Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Az első toronyszilentek ennyire drágák? :blink:

Pedig nekem cserélni kéne toronycsapágyakat és szerelőm szerint akkor már a toronyszilenteket is kellene!

Ez az a gumibiszbasz,ami motortér felöl is látszik a torony tetején ugye?

Jaja, azaz.

A toronycsapágy nem tétel, de a szilent biza nem olcsó... :rolleyes:

Pedig nekem is cserélni kéne lassan asszem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Asszem mindent értettem, de a "talpas" nem mond semmit. Az mi?

:rolleyes: :blink: ;) :D

Szóval első kerékfelfüggesztés alsó részét fogja oda a lengőkarhoz.Talpas gömbfej, v. ilyesmi a hivatalos verziója.

A sok smile meg azért, mert éppen talán hétfőn volt erről szó.Asszem! ;)

Link to comment
Megosztás:

Asszem mindent értettem, de a "talpas" nem mond semmit. Az mi?

Emiatt én is aggódtam kicsit, de mikor kérdeztem az autósboltban, tud-e az autómhoz "talpasokat", tökéletesen tudta a srác, miről beszélek. ;)

OFF

Gábor: VRT Team a csapat neve, így talán ismerheted őket, a srác nevét megint elfelejtettem :rolleyes:

Aszem Németh ...

OFF vége :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ad hoc jellegű felújításba futottam bele

Leírom röviden, kíváncsi vagyok, mit szólnak itt a szakguruk a történésekhez, na meg az árakhoz.

- Toronycsapágy csere két oldalt, gumibigyóval együtt. (A gumibigyó, ami a felső részen van úgy össze volt nyomódva, hogy már nem is a csapágy, hanem a két műanyag fordult el egymáson, ezért nyikorgott kanyarodáskor.) 2 x 14000 HUF + szerelés

- Első féktácsák (256mm, hűtött), és fékpofák cseréje. 2 x 8500 + 6000 HUF + szerelés

- Gyújtáselosztóban szimmering (befolyott az olaj, a gyári tömítés eddig bírta: 13 év, 230e km). Kb 3000 HUF + szerelés

- Generátor szíj csere, szíjfeszítő görgö csere, generátor csapágyak cseréje (felújítás). 2500 + 8000 + 13000 HUF + szerelés

- Olajcsere szűrővel, szervó-olaj csere, fékolaj csere, hátsó fékek tisztítása. Kb 15000 HUF + szerelés

Ezzel készen is lettünk volna, amikor két nappal a tornyok renoválása után észrevettem, hogy a gumibigyók egyikke ki van repedve felül, a motortérben. Na, azt garanciában kicserélték, de ha már szét volt megint bontva, hát cseréljük ki az első teleszkópokat is, ne várjunk mégse a jövő hónapig.

Úgyhogy:

- Monroe telók elöl: 2 x 17000 HUF + szerelés

NNa. Most már biztos, hogy nem adom el egy darabgig.

Ami kicsit kérdőjelként kanyarodik bennem, az ez: vajon most megnyugodhatok, hogy ezek akkor mind ki vannak cserélve, és milyen jó, évekig nem kell nagyobbat költeni rá, vagy akár minden hónapban elkölthetek százhatvanat erre-arra, ha csak simán karbantartani, és nem fejleszteni, meg tunningolni akarok?

Hátra van még a hátsó telók cseréje, mega a váltó-olaj csere, és utána nyaralás lesz? Vagy majd akkor jön a motorban egy-két apróság néhány kilóért?

Egyáltalán: érdemes egy 13 éves autónál ilyen felújítást csinálni, mint amin nagyobbrészt már átestem, vagy menni kell vele, amíg ki nem esik alólam, aztán belökni az árokba?

Tulajdonképpen bátorításra van szükségem, hogy: ez így a jó, rendben van, most már csak nyomni kell a gázt!

Köszi

Ja igen,

és mielőtt még az egész elkezdődött volna, rendeltem a totalcar-on egy kartámaszt bele. Úgyogy most már az is van. Legalább valami látható jel, hogy költöttem rá....

Én bátorítalak! Ha nem közeli eladásra szánod, hanem magadnak és hosszab távra, akkor egy öreg kocsinál ez normális. A lényeg, hogy olyan szinten legyen karbantartva, hogy soha ne az országúton derüljön ki, hogy mit kellett volna előzőleg kicserélni mert lerobbantál. Engem spec nem érdekel, hogy új kocsim legyen amit esetleg nagy nehezen (100 éves részletre ) kinyögök, hanem inkább legyen egy jól karbantartott régi, akár ódivatú, amiben megbízok. Az sem árt ha jól összeszoktam vele és minden rezdülését ismerem, amikor beülök úgy érzem mintha a kabátomat vettem volna fel. :rolleyes: :blink: ;) Szóval élvezd az autót!

Link to comment
Megosztás:

Én bátorítalak! Ha nem közeli eladásra szánod, hanem magadnak és hosszab távra, akkor egy öreg kocsinál ez normális. A lényeg, hogy olyan szinten legyen karbantartva, hogy soha ne az országúton derüljön ki, hogy mit kellett volna előzőleg kicserélni mert lerobbantál. Engem spec nem érdekel, hogy új kocsim legyen amit esetleg nagy nehezen (100 éves részletre ) kinyögök, hanem inkább legyen egy jól karbantartott régi, akár ódivatú, amiben megbízok. Az sem árt ha jól összeszoktam vele és minden rezdülését ismerem, amikor beülök úgy érzem mintha a kabátomat vettem volna fel. :blink: ;) :D Szóval élvezd az autót!

Osztom a kartárs véleményét :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én bátorítalak! Ha nem közeli eladásra szánod, hanem magadnak és hosszab távra, akkor egy öreg kocsinál ez normális. A lényeg, hogy olyan szinten legyen karbantartva, hogy soha ne az országúton derüljön ki, hogy mit kellett volna előzőleg kicserélni mert lerobbantál. Engem spec nem érdekel, hogy új kocsim legyen amit esetleg nagy nehezen (100 éves részletre ) kinyögök, hanem inkább legyen egy jól karbantartott régi, akár ódivatú, amiben megbízok. Az sem árt ha jól összeszoktam vele és minden rezdülését ismerem, amikor beülök úgy érzem mintha a kabátomat vettem volna fel. :rolleyes: :blink: ;) Szóval élvezd az autót!

Na meg nem kell azon aggódni hogy mivan ha nem tudod fizetni a verdát és elveszik.Ez a tied a sajátod és ha rendesen karbantartja az ember (új autó pár havi törlesztőjének megvfelelő pénzikével) akkor sztem nem lehet nagy baj.Mellesleg én is azért döntottem az opel mellett mert:

1: tetszik

2: strapabíró

3: rengeteg van belőle bontókban, bármi megsérül nem is fontos új karosszéria elemet venned.

4: uj alkatrész árai is alacsonyak sok más autóhoz képest

5: céges autom corsa combo volt és nagyon jó volt vezetni.Nekem legalábbis jó vezetni az opelokat :D

6: olcsó maga az autó is

7: stb, stb

Link to comment
Megosztás:

Na meg nem kell azon aggódni hogy mivan ha nem tudod fizetni a verdát és elveszik.Ez a tied a sajátod és ha rendesen karbantartja az ember (új autó pár havi törlesztőjének megvfelelő pénzikével) akkor sztem nem lehet nagy baj.Mellesleg én is azért döntottem az opel mellett mert:

1: tetszik

2: strapabíró

3: rengeteg van belőle bontókban, bármi megsérül nem is fontos új karosszéria elemet venned.

4: uj alkatrész árai is alacsonyak sok más autóhoz képest

5: céges autom corsa combo volt és nagyon jó volt vezetni.Nekem legalábbis jó vezetni az opelokat :rolleyes:

6: olcsó maga az autó is

7: stb, stb

De igazat beszél a csávó :blink:

Link to comment
Megosztás:

Attól függ, mennyit szánsz rá.

Olcsó verzióból inkább Kayaba, de ha jót akarsz, akkor Sachs, illetve Koni az általam javasolt. :rolleyes:

A szerelőúr 10-et mondott darabra, ezzel számoltam, de ha sokkal jobbat nem sokkal többért kapok, akkor inkább nem spórolok ezen.

A koni pl mennyi? Úgy Sach per kábe?

Link to comment
Megosztás:

És Kayaba-t hol lehet kapni? Ahol eddig kérdeztem, vagy nem is hallottak róla, vagy nem forgalmazzák. :rolleyes:

Kayaba szerintem van a Kárászyéknál.

Sámli!

Szerinem utcára (normál használathoz) bőven elég a Sachs, vagy nagyon max. a piros Koni.

Tulajdon képpen bármi jó, csak ne Monroe, vagy valami 2000 forintos cucc legyen.

(De ha nagyon ragaszkodsz a monore-hoz, akkor nekem van 2db, fél éves hátsó sensa-track-om, odaadom 2 sörért. :blink: )

Link to comment
Megosztás:

Kayaba szerintem van a Kárászyéknál.

Sámli!

Szerinem utcára (normál használathoz) bőven elég a Sachs, vagy nagyon max. a piros Koni.

Tulajdon képpen bármi jó, csak ne Monroe, vagy valami 2000 forintos cucc legyen.

(De ha nagyon ragaszkodsz a monore-hoz, akkor nekem van 2db, fél éves hátsó sensa-track-om, odaadom 2 sörért. :rolleyes: )

Hmm... két sör? Milyen?

Én nem ragaszkodtam a monróhoz, hanem inkább a szerelők. De Nó Mór Monró! Szóval azt mondod a Sachs jó nekem. Köszi. azon belül semmi válogatás, hanem durrbele? És mennyi kincset kérnek egy ilyenért? A sört meg csupán az infóért is beígérem. Mikorhol? Vagy küldjem futárral?

S

Link to comment
Megosztás:

Hmm... két sör? Milyen?

Én nem ragaszkodtam a monróhoz, hanem inkább a szerelők. De Nó Mór Monró! Szóval azt mondod a Sachs jó nekem. Köszi. azon belül semmi válogatás, hanem durrbele? És mennyi kincset kérnek egy ilyenért? A sört meg csupán az infóért is beígérem. Mikorhol? Vagy küldjem futárral?

S

Az árat sajna nemtom, de szerintem nem olyan drága buli.

Szerintem elég a sachs utcára azon belül nemtom milyen kivitelek vannak, de szerintem nincs sok verzió. :rolleyes:

A monroe-t meg viszem évnyitóra, ha gondolod, nekem aztány tényleg nem kell. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem elég a sachs utcára azon belül nemtom milyen kivitelek vannak, de szerintem nincs sok verzió. :rolleyes:

A múlkor láttam a Duene hirdetett egy srác, Sachs sportgátlókat, dobozában.Viszon én még az életben nem hallottam ilyesmiről.Pedig ott volt a kép is hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.