Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Általános műszaki probléma.........GRRRR.........budapesti utak.............szétszakadt a kipufogom középső dob és a hátsó dob között :evil:

Most picit ideg vagyok.....

Hova vigyem a "sérültet" ? Jano-Dob ?!

Most olyan a gép hangja mint egy tuning LADA :D :)

Link to comment
Megosztás:

Emberek tanácsot kérnék

Ugy érzem kicsit rendbekéne raknom a kuplungot :wink:

Mit érdemes cserélni (kinyomo csapágy, tárcsa) ??

Milyen tárcsát érdemes venni ami nem méregdrága és jó is?

Segítséget előre is köfi :roll:

isten igazabol mindent illik cserélni

gyakorlatilag ha nincs kigyenguéve a szerkezet akkor

az maradhat és akkor csak csapágy és tarcsa

vagy sachs vagy Luk mast szerintem nem érdemes bele rakni

a gyári GM

az is altalaban LUK vagy sachs

de drágább

én nem rég cseréltem gyári GM lett bele rakva

60e ft volt

Link to comment
Megosztás:

Általános műszaki probléma.........GRRRR.........budapesti utak.............szétszakadt a kipufogom középső dob és a hátsó dob között :evil:

Most picit ideg vagyok.....

Hova vigyem a "sérültet" ? Jano-Dob ?!

Most olyan a gép hangja mint egy tuning LADA :D :)

nekem is szét ment az a csövem

asszem olyan cirka 10 ért lehajlitották a jano dab nal

és most tökéetes

Link to comment
Megosztás:

Petya!

Nekem anno a Janóék amikor szétment(biztos emlékszel :twisted: ) pár ezerért csinálták.. attól függ mennyire gáz, mennyit kell vele szarakodni.

Most megint kezd fura hangja lenni az enyémnek is... sztem a középdobnál fújhat ki valahol kicsit....

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek, a minap arra letem figyelmees, hogy a váltóm nem akarja venni a kettest :) :twisted: :twisted: :twisted:

Kicseréltem a váltóolajat, gondoltam, az van elfáradva (gyári GM oil került bele:) )

Ma reggel, gondolom én, mivel kicsit hűvösebb volt, abszolult nem akarta szedni a kettest. Persze némi motormelegedés után rögtön meegjött a második fokozat is, de ez akkor is nonszensz. Mit tegyek? Ötlet? Tipp?

A váltórúdban cseréltem stifteket tavaly.

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek, a minap arra letem figyelmees, hogy a váltóm nem akarja venni a kettest :) :twisted: :twisted: :twisted:

Kicseréltem a váltóolajat, gondoltam, az van elfáradva (gyári GM oil került bele:) )

Ma reggel, gondolom én, mivel kicsit hűvösebb volt, abszolult nem akarta szedni a kettest. Persze némi motormelegedés után rögtön meegjött a második fokozat is, de ez akkor is nonszensz. Mit tegyek? Ötlet? Tipp?

A váltórúdban cseréltem stifteket tavaly.

Nagygáz :arrow: szinkron nem volt semmi a régi oilban :?: :arrow: mármint forgács. Apám , :?: van még valami ami nem volt szészedve a gépeden :?:

Link to comment
Megosztás:

Nagygáz :arrow: szinkron nem volt semmi a régi oilban :?: :arrow: mármint forgács. Apám , :?: van még valami ami nem volt szészedve a gépeden :?:

Igen, a világításkapcsoló és az adagoló :D

Megvallom őszintén, hogy nem figyeltem az olajat, ami kifolyt. (Ez külön story :) )

Link to comment
Megosztás:

Na igen hol engetted le :?:

A szintjelző csavart kivettem, majd beledugtam egy szilikoncsövet. Eleinte megpróbáltam különböző eszközökkel kicsalogatni az alajat,majd mikor nem sikerült, szimplán megfujtam a csövet, erre bugyborékolt a váltóban az olaj és mikor abbahagytam a fújás (fizika törvénye szerint) megindult saját útján. Szépen kicsorgott, ezután felöntöttem.

Aknán csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a fizika törvényt nem ismerem, pedig fizikából felvételiztem anno. :)

Sikerült kinyerni mind a majdnem 2L olajat így? :D

A teljes kapacitása az F13-as váltónak 1.5 lit. Az kijött. A fizika törvényénél arra gondoltam, hogyha megfújsz egy folyadékba dugott cső szabad végét, a tehetetlenség miatt megfordul a folyamat és elindul kifelé a cucc.

Próbáld ki, részemről ezt alkalmazom már inmáron 3. éve, mióta dieseles vagyok és otthon tankolok :D

Szerintem neked is ez lesz a tapasztalatod.

Jó kísérletezést :D

Link to comment
Megosztás:

Így már érthetőbb. :D

Azt nem tudtam elképzelni, hogy habosítod az olajat, mint Shrek a

fürdővizet, aztán gondol egyet és kijön magától a váltóból... :)

De miért nem lazítottad le a difi alatt levő kartert, ott hamar kicsorgott

volna az összes olaj, és tömítés sem kell új? :D

Link to comment
Megosztás:

Így már érthetőbb. :P

Azt nem tudtam elképzelni, hogy habosítod az olajat, mint Shrek a

fürdővizet, aztán gondol egyet és kijön magától a váltóból...  :)  

De miért nem lazítottad le a difi alatt levő kartert, ott hamar kicsorgott

volna az összes olaj, és tömítés sem kell új? :D

Erree nem is gondoltam látod, a csudába, igazad van. Na legközelebb ott fogom kiengedni. (300 e km után) :D :D :D

Az utolsó sorodat nem értem, kijelentés, vagy kérdés akar lenni?

Tömítés a szintjelző csav.nál nincs.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Minden valószínűség szerint erősen kilógok majd a fórumosok közül azzal, hogy felvetéseim erősen földhözragadt problémák leírására szorítkozik abban a reményben, hogy elvétve azért akad olyan Astra F márkatárs is az olvasók sorában, aki hosszabb időre/kilométerre visszatekintő tapasztalatai fényében tanácsot ad majd. A helyi "szak" szervízben ugyanis csupa korszerű, értsd: önbizalomtól annál inkább, mintsem konkrét tapasztalatoktól átfűtött ifjú titánok adtak hajmeresztő, ám roppant pénzigényes (céglojális) tanácsokat. Használt, 3 éves F1.4 Astrámat 30e km-rel, idén augusztusban vettem.

-Az autó gyorsítása során bizonyos fordulatszámokon erős rezonancia lép fel, 3. fokozatban kb. 60 km/ó, 4. fokozatban kb. 80 km/ó, 5. fokozatban pedig először kb. 100 km/ó-nál, de ezután kb. 120 km/ó sebességtől állandósul az említett rezgés. "Szakember" megállapítása nyomán, miszerint a kipufogó dobban elszabadult, vagy leszakadt egy lamella, 15e Ft+munkadíjért kicserélték a hátsó dobot. Az említett jelenség azonban, mi se természetesebb, tovább boldogít.

-A gázpedálról levéve lábamat (hideg/meleg motornál egyformán) nem azonnal esik le a motor fordulatszáma alapjáratira, hanem csak jó pár másodperc elteltét követően. Ehhez kapcsolódhat, hogy alapjáraton gurulva érdekes módon a motorfék-hatás váltakozva fellép, majd megszűnik.

-Mivel a menetzajt, korábban használt autómhoz képest kissé magasabbanak tartom, érdekelne egy olyan zajcsökkentő megoldás lehetősége, például a padlókárpit alá, kerékjárati dobok belső felületére elhelyezhető utólagos réteg, mely halllható zajcsökkenést eredményez.

Link to comment
Megosztás:

csirip:

Bár én nem vagyok nagy szakértő azért megpróbálkozom:

1. A rezonáló hang csak menetközben jelentkezik vagy állóhelyzetben is? Utóbbi esetben aknán szerintem hamar felderíthető a zaj forrása. Lehet középdob és katalizátor is a baj forrása. Esetleg valahol hozzáér a kasztnihoz. Egyébként hasonló problémával rendelkezem én is. Nekem pont 3000-en reznál be minden. A te leírásodban azonban furcsa hogy 5-dikben 2-szer is megszólal.

Ja erről jut eszembe a kipufogódobok feletti lemez zaj vagy hővédő funkciót lát el? Vagy esetleg mindkettőt?

2. Talán alapjárati motor probléma. Egy tisztítást érdemes megejteni.

3. Jó lenne megállapítani hogy a menetzajból melyik zavar leginkább: a motorzaj, a szélzaj vagy a gördülési ellenállás zaja.

Elsőnél ha nincs akkor bontóból érdemes a motortetőre belülről felerősített burkolatot tenni. Bár nem tudom mennit fog.

Második: ha nincs rajta semmi felesleges cucc (pl: légterelők) akkor valami egyedi megoldás felé kell nézni. Ilyen például a NoisEx anyag használata amivel az ajtók belső felületét kell kikenni. Állítólag nagyon sokat fog. De nem tartozik a legolcsóbb megoldások közé, és azt sem tudom hol lehet kapni.

Lehet még kapni az autó alját teljesen befedő burkolatot, ami csökkenti a légellenállást ezzel együtt pedig a szélzajt is. (meg fogyasztást) De ez sem tartozik az olcsó megoldások közé.

Harmadiknál esetleg segíthet másik típusú gumi.

Aztán majd az okosok megmondják mi az igaz. :)

Link to comment
Megosztás:

ASZTRA F PROBLÉMA
Háj!

na én egy pontosan ilyen

:arrow:

ugyanis csupa korszerű, értsd: önbizalomtól annál inkább, mintsem konkrét tapasztalatoktól átfűtött ifjú titánok adtak hajmeresztő, ám roppant pénzigényes (céglojális) tanácsokat adó
ember vagyok.

de azért megpróblom:

az asztra classicokból azaz az 1999 után gyártott Lengyel asztrákból kihagytak egy nagyon fontos dolgoT:

a flexibilis csövet a kipufogo rendszerből.

ezért rezonál.

és ez biztosra vehető, anyósomnak is ugyanilyen problémái voltak....

az alapjárat ingadozásra :

meg kell nézni a folytószelepházban a pillangószelep állását.

akkor tud ilyen hibát produkálni, ha tulságosan ki van nyitva.

tul sok levegőt kap motorféküzemben.

ezért is esik le az alapjárat lassan.

a harmadikra nem tudok megoldást. vagyis a motorháztető elsejébe lehet kapni zajcsökkentőt, de nem hiszem hogy sokat használna......

na a :arrow:

önbizalomtól annál inkább, mintsem konkrét tapasztalatoktól átfűtött ifjú titánok adtak hajmeresztő, ám roppant pénzigényes (céglojális) tanácsokat adó
csávó mégis megpróbált okosokat mondani..... :roll:
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.