Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

7 órája, zotya975 írta:

Elvileg ez az újabb aminek a talpában van a szelepe: https://opeleseknek.hu/opel-z12xep-z14xep-olajszuro-haz-5650370-gm-93190129-55560748

De ilyenkor nem csak az olajnyomás felépüléséig csörög a lánc? A szelep sérülésekor később épül fel az olajnyomás, mert tovább tart felnyomni az olajat a pumpának a karterból, nem? 

Sajna műanyagok korát éljük, lást a Twinport szelep rudazat kálváriáját ( is. ) 

Igen az olajnyomás felépüléséig csörög ilyen  esetben a lánc.Ha a lánc nyúlott akkor annak meleg motornál jön elő a dízeles hang.

Módosítva : kingblue
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem alapjáraton zörgött nagyon, ha kis gázt adtam, szép hangja volt, meg felpörgetve is.
Végülis le van szrva, csak zavaró az alapjárati zakatolás.
40 rugó, háááát, nem olcsó azért.
Ja, meg még a rettenet olajfogyasztás volt, ami kiakasztott.
Mindegy már, nem Opelozom, áruló lettem. :blush:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Atra G 2006. 12. havi, Twinport 1,4 (Z14xep) a hűtőventilátor csak 2. azaz gyors fokozatban működik. Azt gondoltam előtét ellenállás, de a cromax.hu-n alvázszám szerint megnézték, és ehhez csak komplett ventilátor vehető kb. 65eFt körül. Annyit nekem nem ér, viszont városi araszolgatáskor hangosan zúgva max.-on pörög a hűtőventilátor. Volt valakinek ilyen gondja? Tényleg, csak komplett venti cserével orvosolható? Köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Béla írta:

Sziasztok! Opel Atra G 2006. 12. havi, Twinport 1,4 (Z14xep) a hűtőventilátor csak 2. azaz gyors fokozatban működik. Azt gondoltam előtét ellenállás, de a cromax.hu-n alvázszám szerint megnézték, és ehhez csak komplett ventilátor vehető kb. 65eFt körül. Annyit nekem nem ér, viszont városi araszolgatáskor hangosan zúgva max.-on pörög a hűtőventilátor. Volt valakinek ilyen gondja? Tényleg, csak komplett venti cserével orvosolható? Köszönöm!!!

https://opeleseknek.hu/opel-hutoventilator-hutomotor-ellenallas-klimaval-szereltekhez-z14xep-z16xep-14-16-benzin-1341721-1341721600-aftermarket Lehet szólóban is kapni ellenállást.Többfelé szét kell nézni.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 06. 12. at 11:37, kingblue írta:

Aknából megnéztem.Az enyémben van.2007-es.

Szia! Megnéztem én is alulról. A motortól jön 2 vezeték az bemegy egy csatlakozóba, mihez 4 vezeték csatlakozik. Képek szerint ezen kellene lennie a zöld nagy teljesítményű ellenállásnak, de ezen nincs olyan. Két dolog lehet, vagy leszedték róla és átkötötték fixre, hogy a magasabb fokozat megy rajta csak, vagy ezen nem is volt? Bosch ventilátor van rajta. 2006 decemberi 2007-től jött a H astra.

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Béla írta:

Szia! Megnéztem én is alulról. A motortól jön 2 vezeték az bemegy egy csatlakozóba, mihez 4 vezeték csatlakozik. Képek szerint ezen kellene lennie a zöld nagy teljesítményű ellenállásnak, de ezen nincs olyan. Két dolog lehet, vagy leszedték róla és átkötötték fixre, hogy a magasabb fokozat megy rajta csak, vagy ezen nem is volt? Bosch ventilátor van rajta. 2006 decemberi 2007-től jött a H astra.

 

Szia.Ha alulról nézed a  hűtő bal alsó sarkában van.Egy darab kis csavar fogja.Látni nem látod de ha benyulsz  mögé a kezeddel érzed a hengert.Befelé van fordítva a hűtő felé.

H Astra már 2004-től van.Párhuzamosan gyártották a G-vel 2008-ig.Tudomásom szerint

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új hibalámpával ajándékozott meg az autóm, amihez még nem volt szerencsém:

85429347b64b7cad0dffecf82fe3af42.png

Szemre alacsony volt a hűtőfolyadék szint, és kb 1 deci ráöntése után a jelzés eltűnt. Azért furcsállom csak a dolgot, mert az alacsony hűtőfolyadékra a fedélzeti szokott rinyálni, de az most nem jelzett. Ez most akkor hogy? :blink:

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 06. 19. at 20:45, zotya975 írta:

Sziasztok! Új hibalámpával ajándékozott meg az autóm, amihez még nem volt szerencsém:

85429347b64b7cad0dffecf82fe3af42.png

Szemre alacsony volt a hűtőfolyadék szint, és kb 1 deci ráöntése után a jelzés eltűnt. Azért furcsállom csak a dolgot, mert az alacsony hűtőfolyadékra a fedélzeti szokott rinyálni, de az most nem jelzett. Ez most akkor hogy? :blink:

Az ott a hűtőmodul hibalámpája, ez vezérli a ventillátoroktól elkezdve a klímáig szinte minden ami a hűtéssel kapcsolatos. Maga a modul amúgy az első lökhárító szemből nézve jobb sarka mögött van, de hogy miért éppen ez jelezte az alacsony hűtőfolyadék szintet, azt nem tudom. Hibás ventillátorokra, klíma nyomáskapcsolóra, ilyesmire szokott inkább jelezni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, rumoskola írta:

Fojtószelepház tisztításánál az akusarut lekell venni? És utána?

Köszi!

Nem szükséges, viszont vannak motorkódok amiknél fojtószelepház-tisztítás után, vagy ha le volt véve az akkusaru, vissza kell állítani Op-Com-al a tanult értékeket. Magától is adaptálódik, csak ahhoz kell menni 20-30km-t. Ezeknél a motoroknál szükséges ez: Z10XE, Z12XE, Z18XE, Z18XEL, Z20LET

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Nem szükséges, viszont vannak motorkódok amiknél fojtószelepház-tisztítás után, vagy ha le volt véve az akkusaru, vissza kell állítani Op-Com-al a tanult értékeket. Magától is adaptálódik, csak ahhoz kell menni 20-30km-t. Ezeknél a motoroknál szükséges ez: Z10XE, Z12XE, Z18XE, Z18XEL, Z20LET

Köszi nektek!

Z12XE motorkód. Op-com nincs, marad az öntanulás :) Miben nyílvánul meg, amíg tanulja? Rángatni fog?

Horvátországba megyünk hétvégén, azért takarítanám ki előtte. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Az ott a hűtőmodul hibalámpája, ez vezérli a ventillátoroktól elkezdve a klímáig szinte minden ami a hűtéssel kapcsolatos. Maga a modul amúgy az első lökhárító szemből nézve jobb sarka mögött van, de hogy miért éppen ez jelezte az alacsony hűtőfolyadék szintet, azt nem tudom. Hibás ventillátorokra, klíma nyomáskapcsolóra, ilyesmire szokott inkább jelezni.

Talált süllyedt. A klímaventi meg volt szorulva, helyette a vízhűtőé pörgött, ezért működött a klíma. Ezt cseréltem le először az autón, mert a régi zörgött, kapott egy bontottat. Kézzel megmozgattam aztán amikor már lehetett pörgetni elindítottam a klímát, és működött, a hibalámpa sem jött elő. Csak azt nem értem miért nem olvadt le bizti vagy égett le a motor amikor be volt állva, ilyen okos, hogy ha nem pörög elveszi tőle a tápot? Egyenlőre csak figyelem, mert nincs időm vele foglalkozni, de majd kiszedem és megnézem rendesen. Kösz a segítséget!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Nem szükséges, viszont vannak motorkódok amiknél fojtószelepház-tisztítás után, vagy ha le volt véve az akkusaru, vissza kell állítani Op-Com-al a tanult értékeket. Magától is adaptálódik, csak ahhoz kell menni 20-30km-t. Ezeknél a motoroknál szükséges ez: Z10XE, Z12XE, Z18XE, Z18XEL, Z20LET

Ja igen, majdnem elfelejtettem, 1526 hibakodot dobott fel egyszer. Igaz, hogy ujrainditas utan mar nem jelzett a visszajelzovel, de inkbb kitakaritom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott a következő probléma (Y22DTR motorkód, cabrio):

Kb pár hónapja jelen van a jelenség, hogy gázadásnál, főleg magasabb fordulatszámon (3-4 ezer) el kezd dadogni az autó. Ha 3 ezer alá ment a fordulat, mondhatni rendben volt a dolog. Ha előzni akartam autópályán pl és megint gyorsítani kellett volna kivillant a szervizlámpa és letiltotta a turbót. A probléma most a következő, hibakód kiolvasás után P0400 kódot kaptam, de én ezt keveslem, mert nem vagyok benne biztos de a következő problémát az EGR szerintem nem tudja produkálni. A hiba következő. Indítás után a fordulat szám le és fel mozog 400 és 700 között, gázadásra semmit se reagál az autó, így elindulni is képtelenség vele. Van valami ötlet mi okozhatja ezt a problémát? Korábban már egyszer eljátszotta ezt, akkor egyik napról a másikra el is felejtette és kb fél évig nem is jelentkezett semmi dadogás/fulladás stb.

A segítő válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyújtás ráadáskor nem világit a töltés visszajelző lámpa (akksi ikon) a műszerfalon. Szerintem kiégett, mert töltés az van.

Hogyan tudom azt kicserélni? Amilyen leirásokat találtam, ott mindenhol a háttérvilágitás izzóinak a cseréjét irják le.

 

Link to comment
Megosztás:

Továbbá van valakinek valami ötlete arra, hogy mitől lehet az, hogy a napi első beinditás mindig pöccre megy (még  a téli hidegekben is), de aznap azután az esetek 80-90 százalékában már 2-3 másodpercet is kell inditózni, mig beröffen a motor. Ezt mi okozhatja? G Astra Z14XE motorral.

Módosítva : nnorbi99
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet, nem jó helyre irok. Segítséget szeretnék kérni. Nekem van egy  Opel F Astra 1.6 8v sedan 94-es autóm. C16NZ motorkódú. Magas volt az alapjárat  a motorvezérlő kidobta a fojtószelepet hibakódnak , ki lett cserélve 1 napig működött , utána megint magas lett. Ki lett cserélve az alapjárati motor, vízhőfok jeladó, nem javult sőt egyre magasabb lett. Elvittem szerelőhőz csináljon vele valamit. Szerelő kicserélte a gyertyát a ventinek a hőgombáját. s mondta hogy minden a helyén van és mükődik ahogy kell, de még sem jó. Azt mondta valami zárlat lehet, vagy motorvezérlő haldoklik vagy motoron belül van valami. Elhoztam akkor szépen ment,de a következő indításnál megint fent van . Valaki találkozott már ilyen problémával, tud segíteni most mit csináljak , mit cseréljek ? Már elvagyok keseredve  :(

Előre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nnorbi99 írta:

Sziasztok!

Gyújtás ráadáskor nem világit a töltés visszajelző lámpa (akksi ikon) a műszerfalon. Szerintem kiégett, mert töltés az van.

Hogyan tudom azt kicserélni? Amilyen leirásokat találtam, ott mindenhol a háttérvilágitás izzóinak a cseréjét irják le.

 

 

Szia.Egy kis segítség.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

6 órája, kingblue írta:

 

Szia.Egy kis segítség.

Ezt a videót megtaláltam, de itt ha jól értelmezem, akkor a háttérvilágitás izzóit cseréli. Nekem az jó. Gyújtás ráadásakor világitania kellene az összes visszajelző lámpának. Nálam szinte mindegyik világit, kivéve az akksi (töltés) jele. Ezért gondolom, hogy az kiégett. A kérdés, hogy azt az egyet hogyan kell kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Melinda 37 írta:

Sziasztok!

Lehet, nem jó helyre irok. Segítséget szeretnék kérni. Nekem van egy  Opel F Astra 1.6 8v sedan 94-es autóm. C16NZ motorkódú. Magas volt az alapjárat  a motorvezérlő kidobta a fojtószelepet hibakódnak , ki lett cserélve 1 napig működött , utána megint magas lett. Ki lett cserélve az alapjárati motor, vízhőfok jeladó, nem javult sőt egyre magasabb lett. Elvittem szerelőhőz csináljon vele valamit. Szerelő kicserélte a gyertyát a ventinek a hőgombáját. s mondta hogy minden a helyén van és mükődik ahogy kell, de még sem jó. Azt mondta valami zárlat lehet, vagy motorvezérlő haldoklik vagy motoron belül van valami. Elhoztam akkor szépen ment,de a következő indításnál megint fent van . Valaki találkozott már ilyen problémával, tud segíteni most mit csináljak , mit cseréljek ? Már elvagyok keseredve  :(

Előre is köszönöm a segítséget

Szia, átt kellene nézni a  vákumcsöveket, nincs-e lecsúszott vagy kirepedt. Az alapjárati motort is meg kellene nézni, mert az 1.6-osban kúpos a vége és sokszor kerül bele tévedésből 1.4-esé aminek meg csonka gúla, így nem szabályoz normálisan. Most így előszörre ennyi. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.