Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszi a válaszokat!

Az olajra, szűrőkre természetesen gondoltam. A vezérműszíj pedig ezek szerint saját érdekből...

Bár ma voltam egyeztetni a márkaszervízben, ahol azt mondták, hogy 10 év v. 150ezer km. Akkor ez tényleg csak marketing. (Igaz akkor még a válaszokat nem láttam.)

Még két kérdés:

A ZDTL motor most milyen motort tartalmaz? ISUZU vagy német?

Mi van akkor a vízpumpával ennél a motorjelzésnél?

Link to comment
Megosztás:

Alkalmazkodom a köznyelvhez, így a vezérműszíj a bordásszíj, a hosszanti bordás meg a hosszanti bordás szíj B)

Oks, akkor Lurdynál találkozunk. Mennyi szegmens lett összerakva? Azt el is felejtettem mondani, hogy azért

ne csinálj sok plusz szegmenst, mert kell még led a tizedespontokhoz :) Remélem még lesz annyi :)

Kettővel többet terveztem, de akkor csak eggyel többet csinálok (57) Nem számoltam a LEDeket, NYÁK elvileg 59 van (plusz, amit te raktál össze, azzal együtt 60)

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem egy kapkodó idegbeteg az olajlámpa.... de eddig másoktól is azt hallottam, hogy ez még normális.

A vezérműszíj cserére én is írtam, hogy vannak olyan márkák, ahol a 60-es cserét ajánlják. Véletlenül pont a Stilomra gondoltam (családi kocsi), amiben most volt cserélve az egész hóbelevanc.... (65ekm) A Fiatnál valóban 3év/60ekm az ajánlás, bár 120ekm a kötelező csereintervallum.

De speciel az én autómban 123700-nál cserélték, 3.5 évesen, és nem volt addig sem gond vele. Persze ilyen alapon lehet, hogy csak szerencsém volt. Annyira azért nem drága a csere (kb. 50-60 lehet), hogy a lelkiismeret megnyugtatására ne lehessen elvégezni. Egyébként én is 10 ezrenként cserélem az olajat, akármit mondanak az okosok.

Ja, Gabi, nem kötekedés, de a bordásszíj, az hivatalosan a "bordás ékszíj" amin hosszanti bordák vannak. A vezérműszíj prózai neve fogasszíj, ha már így nyelvészkedhetek egy kicsit :) (info: ma este kész vagyok a forrasztós penzummal, még a kábelek rákerülnek, teszt, és viszem csütörtökön a Lurdyhoz B) )

kösz a választ egy kicsit megnyugtattatok még arra lennék kiváncsi hogy mennyi oil. megy bele cserekor mert az 5l a nivopálca szerint sok remélhetö hogy belevaló a pálca??????????????

Link to comment
Megosztás:

Exide-et vegyél. Nekem két Banner power bullom is volt, de nem jött be. Mind a kettő idejekorán elhalt. B)

Utánanézek ennek és a fent említett márkáknak. A srác aki szerelni szokta az autót azt modta go(vagy valami ilyesmi), vagy banner bár az exide is ok. A nagyobb Ah-sra meg azt mondta vigyázzak mert nagyobb a mérete némelyiknek és nem biztos hogy befér. Ígyhát lemérem majd az aksit és meg kell néznem hogy jobbos vagy balos polaritás szempontból.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, igazán jó hogy vannak még segítőkész emberek.:)))

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés:

Hol találhatok ajtózörgési problémára megoldásokat. Láttam már pár hozzászólást de minden topicot végigolvasni nehéz. Ha valakinek nagyjából rémlik lécci írja le.

Köszi

Ha az ajtó nyekergésére gondolsz rossz úton, melegebb időben, az egy kis zárzsírzással orvosolható. A félig leeresztett ablak nyekergésére is talán volt vhol írva vmi, erre sajna nem emlékszem már pontosan. Próbáld ki a keresés funkciót fönt jobb oldalt... Nekem szét lett már szedve az ajtó emiatt párszor szervízben, de nem nagyon tudták érdemben orvosolni. Magam még nem álltam neki leszedni az ajtókárpitot. Meg egyébként már nem is zavar annyira a jelenség illetve eleve ritkán jön elő nálam :) .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok valakit, aki nem horror áron kapcsoja vissza a légzsákomat?

a csatikat már megforrasztottam. csak vizsga elött, gondoltam, hogy kilövetem a lámpát, nehogy belekössneek, amilyen hülye némelyik kpm es.

17-18 -ker környékére gondoltam.

köszi az infót, ha valaki tud...

Link to comment
Megosztás:

kösz a választ egy kicsit megnyugtattatok még arra lennék kiváncsi hogy mennyi oil. megy bele cserekor mert az 5l a nivopálca szerint sok remélhetö hogy belevaló a pálca??????????????

Nem megy bele 5 liter. Ha jól emlékszem olyan 4,5 körül.

Nekem egyik (Opel) szervízben túl is töltötték.

Link to comment
Megosztás:

Kedd este azt mondta az autóm, hogy OFF.

Gyujtáskulcs meg sem mozdult.

Tréler, szerelő

Kétezer forintért haver kitakarította, rugót gyengébbre vágta, azóta gyönyörűen jár a kulcs a zárban.

Szakszervízben 35e-ot mondtak telefonban a zárcserére + munkadíj.

Nekem is csinálta már ezt egyszer... Én szerencsére megúsztam a trélert, mert pont egy autós műhely közelében voltam, és sikerült szereznem egy kis WD-40-et, amit utána a zárba fújva nagy nehezen elfordult. Ezután irány Ákosékhoz (szervíz), akik megcsinálták utána szintén ilyesmi árban. :) Sajna ez előfordul G Astrában egy idő után (nyuszifülnek is volt benne része, és asszem neki se túl szerencsésen jött ki).

Link to comment
Megosztás:

Nem épp műszaki probléma de szerintem jó lesz ide a kérdésem!

Olyan kerdesem lenne hogy a 3 ajtós ( de gondolom az 5 ajtós ugyan akkora) G Astranak milyen hossz a küszöbje? azaz ebből következöen mekkora köszöbszpoilerja marmint hosszra?

Valaki megtudná ezt nekem mondani?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok srácok!

Próbálom kideríteni, hogy honnan jön be az autóba a benzinszag. Addig eljutottam, hogy valószínűleg a tank szellőzőjéből kiáramló benzinszagot szívja be a a szellőzőventillátor. Egy szerelő azt mondta, hogy kb. 2000 fordulat felett kinyit egy szelep és a motor kezdi el beszívni a tankszellőzőn keresztül a gőzt.

Ezt tapasztalom is, ha városon kívül közlekedek nincs büdös, bent a városban alacsonyabb furdulat esetén, alapjáratnál jön be a benzinszag.

Most ott tartok, hogy kiszereltem az aktív szenes szűrőt, szétszedni nem lehet, tisztítani szintén nem. Holnap megkérdezem, hogy mennyibe kerül egy új? (Gyanítom, nem olcsóság)

De van egy szelepszerű dolog a szenes szűrő után, a levegőszűrő oldalán. Ha ez egy szelep és vezérelve van, hogy magas fordulaton nyisson ki akkor lehet, hogy ez a bűnös, mert ez nem csinál semmit.

Póbáltam lehúzott csatlakozó cső mellet, hogy szív-e a motor be itt levegőt de semmit nem éreztem.

Megmértem a csatlakozóvezetéken lévő feszültséget is, de ez sem változott alapjáraton és magas fordulaton is kb. 6 V feszültség volt rajta.

Tudja-e valaki, hogy mi a funkciója ennek az alkatrésznek? Vezérelt szelep, egyszerű fojtás, vagy valami más?

Kiszerelve átfújni nem tudtam rajta. Lehet, hogy az is jól működne ha megkapná a 12 V feszültséget és valahol még korábban van a baj a vezérlésnél.

Annak az aktívszenes szűrőnek lehet-e ártani valamit házilagosan?

Segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Igazabol ezt mar kerdeztem a Diesel topicban , de megprobalkozom itt is:)

A Dudum par napja idorol idore , teljesen random modon bevillantja a kis "inditasgatlo" (tartalyszeruseg) jelet a a muszerfalon (van benne egy villam jel is) es gaz visszaengedesekor de akkor sem mindig kialszik a figyelmezteto jelzolampa. Baratom tippje valami filter (agr) , piszkos uzemanyag lehetett , habar ketlem , hogy olyan egyszeru lenne. Elektronika kaputt????:)

A Dudu: ASTRA G 1.7 TD `99

Lecci valaki tippeljen mar vmire, nyugtassatok meg , habar csutortokon reggel 8-ra mesterhez megy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Igazabol ezt mar kerdeztem a Diesel topicban , de megprobalkozom itt is:)

A Dudum par napja idorol idore , teljesen random modon bevillantja a kis "inditasgatlo" (tartalyszeruseg) jelet a a muszerfalon (van benne egy villam jel is) es gaz visszaengedesekor de akkor sem mindig kialszik a figyelmezteto jelzolampa. Baratom tippje valami filter (agr) , piszkos uzemanyag lehetett , habar ketlem , hogy olyan egyszeru lenne. Elektronika kaputt????:)

A Dudu: ASTRA G 1.7 TD `99

Lecci valaki tippeljen mar vmire, nyugtassatok meg , habar csutortokon reggel 8-ra mesterhez megy.

Én is szürő problémara gyanakszom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok valakit, aki nem horror áron kapcsoja vissza a légzsákomat?

a csatikat már megforrasztottam. csak vizsga elött, gondoltam, hogy kilövetem a lámpát, nehogy belekössneek, amilyen hülye némelyik kpm es.

17-18 -ker környékére gondoltam.

köszi az infót, ha valaki tud...

az iparvasutnál ha tudod hogy holvan van 1 OPEL gyors szerviz ott biztos meg csinálják az ÜLLÖ-i uton XVIII.kerületben azt nem tudom hogy az árai milyenek ..........

Link to comment
Megosztás:

az iparvasutnál ha tudod hogy holvan van 1 OPEL gyors szerviz ott biztos meg csinálják az ÜLLÖ-i uton XVIII.kerületben azt nem tudom hogy az árai milyenek ..........

köszi az infót,. bár ez most okafogyottá vált egy pár hétig,mert lezúzták a kocsim oldalát. IS....

Link to comment
Megosztás:

köszi az infót,. bár ez most okafogyottá vált egy pár hétig,mert lezúzták a kocsim oldalát. IS....

sajnálom . viszont én arra keresnék ötletet mi az oka, hogy napjában egyszer kigyullad az ABS jel a müszerfalon, le állitom,ujrainditásnál már nincs kinn a jel vajon ez mi lehet köszi a kimertiö választ .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni a következő problémában ami az utóbbi időben jelentkezik az autómon ami Astra G 1.8 16V, üzemmeleg motornál pislákol az olajnyomás lámpa. De csak akkor ha áll az autó és a fordulatszám 750 körüli, ha már a klimát rákapcsolom egyből megjavúl mert ugye ez picit emel a fordulatszámon, ha kikapcsolom akkor újra előjön a hiba. Olajgombát cseréltem, olajszint rendben, kb 2000km van az olajban, a motor tökéletes szép hangja van egyneletesen jár.

Ha valakinek volt hasonló gondja vagy lenne valami ötlete akkor kérem segítsen!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni a következő problémában ami az utóbbi időben jelentkezik az autómon ami Astra G 1.8 16V, üzemmeleg motornál pislákol az olajnyomás lámpa. De csak akkor ha áll az autó és a fordulatszám 750 körüli, ha már a klimát rákapcsolom egyből megjavúl mert ugye ez picit emel a fordulatszámon, ha kikapcsolom akkor újra előjön a hiba. Olajgombát cseréltem, olajszint rendben, kb 2000km van az olajban, a motor tökéletes szép hangja van egyneletesen jár.

Ha valakinek volt hasonló gondja vagy lenne valami ötlete akkor kérem segítsen!

Előre is köszönöm!

Ha tudsz méress egy olajnyomást,az sok dolgot elárul!

Indítás után milyen gyorsan alszik el az olajnyomásjelző lámpicsek?

Link to comment
Megosztás:

Ha tudsz méress egy olajnyomást,az sok dolgot elárul!

Indítás után milyen gyorsan alszik el az olajnyomásjelző lámpicsek?

Hideg motornál kb 1-2 mp.

Lehet rosszúl gondolom de ha oljnyomás gond lenne akkor annak jelentkezni kellene akár menet közben is, alapjáraton nagyon szép egyenletes hangja van az autónak és az olajbeöntő sapkát levéve is szépen látszik, hogy olajban fut a vzétműtengely.

De mindenképpen megmérem az olajnyomást, csak az a fura ha klimát rákapcsolom és emel egy picit a fordulatszámon semmi baja az autónak.

Lehet kevés lenne a 750 percenkénti fordulat?

Link to comment
Megosztás:

SOS!!!

Van a G Astrámban valami riasztó (valami mozgás érzékelős, elöl-fent az olvasólámpánál van kétoldalt), és állandóan beriaszt!!!

Megnéztem, egy nyamvadt légy sincs benne. A nap is csak a hátulját süti.

Mi lehet a gond?

Nem tükrözödik bele az infrákba a nap?

Elvileg a riasztón lehet állítani!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.