Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

hát ez igy nehéz. halk kattogo hang.... sajnos passzolom, mert kb legalább 10 dolgot fel tudnék sorolni, hogy mi is tud kopogni....

Mé' csak tizet tudsz Uhu?? és a tizenegyediKK???????

Tudod!! Mikor az index belever a kartellbe! :wink: (vagyvagy...karter...Kárter??) 8) 8)

Link to comment
Megosztás:

nekem a szervizes opeles havaerok azt mondták, hogy a hidrótőke vagy a dugó szól a hengerben! de ezzel ne foglalkozak mert gyárilag nagy a hézzag ettől semmi baja! ha meg hidrótőke akkor majd a legközelebbi olaj cserekor ellőte egy rendszertisztitót az olajba és 10-15 perc járatás és utánna leengedni!

szerintetek tényleg nem érdemes vele foglalkozni! Mert engem idegesít hogy alapjáraton van egy pici csattogó vagy kopogó hangja!

Mert az autó indul, megy semmi baja az oilt nem vettem észre hogy enné!

Link to comment
Megosztás:

nekem a szervizes opeles havaerok azt mondták, hogy a hidrótőke vagy a dugó szól a hengerben! de ezzel ne foglalkozak mert gyárilag nagy a hézzag ettől semmi baja! ha meg hidrótőke akkor majd a legközelebbi olaj cserekor ellőte egy rendszertisztitót az olajba és 10-15 perc járatás és utánna leengedni!

szerintetek tényleg nem érdemes vele foglalkozni! Mert engem idegesít hogy alapjáraton van egy pici csattogó vagy kopogó hangja!

Mert az autó indul, megy semmi baja az oilt nem vettem észre hogy enné!

Honnan jön a hang pontosan? Biztos, hogy a motorból, egyértelműen?Vagy csak általánosan vhonnan a motortérből? A hangot mikor/honnan hallani legjobban? Kuplung kinyomásra nem szűnik meg esetleg?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kezdek félni, hogy vmi baj van a kocsimmal... De az is lehet, hogy velem. Paraméterek: 2001-es 5 ajtós 1.4 16V G Astra, 100e km (most már inkább 102e :( ) 28 éves gondos gazda/söfőr, napi 120-140km...

És egy csepp olajat nem eszik a kocsi. 15e km-enként kell csak bele olajat öntenem, igaz akkor majd 4 litert. Nem tudom, ti ezeket az 1-2dl-t honnan látjátok, de nekem mindig a max-nál áll az olajszint...

Ja, 10W40-es full synt Agip olaj kenegeti a gépet.

Szóval kezdjek el aggódni, hogy nem eszi az olajat, vagy ez is természetes?

T.

Link to comment
Megosztás:

Kezdek félni, hogy vmi baj van a kocsimmal... De az is lehet, hogy velem. Paraméterek: 2001-es 5 ajtós 1.4 16V G Astra, 100e km (most már inkább 102e :( ) 28 éves gondos gazda/söfőr, napi 120-140km...

És egy csepp olajat nem eszik a kocsi. 15e km-enként kell csak bele olajat öntenem, igaz akkor majd 4 litert. Nem tudom, ti ezeket az 1-2dl-t honnan látjátok, de nekem mindig a max-nál áll az olajszint...

Ja, 10W40-es full synt Agip olaj kenegeti a gépet.

Szóval kezdjek el aggódni, hogy nem eszi az olajat, vagy ez is természetes?

T.

A topikban az 1,6 16V motorokról van szó. Ha végigolvasod, akkor meglátod, hogy elvileg nem csak a ccm-ben tér el az 1.4 16V az 1.6 16V-től. Egyébként meg az enyém sem eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Kezdek félni, hogy vmi baj van a kocsimmal... De az is lehet, hogy velem. Paraméterek: 2001-es 5 ajtós 1.4 16V G Astra, 100e km (most már inkább 102e :lol: ) 28 éves gondos gazda/söfőr, napi 120-140km...

És egy csepp olajat nem eszik a kocsi. 15e km-enként kell csak bele olajat öntenem, igaz akkor majd 4 litert. Nem tudom, ti ezeket az 1-2dl-t honnan látjátok, de nekem mindig a max-nál áll az olajszint...

Ja, 10W40-es full synt Agip olaj kenegeti a gépet.

Szóval kezdjek el aggódni, hogy nem eszi az olajat, vagy ez is természetes?

T.

Én meg most néztem meg, hogy a 4,5 liter helyett amit cserekor beleöntöttünk már 4,98 liter van.... pár ezer km és jöhettek olajat venni bazzeg!! :roll: 8) :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali

Nekem 1.6 16v-m van. Van egy kis olaj fogyasztása kb 5000-6000km enként 0.5-0.8l. Ez elvileg az 1.6-osoknál normális.(legalábbis a márkaszervízben ezt mondják) Íjen konstrukció. Más gondja(legalábbis az enyémnek) nincs.

Én azt mondom: "Meg kell adni a királynak ami a királyé" :(

Link to comment
Megosztás:

Én meg most néztem meg, hogy a 4,5 liter helyett amit cserekor beleöntöttünk már 4,98 liter van.... pár ezer km és jöhettek olajat venni bazzeg!! :roll: 8) :( :lol:

Akkor Te meg nézegesd a hűtőfolyadék szintet bazzeg :lol: :lol: :wink: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Halihó!

Júniusban vettem egy 2003-as évjáratú G Astra 1,6 16V-t 43.000 Km-el.

Vásárlás elött alaposan átnéztem ezt az oldalt is.

Lelkiekben felkészültem az olaj töltögetésre, de kellemesen csalódtam(Gyári 5w-s olaj van benne).

Azóta 9.000 Km-t ment a gép (PL. Horvátország klímával, öt személy plusz csomagok, 160-as taposás.)

Nem fogyott az olaj!(Nem úgy az üzemanyag-Hehe.)

Már készülök a 60.000-es szervízre, de előzetes árajánlat alapján most kezdem mégegyszer megvenni az autót.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy 1.4 16V-s F astram van, de idővel szeretném lecserélni egy újabbra. Gondolkodtam, hogy 1.6-ost vegyek. Látom, vannak vele olajfogyasztási problémák. A kérdésem az lenne, hogy ez a twinport-os motorokra is érvényes? Azaz az új H-s astrákba is így van?

Ha esetleg valaki tudja, annak nagyon megköszönném a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy 1.4 16V-s F astram van, de idővel szeretném lecserélni egy újabbra. Gondolkodtam, hogy 1.6-ost vegyek. Látom, vannak vele olajfogyasztási problémák. A kérdésem az lenne, hogy ez a twinport-os motorokra is érvényes? Azaz az új H-s astrákba is így van?

Ha esetleg valaki tudja, annak nagyon megköszönném a választ.

Egyelőre nincs sok tapasztalat a twp 1.6-okkal, de újabban a sima Z16XE-k sem nagyon fogyasztanak, lásd: npasi. Szóval sztem ha rendesen használod, nem pörgeted agyon (főleg hidegen), akkor nem fog sokat fogyasztani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy 1.4 16V-s F astram van, de idővel szeretném lecserélni egy újabbra. Gondolkodtam, hogy 1.6-ost vegyek. Látom, vannak vele olajfogyasztási problémák. A kérdésem az lenne, hogy ez a twinport-os motorokra is érvényes? Azaz az új H-s astrákba is így van?

Ha esetleg valaki tudja, annak nagyon megköszönném a választ.

Szia!

Nekem 1,6 TWP G Astrám van. Igaz, hogy új, még csak 3000 km van benne, de egy csepp olaj sem fogyott. 4000-es fordulat fölött még nem mentem vele tartósan.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat. Ezek szerint akkor ez az új TWP motor jobb lett. Azt olvastam, hogy a fogyasztása is jobb. Erről tud valaki? Van egy újságcikkem, a Szentgottthárdi gyárról, abban írták, hogy az 1.6-os motorokon kezdtek alkalmazni egy benzinspóroló módszert.

Most már csak a pénzt kellene előteremteni egy 16TWP motoros járgányra :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Új vagyok itt nálatok. Nemrég lettem boldog tulajdonosa egy Opel Astra G Club tip. autónak. A motor 1.6 16V, X16XEL.

Lenne egy-két kérdésem, remélem ti tudtok segíteni.

Hidegindításkor az autó bizonytalanul indul, a járása nagyon egyenletlen, a fordulatszám 1100-1200 körül van. ilyenkor ha óvatosan nyomom a gázpedált először leesik egy picit a fordulat és ha tovább nyomom a pedált csak azután pörög föl. 1-2 perc múlva mikor leesik a fordulat 800 körülire, akkor a motor járása egyenletesé válik és minden ok. Néha indítás után (melegen) egy kis időre 500-ra esik a fordulat, de hamar visszaáll 750-800-ra. A kérdésem hogy mi okozhatja ezt?

A másik dolog azAGR szelep. Már olvastam itt a fórumban is sokat róla. A minap felmerült bennem is a lezárás gondolata. Le is szedtem a szelepet, kipucoltam és visszatettem az általam készített tömítéssel. Mentem vele ~20km-t. Minden OK. Másnap az autó nehezen indult (máskor is volt már ilyen), de most valamiért csak az 5-ik indítózásra tért magához. Hazafelé kicsit megtekertem, és arra lettem figyelmes hogy kigyullad a motorkontroll lámpa. Az autó ugyanúgy ment tovább, csak égett a lámpa. Otthon leállítottam és újraindítottam, de már nem világított a lámpion. :?:

Hirtelen ez a két dolog jutott eszembe. A segítségeket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Csak annyit mondhatok/írhatok, hogy olvasd el ezen topicot is és még nagyon sok topic szól erről a típusról, de igazából egyik topic sem szól arról, hogy most ez ilyen jó, meg olyan jó és arról sem, hogy rossz, szóval kicsit nehéz ilyen tanácsot adni. Kinek ez a fonos kinek az a gépjárművében, olvass el több topicot vagy csak fuss át rajta.., tudom nem egyszerű, de tedd meg, mert hidd el Én írhatom azt, hogy tuti a masina, de neked lehet, hogy más fontos benne, akkor utánna esetleg csalódsz benne! :wink: pedig tuti a gép :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.