Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Üdv mindenkinek

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy x1.7dl G astrán miért nem lehet állítani az előtöltést ugyan is bármerre tekerem az adagolót mindíg csak csörög és borzasztóan erőtlen van e valakinek valamijen tipp

Akkor valószínű nem az előtöltéssel van gond... Vagy nem forgattad eleget.

Link to comment
Megosztás:

Ezután a hőgombát is tesztelheted, ha lehúzod a csatiját és a csati két lábát összezárod egy darab dróttal. Ha elindul a gomba kuka.

megtörtént a teszt, a hőgomba lesz kuka. Csatit rövidrezártam, és pörgött a venti. Egyenlőre így hagytam 1-es fokozaton folyamatosan, amíg megjön a hőgomba. Remélem nem lesz belőle nagy gond. Köszi a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helló

Opel Kadett 1.7 d 89. évjáratú autó. Lenne egy olyan problémám hogy ki lett cserélve az adagolóba a mágnes, mert valamitől beéget. A csere óta beindulni beindul a kocsi, de leállítani nem lehet, hiába fordítom el a kulcsot, az önindító betét ki lett cserélve, de az sem oldotta meg. Rámértem a mágnesre miután levetem a gyújtást 2 voltot mértem, gondolom ennyi elég neki, hogy behúzva tartsa a mágnes. Ötlete volna, valakinek honnan kerül oda a feszültség? Összeéget kábel, vagy le testelt nincs már átnéztem mindent. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismét kérdéssel fordulok felétek, mivel még kezdő vagyok a téren, segíteni nem nagyon tudok, de tanácsok jól jönnének.

Történt az elmúlt pár hétben, mentem az autóval normál tempóval, amikor arra lettem figyelmes, hogy a víz hőfok 100 fok felett van, azonnal félreálltam, felnyitottam a motorháztetőt, és láttam, hogy spriccel a víz egy vastag csőből. leállítottam a motort, vártam egy 20-25 percet, majd 500m-t mentem vele szüleimhez, ahol megnéztük alaposabban, és a vastag vízcsőnél a csőbilincs adta meg magát. Le is cseréltük, minden szép és jó volt, kb 4x megjártam Esztergom-Budapest távot, semmi gond nem volt az autóval, azonban tegnapelőtt megint 100 fok fölé emelkedett a hőfok, megint motor leállít, csekkol, de nem találtam semmit, és láttam hogy a hűtővizem megint 0. Még jó hogy pont a Tesco parkolóban álltam meg, vettem vizet, fagyállót, megtöltöttem, aztán hazamentem. Másnap reggel megnéztem a vízszintet, megint 0 volt. kb 2 litert töltöttem bele. Elvittem egy szerelő ismerőshöz, aki benézett a motortétbe és rögtön kiszúrta, hogy a vízpumpánál jön ki a víz. Éppen vezérlés csere előtt állok, cseréltetek vízpumpát is, tömítést is, vezérműszíj és hozzátartozói.

Lényeg a lényeg. Ugye nem lesz hengerfejes a paripa? Nincs fehér füst, meg semmi. Mik a tünetei a hengerfejnek? Egyébként ha után töltöm a vizet teljesen jól jár a motor, jól megy, igaz nem hajtom, de több vizet eszik mint gázolajat.

Link to comment
Megosztás:

Suiasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy használ-e valaki benzint hidegindításra? (Amikor a tankban lévő gázolajhoz bizonyos mennyiségű benzint öntenek az indítás megkönnyítésére, téli időszakban.) Ha igen, akkor milyen arányban keveritek?

Illetve használtok-e 2T olajadalékot a gázolajban a kenés javítására és a belső szerkezetek karbantartására? (Állítólag javítja az adagoló és a motor kenését, fellazítja a gyűrűket, tisztítja a motort) Ha igen milyen arányban keveritek.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismét kérdéssel fordulok felétek, mivel még kezdő vagyok a téren, segíteni nem nagyon tudok, de tanácsok jól jönnének.

Történt az elmúlt pár hétben, mentem az autóval normál tempóval, amikor arra lettem figyelmes, hogy a víz hőfok 100 fok felett van, azonnal félreálltam, felnyitottam a motorháztetőt, és láttam, hogy spriccel a víz egy vastag csőből. leállítottam a motort, vártam egy 20-25 percet, majd 500m-t mentem vele szüleimhez, ahol megnéztük alaposabban, és a vastag vízcsőnél a csőbilincs adta meg magát. Le is cseréltük, minden szép és jó volt, kb 4x megjártam Esztergom-Budapest távot, semmi gond nem volt az autóval, azonban tegnapelőtt megint 100 fok fölé emelkedett a hőfok, megint motor leállít, csekkol, de nem találtam semmit, és láttam hogy a hűtővizem megint 0. Még jó hogy pont a Tesco parkolóban álltam meg, vettem vizet, fagyállót, megtöltöttem, aztán hazamentem. Másnap reggel megnéztem a vízszintet, megint 0 volt. kb 2 litert töltöttem bele. Elvittem egy szerelő ismerőshöz, aki benézett a motortétbe és rögtön kiszúrta, hogy a vízpumpánál jön ki a víz. Éppen vezérlés csere előtt állok, cseréltetek vízpumpát is, tömítést is, vezérműszíj és hozzátartozói.

Lényeg a lényeg. Ugye nem lesz hengerfejes a paripa? Nincs fehér füst, meg semmi. Mik a tünetei a hengerfejnek? Egyébként ha után töltöm a vizet teljesen jól jár a motor, jól megy, igaz nem hajtom, de több vizet eszik mint gázolajat.

Ha nem sokat mentél vele így akkor talán nem égett átt a hengerfej tömítés. Ha így lenne fogyna a víz, fehéren füstölne, és a motor felfújná kőkeményre a vízcsöveket például. Figyelni kell aztán ha nem veszel észre semmi szokatlan akkor szerencséd volt.

Link to comment
Megosztás:

Suiasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy használ-e valaki benzint hidegindításra? (Amikor a tankban lévő gázolajhoz bizonyos mennyiségű benzint öntenek az indítás megkönnyítésére, téli időszakban.) Ha igen, akkor milyen arányban keveritek?

Illetve használtok-e 2T olajadalékot a gázolajban a kenés javítására és a belső szerkezetek karbantartására? (Állítólag javítja az adagoló és a motor kenését, fellazítja a gyűrűket, tisztítja a motort) Ha igen milyen arányban keveritek.

Köszönöm!

Úgy emléxem, benzint a kezelési könyv szerint is 10%-os arányban lehet keverni bele.

2T olajról nem tudok nyilatkozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy X17DTL F Astrám és én 1250-2800 fordulat között használom, nem szeretem hajtani, hogyan lehetne a turbó karakterisztikáját eltolni, hogy ebben a fordulatszám tartományban is legyen érezhető hatása, vagy épített-e már be valaki GT1544V változó geometriás turbót, vagy született-e már valakiben hasonló bátor gondolat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan problémám lenne, hogy 1.7td isuzum van, és a generátorról kapja a fordulatszámjelet ugyebár az óra. Nah nekema problémám, hogy 1000res fordulat alatt tök jól működik az óra, der amint rálépek kicsit a gázra, egyből elkezd ugrálni 1000-5000 között a mutató egyszer elment kb 9000ig is;) Nekem van betéve pluszba egy kapcsoló hogyha elkezdene túlságosan forrni avyíz bekapcsoljam kézzel a ventillátort, nah ha most ezt bekapcsolom, egyből beáll az adott helyre a mutató stabilan, mármint műdödik ahogy kell, Amint kikapcsolom a ventit megint ugrál föl le. Illetve utángyártott elektromos ablakom van, ha azt basztatom szintén beálll rendesen arra az időtartamra, amig az áramot felveszi. Kábelek csatlakozók jók, szerintetek mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan problémám lenne, hogy 1.7td isuzum van, és a generátorról kapja a fordulatszámjelet ugyebár az óra. Nah nekema problémám, hogy 1000res fordulat alatt tök jól működik az óra, der amint rálépek kicsit a gázra, egyből elkezd ugrálni 1000-5000 között a mutató egyszer elment kb 9000ig is;) Nekem van betéve pluszba egy kapcsoló hogyha elkezdene túlságosan forrni avyíz bekapcsoljam kézzel a ventillátort, nah ha most ezt bekapcsolom, egyből beáll az adott helyre a mutató stabilan, mármint műdödik ahogy kell, Amint kikapcsolom a ventit megint ugrál föl le. Illetve utángyártott elektromos ablakom van, ha azt basztatom szintén beálll rendesen arra az időtartamra, amig az áramot felveszi. Kábelek csatlakozók jók, szerintetek mi lehet a probléma?

Nem lehet hogy túltölt a generátor és ezért javul meg látszólag a fordulatszámmérő ha bekapcsolsz egy nagyobb fogyasztót?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan problémám lenne, hogy 1.7td isuzum van, és a generátorról kapja a fordulatszámjelet ugyebár az óra. Nah nekema problémám, hogy 1000res fordulat alatt tök jól működik az óra, der amint rálépek kicsit a gázra, egyből elkezd ugrálni 1000-5000 között a mutató egyszer elment kb 9000ig is;) Nekem van betéve pluszba egy kapcsoló hogyha elkezdene túlságosan forrni avyíz bekapcsoljam kézzel a ventillátort, nah ha most ezt bekapcsolom, egyből beáll az adott helyre a mutató stabilan, mármint műdödik ahogy kell, Amint kikapcsolom a ventit megint ugrál föl le. Illetve utángyártott elektromos ablakom van, ha azt basztatom szintén beálll rendesen arra az időtartamra, amig az áramot felveszi. Kábelek csatlakozók jók, szerintetek mi lehet a probléma?

Nálam ugyanez volt!! Generátor hibás volt! Feszültségszabályzó ment ki. Ha így hagyod,egy idő után viszi magával a diódahidat is! Tapasztalat! Nekem ugyanez a motorom van! A hiba ott kezdődik hogy a generátoron van a vákumpumpa,és ha az O-gyürü szétmegy befolyik az olaj a generátorba,és akkor kezdődnek ezek a tünetek!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanez volt!! Generátor hibás volt! Feszültségszabályzó ment ki. Ha így hagyod,egy idő után viszi magával a diódahidat is! Tapasztalat! Nekem ugyanez a motorom van! A hiba ott kezdődik hogy a generátoron van a vákumpumpa,és ha az O-gyürü szétmegy befolyik az olaj a generátorba,és akkor kezdődnek ezek a tünetek!

Szia, köszönöm a gyors válaszod, illetve segítségedet! REmélem sikerül mihamarabb kijavítani a hibát, hozzávetőlegesen szerinteed milyen összegre számíthatok? ugy hogy szerelőhöz kell, hogy vigyem mert én nem értek hozzá....

Link to comment
Megosztás:

Szia, köszönöm a gyors válaszod, illetve segítségedet! REmélem sikerül mihamarabb kijavítani a hibát, hozzávetőlegesen szerinteed milyen összegre számíthatok? ugy hogy szerelőhöz kell, hogy vigyem mert én nem értek hozzá....

Én egy ilyen akcióra 25öt hagytam ott tavaly. Fesz. szabályzó 15 volt elvileg. Ja és hozzá teszem első körben levettem otthon, elvittem hozzá, csak kitakarította, mert szerinte az a baj, felraktam mondanom sem kell, nem lett jó. Vissza vittem kocsistól, mondtam neki, hogy cserélje ki a szabályzót, utána jó lett (de nem tudott gyári szabályzót bele, csak valami hasonlót). Szerelő válogatja mennyire akar lejmolni :)

Szóval kérdés mennyi a szabályzó, mert nem a munka a nagy rajta. ITT nézelődhetsz.

Link to comment
Megosztás:

Én egy ilyen akcióra 25öt hagytam ott tavaly. Fesz. szabályzó 15 volt elvileg. Ja és hozzá teszem első körben levettem otthon, elvittem hozzá, csak kitakarította, mert szerinte az a baj, felraktam mondanom sem kell, nem lett jó. Vissza vittem kocsistól, mondtam neki, hogy cserélje ki a szabályzót, utána jó lett (de nem tudott gyári szabályzót bele, csak valami hasonlót). Szerelő válogatja mennyire akar lejmolni :)

Szóval kérdés mennyi a szabályzó, mert nem a munka a nagy rajta. ITT nézelődhetsz.

Köszönöm, remélem azért, hogy ilyen 15pénzből megúszom, mert kicsit drága már az élet....

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanez volt!! Generátor hibás volt! Feszültségszabályzó ment ki. Ha így hagyod,egy idő után viszi magával a diódahidat is! Tapasztalat! Nekem ugyanez a motorom van! A hiba ott kezdődik hogy a generátoron van a vákumpumpa,és ha az O-gyürü szétmegy befolyik az olaj a generátorba,és akkor kezdődnek ezek a tünetek!

Amúgy ott egy szimmering van, ami meggátolja, hogy a generátorba befolyjon az olaj. Ilyen szimemringet lehet méret alapján venni, nem több pár 100 Ft-nál.

Van két O gyűrű is a vákuumpumpán, amiket érdemes kicserélni, ha már ki van szerelve a generátor. Egyik egy jó nagy (kb 60 mm átmérőjű 2-3 mm vastagságú), meg egy kicsi is, ami a vákuumpumpa és a generátor között van. Ezek az olaj kifolyását akadályozzák meg. Ezekből csak gyárit lehet beszerezni, és 3000 Ft környékén van a 2 db.

Link to comment
Megosztás:

A jeledó a lökös ball oldalában van belül. Valószínű nem vetted észre és leszedéskor kitépted a vezetéket a jeladóból!

A jeladó egy fekete szinü ? Mert egy olyanom maradt amit nem tudtam hogy hova rakjak meg egy vezeték amire nem tudtam hogy mi megy. Máskor is szedtem le a lökháritot de eddig nem volt ilyen gondom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismét kérdéssel fordulok felétek, mivel még kezdő vagyok a téren, segíteni nem nagyon tudok, de tanácsok jól jönnének.

Történt az elmúlt pár hétben, mentem az autóval normál tempóval, amikor arra lettem figyelmes, hogy a víz hőfok 100 fok felett van, azonnal félreálltam, felnyitottam a motorháztetőt, és láttam, hogy spriccel a víz egy vastag csőből. leállítottam a motort, vártam egy 20-25 percet, majd 500m-t mentem vele szüleimhez, ahol megnéztük alaposabban, és a vastag vízcsőnél a csőbilincs adta meg magát. Le is cseréltük, minden szép és jó volt, kb 4x megjártam Esztergom-Budapest távot, semmi gond nem volt az autóval, azonban tegnapelőtt megint 100 fok fölé emelkedett a hőfok, megint motor leállít, csekkol, de nem találtam semmit, és láttam hogy a hűtővizem megint 0. Még jó hogy pont a Tesco parkolóban álltam meg, vettem vizet, fagyállót, megtöltöttem, aztán hazamentem. Másnap reggel megnéztem a vízszintet, megint 0 volt. kb 2 litert töltöttem bele. Elvittem egy szerelő ismerőshöz, aki benézett a motortétbe és rögtön kiszúrta, hogy a vízpumpánál jön ki a víz. Éppen vezérlés csere előtt állok, cseréltetek vízpumpát is, tömítést is, vezérműszíj és hozzátartozói.

Lényeg a lényeg. Ugye nem lesz hengerfejes a paripa? Nincs fehér füst, meg semmi. Mik a tünetei a hengerfejnek? Egyébként ha után töltöm a vizet teljesen jól jár a motor, jól megy, igaz nem hajtom, de több vizet eszik mint gázolajat.

Ez majd akkor fog kiderülni, hogyha sikerült megszünteti a víz kifelé szivárgásának helyét. Ha utánna is fogy a víz, akkor kell elkezdeni aggódni. Ha csak 100 fokig ment fel a víz, nem feljebb, attól nem ég még át a hengerfej tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék dieselesekkel beszélgetni általános dolgokról.

Pl: Adagoló működése, esetleges hibái, annak kezdeti esetenként végleti tünetei. Stb..

Porlasztócsúcsok hibái, átlagos élettartamai. Stb...

Izzítógyertya problémák,hidegindítás...

Átlagos fogyasztások, utazósebesség.

Leggyakrabban meghibásodó alkatrészek és annak szerelési,hozzáférési lehetőségei.

Helló!Nekem dieselem van.Mi érdekelne?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.