Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sztem Ő a főtengely tárcsájára gondolt, ill. én így értettem, amit írtam :) Ha a generátor tárcsájáról van szó, az nem annyira drága, Csergőben pl. beszerezhető.

A főtengelyen lévő tárcsa azért elég sokat kibír,de ahogy én néztem az övét,a generátoron lévőt neki cserélni kellene!

Link to comment
Megosztás:

A főtengelyen lévő tárcsa azért elég sokat kibír,de ahogy én néztem az övét,a generátoron lévőt neki cserélni kellene!

Ma jártam egy békéscsabai boltban. Emlékeztem, hogy szénkeféket, csapágyakat és egyéb ilyen nyalánkságokat tartanak.

Bosch generátorhoz 3700 pénzért vesztegetnek tárcsát. 17-es a tengelye és 72 az átmérője. Bronz ötvözetnek néztem az anyagát.

Jó ár ez szerintetek?

Majd megnézem mégegyszer az enyémet mielőtt megveszem. Van náluk csapágy és szénkefe is hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Ma jártam egy békéscsabai boltban. Emlékeztem, hogy szénkeféket, csapágyakat és egyéb ilyen nyalánkságokat tartanak.

Bosch generátorhoz 3700 pénzért vesztegetnek tárcsát. 17-es a tengelye és 72 az átmérője. Bronz ötvözetnek néztem az anyagát.

Jó ár ez szerintetek?

Majd megnézem mégegyszer az enyémet mielőtt megveszem. Van náluk csapágy és szénkefe is hozzá.

Szerintem jó ár.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megadta magát a kormányszervóm. Tegnapelőtt még semmi jele nem volt, sőt a motortérben babrálva semmit sem lehetett látni egy kezdődő hibából. Aztán amikor hazafelé jöttem egy nem túl távoli helyről, az egyik 180 fokos visszafordulóban majdnem kiszálltam. Nem volt szervóm egyáltalán, a kormányáttétel meg ugye....? Hazaérve megnéztem a motorteret és a hidraulika tartály környéke csupa olaj volt, a váltó, a gumicsövek mind olajosak voltak. Azután néztem a szivattyúra, aminek a tengelyénél sugárban folyt az olaj. Node az a másik oldalon van! Mitől lett olajos a tartály környéke? Egyelőre a szerelőm azt tudta csak megállapítani, hogy a szervó szivattyú csapágyas lett. Szétszedése folyamatban van. Gondolom én, hogy előbb valahol elfolyt az olaj a rendszerből, ezért olajos a tartály környéke, azután meg csapágyas lett a szivattyú. Igazam van?

Link to comment
Megosztás:

...Gondolom én, hogy előbb valahol elfolyt az olaj a rendszerből, ezért olajos a tartály környéke, azután meg csapágyas lett a szivattyú. Igazam van?

Hát, szárazon nem szeret menni, ez tény. Nem volt hangos kanyarokban előtte? Nekünk most olyan hangja van hidegen beindítva az autót, mintha az ékszíja csúszna, de nem az okozza. Attól tartok, csapágyas lesz ez is.

Link to comment
Megosztás:

Hát, szárazon nem szeret menni, ez tény. Nem volt hangos kanyarokban előtte? Nekünk most olyan hangja van hidegen beindítva az autót, mintha az ékszíja csúszna, de nem az okozza. Attól tartok, csapágyas lesz ez is.

Azt hiszem Bingó! Tényleg észrevettem az előző napokban, hogy a garázsból indulva nagyobb a zaj a motortérből. Zúgó, surlódó hang volt. Ugyanakkor meg észrevettem, hogy nem volt teljesen lecsukva a motorház teteje, csak 1 kattanásra. Azt hittem, hogy emiatt hallottam úgy.

Ajánlom nézd meg a szervó szivattyú tengelyét, nem lóg-e? Nekem is kb 1 hónapja kellett ékszíjat feszíteni, mert már megcsúszott a kanyarokban. Ettől aztán még nagyobb terhelést kaphatott a szivattyú csapágy, most meg megadta magát.

Link to comment
Megosztás:

Sürgős segítségre van szükségem hozzáértőktől! A szerelőm leszerelte a szervó szivattyút, de még soha nem szedett ilyet szét és ezért nem szeretné javítani. Elhoztam tőle és sikerült kivennem az ékszíjjtárcsával ellentétes oldalon levő drót-seegert, de utána semmi. mintha arról az oldalról zárt lenne. Pedig nem az abban bizonyos vagyok, mert akkor minek oda a seeger gyűrű? Az ékszíjjtácsa közepén van egy 9,5-ös imbuszkulcs nyílás (szinte biztosra veszem, hogy collos méret). Ehhez köszörültem imbuszkulcsot egy 10-esből. A hatlapú belső kulcsnyíláson belül van egy kb 30 mm hosszú kb 9,5-ös menet, szerintem az is collos lehet. A szíjjtárcsán van egy perem az agyon ami láthatóan lehúzásra szolgál. Hogyan jár szét a szerkentyű?

Képek emitt:

http://kepfeltoltes.hu/view/080311/Nokia_m...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080311/Nokia_m...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/080311/Nokia_m...ltoltes.hu_.jpg

Bármi segítséget nagyon köszönök, lehet link is. Angol nem akadály, csak az a fránya német az probléma.... :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg nem lehet szétszedni ilyen könnyen, mert zsugorral van összetolva.

Hallottam már olyanról, aki javít ilyen szivattyúkat, de neki gondolom van hozzá kisipari gépe is :D

8-10e a bontóban egy jó állapotú...

Köszönöm a segítő szándékú üzeneteket. Még privátba is kaptam. Gyorsan döntöttem amikor rátaláltam a http://www.kormanymu.hu/ -re. Holnap már ott lesz a szivattyúm. Két év garanciával javítják. Ennél többet nem kívánhatnék. Sokkal többet ér mint egy ismeretlen olcsó (???) bontott.

Mégegyszer köszi azoknak akik segíteni próbáltak.

Link to comment
Megosztás:

A szervó szivattyúm 2 év garanciával tegnapra elkészült, nagyon finoman működik. Csupa élvezet az ótó, mert nem zajos ott előlfeleeee! :D :D :D

Az utolsó két nap már azt hittem, hogy a motorom készül megadni magát, annyira morgolódott. Hááát neeem, ez a szervószivattyú csapágy volt.

Link to comment
Megosztás:

A szervó szivattyúm 2 év garanciával tegnapra elkészült, nagyon finoman működik. Csupa élvezet az ótó, mert nem zajos ott előlfeleeee! :D :D :D

Az utolsó két nap már azt hittem, hogy a motorom készül megadni magát, annyira morgolódott. Hááát neeem, ez a szervószivattyú csapágy volt.

Mennyi volt a felújítás ?

Link to comment
Megosztás:

Pár éve vaterán vettem szervószivattyút (8240 km volt benne), nagyon zsír állapotú még a gyári papírcímke is megvan rajta 15 eFt-ért.

Az egy ritka jó vétel volt. Viszont az is igaz, amit epk947 írt, hogy a gyári új szervószivattyú ennek az összegnek 8-10-szeresébe is kerülhet. Jómagam a javítás piaci árára utaltam.

Link to comment
Megosztás:

Én nehéznek találtam.

Én is nehéznek találtam a kormányzást amikor egyik pillanatról a másikra elszállt a szervóm egy szűk 180 fokos visszafordulóban! (Mindennek a nejem az oka akinek sürgősen vehetnékje támadt a Mc Donalds drive through-ban.) Hirtelen majdnem átugrattam a járdaszegélyt. Aztán azt sem illik elfelejteni, hogy az eleve szervós kormány áttétele más mint a nem szervósé! Ha jól emlékszem 1 fordulattal kevesebbet forog a kormány széltől szélig! :D Aztán én meg szégyen ide vagy oda bizony tekerem a kormányt álló helyzetben is. Semmi rosszat nem találok benne. Jó túúúdom.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.