak fura dolgok, mármint hogy néha erős gyorsításnál, mikor a kettest kapcsoljuk és ujra odalépünk neki, 2250-2500 között mintha megtorpanna kicsit. Ennek lehet valami oka?

aztán mértünk párat... talán valaki csinált már hasonlót. Ha nem esetleg megnézné nekünk, hogy legyen összehasonlítáási alap...? Előre is köszönjük.

60-90 kmh 4. fokozat 11sec

80-100kmh 4. fokozat 7,58sec

80-100kmh 5.fokozat 10sec.

Ilyenkor nem érezni a torpanást. Inkább akkor ha nulláról indul az autó.

0-100 kmh...Mivel benzineshez volt szokva ugy indult, hogy kisebb gázzal,mivel disel biztos nem jó neki a teligáz, félt felpörgetni.

Elindult az autó1750es fordulattal, visszaesett a fordulat1250re, itt kicsit befulladt a teligázra, aztán így

első fokozat 1250ről-4500ig 40kmh,

jött a kettes 2500ról-3750ig 65kmh

jött a hármas 2600ról-3700ig 90kmh

jött a négyes 2600ról-2800ig és 100

ez igy 20,5 sec elég karcsú.

igazából az első fokozat az 5sec volt, a lassu indulásnak köszönhető. Gondolom ha tovább van húzatva és nem kell 4. akkor reális a gyorsulás??

Link to comment
Megosztás:

Hajtani hajtottam, egész konkrétan úgy előredöntve próbáltam működésre az övet,de nem ment. Aztán visszahajtottam az ülést, úgy sem ment, mert ugye kell neki egy kis visszaengedés, hogy tudjon működni, de arra már nincs lehetőségem, visszahajtott üléssel kvázi tangaként funkciónál az öv az ülésnek...Hogy a búsba kell azt az egész szakramentumot onnan kiszedni ? Onnan indult az egész story, hogy arra a háttámlára akartam volna felrakni az üléshuzatot, és ugye ott szenvedtem az övvel...

Szia!

Nem tudom sajnos hogyan kell kiszedni.

Én csak addig jutottam el,hogy valamiért előre kellett döntenem azt az ülést,amin az öv van, amikor vissza döntöttem és meg akartam igazitani az övet,nekem sem jött ki.

Ahogy feszegettem neki döltem a háttámlának,akkor hallottam,hogy bekattant a helyére,utánna (és azóta is) tökéletesen működik.

Link to comment
Megosztás:

Fogaslécnek hogyan van megoldva kenése? Lehet e vagy kell e zsírt "adagolni" bele?

gyárilag úgy van összerakva hogy nem kell neki kenés!lehet amikor odacsaptad az autót az nem tett jót a kormányműnek!elég 3-6 milliméter "kopás" és már rázza is a kormányt

én megkérdeznék valakit aki ért a kormányműhöz hogy egyáltalán az -e a baja az autónak!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.