Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!
Még mindig adott a problémám. Adott egy C20XE és az ac pumpa nem kap áramot. Ac relé, ac pumpa, gyújtáskapcsoló cserélve lett, de még így sincs áram. Ha áthidalom a relénél a csatit, akkor megkapja a 12v-ot és dolgozik az ac, de amúgy nem! Valakinek valami ötlete, hogy merre keressem a problémát? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig adott a problémám. Adott egy C20XE és az ac pumpa nem kap áramot. Ac relé, ac pumpa, gyújtáskapcsoló cserélve lett, de még így sincs áram. Ha áthidalom a relénél a csatit, akkor megkapja a 12v-ot és dolgozik az ac, de amúgy nem! Valakinek valami ötlete, hogy merre keressem a problémát? Köszi.

mán hogy hidalod át? a "nagyfesz" részét vagy amit az ECU(gyújtás) kapcsol

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0300.jpg

ahogy nézem itt a K68 relé nem egy sima relé, hanem vmi öntartós cucc(első ránézésre)

a 2-4-et kötöd össze?

én biztos megmérném a 8 és 9 lábakon a jelszinteket

Link to comment
Megosztás:

mán hogy hidalod át? a "nagyfesz" részét vagy amit az ECU(gyújtás) kapcsol

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0300.jpg

ahogy nézem itt a K68 relé nem egy sima relé, hanem vmi öntartós cucc(első ránézésre)

a 2-4-et kötöd össze?

én biztos megmérném a 8 és 9 lábakon a jelszinteket

Igen, pont úgy a 2-4.

mikor, és, hogy mérjek a 8-9-en?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Új tag vagyok. Nemrég vettem a Tyúkólat (95-ös 1.7 D kombi) van egy-két hibája. Nincs tolatólámpa, ventillátor 1,2 fokozat nincs, és ha váltáskor hamar rádobom a kuplungot vagy alacsony fordulatról gyorsítok, akkor berángat. Tudnátok pár tanácsot adni mit, hol cseréljek benne? Pl. a ventillátor előtét ellenállást vagy a tolatólámpa kapcsolót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Új tag vagyok. Nemrég vettem a Tyúkólat (95-ös 1.7 D kombi) van egy-két hibája. Nincs tolatólámpa, ventillátor 1,2 fokozat nincs, és ha váltáskor hamar rádobom a kuplungot vagy alacsony fordulatról gyorsítok, akkor berángat. Tudnátok pár tanácsot adni mit, hol cseréljek benne? Pl. a ventillátor előtét ellenállást vagy a tolatólámpa kapcsolót.

Üdv, pontosan azt, előtétellenállás és tolatólámpa kapcsolót. :icon1: Az előtétellenállás a motortérben van a szélvédő alatti műanyag és a pollenszűrő alatt, a tolatólámpa kapcsoló a váltóba van betekerve. Váltásnál : lehet túl korán váltasz, nem tudom milyen autót vezettél korábban, de kuplungtárcsa hiba is lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv, pontosan azt, előtétellenállás és tolatólámpa kapcsolót. :icon1: Az előtétellenállás a motortérben van a szélvédő alatti műanyag és a pollenszűrő alatt, a tolatólámpa kapcsoló a váltóba van betekerve. Váltásnál : lehet túl korán váltasz, nem tudom milyen autót vezettél korábban, de kuplungtárcsa hiba is lehet.

KKöszi a választ. Eléggé fent fog kuplung, szóval lehet hogy tárcsacserés lassan, mert eléggé rá van tekerve a bowdenre is. Korábban transitot hajtottam, de azért váltani még tudok.

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok Urak!

Több kérdésem is volna felétek!

1. Az egyik próblémám az alapjáratom, egy 1992-es C16NZ ről beszélünk, amit még faterék vettek újonnan jelenleg most van benne 199.500 km, teljesen patika állapotú, én így szeretem! :)

A gond az hogy hiába szedtem ki az alapjárati motort és hiába vettem újat a 21 éves helyet és takarítottam magát a járatot is ugyan úgy fent ragad néha az alapjárat nem ejti vissza rendesen. van hogy szinte folyamat fent akad van hogy egyáltalán nem csinálja.....

Hova nyúljak még? Mit lehet tenni ez ügyben?

2. A másik pedig hogy szeretnék fordulatszámmérős órát venni, azt már tudom hogy van egy olyan w szám a sarokban a km/h résznél annak meg kell egyeznie a mostani óra w számával?

Mivel alapból ebben nem volt fordulatszámmérő, hogyan lehet bekötni , valahol meg van a fordulatszám jeladó vagy kábel vagy bármi amit el kell vinni az óráig??? Hogy van ez?

Előre is köszi a segítséget.

DSCN2047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCN2048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : C5oNtkov4c5
Link to comment
Megosztás:

Sziaszok Urak!

Több kérdésem is volna felétek!

1. Az egyik próblémám az alapjáratom, egy 1992-es C16NZ ről beszélünk, amit még faterék vettek újonnan jelenleg most van benne 199.500 km, teljesen patika állapotú, én így szeretem! :)

A gond az hogy hiába szedtem ki az alapjárati motort és hiába vettem újat a 21 éves helyet és takarítottam magát a járatot is ugyan úgy fent ragad néha az alapjárat nem ejti vissza rendesen. van hogy szinte folyamat fent akad van hogy egyáltalán nem csinálja.....

Hova nyúljak még? Mit lehet tenni ez ügyben?

2. A másik pedig hogy szeretnék fordulatszámmérős órát venni, azt már tudom hogy van egy olyan w szám a sarokban a km/h résznél annak meg kell egyeznie a mostani óra w számával?

Mivel alapból ebben nem volt fordulatszámmérő, hogyan lehet bekötni , valahol meg van a fordulatszám jeladó vagy kábel vagy bármi amit el kell vinni az óráig??? Hogy van ez?

Előre is köszi a segítséget.

ilyen nincs ez tuti photoshop!

1. lehet a fészke kopott

2. igen W szám legyen ugyanaz, 1 mazzag az ECUtól. óra megszerzése után mán gyerekjáték

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok Urak!

Több kérdésem is volna felétek!

1. Az egyik próblémám az alapjáratom, egy 1992-es C16NZ ről beszélünk, amit még faterék vettek újonnan jelenleg most van benne 199.500 km, teljesen patika állapotú, én így szeretem! :)

A gond az hogy hiába szedtem ki az alapjárati motort és hiába vettem újat a 21 éves helyet és takarítottam magát a járatot is ugyan úgy fent ragad néha az alapjárat nem ejti vissza rendesen. van hogy szinte folyamat fent akad van hogy egyáltalán nem csinálja.....

Hova nyúljak még? Mit lehet tenni ez ügyben?

2. A másik pedig hogy szeretnék fordulatszámmérős órát venni, azt már tudom hogy van egy olyan w szám a sarokban a km/h résznél annak meg kell egyeznie a mostani óra w számával?

Mivel alapból ebben nem volt fordulatszámmérő, hogyan lehet bekötni , valahol meg van a fordulatszám jeladó vagy kábel vagy bármi amit el kell vinni az óráig??? Hogy van ez?

Előre is köszi a segítséget.

az egr szelepet is érdemes kitakarítani ilyen esetben

a ford.számmérőröl meg van leírás a gy.i.k.-ban

Link to comment
Megosztás:

ilyen nincs ez tuti photoshop!

1. lehet a fészke kopott

2. igen W szám legyen ugyanaz, 1 mazzag az ECUtól. óra megszerzése után mán gyerekjáték

Pedig ez nem photoshop! :)

Szeretnék vele járkálni találkozókra is , persze hozzá teszem, amikor a szülök megvették 92-ben jó 13-14 évig csak hétvégi autó volt , bevásárlásokra tescoba meg nyaralni mentünk vele, télen pedig egyáltalán nem volt használva, ha mégis kellett vele menni télen , ahogy hazaért vele fater mosta le az alját meg mindent csak simán vízzel hogy a só ne fogja meg.

Aztán ahogy betöltötte az autó a 15 életévét anyunak gerincsérve lett aztán ő használta napi munkába járása folyamatosan bő 4 évig , 4 éve meg átvettem én, amik voltak apróságok helyrehoztam raja, kis polír, kis wax kis mosás...

Hozzáteszem persze hogy most se használom se esőbe, se télen, arra ott van egy Suzuki swift mint mindenes , ezt már szeretném megtartani ........... :D

Link to comment
Megosztás:

hátugye ha mnden a rajz szerintvan, akkor huzz be relé ha a 8 9 közt feszko van

hát akkor mérj rá amikor az ACnek mennie kellene

meg azt érdemes lenne megnézni hogy a testhez képest mi a helyzet rajtuk

nem tudtam rámérni a vezetékekre, de megnéztük van-e szikra, és sajna nincs :(

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok Urak!

Több kérdésem is volna felétek!

1. Az egyik próblémám az alapjáratom, egy 1992-es C16NZ ről beszélünk, amit még faterék vettek újonnan jelenleg most van benne 199.500 km, teljesen patika állapotú, én így szeretem! :)

A gond az hogy hiába szedtem ki az alapjárati motort és hiába vettem újat a 21 éves helyet és takarítottam magát a járatot is ugyan úgy fent ragad néha az alapjárat nem ejti vissza rendesen. van hogy szinte folyamat fent akad van hogy egyáltalán nem csinálja.....

Hova nyúljak még? Mit lehet tenni ez ügyben?

Előre is köszi a segítséget.

Nekem is ugyanez a gondom, csak c14nz corsa-nál. Én is kicseréltem újra az alapjáratit, meg szinte minden apróságot ami mozdítható és egyszerűen nem jó még mindig. Annyi, hogy nekem még néha le is ejti és majdnem megáll, de utána szabályoz egyből.

Szóval jó lenne, ha valaki tudná rá a megoldást :)

Szép a verda! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.