Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

97-es Astra F -es caravánom van,16 SZR  motorszámmal.A gondom vele az, hogy néha-néha -mostanában egyre gyakrabban- csak 4-5-szöri inditózást követően hajlando indulni. Mindegy, hogy hideg vagy meleg a motor. A hiba kódot próbáltam kiolvasni, de a müszerfalon a visszajelzö lámpa egyáltalán ki sem villan.Tud valaki segiteni? Köszönöm elöre is a javaslatokat

Link to comment
Megosztás:

2 perce, tibor57 írta:

97-es Astra F -es caravánom van,16 SZR  motorszámmal.A gondom vele az, hogy néha-néha -mostanában egyre gyakrabban- csak 4-5-szöri inditózást követően hajlando indulni. Mindegy, hogy hideg vagy meleg a motor. A hiba kódot próbáltam kiolvasni, de a müszerfalon a visszajelzö lámpa egyáltalán ki sem villan.Tud valaki segiteni? Köszönöm elöre is a javaslatokat

Így elsőre az a tippem, hogy a kétvezetékes hőfokjeladó ad rossz értéket a motorvezérlőnek, emiatt a nehezebb indítás. Ha nem villog a műszerfalon a check engine, akkor nincs tárolt hiba. OP-Com-mal rendelkező ismerőssel is megtudjátok nézni esetleg, ott lehet látni, hogy az ecu a jeladótól hány fokos vízhőmérsékletet kap.
A másik nehezen indulásos probléma okozója lehet még a főtengelyjeladó, ami szíjtárcsáról veszi a jelet. Ha nem észlel forgást, addig az ECU meg sem próbálja beindítani a motort, tehát benzint nem fecskendez és szikrát sem ad. Üzemanyagpumpa sem megy ekkor.

Ha amúgy beindulás után nincs probléma a motorral, akkor első körben a hőfokjeladót nézném meg. Korábban volt egy lista, hogy műszerrel kimérve hány fokon kb mekkora ellenállásnak kell lennie a két érintkező között.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, daykiller írta:

Így elsőre az a tippem, hogy a kétvezetékes hőfokjeladó ad rossz értéket a motorvezérlőnek, emiatt a nehezebb indítás. Ha nem villog a műszerfalon a check engine, akkor nincs tárolt hiba. OP-Com-mal rendelkező ismerőssel is megtudjátok nézni esetleg, ott lehet látni, hogy az ecu a jeladótól hány fokos vízhőmérsékletet kap.
A másik nehezen indulásos probléma okozója lehet még a főtengelyjeladó, ami szíjtárcsáról veszi a jelet. Ha nem észlel forgást, addig az ECU meg sem próbálja beindítani a motort, tehát benzint nem fecskendez és szikrát sem ad. Üzemanyagpumpa sem megy ekkor.

Ha amúgy beindulás után nincs probléma a motorral, akkor első körben a hőfokjeladót nézném meg. Korábban volt egy lista, hogy műszerrel kimérve hány fokon kb mekkora ellenállásnak kell lennie a két érintkező között.

Köszönöm a gyors reagálást. Még annyit hozzátennék, hogy az inditótás alatt a kipufogóból nagyon benzin szagot lehet érezni, tehát üzemanyagot kap.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tibor57 írta:

Köszönöm a gyors reagálást. Még annyit hozzátennék, hogy az inditótás alatt a kipufogóból nagyon benzin szagot lehet érezni, tehát üzemanyagot kap.

Akkor kétvezetékes hőmérséklet érzékelő lesz. Azt mutatja a vezérlőnek, hogy mínusz 100 fokos a motor, ezért önti bele a benzint és szinte belefullad a cuccba...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Valaki nem tudja véletlenül, hogy a tank betöltőcsövének gumi része milyen átmérőjű? Nekem kirepedt, de sehol nem találtam gyárit, gondoltam az Astráé, ha olyasmi akkor olyat hamarabb találok. :) Szilikoncsövet, vízcsövet próbáltam, az egyik megdagad a benzintől a másikat meg "megeszi".

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 13. at 19:40, pszilaj írta:

Akkor kétvezetékes hőmérséklet érzékelő lesz. Azt mutatja a vezérlőnek, hogy mínusz 100 fokos a motor, ezért önti bele a benzint és szinte belefullad a cuccba...

Köszönöm még egyszer a tanácsot, kicseréltem a hömérséklet szabályzót és tökéletes lett.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Felmerült a gyanú, hogy valamelyik első kerékcsapágy rossz. (Két éve volt a jobb oldali cserélve amúgy.) Most is felbakoltam az egyik/másik oldalt, 3-adikban jól megpörgettem, motort leállítottam, füleltem. Múltkor a jobbos kifejezetten hangosabb volt. A jobb oldali most is hangosabbnak tűnt, de inkább azt mondanám mindkét oldali zajosan forgott. Sajnos nem tudom a difinek milyen a "normális" hangja. Nem sikerült megfigyelnem, merre kanyarban szól-e jobban. 50-60 körül felbúg, aztán hallom 120-ig, annál gyorsabban nem megyek.

Most az utóbbi napokban adódott hozzá egy kis darálós érzés is. Olyan, hogy az ajtózsebben zörögnek tőle a CD tokok a hátamon meg feláll tőle a szőr, na olyan. Szerintetek mi lehet? Korábban amikor más miatt emelőn volt az autó és végigszaglásztam, a hosszabbik féltengelyt fel-le rángatva kicsit kottyant, 1-2 milit. Köze lehet ehhez?

(Mindenképp szakemberhez fordulnék vele, csak jó lenne egy támpont mielőtt elkezdi kicserélni nekem a fél autót.)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, felhasznaaloo írta:

Sziasztok,

Felmerült a gyanú, hogy valamelyik első kerékcsapágy rossz. (Két éve volt a jobb oldali cserélve amúgy.) Most is felbakoltam az egyik/másik oldalt, 3-adikban jól megpörgettem, motort leállítottam, füleltem. Múltkor a jobbos kifejezetten hangosabb volt. A jobb oldali most is hangosabbnak tűnt, de inkább azt mondanám mindkét oldali zajosan forgott. Sajnos nem tudom a difinek milyen a "normális" hangja. Nem sikerült megfigyelnem, merre kanyarban szól-e jobban. 50-60 körül felbúg, aztán hallom 120-ig, annál gyorsabban nem megyek.

Most az utóbbi napokban adódott hozzá egy kis darálós érzés is. Olyan, hogy az ajtózsebben zörögnek tőle a CD tokok a hátamon meg feláll tőle a szőr, na olyan. Szerintetek mi lehet? Korábban amikor más miatt emelőn volt az autó és végigszaglásztam, a hosszabbik féltengelyt fel-le rángatva kicsit kottyant, 1-2 milit. Köze lehet ehhez?

(Mindenképp szakemberhez fordulnék vele, csak jó lenne egy támpont mielőtt elkezdi kicserélni nekem a fél autót.)

Amit eddíg megcibálltam mindegyiknél volt a féltengelynek kottyanása. próbáld meg beljebb tekerni azt a nagy csavart/perselyt a rövid féltengelynél ami a csapágyat fogja, de ne sokat, attól mérséklődik a játék.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 24. at 11:05, felhasznaaloo írta:

Sziasztok,

Felmerült a gyanú, hogy valamelyik első kerékcsapágy rossz. (Két éve volt a jobb oldali cserélve amúgy.) Most is felbakoltam az egyik/másik oldalt, 3-adikban jól megpörgettem, motort leállítottam, füleltem. Múltkor a jobbos kifejezetten hangosabb volt. A jobb oldali most is hangosabbnak tűnt, de inkább azt mondanám mindkét oldali zajosan forgott. Sajnos nem tudom a difinek milyen a "normális" hangja. Nem sikerült megfigyelnem, merre kanyarban szól-e jobban. 50-60 körül felbúg, aztán hallom 120-ig, annál gyorsabban nem megyek.

Most az utóbbi napokban adódott hozzá egy kis darálós érzés is. Olyan, hogy az ajtózsebben zörögnek tőle a CD tokok a hátamon meg feláll tőle a szőr, na olyan. Szerintetek mi lehet? Korábban amikor más miatt emelőn volt az autó és végigszaglásztam, a hosszabbik féltengelyt fel-le rángatva kicsit kottyant, 1-2 milit. Köze lehet ehhez?

(Mindenképp szakemberhez fordulnék vele, csak jó lenne egy támpont mielőtt elkezdi kicserélni nekem a fél autót.)

Én most cseréltem első kerékcsapágyat, egyértelműn az volt a rossz, most csendben van a verkli, tünet a következő volt: már elindulástól kezdve búgó hang, kanyarban még erősebben. Kivéve a csapágyat szétesett golyóira, estem is rajta egy szép nagyot. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Teljesen új tag vagyok és új tulaja egy régi ám szerethető Opelnek. Egy számomra fontos kérdésre szeretnék választ kapni, ha kérhetek tőletek ilyet. A profilképemen látható megjelölt csövet tudja valaki, hogy hogy hívják, minek nevezik? (már amennyiben látszik) Szeretnék venni egy újat mert az autómban sajnos valami kókány vékony gumicső van.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Patyomkin írta:

Sziasztok!

Teljesen új tag vagyok és új tulaja egy régi ám szerethető Opelnek. Egy számomra fontos kérdésre szeretnék választ kapni, ha kérhetek tőletek ilyet. A profilképemen látható megjelölt csövet tudja valaki, hogy hogy hívják, minek nevezik? (már amennyiben látszik) Szeretnék venni egy újat mert az autómban sajnos valami kókány vékony gumicső van.

Üdv..az egy vákumcső, és megfelelő átmérőjű benzincsővel pótolható. Már ugye fekete gumis-szövetes benzincsővel, nem a kismociknál használatos áttetszővel.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Üdv..az egy vákumcső, és megfelelő átmérőjű benzincsővel pótolható. Már ugye fekete gumis-szövetes benzincsővel, nem a kismociknál használatos áttetszővel.

Köszönöm a választ. Gondolom akkor az előző tulaj kicsit elnézte a méretet, mert szépen hosszában elkezdett szétszakadni. Levágtam a végét és megpróbáltam ráhúzni a kis csücsökre, ahol a helye lenne, de reménytelen. Még egyszer köszönöm.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valaki megtudná mondani ha megyek városba és megállok egy pirosnál honnan hozhat be benzin szagot az autó? Elég töményen sajna. F astra C14nz. Kipufogó nem fúj ki pollenszűrő új a helyén van. Van viszont ott egy gumicsonk ami lemegy a motor mögött egy darabig és levan zárva a vége de ez viszont nincs már a helyén mozog ha visszaragasztanám lehet megszünne a probléma?? Láttam 2002 es astrát abba is így van a gumicső lemegy a vége meg zárt mi az értelme egyáltalán??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Jobb első motortartó bak csere: végre rászántam magam és kicseréltem. Nagy szerencsém volt, hogy volt kéznél egy 80 centis ládabontó erőkarnak és emelőnek, mert anélkül nem ment volna (szűkös az eszközpark). A nyomatékokat megadja a könyv (Haynes) a bak és az alváz (65Nm), a bak és a "felfüggesztés" (angolul "bracket") között (35Nm), csak azt nem, hogy a motorblokkba menő 3 csavart mekkora nyomatékkal húzzam meg. 65-tel húztam meg, remélem nem b...tam el. Egyébként úgy néz ki a hátsó bak is szar, épp erőt gyűjtök a cseréjéhez.

A motorblokk alátámasztását a klímakompresszor miatt csak így sikerült megoldanom, krovafej+nyúlvány+emelő, kíváncsi vagyok ezért leb...szás vagy dícséret jár-e.

twkwp6uTOMZGI37Bm0jGJJ4r4n-GwPpcOifPWZhh

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

1997-es Astra F caravan... a hétvégén egy felcsapodó kő??? (vagy odakoppintottam - nem hallottam-), miatt csepeg a benzintartály. Mikor milyen ütemben van kedve.

Van horpadás, és egy 4-mm hosszú repedés.

Mit lehet kezdeni vele? Állítólag fém ragasztóval meg lehet javítani, de ahhoz nem kellene csepegjen.

Le lehet ereszteni valahogy a naftát? (pont elötte tankoltam tele a járgányt) Fordítsam az oldalára az autót? :D

köszönom!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, janoo16 írta:

Szervusztok!

1997-es Astra F caravan... a hétvégén egy felcsapodó kő??? (vagy odakoppintottam - nem hallottam-), miatt csepeg a benzintartály. Mikor milyen ütemben van kedve.

Van horpadás, és egy 4-mm hosszú repedés.

Mit lehet kezdeni vele? Állítólag fém ragasztóval meg lehet javítani, de ahhoz nem kellene csepegjen.

Le lehet ereszteni valahogy a naftát? (pont elötte tankoltam tele a járgányt) Fordítsam az oldalára az autót? :D

köszönom!

Hali!

Ha letudsz dugni egy csövet akkor szivd le a benyát, vagy ahol a betöltö cső csatlakozik a tankhoz ott bontsd meg! Nekem is volt egy 5cm karc aminek a közepén kb 1cm csepegett! A csepegés függött attól hogy mennyi nafta volt a tankban! Én anno levetettem kimosták majd hegesztettek rá egy foltot, ami teljesen jól tette a dolgát! De egy évre rá fennt akadtam kicsit aztán megrepedt máshol is, így lecseréltem egy újra! A fémragasztóhoz nem tudok hozzá szólni, nem volt hozzá szerencsém még!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az AC pumpát rögzítő csavarokhoz kell valamilyen tömítőanyag összerakáskor? Csak mert van a gyári tömítés, amin keresztül átmennek a csavarok, és a végük belóg a tartályba, vagyis a csavarnál elméletileg ki tud szivárogni a benzin, ha tele van töltve. Vagy elég a köralakú tömítés?

Link to comment
Megosztás:

10 órája, janoo16 írta:

Szervusztok!

1997-es Astra F caravan... a hétvégén egy felcsapodó kő??? (vagy odakoppintottam - nem hallottam-), miatt csepeg a benzintartály. Mikor milyen ütemben van kedve.

Van horpadás, és egy 4-mm hosszú repedés.

Mit lehet kezdeni vele? Állítólag fém ragasztóval meg lehet javítani, de ahhoz nem kellene csepegjen.

Le lehet ereszteni valahogy a naftát? (pont elötte tankoltam tele a járgányt) Fordítsam az oldalára az autót? :D

köszönom!

 

Akár...

 

102_0966.JPG

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2016. július 12. at 20:49, Greg_hun írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az AC pumpát rögzítő csavarokhoz kell valamilyen tömítőanyag összerakáskor? Csak mert van a gyári tömítés, amin keresztül átmennek a csavarok, és a végük belóg a tartályba, vagyis a csavarnál elméletileg ki tud szivárogni a benzin, ha tele van töltve. Vagy elég a köralakú tömítés?

Elég a gyári tömítés. Érdemes újat venni, ha a régi már nagyon kemény.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 12. at 15:44, free0228 írta:

Hali!

Ha letudsz dugni egy csövet akkor szivd le a benyát, vagy ahol a betöltö cső csatlakozik a tankhoz ott bontsd meg! Nekem is volt egy 5cm karc aminek a közepén kb 1cm csepegett! A csepegés függött attól hogy mennyi nafta volt a tankban! Én anno levetettem kimosták majd hegesztettek rá egy foltot, ami teljesen jól tette a dolgát! De egy évre rá fennt akadtam kicsit aztán megrepedt máshol is, így lecseréltem egy újra! A fémragasztóhoz nem tudok hozzá szólni, nem volt hozzá szerencsém még!

Vagy kiszivatja az AC-val a tank tartalmát.

On 2016. 07. 12. at 20:49, Greg_hun írta:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az AC pumpát rögzítő csavarokhoz kell valamilyen tömítőanyag összerakáskor? Csak mert van a gyári tömítés, amin keresztül átmennek a csavarok, és a végük belóg a tartályba, vagyis a csavarnál elméletileg ki tud szivárogni a benzin, ha tele van töltve. Vagy elég a köralakú tömítés?

Nem tud szivárogni, mert a tömítésen akkora a csavarnak a  lyuk hogy ott is szivárgásmentesen lezárja a csavar mellett.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumozók!

Legyetek szívesek, segítsetek!

Kb. fél éve vettem egy 1.4-es astra caravant. X14NZ motorral, 2002-es gyártású.

Ma reggel nagy eső volt nálunk, sok volt a tócsa, kedvesemet vittem reggel dolgozni, kb. 3 km megtétele után már a szarakodott, majd nem indult el.

20 perc után elindult, de érződött, hogy valami nem ok, majd egy nagy kereszteződésben a pirosnál megadta magát.

Végül egy kedves BMW-s kolléga hazahúzott. Valami beázott?

De akkor esőben hogy használjam?

Párás időben már télen is produkálta azt, hogy sokadik indításra tudtam vele közlekedni.

A segítségért ezer köszönet!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Att írta:

Kedves Fórumozók!

Legyetek szívesek, segítsetek!

Kb. fél éve vettem egy 1.4-es astra caravant. X14NZ motorral, 2002-es gyártású.

Ma reggel nagy eső volt nálunk, sok volt a tócsa, kedvesemet vittem reggel dolgozni, kb. 3 km megtétele után már a szarakodott, majd nem indult el.

20 perc után elindult, de érződött, hogy valami nem ok, majd egy nagy kereszteződésben a pirosnál megadta magát.

Végül egy kedves BMW-s kolléga hazahúzott. Valami beázott?

De akkor esőben hogy használjam?

Párás időben már télen is produkálta azt, hogy sokadik indításra tudtam vele közlekedni.

A segítségért ezer köszönet!

Alapból nem jellemző a beázás miatti motorleállás ennek más oka van. Hibakód nincs?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.