Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Lenne 1-2 kérdésem, ugye a szívónyakba megy be a szelepdekliből 2 cső, gondolom a kartergáz újrahasznosítására szolgál, hogy full hegyi levegő legyen a kipufogóba, a környezetvédelem miatt, na meg meleg levegőt kapjon a motor hidegen, de ha már viszonylag sok a kartergáz nem gáz ez a motornak? Mi van ha ledugózom azt a két csövet?

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1-2 kérdésem, ugye a szívónyakba megy be a szelepdekliből 2 cső, gondolom a kartergáz újrahasznosítására szolgál, hogy full hegyi levegő legyen a kipufogóba, a környezetvédelem miatt, na meg meleg levegőt kapjon a motor hidegen, de ha már viszonylag sok a kartergáz nem gáz ez a motornak? Mi van ha ledugózom azt a két csövet?

Ha nagy a gáz és fogy az olaj, akkor már bizony "gáz", mert telemocskolja a folytószelepházat.

Viszont ne dugózd le azt a csövet, különben a gáz más utat tör magának, mondjuk a tömítéseken. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha nagy a gáz és fogy az olaj, akkor már bizony "gáz", mert telemocskolja a folytószelepházat.

Viszont ne dugózd le azt a csövet, különben a gáz más utat tör magának, mondjuk a tömítéseken. B)

De a gáz az el tud menni a szelepdekli kivezetésénél, oda tennék egy kartergáz szűrőt, vagy ez nem jó így? Szóval a szívónyak felé ami meg két cső azt ledugózom, és ahonnan jön vagyis a szelepdeklinél meg megszűröm a gázt... :)

Link to comment
Megosztás:

Most ledugóztam csak ideiglenesen tettem bele két használt gyertyát, a kisebb cső végébe a gyertya szárát a nagyobb csőbe meg ment a menetes része, :) és mentem vele egy kört, azt vettem észre hogy nincs benne torpanás a motorban, legalábbis annyi nincs mint volt, intenzívebben húz folyamatosan.. viszont a kartergáz az most megy a motorháztető alá, olaj nem jön olyan sok, 1-2 csöpp jött ki ahogy látom... mindenesetre nem volt rossz ötlet ez a megoldás...

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszitek el, megvan, miért dadogott le és miért pörgött fel késlelteve a motor.....már majdnem szétszedtem az egész gépet..

Szét volt kicsit csúszva a lambda szonda csatija.. :)

Most viszont visszajött a régi hibácska: hideg indításkor kis időre visszaesik a fordulatszám 500 körülire, majd beáll a normális állapot....már mindent kis kütyüt ellenőriztem és tisztítottam. Egyedül a Map-szenzort nem tudom ellenőrizni, mert nemtom hogy kell...

Szerelőm azt mondta nekem erre a hidegen való alapjáratingadozásra, hogy attól is lehet, hogy nem hajtom eléggé a gépet. Azt mondja, néha meg kell hajtani kicsit, pl. autópályán, az javíthat a helyzeten.

Link to comment
Megosztás:

Viszont ne dugózd le azt a csövet, különben a gáz más utat tör magának, mondjuk a tömítéseken. :omg:

Vagy mint Losinál a C20NE-nél,ott a nívópálcát lőtte ki! B)

Viszont ahogy Tsz kartárs is mondja, kell egy lecsapató és tartály is, ha sok olaj jön a gázzal.

PET palack? :) :)

Link to comment
Megosztás:

Szerelőm azt mondta nekem erre a hidegen való alapjáratingadozásra, hogy attól is lehet, hogy nem hajtom eléggé a gépet. Azt mondja, néha meg kell hajtani kicsit, pl. autópályán, az javíthat a helyzeten.

kb egy hónapja végigkergettem 170-nel a gépet az M3-ason! Azt hittem, jól kiégettem :)

Link to comment
Megosztás:

nálam az indítás szokott nyögvenyelős lenni sajnos

és egyelőre nem jöttem rá, mi lehet az oka

az egyszerűbb dolgokat átnéztem már meg van pár dolog, ami ki is zárnék, mivel friss cuccokról van szó és egy ideig rendben is volt minden, aztán egyszer csak fogta magát és szórakozik :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már van 1 pár hete hogy átverekedtem megam az útszakaszjeladó problémámon (kössz az infókat), de azóta sem megy a gépem úyg mint előtte.Valami érezhetően lecsökkenti a teljesítményt nem "húz" nem gyorsul úgy ahogy régebben.

Amikor rendszeresen világított a miotorkontrollámpám, nem is vártam csodákat a géptől, de azóta nem volt hibajalzésem, hibakódok törölve lettek, ha jobban odalépek a gáznak csak a motor lesz hangosabb más nem történik.

Nem utcai gyorsulási versenyen szoktam indúlni, gyakran húzgálom az utánfutómat (munkaautó), azokon az emelkedőkön ahol eddig 4-esben lazán felmentem, most vissza kell kapcsolnom.

Ja és az is feltűnt, egyre jobban kormosodik a kipufogóvégem.(nem Dízel. C14SE)

Mitől romolhat le ennyire a teljesítmény iyen rövid idő alatt.

Link to comment
Megosztás:

nálam az indítás szokott nyögvenyelős lenni sajnos

és egyelőre nem jöttem rá, mi lehet az oka

az egyszerűbb dolgokat átnéztem már meg van pár dolog, ami ki is zárnék, mivel friss cuccokról van szó és egy ideig rendben is volt minden, aztán egyszer csak fogta magát és szórakozik :)

valakinek valami tipp?

Link to comment
Megosztás:

Kell. Sőt, ha már lekerül a hengerfej, érdemes kicsit felújítani. Ugyanis az egy fél motorgenerál,

és aprópénzből megvan. Szelepfészkek marrása, szelepek becsiszolása, síkolás, szelepszárszimmeringek

és vezműtengely szimmeringek cseréje, hidrotőkék és olajjáratok pucolása, nyomáspróba. Ezért itt

nálunk Szuromi 25-30-at szokott kérni, ebben már az anyag is benne van. Plusz felső tömítésgarnitúra

(szívósor, kipufogósor, hengerfej, szelepfedél) és hengerfejcsavar garnitúra (mindenképpen csere!).

Utána új erőre kap a motor, és ha a dugók+hengerek+gyűrűk nincsenek szétkopva, akkor elég sokáig

kitart majd ez az élmény B)

Szia ez a Szuromi hol érhető el?

Valamint egy hülye kérdés automata váltót ki lehet cserélni rendesre? Gondolom nem ,de azért megkérdem :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.