Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello mindenki először is köszönöm mindenkinek hogy itt lehetek.

Nos szüleimnek van egy G-s 2001-es 1.6-os motorral szerel autója sajnos az utóbbi időben sok vele a gond

a hiba ugy kezdődött hogy mikor a motor bemelegedett leállt az autó addig amíg vissza nem hült nem indult be

elvittük szerelőhöz azt mondta hogy a motrorvezérlőben kiment valami ezt megoldotta úgy hogy az akksira rákött egy szál kábelt és bevezette az egyik reléhez(ha jól tudom a szivattyú reléje de nem biztos) a hiba megszünt ideáig ezután elkezdett olyat produkálni hogy menetközben elkezd rángatni és ha üresbe teszem kuplungot felengedem vagy állok akkor a motor leáll nagynehezen visszaindúl és egy darabig megint megy aztán megint csinálja computeren már volt hibának az EGR-t hozza és a benzinszivattyút az EGR most volt cserélve a benzinszivattyút pedig azt mondta a szerelő hogy azért hozza hibának mert annak a reléje van utólagosan összekötve az akksival.

Valaki járt már így mi lehet a hiba? Kérem aki tud segítsen mert hosszabb útra mennének a kocsival és így nem mernek elindulni vele:(

Szia ezek a tünetek tipikus szelepszorulás tünetei!

Link to comment
Megosztás:

Van egy ilyenem eladó, ha érdekel!

Nekem most nem sürgős a dolog, most van hova tenni a pénzt.

Hosszú távon viszont érdekelne egy ilyen.

Valaki nem tudja véletlenül, hogy EGR lefalazás esetén (szelep félrefordítós változat) szükséges-e az egyik csavart rövidebbre cserélni? Vagy elfér az eredeti csavar a felfogató perem mögött? Holnap remélhetőleg lesz egy 3 mm vastag zárólemezem :)

Kíváncsian (reménykedve) várom az eredményt...

Ma voltam autómosóban, és az anyósülésnél a műszerfal alatt jött be némi víz...

Mit kéne kitakarítanom?

A szélvédő előtti műanyag rész elég zárt, meg lehet azt egyszerű bontani valahogy?

Gondolom ott lehet eltömődve valami falevéllel stb-vel...

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt szétkapnád, könnyedén le tudod ellenőrizni, hogy el van e tömödve a lefolyó. Kell egy vödör víz, első ajtókat kinyitod és a szélvédő mindkét széléhez öntesz vizet. A kinyitott ajtó falcánál van a vízkivezető, ha ott szép egyenletesen kifolyik, akkor bizony nincs eltömődve, ellenkező esetben viszont szét kell kapni. Nem bonyolult, le kell venni az ablaktörlő karokat utánna a műanyag elemek eltávolíthatóak.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Nos meghoztam az autót...valami félreértés történt, ugyanis nem az EGR szelepet cserlték, hanem a turbónyomás szabályzó szelepet.

Elhoztam, nem volt baj.. ámde, itthon most hogy használom, azt tapasztalom, hogy néha mikor kifordulok, 1.fokozatban szépen gyorsítok, és ahogy eléri az 1750-et ahol rátenne egy lapáttal, nincs az ugrás..aztán 2. fokozat, és van amikor az is csak amolyan lomhán komotsan gyorsít. Ezt tapasztalom néha kereszteződésben valo lassú visszaváltáskor, mikor 1750alá esik a fordulat és hiába az erőteljes gázadás..csak ...nem akarja a turbó megnyomni a kocsit. De van amikor meg tökéletesen működik. Amikor rendben van akkor nagyon szépen húz. Egyik állapotban SEM FÜSTÖL!!!!

HA mondjuk viszaengedem a fordulatot és 1900 körül tartom egy kicsit...és onnan erőteljes gázadással megindítom...ugy minden esetben megindul a seggberúgás érzéssel párosulva.

VALAKI ERRE? Cserélve akkor a turbónyomás szabályzó, porlasztók, és elvileg a légtömegmérő is---azt hiszem.....MI LEHET MÉG A PROBLÉMA?????

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Nos meghoztam az autót...valami félreértés történt, ugyanis nem az EGR szelepet cserlték, hanem a turbónyomás szabályzó szelepet.

Elhoztam, nem volt baj.. ámde, itthon most hogy használom, azt tapasztalom, hogy néha mikor kifordulok, 1.fokozatban szépen gyorsítok, és ahogy eléri az 1750-et ahol rátenne egy lapáttal, nincs az ugrás..aztán 2. fokozat, és van amikor az is csak amolyan lomhán komotsan gyorsít. Ezt tapasztalom néha kereszteződésben valo lassú visszaváltáskor, mikor 1750alá esik a fordulat és hiába az erőteljes gázadás..csak ...nem akarja a turbó megnyomni a kocsit. De van amikor meg tökéletesen működik. Amikor rendben van akkor nagyon szépen húz. Egyik állapotban SEM FÜSTÖL!!!!

HA mondjuk viszaengedem a fordulatot és 1900 körül tartom egy kicsit...és onnan erőteljes gázadással megindítom...ugy minden esetben megindul a seggberúgás érzéssel párosulva.

VALAKI ERRE? Cserélve akkor a turbónyomás szabályzó, porlasztók, és elvileg a légtömegmérő is---azt hiszem.....MI LEHET MÉG A PROBLÉMA?????

Nagy nyomású szivattyú!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv a jelenlévőknek !

A g asrtám motorterében lévő biztosítéktáblából hiányzik az első (narancssárga 40 A-s biztosíték) . Amúgy vettem bele egyet ,de ha behelyezem akkor gyútás nélkül is beindul a hűtő ventillátor ezért nem hagytam benne. Ez gyárilag is ilyen ??? Megpróbálok fotót csatolni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

behr tipusu zsalu mozgato motor végállás kapcsolosra szeretném meg csinálni

Meg van az a link ahol le van irva de szeretném ha segítene valaki mert kellene rola foto vagy rajz köszi

Ezt az oldalt lelted? Mert itt minden meg van. Én is ez alapján csináltam meg. Csak nekem, nem tudom miért, bonyolultabb volt, mert a motor Behr tipusú volt a fűtésrendszer pedig Delphi.

Módosítva : Probert
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ezt az oldalt lelted? Mert itt minden meg van. Én is ez alapján csináltam meg. Csak nekem, nem tudom miért, bonyolultabb volt, mert a motor Behr tipusú volt a fűtésrendszer pedig Delphi.

Igen ezt lelem es meg is csinaltam a mikrokapcsolos meg oldást de meg se jo ha tunál nekem abba segiteni hogy mit hova forraszak az jo lenne tudom van ott egy rajz de nem ertem annyira hogy most mind két szálhoz tegyek be kapcsolot mert ugy csinaltam es ki megy a valameik iranyba de utanna nem jon vissza csak akkor ha a mikro kapcsolot nem nyomja össze

Link to comment
Megosztás:

Igen ezt lelem es meg is csinaltam a mikrokapcsolos meg oldást de meg se jo ha tunál nekem abba segiteni hogy mit hova forraszak az jo lenne tudom van ott egy rajz de nem ertem annyira hogy most mind két szálhoz tegyek be kapcsolot mert ugy csinaltam es ki megy a valameik iranyba de utanna nem jon vissza csak akkor ha a mikro kapcsolot nem nyomja össze

Darthvödör fórumtársat kérdezd, mert ő készítette a leírást. Én is 2 kép alapján(1 és 2) sakkoztam ki a bekötést, mert nem értek az ilyen rajzokhoz sajnos. 2 kép alapján végigjátszottam, hogy melyik kábel hova megy. Többször is átforrasztottam mire jó lett. Bátyám meg rohangált ki a kocsihoz a lakásból és tesztelgette, hogy jó e az összeállítás.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Darthvödör fórumtársat kérdezd, mert ő készítette a leírást. Én is 2 kép alapján(1 és 2) sakkoztam ki a bekötést, mert nem értek az ilyen rajzokhoz sajnos. 2 kép alapján végigjátszottam, hogy melyik kábel hova megy. Többször is átforrasztottam mire jó lett. Bátyám meg rohangált ki a kocsihoz a lakásból és tesztelgette, hogy jó e az összeállítás.

Köszi ertem tudsz nekem egy emailt adni ahol tudok irni dartvödörnek
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Tesom bnője egy 1.4-es 2005-os astra tulaj. Nem tudjak hasznalni a kocsit mert a max sebessége 60km/h a kocsinak.

Valaki nem tud mondani valami okosat? Mert ecu-t akarnak neki cserélni.

Egr(agr) okozhat ilyen hibát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!

Tesom bnője egy 1.4-es 2005-os astra tulaj. Nem tudjak hasznalni a kocsit mert a max sebessége 60km/h a kocsinak.

Valaki nem tud mondani valami okosat? Mert ecu-t akarnak neki cserélni.

Egr(agr) okozhat ilyen hibát?

Ez nem (csak) egr. Átállt a motorvezérlő vész üzemmódra. Az ok: ahány alkatrész a motorban. Szervizben gépre kell kötni és kiderül. Egyébként tényleg lehet belőle ecu csere. Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.