Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

On 2015. 11. 16., free0228 írta:

Üdv Urak!

Reggel olajnyomás problémám akadt ! Indulás után 4-500 méter után elkezdett vibrálni a visszajelző lámpa, majd ki is gyulladt! Mindjárt meg is álltam, vártam kicsit, majd ellenőriztem az olajszintet, ami rendben volt! Autó elindít lámpa ég, irány vissza a parkoló motortér megnéz  sehol olajfolt se folyás! Olajszint újra ellenőrizve , ami rendben! Autó újra el índít, lámpa elalszik ahogy kell, olajbetöltő sapi levesz, vezérműtengelynél van olaj! A nap folyamán nem fordult elő ilyen tőbbször !Lehet felszívott valami szmötyit a pumpa? Az olajban 6000km van,10.000 km-ként cserélem, Elf Evolution 700 Turbo Diesel 10W-40-et használok régóta! Szerintetek iktassak be egy soron kívüli olajcserét, és használjak motoröblítőt (nem szoktam), vagy ne foglalkozzak vele ha nem jelentkezik újra a jelenség?

Nah megoldódott az olajnyomás gond. Szűrőcsere nem oldótta meg a  a problémát, hát levettük a az olajteknőt. Még valamikor nyáron fent akadtam  a kocsival tolatás közben , aminek következtében megnyomodott az olajteknőm kicsit, nem tulajdonítottam neki különösebb figyelmet, mert kűlsőleg nem látszott semmi. De ez a kis nyomodás pont a olajszivattyú száránál volt, ami részben elzárta az olaj útját. A reggeli hidegebb idő beálltával a "sűrűbb" olajat nehezebben szívta át a résen, ezt okozta az olajnyomás gondot! Teknő kiegyengetve, új tőmítés, új olaj+ szűrő, most motorindulással már alszik is el a visszajelző! 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 19., KoriKimi írta:

Így van ahogy mondod. Vagy nem tudnál mérni rajta ellenállást, tehát teljesen szakadt állapotban van, vagy több Mohm-nyit mérnél, de akkor sem izzik fel. Kíváncsiságból lemértem a merciből kivett jó bosch izzítógyertyát, annak az ellenállása 0,7-0,8 Ohm, úgyhogy biztosan jó érték nálad az az 1,2 Ohm.

Köszi! :) 

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 08., hagymalovag írta:

Sziasztok!

A képen látható problémára milyen megoldást javasoltok? (a korábbi szilikonos beavatkozás nem az én művem :D) 

Újra végig kenni valamivel? 

Vagy esetleg valamilyen tömítőprofilt beszorítani a levélrács és a szélvédő gumiszigetelése közé?

köszi!

Tamás

 

 

Némi adalék a múltkori bejegyzésemhez. Készítettem pár fotót is.


A képek magukért beszélnek. Legalább egy napja folyamatosan ázott az autó. Biztató hogy a pollenszűrő csontszáraz volt. ---->
Vagyis, akkor lehet hogy működik a szilós megoldás.
Leszedés előtti állapotban kb. a rács közepéig volt elválva a leszilózott rész. Persze most csak úgy tudtam levenni, hogy végig vágom a maradékot is, de nem baj, kíváncsi voltam a rács aljára.
Viszont a rács alján lévő gumitömítés eléggé fáradtnak tűnik szerintem, így azt cserélem majd. Egyébként meg ahogy néztem , az a felfogató fülek feletti járatban fut, így ha az jól tömít akkor hiába jut be a víz a szélvédő gumi és a rács felső pereme között, elvezetődik két irányba oldalra. Persze most helyenként fél centis hézag figyel, így majd valamivel azért le kell zárni grin hangulatjel Nem lesz egyszerű mert a rácsban akkora görbület van már , mintha nem is ehhez a típushoz tartozna.

 

 

 

 

 

  •  
  •  

20151122_105114.jpg

 

20151122_104337.jpg

20151122_112941.jpg

20151122_105106.jpg

Módosítva : hagymalovag
Link to comment
Megosztás:

23 hours ago, zotya975 írta:

Elkezdett zizegni, ciripelni a generátorom, egyenlőre csak én hallom annyira halkan. Ez csak csapágy probléma lehet, vagy a (bronz? ) kefe megkopása is halható?

Egyre hangosabb volt a fémes ciripelés, levettem a generátor szíjat, egyből megszűnt a hang ( meg ugye a töltés is). van egy tarcsiban egy dieselről, ha szerencsém van még nagyobb is, csak edíg a tárcsát nem tudtam átenni, talán légkulcsal le tudom lőni, ha valami ronggyal megfogva ellentartom a ventillátort.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

58 minutes ago, zotya975 írta:

Egyre hangosabb volt a fémes ciripelés, levettem a generátor szíjat, egyből megszűnt a hang ( meg ugye a töltés is). van egy tarcsiban egy dieselről, ha szerencsém van még nagyobb is, csak edíg a tárcsát nem tudtam átenni, talán légkulcsal le tudom lőni, ha valami ronggyal megfogva ellentartom a ventillátort.

Jobb esetben csapágy, rosszabb esetben annyira "elment" a ház, hogy beleér a forgórész a kasztniba. Enyém is zörgött már így. Ha nem volt rajta szíj, akkor pl nem zörgött a gencsi.

Amúgy én simán le tudtam venni a szíjtárcsát villáskulccsal. Satuba fogtam a tárcsát, oszt uccu neki villással. Persze lehúzó is kell.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ma kiderült, hogy a jobb első külső kilincs nem nyitja az ajtót. Belülről nyílik. Ha mákom van csak kiakadt, de ha nem, akkor letört valami. Emlékszem, hogy azon az oldalon szándékosan úgy állítottam be a zárat, hogy feszüljön. Tehát elég egy kevés kilincs mozgatás és már nyílik is. Nem kell teljesen felhúzni a kilincset.

Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, daykiller írta:

Nekem ma kiderült, hogy a jobb első külső kilincs nem nyitja az ajtót. Belülről nyílik. Ha mákom van csak kiakadt, de ha nem, akkor letört valami. Emlékszem, hogy azon az oldalon szándékosan úgy állítottam be a zárat, hogy feszüljön. Tehát elég egy kevés kilincs mozgatás és már nyílik is. Nem kell teljesen felhúzni a kilincset.

Valaki a távollétedben megpróbálta teljesen felhúzni? :blink:

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, Bundee írta:

Valaki a távollétedben megpróbálta teljesen felhúzni? :blink:

Beállításnál néztem és ilyen feszített állapotban is ha totál felnyitom a külső kilincset, akkor sem feszíti túl annyira a rudat, hogy pl görbüljön. Remélem csak kiakadt valahogy. Bár akkor nem értem, hogy a balos miért jó még. :D

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, daykiller írta:

Jobb esetben csapágy, rosszabb esetben annyira "elment" a ház, hogy beleér a forgórész a kasztniba. Enyém is zörgött már így. Ha nem volt rajta szíj, akkor pl nem zörgött a gencsi.

Amúgy én simán le tudtam venni a szíjtárcsát villáskulccsal. Satuba fogtam a tárcsát, oszt uccu neki villással. Persze lehúzó is kell.

Sajna nem éri át a satum a tárcsát. De viszont szétszedtem a tarcsi generátort ( ne kérdezd miért vmi belső hang szólt...:goofy:) Persze a rugók belökték a keféket, és most nem tudom visszanyomva tartani őket, hogy betoljam a tengelyt a csapágyba. Van erre valami trükk?

1 hour ago, daykiller írta:

Nekem ma kiderült, hogy a jobb első külső kilincs nem nyitja az ajtót. Belülről nyílik. Ha mákom van csak kiakadt, de ha nem, akkor letört valami. Emlékszem, hogy azon az oldalon szándékosan úgy állítottam be a zárat, hogy feszüljön. Tehát elég egy kevés kilincs mozgatás és már nyílik is. Nem kell teljesen felhúzni a kilincset.

Van egy fehér műanyag csavarbiszbasz, ( amivel szerintem belőtted a holtjátékot)ha az nincs elégé kitekerve , akkor szokta nem nyitni, elmozdulni utána már elméletileg nem tud, de volt hogy én is már vagy 3X szétszedtem emiatt egy astrán.

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, zotya975 írta:

Sajna nem éri át a satum a tárcsát. De viszont szétszedtem a tarcsi generátort ( ne kérdezd miért vmi belső hang szólt...:goofy:) Persze a rugók belökték a keféket, és most nem tudom visszanyomva tartani őket, hogy betoljam a tengelyt a csapágyba. Van erre valami trükk?

Van egy fehér műanyag csavarbiszbasz, ( amivel szerintem belőtted a holtjátékot)ha az nincs elégé kitekerve , akkor szokta nem nyitni, elmozdulni utána már elméletileg nem tud, de volt hogy én is már vagy 3X szétszedtem emiatt egy astrán.

Kívülről van egy lyuk. Általában nem látszik, meg kell keresni és azon keresztül lehet kitámasztani a keféket. Takarítsd le a gencsit és egyből feltűnik. :D A tengely mellett van közvetlenül. Valahol van kép is. :D

Meg is van:
10152515_616938925059736_874712723_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, daykiller írta:

Kívülről van egy lyuk. Általában nem látszik, meg kell keresni és azon keresztül lehet kitámasztani a keféket. Takarítsd le a gencsit és egyből feltűnik. :D A tengely mellett van közvetlenül. Valahol van kép is. :D

Meg is van:
 

Kösz :icon13:, na igen jó dzsuvás az enyém. Már azon gondolkodtam hogy megkötöm cérnával a kefe kábelét, azzal hátrahúzom egy lyukon át kifelé vezetve a cérnát , aztán amikor már összeraktam elvágom.

Amúgy cseppet sem volt feltűnő, csoda hogy ki nem bacta a szememet..:-)

2047891-20151126-M5SY8n.jpg

Tipikusan az a szituáció, amikor egyszerű a megoldás, de keressünk valami bonyolultat és copassuk magunkat.:hehe:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Megszivatott ez a generátor, úgy néz ki semmi baja. Mivel amikor levettem a szíjjat megszűnt a cicergés, egyértelműnek tünt hogy ez a hibás. Előkerestem a tartalékot, szétszedtem kipucoltam most szárad rajta a festék, majd összerakom. Közben levettem a (szerintem ) rosszat, de közben rájöttem hogy kuplung játékkal ( kinyomás, pedál emelés) elő tudom hozni a hangot szóval inkább a kinyomó esetleg nyelestengely csapágy gyanús. Közben a kunkori csőnél is volt szivárgás a termosztát ház csonknál, meg a keresztmerevítőn is látok víznyomokat a hűtő alatt. Erre a hétvégére elég is ennyi.:-)

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, zotya975 írta:

Megszivatott ez a generátor, úgy néz ki semmi baja. Mivel amikor levettem a szíjjat megszűnt a cicergés, egyértelműnek tünt hogy ez a hibás. Előkerestem a tartalékot, szétszedtem kipucoltam most szárad rajta a festék, majd összerakom. Közben levettem a (szerintem ) rosszat, de közben rájöttem hogy kuplung játékkal ( kinyomás, pedál emelés) elő tudom hozni a hangot szóval inkább a kinyomó esetleg nyelestengely csapágy gyanús. Közben a kunkori csőnél is volt szivárgás a termosztát ház csonknál, meg a keresztmerevítőn is látok víznyomokat a hűtő alatt. Erre a hétvégére elég is ennyi.:-)

Ma én is cseréltem csapágyakat a generátorban, bár nekem Bosch van.

A fórumban egy helyen van leírva milyen csapágyak kellenek, nem árt ha C3-as (6303 2RS és 6203 2RS): http://www.opelforum.hu/topic/16-elektromos/?do=findComment&comment=654135

Amúgy lehet rendelni ebay-en komplett javítócsomagot is (ezt nem vettem, csak csapágyak voltak rosszak): http://www.ebay.ie/itm/HIGH-QUALITY-FOR-BOSCH-ALTERNATORS-REPAIR-PARTS-BX213-2-135172-6303-6203-135237-/281578488634?hash=item418f62c33a:m:mZkt7tJIhFGQvRgcpbuRmMg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Tiu írta:

Ma én is cseréltem csapágyakat a generátorban, bár nekem Bosch van.

A fórumban egy helyen van leírva milyen csapágyak kellenek, nem árt ha C3-as (6303 2RS és 6203 2RS): http://www.opelforum.hu/topic/16-elektromos/?do=findComment&comment=654135

Amúgy lehet rendelni ebay-en komplett javítócsomagot is (ezt nem vettem, csak csapágyak voltak rosszak): http://www.ebay.ie/itm/HIGH-QUALITY-FOR-BOSCH-ALTERNATORS-REPAIR-PARTS-BX213-2-135172-6303-6203-135237-/281578488634?hash=item418f62c33a:m:mZkt7tJIhFGQvRgcpbuRmMg

 

Nekem delco mind a kettő, a hátsó csapágy csak tűgörgős, de ahogy nézem nem innen jött a cicergés, így nem cserélem. Annyit legalább megcsináltam hogy a tartalékot rendberaktam, arra csak tárcsa kell, és mehet az autóba ha esetlege egyszer tényleg elromlik. Kicsit megvariáltam a színeket, az állórész vasmagja fekete lett...:-)

2051374-20151130-4oF0X7.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, wookie írta:

Azt mondja meg nekem valaki hogy az x17dtl vagy mi, a turbós intercooleres dízel motor kipufogója az a tűzfaltól kezdve mennyire más mint a benzineseké? 

Szerintem csak annyi hogy hamarabb lekanyarodik, cső-cső, össze lehet hozni. Most éppen egy caravan-sedan-WV Poló kipuf kombóm van.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, wookie írta:

Valahogy kezd irritálni a 60-as nyitott rendszer 100-as végdobbal, egyrészt dolgozó lány hangos, de jobban zavar hogy szerintem azért eszik folyamatosan 9 körül. 

Este melóba induláskor lett iszonyatos zetor hangja...motorral kellett mennem, mert a buszt már nem értem volna el, reggel carrá is áztam. Most hogy hazajöttem lefekvés előtt azért alánéztem, a kati-középdob között van elnyílva, vagy a csavar tört el vagy kiszaladt a helyéről. Végülis tök jó hogy nincs -10 fok.:)

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, pszilaj írta:

Nekem valahol a középső dobnál fúj ki. Szerintem a rugós-tűzkarikás szerkezet adta meg magát.

Így jártam a katalizátor előtt is. A csavartartó fülek rohadtak szét és ki kellett cserélni flexicsőre...

Lelazult a csavar a bilincs meg elfordult a kati-középdob között ezért volt traktor hangja. Tovább tartott a dobbantóra járás meg az alámászás mint a hiba kijavítása. Eléggé odavan már az egész rendszer , de mivel tavasszal úgyis kompletten kell cserélnem, most csak annyira foglalkozom vele amennyire muszáj.

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, pszilaj írta:

Nekem valahol a középső dobnál fúj ki. Szerintem a rugós-tűzkarikás szerkezet adta meg magát.

Így jártam a katalizátor előtt is. A csavartartó fülek rohadtak szét és ki kellett cserélni flexicsőre...

Nekem meg eltört/rohadt a cső a katalizátor talpas csőcsatlakozása után. Egy darabon húztam magam alatt a katalizátort, majd félreálltam leszerelni. Murva hangos volt az utána következő 200km :D

Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, Bundee írta:

Nekem meg eltört/rohadt a cső a katalizátor talpas csőcsatlakozása után. Egy darabon húztam magam alatt a katalizátort, majd félreálltam leszerelni. Murva hangos volt az utána következő 200km :D

Nekem egy deka rohadás sincs a rendszeren kopp-kopp,de a nyáron mégis körberepedt a középdob eleje és a cső találkozásánál a rezgéstől.Annak is volt egyfajta hangja...

Azt viszont nem értem,hogy a középdob első karimájánál mi a túrósért nem átmenőcsavarokat alkalmaztak.Miért kellett a katalizátortól menő cső karimájába menetet gyártani.Nekem akna nélkül 3 órámba került mire "szétbarmoltam" azt a csatlakozást,mivel a csavarok belerohadtak és a csavarfejek reve formájában omlottak porrá.

Nagy nehezen a két karima között a legkisebbre elkopott flexkorongommal elvágtam ,miközben szikrát ebédeltem, mivel védőburkolattal esély sem volt hozzáférni.Azután még vállból ki kellett fúrni a karimából a csavarokat és felfúrni 8,5 millisre az átmenő csavarokhoz...Az érdemi munkához csak ezután tudtam hozzákezdeni,mármint a csőnyak körbehegesztéséhez.

Amit eközben káromkodtam az meg rávert vagy 3 kört a jutubon keringő " Eldurran a Lada szerelő agya "szókincsére. :-)

Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, Szabadij írta:

Nekem egy deka rohadás sincs a rendszeren kopp-kopp,de a nyáron mégis körberepedt a középdob eleje és a cső találkozásánál a rezgéstől.Annak is volt egyfajta hangja...

Azt viszont nem értem,hogy a középdob első karimájánál mi a túrósért nem átmenőcsavarokat alkalmaztak.Miért kellett a katalizátortól menő cső karimájába menetet gyártani.Nekem akna nélkül 3 órámba került mire "szétbarmoltam" azt a csatlakozást,mivel a csavarok belerohadtak és a csavarfejek reve formájában omlottak porrá.

Nagy nehezen a két karima között a legkisebbre elkopott flexkorongommal elvágtam ,miközben szikrát ebédeltem, mivel védőburkolattal esély sem volt hozzáférni.Azután még vállból ki kellett fúrni a karimából a csavarokat és felfúrni 8,5 millisre az átmenő csavarokhoz...Az érdemi munkához csak ezután tudtam hozzákezdeni,mármint a csőnyak körbehegesztéséhez.

Amit eközben káromkodtam az meg rávert vagy 3 kört a jutubon keringő " Eldurran a Lada szerelő agya "szókincsére. :-)

Én ezt csak simán vasfűrész lappal vágtam el, a kifúrást már leszerelve végeztem, azóta van átmenő csavar.

Link to comment
Megosztás:

10 minutes ago, zotya975 írta:

Én ezt csak simán vasfűrész lappal vágtam el, a kifúrást már leszerelve végeztem, azóta van átmenő csavar.

Abból is savállót érdemes, a sima acél ugyan úgy összerohad... Még ha venni is kell a csavarokat, az az 5darab ami össze vissza kell, az nem tétel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.