Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv!

probléma a kocsi központi záras de kulcson lévő gombok nem működnek gondoltam lemerült az elem benne ezért szét kaptam hát meglepetésemre nem volt benn elektronikus alaplap csak maga az üres ház.

kérdés az lenne hogy tudtok e olyan webshopot ahol meg lehet vásárolni a belső részét!?mert eddig csak olyat találtam ahol csak a háza vagy a mikrókapcsolót lehetett meg vásárolni.

nekem tönkre ment vettem a bontoban egy másikat tech-2 vel hozzáidomitották az autohoz azota jó > látom bp-i vagy ha nincs messze neked pestszentimre a nemes utcában van a sörös bontó 302669611 a tel. van tech -2 jük is probáld meg de csak keddtöl van nyitva

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

En rendeltem ebay rol egy OP-COM nevu hibakod olvaso - programozo kutyut. Oszvissz kb. 5e HUF volt az ara, termeszetesen a TECH2 ot nem ubereli sot meg sem kozeliti tudasban. De pl. a kulcsokat lehet vele klonozni, hibakodot kiolvasni, torolni, km ora allast modositani, parametereket es erzekelok ertekeit megnezni..stb. Van hozza magyar nyelvu menu is, de elegge tre, inkabb az angolt erdemes hasznalni. Tegnap hoztak, most baratkozunk. Egyelore nem tunik rossznak. ;)

Bemutato: https://m.youtube.com/watch?v=71xCxujgUAY

nekem tönkre ment vettem a bontoban egy másikat tech-2 vel hozzáidomitották az autohoz azota jó > látom bp-i vagy ha nincs messze neked pestszentimre a nemes utcában van a sörös bontó 302669611 a tel. van tech -2 jük is probáld meg de csak keddtöl van nyitva

Módosítva : rfamp
Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"Bármelyik márkakereskedőnél"

És amit a márkakereskedben vesz, azt ki párosítja össze?

Szerintem márkaszervízt akart írni "mantec"... ;) Egyébként pont azért van így kitalálva mert tudják ellenőrizni az autó és a kulcs tulajdonosát. Szép volna ha bemennél pl. a Bárdihoz, vennél egy Opel kulcsot és azt egyből tudnád is használni. Akár úgy is hogy egyszerű módszerrel feltanítod bármelyik autónak az új kulcsban lévő kódot. Ezért kell hozzá programozó (TECH2..stb) ami több 100e HUF és nem mindenkinek van.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem márkaszervízt akart írni "mantec"... ;) Egyébként pont azért van így kitalálva mert tudják ellenőrizni az autó és a kulcs tulajdonosát. Szép volna ha bemennél pl. a Bárdihoz, vennél egy Opel kulcsot és azt egyből tudnád is használni. Akár úgy is hogy egyszerű módszerrel feltanítod bármelyik autónak az új kulcsban lévő kódot. Ezért kell hozzá programozó (TECH2..stb) ami több 100e HUF és nem mindenkinek van.

Nem érted. Az új kulcs tanításáért is ugyan annyit fog kérni az aki feltanítja (lehet ez a márkakereskedő is), mint a bontóból vett tanításáért, csak a bontóból vett kulcs 5eFt, az új meg 30eFt.

Link to comment
Megosztás:

Ebay linket adnál?

Köszi!

En rendeltem ebay rol egy OP-COM nevu hibakod olvaso - programozo kutyut. Oszvissz kb. 5e HUF volt az ara, termeszetesen a TECH2 ot nem ubereli sot meg sem kozeliti tudasban. De pl. a kulcsokat lehet vele klonozni, hibakodot kiolvasni, torolni, km ora allast modositani, parametereket es erzekelok ertekeit megnezni..stb. Van hozza magyar nyelvu menu is, de elegge tre, inkabb az angolt erdemes hasznalni. Tegnap hoztak, most baratkozunk. Egyelore nem tunik rossznak. ;)

Bemutato: https://m.youtube.com/watch?v=71xCxujgUAY

Link to comment
Megosztás:

Ha 30e egy kulcs akkor ertem, en mas szemszogbol probsltam ertelmezni a dolgot. Illetve azt nem nagyon ertem hogy mi kerul rajta annyiba.

Nem érted. Az új kulcs tanításáért is ugyan annyit fog kérni az aki feltanítja (lehet ez a márkakereskedő is), mint a bontóból vett tanításáért, csak a bontóból vett kulcs 5eFt, az új meg 30eFt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

ma megnéztem a motortere folyadékok ellenőrzése miatt.

2 dolog lenne kérdéses.

az egyik, hogy a fékolaj tartályában barna színű volt a folyadék, nos ez így jó?

nem mellesleg jóformán csurig volt, bőven a max jelzés felett, de kiszívni nem akartam.

nem tudom, hogy számít-e az, hogy üzem meleg volt a kocsi.

a másik EZ miért ilyen, és hogyan lehet megcsinálni esetleg házi praktikával?

Link to comment
Megosztás:

T wakond!

"... fékolaj ..."

Fékfolyadék az.

"... miért ilyen ..."

AZ EGR szelep nyitott állapotában a kartergáz visszavezető csövön keresztül a kipufogógáz visszaáramlik a pillangó szelepen keresztül az égértérbe.

"... megcsinálni ..."

Szét kell szedni, ki kell takarítani, össze kell rakni.

Link to comment
Megosztás:

Ebay linket adnál?

Köszi!

Persze!

Mondjuk hozzátenném, időközben rájöttem hogy ez nem az az OP-COM ami az eredeti. Az eredeti az teljes funkciós maga a hardver és a hozzávaló szoftver is. Ez az utángyártott típus is sok mindenre jó de pl a kulcs tanításhoz pont nem...

Az eredeti OP-COM ot itt találod: http://www.op-com.hu/OP-COM_HU.aspx

Az után gyártottakból itt tudsz válogatni: http://www.ebay.com/bhp/op-com

Mindenesetre az 5e HUF körüli beszerzési árát tekintve megéri, mert kb 2 hibakód kiolvasás Opel márkaszervízben ennél még több is... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Persze!

Mondjuk hozzátenném, időközben rájöttem hogy ez nem az az OP-COM ami az eredeti. Az eredeti az teljes funkciós maga a hardver és a hozzávaló szoftver is. Ez az utángyártott típus is sok mindenre jó de pl a kulcs tanításhoz pont nem...

Az eredeti OP-COM ot itt találod: http://www.op-com.hu/OP-COM_HU.aspx

Az után gyártottakból itt tudsz válogatni: http://www.ebay.com/bhp/op-com

Mindenesetre az 5e HUF körüli beszerzési árát tekintve megéri, mert kb 2 hibakód kiolvasás Opel márkaszervízben ennél még több is... :icon1:

Köszi!

De én pont a tiédnek a linkjét szeretném tudni, hogy jót vegyek!

De akkor nem is arról van szó, mint amit linkeltél videót?

Akkor ez mit tud az ELM327-hez képest?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T wakond!

"... fékolaj ..."

Fékfolyadék az.

"... miért ilyen ..."

AZ EGR szelep nyitott állapotában a kartergáz visszavezető csövön keresztül a kipufogógáz visszaáramlik a pillangó szelepen keresztül az égértérbe.

"... megcsinálni ..."

Szét kell szedni, ki kell takarítani, össze kell rakni.

T mantec!

"AZ EGR szelep nyitott állapotában a kartergáz visszavezető csövön keresztül a kipufogógáz visszaáramlik a pillangó szelepen keresztül az égértérbe."

Az EGR szelepnek semmi köze a kartergáz csőhöz.

A kartergáz cső (ahogy a neve is mutatja) a forgattyúsházban létrejövő kartergázt vezeti a szívóoldalra és kartergázban lévő olajpára csapódik ki a szívóoldalon, Ennek nagyrészét elvileg leválasztják. Ha sok az olaj a szívóoldalon, akkor sok esetben ez a leválasztó meghibásodása miatt van (Z16XEP-nél pl. típushiba).

Az EGR pedig a kipufogógázt vezeti a szívóoldalra. Az EGR szelep segítségével egy tök más módon kerül a kipufógógáz a szívóoldalra (általában nem is gumi/műanyag csövön keresztül, hanem a szívóoldalon a fémbe mart csatornákon keresztül). A kipufogógáz visszavezetésével a keletkező nitrogén-oxid mennyisége csökken.

Mivel a kartergáz folyamatosan keletkezik, csúnya is lenne, ha csak a nyitott EGR szelepen keresztül kerülne a kartergáz a szívóoldalra, mert az EGR szelep vezérése terheléstől függően változik, pl. benzinmotornál alapjáraton teljesen zár, ennek megfelelően zárt állapotban a karterban keletkező nyomás nem tudna távozni, így a nyomás szétnyomná a tömítéseket, szimeringeket ill. "visszafogná" a motort.

Link to comment
Megosztás:

T wakond!

"... fékolaj ..."

Fékfolyadék az.

ez nem segített a kérdés megválaszolásában, de már 2X írtam helytelenül.

"... miért ilyen ..."

AZ EGR szelep nyitott állapotában a kartergáz visszavezető csövön keresztül a kipufogógáz visszaáramlik a pillangó szelepen keresztül az égértérbe.

ez már jó, legalább valamerre el tudok indulni. Köszönöm!

"... megcsinálni ..."

Szét kell szedni, ki kell takarítani, össze kell rakni.

akkor ezek szerint csak eltömődésre, piszokra kell számítani?

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Adminisztrátorok, Moderátorok, Webmester!

Szigorúan tiltott
1. Ne Spammelj – ne hirdess oldalakat a fórumokban
2. Ne Flamelj – ne írj rágalmazó, sértegető, durva, utálatos, rasszista, szexuális, bosszantó vagy obszcén szavakat tartalmazó üzeneteket
3. Ne Crosspostingolj – a témád mindig csak egy (1) fórumba illeszkedjen. Ne nyisd meg a témád több hasonló fórumban.
4. Semmi Illegális – ne írj linkeket ahol illegális szoftverek találhatók.
5. A fentiek megszegése az üzeneted eltávolítását, az azonosítód és IP címed azonnali bannolását vonja maga után korlátlan időre.
6. Tilos engedély nélkül autós és számítástechnikai termékeket, szolgáltatást nagy mennyiségben -kereskedelmi céllal -reklámozni!
lefordítva, csak magánszemély, és csak kis mennyiségben hirdethet a fórumban.
7. "Többszörös regisztráció" vagy " Több felhasználói fiók használata".

Talán elkerülte a figyelmüket, de van akinek több accountja van.

Egyszerű IP vizsgálattal is ki lehet deríteni.

Azonos IP, azonos karakterekből álló nick név.

Pl.: mantec, cetnam, tecman, mentac és végül cantem.

Ha figyelemmel kíséri valaki, a "stílusából" is kiderül az azonosság.

Köszönöm a figyelmet.

  • Like 7
Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"AZ EGR szelep nyitott állapotában a kartergáz visszavezető csövön keresztül a kipufogógáz visszaáramlik a pillangó szelepen keresztül az égértérbe."

Az EGR szelepnek semmi köze a kartergáz csőhöz.

A kartergáz cső (ahogy a neve is mutatja) a forgattyúsházban létrejövő kartergázt vezeti a szívóoldalra és kartergázban lévő olajpára csapódik ki a szívóoldalon, Ennek nagyrészét elvileg leválasztják. Ha sok az olaj a szívóoldalon, akkor sok esetben ez a leválasztó meghibásodása miatt van (Z16XEP-nél pl. típushiba).

Az EGR pedig a kipufogógázt vezeti a szívóoldalra. Az EGR szelep segítségével egy tök más módon kerül a kipufógógáz a szívóoldalra (általában nem is gumi/műanyag csövön keresztül, hanem a szívóoldalon a fémbe mart csatornákon keresztül). A kipufogógáz visszavezetésével a keletkező nitrogén-oxid mennyisége csökken.

Mivel a kartergáz folyamatosan keletkezik, csúnya is lenne, ha csak a nyitott EGR szelepen keresztül kerülne a kartergáz a szívóoldalra, mert az EGR szelep vezérése terheléstől függően változik, pl. benzinmotornál alapjáraton teljesen zár, ennek megfelelően zárt állapotban a karterban keletkező nyomás nem tudna távozni, így a nyomás szétnyomná a tömítéseket, szimeringeket ill. "visszafogná" a motort.

Lényeg a lényeg, a kartergázcső és az EGR is össze tudja ganézni a fojtószelepet.

Nekem a karter nyílás pl el volt dugulva...

Érdemes jól szétszedni és kitakarítani, kitakaríttatni hozzáértővel.

Én mikor szerelőt váltottam akkor derültek ki dolgok...

Az előző szerelő csak megkapargatta a pillangószelepet, jól össze is karcolta. Van erre külön koromoldó spray, meg fogkefe.

Az új szerelőm precíz emberke, jól megcsinálta, meglódult tőle az autó... Olyan lett a szelep, mintha új lenne. :)

Az EGR-t meg likvidáltam, de XEP-nél ez azt hiszem nem működik...

Link to comment
Megosztás:

akkor ezek szerint csak eltömődésre, piszokra kell számítani?

Én ajánlom a zsír és égéstermék lerakodás tisztításához a Well Done hideg zsíroldót.

A permetezős verziót kell venni.

Be kell fújni vele a megtisztítandó területet, várni vele kb. 5-10 percet, majd bő vizzel lemosni.

Elég durva anyag, ha sokáig rajta van, akkor az aluminiumot is megkapja, de ésszel nagyon könnyen lehet vele tisztítani gyakorlatilag súrolás nélkül.

Ha nem hoz le minden anyagot elsőre, akkor többször meg kell ismételni a befújom, várok, lemosom műveletsort. Én legutóbb az EGR szelep tisztítottam ezzel, és 3 körös mosással olyan lett, mintha új volna, semmi lerakodás nem maradt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lényeg a lényeg, a kartergázcső és az EGR is össze tudja ganézni a fojtószelepet.

A folytószelepet a kartergázban lévő olajpára lerakodása ganajozza össze.

A kipufogógázt közvetlenül a szívószelep előtt engedik vissza a motorba, az nem látja a fojtószelepet messzirő sem (legalábbis a Z16xep-nél így van, gondolom a többi ecotec sem sokban különbözik ettől).

De az igaz, hogy ettől függetlenül a szívóoldal egy részét (és a szívóoldali szelepeket) mind a két cuccos össze tudja ganajozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék, sajnos a szerelőmmel nem tudtam konzultálni ez ügyben még.

Ha jobbra alászedem a kormányt és tolatok a jobb eleje felől morgó hangot hallok. Előzmények hogy egy hónapja rugó csere volt elől mindkét oldalon, azóta kb 1000 km-t mentem vele.

Mi lehet? Futómű? Féltengely? Semmilyen más kanyarodáskor vagy előrehaladáskor nem hallom csak ekkor, olyan mintha kavicsokon morogna a kerék, először ezt is hittem, de sajnos minden ilyen tolatásnál csinálja.

Valakinek van valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék, sajnos a szerelőmmel nem tudtam konzultálni ez ügyben még.

Ha jobbra alászedem a kormányt és tolatok a jobb eleje felől morgó hangot hallok. Előzmények hogy egy hónapja rugó csere volt elől mindkét oldalon, azóta kb 1000 km-t mentem vele.

Mi lehet? Futómű? Féltengely? Semmilyen más kanyarodáskor vagy előrehaladáskor nem hallom csak ekkor, olyan mintha kavicsokon morogna a kerék, először ezt is hittem, de sajnos minden ilyen tolatásnál csinálja.

Valakinek van valami ötlete?

Szia,

ha eddig még nem tetted, szerintem érdemes lenne a toronycsapágy körül "fülelni", a morgó hang arra is jellemző lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi!

De én pont a tiédnek a linkjét szeretném tudni, hogy jót vegyek!

De akkor nem is arról van szó, mint amit linkeltél videót?

Akkor ez mit tud az ELM327-hez képest?

Én ettől az eladótól vettem: http://www.ebay.com/itm/New-Car-Auto-Diagnostic-Tool-for-for-Opel-Op-com-V1-45-Scanner-with-USB-cable-F2-/271904457875

kb 3 hét alatt volt itt. PayPal on fizettem ki. Mondjuk én még 14,99 USD ért kaptam, árat emelt. A kütyü azt tudja amit a korábban belinkelt youtube videóban láttál. Magyar nyelvű programmal kapcsolatban (ha kell...mondjuk az angol verzió jobb) keress meg ha megvan a kütyü. Azt a magyar nyelvű programot amit a hazai forgalmazó oldaláról le lehet tölteni "free", NE töltsd és ne használd ezzel a klón készülékkel! Az első használatkor lefrissíti a kütyü firmware ét és utána nem megy a saját driverével és programjával sem! Én beleszaladtam ebbe és vért h&gyoztam amíg ismét működésre bírtam. Ezt az ELM327 et amit említesz én nem ismerem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.