Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Anno én egy évig jártam klíma nélkül, mondván, hogy most nincs pénzem megcsináltatni, inkább meg se nézetem!

Aztán mikor elvittem, kiderült, hogy ott engedi el a gázt, ahol tölteni is kell és a két "szelep" összesen került 1 600 Ft,-ba. (+ még volt ugye egy feltöltés klímagázzal, dehát ez mindenképpen benne van a pakliban)

Szóval, ha egy kicsit is hiányzik a klíma, mindenképpen érdemes megnézetni valakivel!

Üdv.:

Mező

Link to comment
Megosztás:

Anno én egy évig jártam klíma nélkül, mondván, hogy most nincs pénzem megcsináltatni, inkább meg se nézetem!

Aztán mikor elvittem, kiderült, hogy ott engedi el a gázt, ahol tölteni is kell és a két "szelep" összesen került 1 600 Ft,-ba. (+ még volt ugye egy feltöltés klímagázzal, dehát ez mindenképpen benne van a pakliban)

Szóval, ha egy kicsit is hiányzik a klíma, mindenképpen érdemes megnézetni valakivel!

Üdv.:

Mező

Háát osztok szorzok, és valszeg elviszem majd vmikor, mert néha jól jönne,bár mióta megvan a kocsi, két kezemen meg tudom számolni hányszor használtam.

meg azon filózok, hogy igy, ha elment a gáz, nem "áll" e be vmi benne..

Amúgy a betöltőnél sajna nekem is tuti kell variállni lásd képet: vmi okos szaki ilyet csinált.. ehh.. ennyire nem drága a szelep mint a te példádból is látszik..

http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308972#2

http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308757#2

http://www.kep.tar.hu/laci4/50104710/14308742#2

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is nemrég adta meg magát a klímám. Az egyik csöve hozzáért a szervó csövéhez, így kilukadt. De ez még semmi! A csövet mikor levették a hűtőről, a menetnek annyi lett, így vettem egy új hűtőt+csövet... Ez nem volt túl olcsó :lol: , de a töltés csak 5.000Ft volt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is nemrég adta meg magát a klímám. Az egyik csöve hozzáért a szervó csövéhez, így kilukadt. De ez még semmi! A csövet mikor levették a hűtőről, a menetnek annyi lett, így vettem egy új hűtőt+csövet... Ez nem volt túl olcsó :) , de a töltés csak 5.000Ft volt!

Figyu !

Ha legközelebb nálam veszed a csövet meg a hűtőt, ingyen kapod hozzá a töltést :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahm, hat akkor nekem is ajanlhatna valaki egy normalis hozzaertot BP-en.

Kicsit lekéstem, nem voltam mostanában meló hegyek miatt.

Jogos, neked ez messze lenne.

Itt szoboszlón kerestünk szakit, aki kb fél óra alatt rendbevágta pontosan már nem tudom mennyiért, de néhány ezres volt... nem akarok hülyeséget mondani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kiolvastattam a gépből a hibát, és 42-es kódot villogott.

Mi lehet a baj? 1992-es C16NZ.

Elvileg az 1-4 hengerben magas a feszültség, ami valami szakadásra utal. Ez igaz lenne? És mi szakadhatott el? Volt már valakinek hasonló problémája?

Nem a motor topikban akartad folytatni ahol elkezdted?

Sajna a 42-es nem tudom mi de nekem 43-as van és az is valami magas feszültésg csak a gyújtás kiszolgálo oldalon.

Szerintem a gyújtáskábeleket ellenőrizd.

Jó lenne valahonnan megtudni, hogy a computer amikor hibát észlel akkor konkrétan hol és mit mér, hogy jobban be lehessen határolni a hibát, mert pl. kipuf visszavezető szelep pozíció hiba (46) az egyértelmű hol kell keresni de pl kipuf visszvezető rendszer hiba azt már nem tudom hol keressem mi a konkrét hiba amit mért érzékelt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet beszerezni ezt a Protec nevű adalékot, mert én

Kecskeméten eddig még nem találtam.

Pali

A Mindszenti krt és az 50-es út kereszteződése mellett levő (Fortuna ?)autókereskedés kerítésében van a Kiss és társa autósbolt, náluk szokik lenni egy-két flaskával mindig.

De ha pénteken kijössz a centrum parkolóba 20 óra körül akkor esetleg veszünk neked egyet és odavisszük.

2000 párszáz forint egy dobozzal.

Link to comment
Megosztás:

A Mindszenti krt és az 50-es út kereszteződése mellett levő (Fortuna ?)autókereskedés kerítésében van a Kiss és társa autósbolt, náluk szokik lenni egy-két flaskával mindig.

De ha pénteken kijössz a centrum parkolóba 20 óra körül akkor esetleg veszünk neked egyet és odavisszük.

2000 párszáz forint egy dobozzal.

Szerintem bármelyik opel kereskedőnél kapható itt Fehérváron opelsuna neál 2400huf

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is nemrég adta meg magát a klímám. Az egyik csöve hozzáért a szervó csövéhez, így kilukadt. De ez még semmi! A csövet mikor levették a hűtőről, a menetnek annyi lett, így vettem egy új hűtőt+csövet... Ez nem volt túl olcsó :lol: , de a töltés csak 5.000Ft volt!

Hali!

Vedd fel velem a kapcsolato püben mert én nem tudlak elérni!!! Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Sajnos a kilóméterórámat cserélnem kell. (F astra 1.4-es 2001.) Eredetileg nem fordulatszámmérős.Viszont ha már cserélnem kell szeretnék bele fordulatszámmérőset! Azt szeretném megtudni, hogy a fordulatszámmérő honnan kapja a jelet (hajtást) illetve kb mi kell az órán kívül(pl: kábel???). Cserélhető-e egyáltalán fordulatszámmérősre ha eredetileg nem az?

Thanx

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Sajnos a kilóméterórámat cserélnem kell. (F astra 1.4-es 2001.) Eredetileg nem fordulatszámmérős.Viszont ha már cserélnem kell szeretnék bele fordulatszámmérőset! Azt szeretném megtudni, hogy a fordulatszámmérő honnan kapja a jelet (hajtást) illetve kb mi kell az órán kívül(pl: kábel???). Cserélhető-e egyáltalán fordulatszámmérősre ha eredetileg nem az?

Thanx

Tessen csak visszaolvasni néhány 100 oldalt!!!Amúgy meg kell keresni a kábelkötegben azt a szálat, ami a ford.szám jelet adja.Aztán mehet a buli.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Sajnos a kilóméterórámat cserélnem kell. (F astra 1.4-es 2001.) Eredetileg nem fordulatszámmérős.Viszont ha már cserélnem kell szeretnék bele fordulatszámmérőset! Azt szeretném megtudni, hogy a fordulatszámmérő honnan kapja a jelet (hajtást) illetve kb mi kell az órán kívül(pl: kábel???). Cserélhető-e egyáltalán fordulatszámmérősre ha eredetileg nem az?

Thanx

99%, hogy fel van vezetve az órádhoz a ford.számjel!

Arra figyelj, hogy az "új"óra sarkában a W=... szám megegyezzen a jelenlegivel!

Link to comment
Megosztás:

Ha már szóbajött a fordszám téma: az én verdám '93-mas (aláírásomban részletesen), van remény, hogy ebben is van kábel fordszám mérőhöz? Mert szeretnék én is beszerelni egyet, de nem akarok komplett órát cserélni, hanem külön akarok rakni egy mérőt. Ez megoldható szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Ha már szóbajött a fordszám téma: az én verdám '93-mas (aláírásomban részletesen), van remény, hogy ebben is van kábel fordszám mérőhöz? Mert szeretnék én is beszerelni egyet, de nem akarok komplett órát cserélni, hanem külön akarok rakni egy mérőt. Ez megoldható szerintetek?

Csak egyben cserélhető! :!:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.