Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Péntekre ígérte, hogy a forma kész lesz, meg lehet hogy egy az újakból. Ha megyek az eredetiért csinálok fényképeket!!

Sínen van a dolog nem kell megijedni! :wink:

Csatlakoznék a többiekhez, engem is zaklatna egy, ha jó árban lesz :wink:

Na de ezért szvsz kapunk a fejünkre, me ezt inkább priviben kéne :oops:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, a XIII kerületben is. Tanácsotokat szeretném kérni, hogy a 94-es F Astránkon esedékes vezérműszíj cserét hol érdemes elvégeztetni. Az előző 60-es cserét vidéken oldották meg, vezető és feszítőcsapágyakat, illetve vízpumpát is cseréltek. Most (anyagi okok miatt is) csupán egy jó minőségű szíjat szeretnék felrakatni.

Köszöm figyelmeteket!

Bali Dávid

Link to comment
Megosztás:

elkellne 1 kis segítség....

tegnap realizáltam, hogy nem müxik rendesen a napfénytetőm...

lebukik,de nem megy be a tető alá....

mi lehet a gond?? hogy lehet szétszedni??

aztán kézzel próbáltam mozgatni, de nem ment, ső úgy elb...tam, hogy féloldalasan nyílt fel és nemtom visszaállítani....

most így áll

11372945.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, a XIII kerületben is. Tanácsotokat szeretném kérni, hogy a 94-es F Astránkon esedékes vezérműszíj cserét hol érdemes elvégeztetni. Az előző 60-es cserét vidéken oldották meg, vezető és feszítőcsapágyakat, illetve vízpumpát is cseréltek. Most (anyagi okok miatt is) csupán egy jó minőségű szíjat szeretnék felrakatni.

Köszöm figyelmeteket!

Bali Dávid

Görgőket is kell vele cserélni. Ha a vízpumpa meghal, nagyobb bajod nem lesz, max az út szélén hagyod a kocsid, de ha a feszítőgörgők halnak el, akkor ledarálhatod a motorod belülről.

Opeles, megbízható szerelő szaki címe engem is érdekelne...

Link to comment
Megosztás:

elkellne 1 kis segítség....

tegnap realizáltam, hogy nem müxik rendesen a napfénytetőm...

lebukik,de nem megy be a tető alá....

mi lehet a gond?? hogy lehet szétszedni??

aztán kézzel próbáltam mozgatni, de nem ment, ső úgy elb...tam, hogy féloldalasan nyílt fel és nemtom visszaállítani....

most így áll

11372945.jpg

Jaj :D

Szerintem bazs tud talán neked segíteni.

Link to comment
Megosztás:

jaja

tuti kárpitbontás, így ne is feszegesd

én azt tettem, mert nekem is féloldalasan ment, oszt el is görbült a tetőlemez :!:

tetőkárpit lebont, tető kiszed, szétszed, megszemlél

ha mákod van, akkor csak valami kiugrott valahonnan, ha nem, akkor spirál kuka (az új 30-40 körül van, jobb, ha veszel egy komplett tetőt bontottan), vagy az is lehet, hogy valamelyik kis öntvény szar tört el, ami irányítja az útját

nekem volt szar spirálom és törött öntvény-fülecském is...

Link to comment
Megosztás:

jaja

tuti kárpitbontás, így ne is feszegesd

én azt tettem, mert nekem is féloldalasan ment, oszt el is görbült a tetőlemez :!:

tetőkárpit lebont, tető kiszed, szétszed, megszemlél

ha mákod van, akkor csak valami kiugrott valahonnan, ha nem, akkor spirál kuka (az új 30-40 körül van, jobb, ha veszel egy komplett tetőt bontottan), vagy az is lehet, hogy valamelyik kis öntvény szar tört el, ami irányítja az útját

nekem volt szar spirálom és törött öntvény-fülecském is...

és cserélted az egészet???

Link to comment
Megosztás:

először vettem egyet a Pistától, kitakarítottuk, beraktuk

szar lett, szétszedtük darabokra, meg az előzőt is és a kettőből lett egy

most jó :P

szerintem a műanyag borítások bontásával kezd :D

majd a tetőkárpit, onnan meg egyértelmű

olyan, mint a lego

csak a visszarakásnál lesz szar a szintezés, hogy ne legyen szélzaj :?

Link to comment
Megosztás:

Én csak erre az értékre emlékszem a karosszéria hézagoknál. Sztem nincs benne a tetőablak szétszerelés. Ja és én a b omiérol beszélek.

De a rekordét már párszor szétszedtem, de ahhoz nem kellett lebontani a kárpitot, hanem hátratekerni (ha megy) csavarokat kicsavarni, visszatekerni, és óvatosan felfelé kiszedni. De amit bazs írt az már teljesen másnak tűnik. De az omiból az üveges részt szettem ki már, és azt csak négy csavar tartja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A napokban vettem könnyűfémfelniket az autóra és az a problémám,hogy az első két oldali féltengely csavarok nagyon kiállnak ez miatt a felni márka névvel ellátott védő sisakot ledobja nem lehet felrakni rá.Ha valakinek lenne valami ötlete szivesen fogadom. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A napokban vettem könnyűfémfelniket az autóra és az a problémám,hogy az első két oldali féltengely csavarok nagyon kiállnak ez miatt a felni márka névvel ellátott védő sisakot ledobja nem lehet felrakni rá.Ha valakinek lenne valami ötlete szivesen fogadom. Köszi

Szvsz gányolni nem érdemes, kell venni másfajta kerékcsavart, ezügyben pl. gumisoknál érdemes próbálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Én csak erre az értékre emlékszem a karosszéria hézagoknál. Sztem nincs benne a tetőablak szétszerelés. Ja és én a b omiérol beszélek.

De a rekordét már párszor szétszedtem, de ahhoz nem kellett lebontani a kárpitot, hanem hátratekerni (ha megy) csavarokat kicsavarni, visszatekerni, és óvatosan felfelé kiszedni. De amit bazs írt az már teljesen másnak tűnik. De az omiból az üveges részt szettem ki már, és azt csak négy csavar tartja.

az mondjuk könnyen lehet, hogy az üvegesek mások, mint a calié, ami ugye fém

ott pl nem jó ez az 1-2 mm, mert akkora szélzaj lett tőle, mint állat

most nagyjából egyvonalban van, így a legcsendesebb

Link to comment
Megosztás:

Görgőket is kell vele cserélni. Ha a vízpumpa meghal, nagyobb bajod nem lesz, max az út szélén hagyod a kocsid, de ha a feszítőgörgők halnak el, akkor ledarálhatod a motorod belülről.

Opeles, megbízható szerelő szaki címe engem is érdekelne...

Ebben a vízpumpát nem a vezmüszíj hajtja? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Hááát.. én már hallottam olyan történetet, igaz c20xe cali, hogy vezérléscsere, kivéve vízpumpa... 10e km-er múlva megadta magát.. elszált a vezérlés... nem +10e volt.. mint amennyi a pumpa lehet sacc...

Bár kérdés a fentiben mennyi van, illetve elvileg mennyit bírnak ?

a vezmüszíj csere mennyi is? 30? 60? (c20xe)

Link to comment
Megosztás:

Este megnéztem az omi bibliát (német így csináld), és abban benne van a tetőablak szétszerelés, és az az 1-2 mm pontosan 1mm. És ez üveg tetőablak, de a rekordban még fém volt.

Ha vmiben tok segíteni szólj, ha kell akkor beszkennelem azt a rész és átküldöm :wink:

Link to comment
Megosztás:

Gyurszi!

Lehet alá fél centis pogácsát rakni. :P

Laci4!

De az hajtja, de annak kisebb az esélye, hogy az hip-hop beáll, és

ledarálja a szíjat. :D

Én is csatlakoznék opel16v-hez.

Valszeg nagy az ET száma a felninek, ami azt jelenti, hony megbír az 1,5-2cm-es pogit is :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.