Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem baj ha nem beszél ,csak enni adjon! :D

Kizárt dolog, hogy új rugókat vegyek, egyszerűen nincs rá pénzem. De nézegettem pár webáruházat kiváncsiságból, de még nem akadtam sehol rugókra. Érdekes, hogy nekem nem volt megülve a hátulja. Felhoztam a pincéből a letört darabokat, biztos hogy nem mostanában történt, mert akkor fémes színű lenne a törés, ez meg már el van oxidállódva.

Nekem a bal elsőmből törött le egy fél menet, és nem vettem észre. Csak egy szervíznél derült ki. Akkor aztán ahogy figyeltem, már láttam, hogy a bal eleje egy paraszthajszállal lejjebb van.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Én pont így jártam, csak nekem műszakin törött el. De gyorsan levágtam a másikból is, így egyforma lett.

De azért vettem másikat 12500 Ft darabja.

És amúgy könnyű ki cserélni.

Müszakin? És pont volt nálad flex? ;) Na jó, hülye kérdés volt. Most már én is látom 10-15 ropi/db. Híjnye! Nem lesz új. :D

Link to comment
Megosztás:

Müszakin? És pont volt nálad flex? ;) Na jó, hülye kérdés volt. Most már én is látom 10-15 ropi/db. Híjnye! Nem lesz új. :D

Na de ha tudnád, hogy hogy is van egy műszaki, akkor nem mondanál ilyet.

Amúgy a műhelyben van flex, nem volt 10 perc kész is lett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismét a lefulladással kapcsolatban kérek némi segitséget a hozzáértőktől..

Úgy néz ki a dolog hogy a gyújtásmodullal van valami baj. Ahogy azt már régebben irtam, miután leszedtem a trafót meg a modult és próbáltam a modul belselyébe"jutni"-nem sikerült, pedig úgy tűnt levehető a fedele-megváltozott a kocsi, jobban/egyenletesebben jár a moci. Talán mert kicsit megfeszegettem és helyreráztam benne valamit(?)... A lényeg hogy sokáig nem is produkálta a jelenséget, de végül mégiscsak előjött újra. Erre én az újrainditást követően megcincáltam a modul csatiját és azt tapasztaltam hogy be-berángat sőt le is fullad ha tovább csinálom. A csatiból sikerült kiszurkodnom a vezetékeket, úgy fest hogy a kontaktok rendben vannak, ezért gyanakszom az ellenkontaktokra vagy más a modul belsejében lévő valamire. Úgy határoztam hogy kerül amibe kerül veszek újat. Ebben kéne a segitség. Vagyis abban hogy milyen kell bele? Nézegettem a Bárdinál meg hasonló helyeken de a képek alapján nem vagyok biztos benne hogy azok a megfelelőek..olyan izé, kicsinek tűnnek a képen az enyémhez képest(bár a csati passzol). Lehet hogy csak mert más szögből fényképezték? :D

Esetleg valami számot/kódot, ami szerint rendeljem, tudtok nekem mondani?

Link to comment
Megosztás:

...Esetleg valami számot/kódot, ami szerint rendeljem, tudtok nekem mondani?

A gyári modul száma: 16 12 680, az ára a Csergőben 26180Ft, de utángyáriak vannak olcsóbban is. Mikor nekem volt ezzel gondom, én is valami utángyárit vettem, de azt még rá kellett szerelni az eredeti tartófülre, amihez az eredetit le kellett vésni róla, mivel az nem csavaros volt.

Link to comment
Megosztás:

A gyári modul száma: 16 12 680, az ára a Csergőben 26180Ft, de utángyáriak vannak olcsóbban is. Mikor nekem volt ezzel gondom, én is valami utángyárit vettem, de azt még rá kellett szerelni az eredeti tartófülre, amihez az eredetit le kellett vésni róla, mivel az nem csavaros volt.

Köszi! Én is le akartam venni arról a fülről, de a két szélső csavaron kivül van a bévülről is egy csavar amivel rögzitették - ezért is jó lett volna ha szét tudtam volna szedni

Igy viszont, ha nem lehet szétszedni, az újat sem fogom tudni ott felfogatni - hacsak nem azzal a füllel együtt adják.

Link to comment
Megosztás:

A gyári modul száma: 16 12 680, az ára a Csergőben 26180Ft, de utángyáriak vannak olcsóbban is. Mikor nekem volt ezzel gondom, én is valami utángyárit vettem, de azt még rá kellett szerelni az eredeti tartófülre, amihez az eredetit le kellett vésni róla, mivel az nem csavaros volt.

C16NZ-be utángyárit 13000 körül vettem. Csak nekem a rotor alatt volt, nem a trafó alatt.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült bontott rugokat venni a gép alá, és be is szereltük Henning mester segítségével. ;) Ismételten ezer hála és köszönet. Ja a festékeket nem vitted vissza, a hét közepén megyek Győrbe akkor felviszem, ha korábban kell, csak hívj. Kiszereltem a tanknyílást renovállni mögötte a dobot. Nem kellett volna 4 csavarból 3-at a sár fogott meg. :D Vhogy visszagányoltam, majd hétvégén foglalkozok vele komolyabban.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült bontott rugokat venni a gép alá, és be is szereltük Henning mester segítségével. :P Ismételten ezer hála és köszönet. Ja a festékeket nem vitted vissza, a hét közepén megyek Győrbe akkor felviszem, ha korábban kell, csak hívj. Kiszereltem a tanknyílást renovállni mögötte a dobot. Nem kellett volna 4 csavarból 3-at a sár fogott meg. ;) Vhogy visszagányoltam, majd hétvégén foglalkozok vele komolyabban.

Hening. :D :D

Nincs mit, a nagyját úgyis Te csináltad. :D

Ráér addig. :D

Link to comment
Megosztás:

Na várjunk, Te a gyújtásmodult mondtad, ami a trafó alá van rögzítve. Ha a jeladó kell, ami az elosztó alatt van, megnézem azt is.

nem-nem...én voltam a figyelmetlen..a trafó alatt van, az kell nekem, arra is gondoltam... :D

..de azért lehet hogy az a jeladó is jó lenne..hm? ;)

Link to comment
Megosztás:

Ezt! Na most csak sikerült!

Azért ne indulj rögtön a Rábának. Ez még nem olyan nagy probléma. Bontóban kell venni két aránylag jó állapotút, és agy kováccsal belenyújtatni 2- 2,5 centit. A kiszedéshez elég a lengéscsillapító alsó cavarját lebontani, megemelni az égig a verdát és egy kis erővel kézzel is össze lehet annyira nyomni hogy az új beférjen a helyére. Tavasszal én is végigcsináltam.

Akkor mondta J0hnny a hintajomra, hogy holdjáró. Kicsit meg is sértődtem. ;)

Most látom jóóól lemaradtam. :D

Link to comment
Megosztás:

nem-nem...én voltam a figyelmetlen..a trafó alatt van, az kell nekem, arra is gondoltam... :D

..de azért lehet hogy az a jeladó is jó lenne..hm? ;)

Egyszerre csak egyet. Akkor aminek írtam a számát meg az árát, az a trafó alatti gyújtásmodul. Ha kell a jeladó is, szólj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.