Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia,

Valószínűleg nem ez lesz a hiba, de egy próbát megér.. Ha dísztárcsás a kocsid, akkor próbáld meg nélküle. Nekem 1 hónapja kezdett el kattogni az összes egyszerre.

Mellesleg az általad leírt kattogás nekem nagyon hasonlít (sőt egyértelműen ugyanaz a jelenség) arra, amikor az első stabilizátor szilentek kezdenek kiszáradni. Nekem is lassú kanyarokban és állóhelyzetben lehetett hallani. Arra is van magyarázat, hogy a garázsba álláskor miért nem hallottad. Nekem csak 20 fok felett, bemelegedett motortérnél jött elő a hang (gondolom a szilent ilyenkor megpuhult). Próbálkoztunk szilikonnal történő befújjással, de nem sokat segített. Megoldás: csere.. cakk-pakk 12 eFt-ból megvolt gyári szervizben munkadíjjal együtt a 2 db, de lehet olcsóbb stabpálcát is beletenni (2-3 eFt/db).

Kösz szépen a válaszodat, meg a tippeket!

Minden jót!

Üdv:Laci

Link to comment
Megosztás:

Mi a különbség a z14xe és a z14xep között?Azért ius érdekelne, mert nekem a z14xep van, és a múltkor derült ki számomra is, hogy 60 alatt nincs tempomat ellentétben a másik tipussal.

Nagyon sok minden, egészen más a motor!

Z14XE:

kb 1 literrel többet eszik mint a Z14XEP

szíjas vezérlés

Z14XEP:

twinport szelep, alacsony fordulaton nyomatékosabb

láncos vezérlés

újabb fejlesztés, euro4

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap érdekes dolgot tapasztaltam egy 2008-as 1.4-es benzines G Astra-ban. Kb. 400 km-t mentünk majdnem egyben (egy megálló volt közben az első órában). Az utolsó 2 órában (végig autópálya, végig 130 km/h) jött a produkció: tank kb. negyedik, ennek ellenére a mutató szép lassan felkúszott jobbra (azaz: tele a tank). Mindez tankolás nélkül. Ezt mi okozhatta?

Megjegyzem 10 napja mentünk 700 km-t, akkor ugyanezt produkálta.

Köszi előre is a válaszokat,

N

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2005-ös 1,4-es twinportos g astrát, viszont a próbaúton a kijelző (kilóméteróra alatti és az információs kijelző) elsötétült. Én kontakthibára gyanakszom, az eladó kereskedő, azt mondta nem csináltatja meg, kérdés mi lehet és mennyibe fájhat a javítás?

Nem vagyok szaki a kocsiszerelésben, csak egy ötlet ami eszembe jutott, hogy a műszerfalat a bal oldalon lévő potméteres kapcsolóval lehet állítgatni, hogy mennyire világítson.Lehet hogy annak van valami problémája és azért sötétült el a műszerfal.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Volatam a szrvízbe (veszprém opel Marsal)

Sajna mindenki csak állt az autó elött és szét tárta a kezét!

Ez nekem nem volt vigasz. Arra jutottak, hogy vaoszinű hidrotőke de nem biztos!

Hibát tegnap leírtam a csattogást de valamikor csinálja valamikor nem !

Ez elég gáz!!! Azt javasólták tegyek az oljaba hidotőke tsizstítót amit meg is tettem még nem tudom milesz a vége !

Tapasztalat valakinek? Ja melegen is csattog ha épp úgy tartja kedve:-(

Ma is produkálta a jelenséget kb pár km és elkezd csattogni, aztán ott az opelnél is volt több indítózás egyszer csak abba hagyta. puff

A lánc vezérlés volt cserélve kb 1 hónapja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tegnap érdekes dolgot tapasztaltam egy 2008-as 1.4-es benzines G Astra-ban. Kb. 400 km-t mentünk majdnem egyben (egy megálló volt közben az első órában). Az utolsó 2 órában (végig autópálya, végig 130 km/h) jött a produkció: tank kb. negyedik, ennek ellenére a mutató szép lassan felkúszott jobbra (azaz: tele a tank). Mindez tankolás nélkül. Ezt mi okozhatta?

Megjegyzem 10 napja mentünk 700 km-t, akkor ugyanezt produkálta.

Köszi előre is a válaszokat,

N

Szia,

nekem is volt már ilyen egyszer, valószínűleg vákuum keletkezik a tankban (lehet, hogy túlzottan rá lett csavarva a tanksapka) és ezért érzékeli, hogy megy felfelé a benzinszint.

Újraindítás után megjavul.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon sok minden, egészen más a motor!

Z14XE:

kb 1 literrel többet eszik mint a Z14XEP

szíjas vezérlés

Z14XEP:

twinport szelep, alacsony fordulaton nyomatékosabb

láncos vezérlés

újabb fejlesztés, euro4

Ha a Z14XEP alacsony fordulaton nyomatékosabb, akkor milyen lehet a Z14XE.

Brutál csiga lehet...

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nekem is volt már ilyen egyszer, valószínűleg vákuum keletkezik a tankban (lehet, hogy túlzottan rá lett csavarva a tanksapka) és ezért érzékeli, hogy megy felfelé a benzinszint.

Újraindítás után megjavul.

Annak nem is a tanksapkán kell szellőzni, van egy tankszellőztető szelep benne, az szokott halott lenni, ha vákuum keletkezik a tankban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 2005-ös 1,4-es twinportos g astrát, viszont a próbaúton a kijelző (kilóméteróra alatti és az információs kijelző) elsötétült. Én kontakthibára gyanakszom, az eladó kereskedő, azt mondta nem csináltatja meg, kérdés mi lehet és mennyibe fájhat a javítás?

Szia,

Nekem is volt ilyen hibajelenségem azzal kiegészítve, hogy amikor kialudtak a kijelzők, akkor az index sem működött. Kettőt csaptam a biztosítéktábla burkolatán és helyrejött (menet közben). Aztán egyszer meguntam és kiszereltem a biztosítéktáblát. Pontosabban nem tudtam kiszerelni, mert béna vagyok, de odáig eljutottam, hogy kicsavartam a két csavart ami tartja és megmozgattam jó rendesen. Minden kábelt kitapogattam, átmozgattam.. Visszaszereltem, azóta nem produkálta ezt a hibát (2 éve).

Link to comment
Megosztás:

A km óra többirésze, a fűtésbox, szivargyújtó körül, és az autórádió (CAR300) is elsötétedett?

-Ha nem, akkor izzók kiégtek. Egy a km számlálóban, kettő a TID (információs kijelző) -ben. De lehet, hogy csak egy volt már csak jó a TID-ben.

-Ha igen, akkor biztosítékok: F13-as 7,5A : F22-es 15A : F34-es 20A : F38-as 10A lehetnek, vagy sokkal nagyobb a baj, akkor a MULTITIMER egység romlott el. (elég ritka de ez is lehet)

(ha z14xep akkor ne is álmodj a tempomatról 60e alatt!)

(ha z14xe akkor, 10-20e körül bent van...)

Nem, a próbaút előtt, elindítva az autót szépen világított/működött mindkét egység. Aztán kb 1 km út megtétele után azt vettük észre, hogy nem világít/nem jelez semmit. Olyan mintha lehúztad volna a tápot a kijelzőkről. Állóhelyzetben égett, indításkor mindegyik elsötétült. Mintha nem adtál volna rá gyújtást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.