Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Amennyire én tudom, nem csak azok a mocik tűrik nehezen, hanem a tendencia egyre inkább ebbe az irányba halad, a mai közös nyomócsöves dízelek például súlyosan károsodhatnak amennyiben teljesen kifogy belőlük a gázolaj, tehát tessék leszokni erről hogy az utolsó cseppet is kiautózzuk a tankból.

Bezzeg az őstechnikás düzel simán elkapja... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Az alábbi kérdéseket Privát üzenetben kaptam nemrég doci -tól:

HELLO!EN CSAK MA REGISZTRALTAM ES MARIS A SEGITSEGED KERNEM.......(VEGRE TALALTAM EGY OLYAN OLDALT AMI HASZNOS)SZOVAL KET B-S OMEGA UTAN VETTEM EGY 2.5 V6 B-S VECTRAT(SAJNOS)AMIRE TUDTAM HOGY KOLTENI KELL...SZOVAL AZ EGYIK PROBLEMAM AZ AZ HOGYHA HIRTELEN NAGY GAZT NYOMOK AZ AUTONAK AKKOR DADOG ES CSAK EGY PICI IDO UTAN INDUL MEG AHOGY KELLENE VALOJABAN EZT AZ OMEGA SOHASEM CSINALTA..SZOVAL MIVEL TUDTAM KOLTENI KELL AZ AUTORA EZERT KICSERELTEM A KOMPLETT KIPUFFOGO RENDSZERT KIVEVE A KATALIZATORT EZT MAJD HA "HAZAEREK"PLUSZ A KET LAMBDASZONDAT UJ GYERTYAK +KABELEK +DIREKTSZURO+INJEKTORSZURO VALAMINT MINDEN HONAPBAN EGYSZER INJEKTOTISZTITOT KAP A KICSIKE...TEHAT EN AZ EGR SZELEPRE GYANAKSZOM ES ERDEKELNE HOGY TE VAJON MIRE GONDOLNAL A HELYEMBEN?A MASIK SZAMOMRA SULYOSABB PROBLEMA AZ VALAMI ELEKTROMOS EREDETU....SZOVAL EN KINT ELEK ANGLIABAN ES MOST MENNEK HAZA ES IGY FELEK ISMET NEKI VAGNI A 3000 KM-EMNEK(JANUARBAN EZ MENT 28 ORA ALATT)VALAMINT ITT NAGYON DRAGAK A SZERVIZEK...SZOVAL A HIBA MIUTAN KIJOTTEM SEMMI PROBLEMA MARCIUSIG AZTAN EGY NAP MANCHESTERBOL VISSZAFELE LELASULT AZ AUTO A CD -JATSZO KI ES BEKAPCSOLT MAGATOL ES JOTTEK SORRA A HIBAUZENETEK(ABS,TCS,AIRBAG,AUTOMATIC GEARBOX...STB)SZOVAL LEALLT ES NEM INDULT.IRANY SZERVIZ AHOL AZT MONDTAK NE IJEDJEK MEG CSAK A GENERATOR SZOVAL CSERELTEK DE MIKOR BEINDITOTTAK SZETVAGTA AZ UJ AKKSIMAT DE KAPTAM EGY UJJAT DE INNET KEZDVE HA INDITOM NEM EG A MOTORELEKTRONIKA ES A FESZULTSEGVISSZAJELZO LAMPAM DE AZ AUTO MENT ES EN ENNEK ORULTEM AZTAN SZEPTEMBER VEGEN MEGINT ELJATSZOTTA EZT SZOVAL SZERVIZ VISSZA GARIBA KICSERELTEK A GENERATORT MEGINT(MIVEL AKKOR FIZETTEM HOZZANK ATSZAMOLVA 130 FOLOTT EZERT KERULNEM MEGINT MIVEL MAR NINCS GARANCIAM)AZTAN VOLT EGY KET HAROM NAP MIKOR UGY NEM VOLT UTAM SEHOVA IGY ALLT AZ AUTO TEHAT EGY ESTE LEMENTEM MONDOM BEINDITOM HAD KETYEGJEN EGY KICSIT MIG RAGYUJTOK.IGY IS VOLT AZTAN 4-5 PERC UTAN ELKEZDTE MEGINT A CD-JATSZO AZTAN JOTTEK A LAMPACSKAK ...SZOVAL GYORSAN BEULTEM AZ AUTOBA CSAPTAM VELE VAGY 10 KM-ERT MELYNEK FELE GYOTRELMES VOLT MERT ALIG AKART MENNI DE AZTAN JO LETT ES A LAMPACSKAK ELALUDTAK VISSZA DE EN KISZEDTEM A CD-JATSZOT MOSTMAR MERT FOBIAM VAN MINDENNEL KAPCSOLATOSAN HOGY VAGY SZEDI VALAMI AZ ARAMOT(MERT HA BEINDITOM ES BESZERETNEM KAPCSOLNI A HATSO ABLAKFUTEST A KULSO TUKORFUTESSEL NEM TUDOM CSAK HA MEGYEK VELE MAR EGY800-900METERT ES DOLGOZIK A MOTOR.....SZOVAL VAGY TULTOLT VAGY -VAGY NEM TUDOM....NAGYON HALAS LENNEK EPPEN EZERT HA TUDNAL SEGITENI EZZEL KAPCSOLATOSAN..(HA IGEN AKKOR LEGYSZIVES ERRE AZ EMAILCIMRE KULDENI VALASZT:omegav6@freemail.hu VALASZOD ELORE IS KOSZONOM)

UDVOZLETTEL:TAMAS!

Ha valaki tud az alábbi jelenségekre neki írni valami ötletet, az tegye. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom elbagatelizálni a problémát, de lehet érdemes lenne egyszerűbb dolgokat megnézni, mint pl. testkábel, ilyesmi.

Velem már volt ilyen, hogy nem tudtam miért áll le időnként a motor, és az általad említett CD lejátszó időnkénti lekapcsolódása is előjött. Szerencsére annyit tudtam menni vele, hogy olyan helyre tudtam leállni, ahol nem voltam útban és még egy lámpa is volt fölöttem. Átnéztem egy csomó mindent az éjszaka közepén (én is kikötöttem mindent fejegység, riasztó, stb, meg aznap raktam be a központi zárat is -arra is gondoltam, hogy ezek miatt van gond, hogy félrekötöttem volna valamit, de nem az volt) ,már készültem lelkileg rá, hogy telefonálok ismerősnek, hogy húzzuk haza a kocsit, én is a legrosszabb dolgokra gondoltam, aztán egyszer csak észrevettem, hogy az akksiról a testkábel a kasztnin lévő saruban nagyon lötyög. kicsit felcsiszolgattam, meg fogóval jobban összeszorítottam a sarut, egy szigszalaggal leragasztottam és azóta semmi bajom nincs a kocsival (legalábbis ilyen probléma :lol: :lol: persze azért otthon, nappal biztosabbra megcsináltam).

Drukkolok neked is, hogy csak ilyen kis gondod legyen, jó kis gép lehet az a 2.5 V6 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Visszatértünk egy régi jó problémához!!!

Ha nem ég a töltésvisszajelző lámpa gyújtás ráadáskor, akkor valószínűleg nem fog tölteni a generátor. :lol:

Így lehetnek ezek a sorozatos hibák. Érdemes kicserélni az izzókat a műszerfalban, mert azért azt se ártana

látni, hogy a motorkontroll lámpa nem jelez-e valami hibát (pl AGR szelep).

Az égők kiégését okozhatta az, hogy a generátor tönkremenetele előtt a fesszab túlfeszültséget adott.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem uraim van egy 2000 évjáratu vectrám1.6.16v. a gondom az hogyha már a benzin mutatom kicsivel a piros mező főlőtt van ,kanyarodás után kiszeretnék gyorsitani az auto megtorpan nem húz nem gyorsit rángat egyenes gyorsitásnál hirtelen gázadásnál ugyanez az észrevétel a benzim mutatom nem csalhat mivel a megtett kilométerrel még böven tudnék tovább menni ha a km orát nézem alapul.a furcsa az hogyha megtankolom a verdát eltünik ez a gond.hiba jelző lámpa nem villant ki.benzin szürő nem lehet gond hisz azt teli tanknál is csinálná.. ha tudtok vagy ha már nektek is volt hasonlo probléma kérlek segitstetek mert elég zavaró tényező ez főleg előzéskor...előre is köszi

ZOZI

Link to comment
Megosztás:

Cio!! ne mán az enyém is ugyan ezt csinálja ,mac audio felszerelés-pioneer lejátszoval a vectrámban! Moncsi :lol:

Hello mindenkinek!

Problémám az, hogy a kocsiban lévő CDR500 típusú cd-s rádióba, ha berakok egy gyári audió cd-t egy ideig tekergeti és azt írja ki, hogy ER1 (gondolom error 1) ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy vmi ötlete kérem segítsen!!(a cd-t biztos , h jól rakom be és több cd-vel is próbálkoztam, most totál halott a cd-je vagy vmi egyéb hiba, nem tudom, hogy segít-e de akksi csere volt és bekapcsoláskor kérte a kódot amit beírtam és el is fogadott, a rádió kifogástalanúl működik)

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem uraim van egy 2000 évjáratu vectrám1.6.16v. a gondom az hogyha már a benzin mutatom kicsivel a piros mező főlőtt van ,kanyarodás után kiszeretnék gyorsitani az auto megtorpan nem húz nem gyorsit rángat egyenes gyorsitásnál hirtelen gázadásnál ugyanez az észrevétel a benzim mutatom nem csalhat mivel a megtett kilométerrel még böven tudnék tovább menni ha a km orát nézem alapul.a furcsa az hogyha megtankolom a verdát eltünik ez a gond.hiba jelző lámpa nem villant ki.benzin szürő nem lehet gond hisz azt teli tanknál is csinálná.. ha tudtok vagy ha már nektek is volt hasonlo probléma kérlek segitstetek mert elég zavaró tényező ez főleg előzéskor...előre is köszi

ZOZI

Hello!

A gond az hogy, csal a szint jelződ, és kevés a benzin ami kanyarban a centrifugális erő hatására "elvándorol" a szivattyú elöl és benzin helyett levegőt szív.

Ezért torpan meg, ha vissza állsz egyenes haladásba (és a benzin visza "megy") megint megy rendesen gondolom.

Ha még tovább ürül a tank már gyorsításkor is előjöhet a torpanás.

Probáld meg amikor kezdi megint csinálni, hogy egyenes úton jobbra - balra billented a kasztnit akkor is kell h jelentkezzen a bajság.

Szerintem csak ennyi a gond.

By :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A gond az hogy, csal a szint jelződ, és kevés a benzin ami kanyarban a centrifugális erő hatására "elvándorol" a szivattyú elöl és benzin helyett levegőt szív.

Ezért torpan meg, ha vissza állsz egyenes haladásba (és a benzin visza "megy") megint megy rendesen gondolom.

Ha még tovább ürül a tank már gyorsításkor is előjöhet a torpanás.

Probáld meg amikor kezdi megint csinálni, hogy egyenes úton jobbra - balra billented a kasztnit akkor is kell h jelentkezzen a bajság.

Szerintem csak ennyi a gond.

By :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A gond az hogy, csal a szint jelződ, és kevés a benzin ami kanyarban a centrifugális erő hatására "elvándorol" a szivattyú elöl és benzin helyett levegőt szív.

Ezért torpan meg, ha vissza állsz egyenes haladásba (és a benzin visza "megy") megint megy rendesen gondolom.

Ha még tovább ürül a tank már gyorsításkor is előjöhet a torpanás.

Probáld meg amikor kezdi megint csinálni, hogy egyenes úton jobbra - balra billented a kasztnit akkor is kell h jelentkezzen a bajság.

Szerintem csak ennyi a gond.

By :lol:

Köszi a segitséget de akkor még vagy 100km tudok kocsikázni .annyit szerintem nem csalhat a rendszer.Más tulajdonost is megkérdeztem már de nála semmi még akkor is huzz a gépe gond nélkül mikor már ég a tankvisszajelzője............

Link to comment
Megosztás:

cio azt pontosan hol tudom megvizsgálni ?? tekerjem le a tanksapkát és járjak ugy egy bizonyos ideig a vákumhatás miatt?vagy hogyan kell utánna nézni???

Ha letekered a tanksapid, akkor szisszen 1t.Ha nincs ilyen gond, akkor sem hinném, hogy be kellene dadognia a dolognak.Nálam sem az Astránál, sem pedig idáig a Vectránál nem volt ilyen gond, pedig volt, hogy 54L-t tankoltam a 60L-es tankba.Mondjuk utóbbi nem túl egészséges dolog.A szintjelző lámpája pedig kb. 10L-nél kezd el jelezni.

Link to comment
Megosztás:

Ha letekered a tanksapid, akkor szisszen 1t.Ha nincs ilyen gond, akkor sem hinném, hogy be kellene dadognia a dolognak.Nálam sem az Astránál, sem pedig idáig a Vectránál nem volt ilyen gond, pedig volt, hogy 54L-t tankoltam a 60L-es tankba.Mondjuk utóbbi nem túl egészséges dolog.A szintjelző lámpája pedig kb. 10L-nél kezd el jelezni.

Akkor viszont jőn a computers bevizsgálás.....................

Link to comment
Megosztás:

Ugy néz ki, hogy bemondta az unalmast a termosztát az autómon. Az Igy csináldban ugy olvastam, hogy ezt csak házastól cserélhető. Mikor elmentem vásárolni újat, ott azt mondták, hogy lehet cserélni csak magát az elemet, ház nélkül. Végül nem vettem meg, hátha tudtok segiteni.... szóval hogy tudjátok ti, miként cserélhető nálam? Amugy 2500Ft-t kértek volna érte...

Link to comment
Megosztás:

ahogy elnéztem, cserélhető is lehet, persze kérdés, mekkora sz@pás kiszedni, és berakni.

Én meg sem próbáltam, mikor tavaly hengerfejeztem a gépet, viszont hibátlanul műkszik is (kopp-kopp-kopp).

ui: nincs valakinek véletlen egy F18-F20 hidraulikus kinyomócsapágya? akár olyan, ami ereszti a fékolajat?

Link to comment
Megosztás:

Ugy néz ki, hogy bemondta az unalmast a termosztát az autómon. Az Igy csináldban ugy olvastam, hogy ezt csak házastól cserélhető. Mikor elmentem vásárolni újat, ott azt mondták, hogy lehet cserélni csak magát az elemet, ház nélkül. Végül nem vettem meg, hátha tudtok segiteni.... szóval hogy tudjátok ti, miként cserélhető nálam? Amugy 2500Ft-t kértek volna érte...

A gyári, 11e. környéke.nekem az lett berakva, mikor cserélték a vezérlést.Nincs köze egyiknek a másikhoz, csak hüljeségeket mutatott a vízhőfok.Azóta amúgy jó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Drága barátaim sikerült megoldani a problémám!Szerelőm is ajánlotta,hogy a computeres mérés felesleges lenne ha nincs motorlámpa ezért ajánlotta kapjuk szét az ac pumpát,irány a hátsó ülés alatti szerelőnyilás és elkeztük orvosolni a bajt.látszolag minden rendben volt ám a tankban egy pohárszerű rendszer van innen szivja a benyot a pumpa és a fedő részén van egy szelep aminek az a dolga hogy állandóan szivatyuza teli ezt a pohár szerű müanyag bizbaszt,mikor már kevés üzemanyag van ugyebár akkor is. Na és nekem mikor kb tiz lityko volt benne már rángatott levegőt szivot hirtelen gázadásnál és kanyarodás utáni kigyorsitásnál.......mivel csak éppen az aljáról tudta szivni a benyot...... megoldás elvolt tőmődve a szelep és nem telitette teli a pohárbizbaszt benyoval.sűritett levegővel kifulyattuk és lám szuper a verdám. Egy ilyen vákumszelep értéke tiz rugo kőrnyékén van ha cserélni kell, de szerencse egy kis levegő segitett a problémán......

egyébként a véleményem, szakszerviz nem biztos hogy megtalálta volna a problémámra kulcsot.ott legjobb esetben kicserélték volna az egész ac pumpát ,vagy ajánlották volna:járjak állando teli tankal..............

Tehát barátaim ha ilyen jellegű prob.van a verdátokkal ez a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.