Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

20 minutes ago, Janó32 írta:

Nos, nekem nem ilyen motorral szerelt az autóm, így én a Z14XEP-ről alkotott véleményem (nem tapasztalat) tudom összefoglalni:

  • Láncos: van egy sajátságos hangja, a lánc tud csörögni ha már nem áll a helyzet magaslatán, a Twinport-nak is van egy semmivel össze nem téveszthető hangja (nem bántó de ez ilyen);
  • A láncos vezérlés tisztességes cseréje lényegesen drágább mint a szíjasé, elvileg ritkábban kell cserélni (ez 1000 tényezőtől függ);
  • A Classic modellek összeszerelése és minősége nem biztos hogy hozza az "echte" német Opel/Astra minőséget (de ez nem azt jelenti hogy gond lenne vele, de sok mindent kispóroltak ezen modellekből, pl a hangszigetelést; ez tovább erősíti hogy hangosabb mint a szíjas);
  • Nem létezik belőle olyan jól felszerelt modell mint a német társakból (pl digit klíma, bőr-állítható multi kormány és sorolhatnám);
  • Takarékosabb mint a Z14XE (elődmodell), de ez is attól függ hogy ki-hogy használja, ill. hogy műszakilag rendben van-e az autó; 
  • A városi/tötymörgést semmilyen autó nem szereti. Kokszlerakódás az EGR-nél, szelepeknél stb., szóval ha lehet pörgetni kell;
  • Nem fickós de elég a 90Le. Persze nyáron csomagokkal és családdal megrakva, klíma mellett nem kell sokat várni a kocsitól, nem Te leszel az utak császára.
14 minutes ago, balintkaaa írta:

Köszönöm! Nagyon hasznos infó szá

 

Még annyi hogy ezt a twinport hangot mire érted ? Miben valósul meg ez az összetéveszthetetlen hang?
Link to comment
Megosztás:

38 minutes ago, balintkaaa írta:

Sziasztok,

Nektek mi a véleményetek erről a motorról ?

1,4 Twinport 16 v Z14XEP

  • Mennyire strapa bíró?
  • Átlag fogyasztása?("normális használattal")
  • Mennyire elég ehhez a kasznihoz?
  • Milyen a hangja bizonyos tartományokban ?
  • Gond -e neki a 1500-2500-as "tötymörgés" vagy inkább e feletti tartományt szereti?

Köszönöm a segítséget !

Üdv

Bálint

Nekem ez a fajta van. 2007es, 3 éve van nálam. Előttem szóló leírta a lényeget. Én annyit tennék hozzá, hogy tényleg sok mindentől függ az állapot de 68e km kora óta olajon kívűl mást nem kellett cserélnem. Lánc szerencsére nem csörög, kezdeti indítási hangja van de az se mindig.  Én a 90 Le helyt állok, kicsit pörgetni kell, nem autópályás kocsi. Városon kívűl a fogyi nagyon jó, kellemes élményt ad. Persze nem egy csúcskategórira de nem tartok ott, hogy mást nézzek helyette.

Aláírásomban látod, hogy mi van benne.

felsorolt pontok:

- strapabíró, kaszni, futómű bírja a gyűrődést (gyári kerék méret)

- pályán 125-130al 6,6-6,9.  De hoztam már ki belőle 5.2 105 átlaggal, városi használat (Bp), ott 8ig felmegy.

- erő az sztem felhasználótól függ, lámpánál azért nem hagyja ott a sort de erősebb kocsik mellett is lehet tartani az iramot, német pályán 190en megvolt, 3an ültünk benne. megpakolva is azért tud menni.

- hang az ki mennyire alergiás, én tekerem fel a zenét  :D, 3500tól van hangja de 4000 csendesebb :D

- ha mellette van külváros akkor annyira nem gond, 2500nál váltok vel, ha halad a sor 2000 fordulaton jár a motor, 55felett rakom az 5.ket. hidegebb időben ha bemelegedett azért kell neki a pörgetés h ne trutymósodjon be.

Amit hiányolok az a hátsó tárcsafék (láttam h be lehet rakni de nem akarok vele foglalkozni), céges kocsikhoz képest ezzel jobban kell nyomni a pedált.

Ami tetszik h ennek puhább a kuplungja még az új j astráénál is, nem tudom hogy hogyan de ha kuplung csere lesz akkor félek h keményebb lesz.

Én úgy érzem h belenyúltam a jóba igaz jó ára is volt de én azt mondom h megérte mert tényleg csak tankolni kellett eddig és remélem ez után is így lesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, balintkaaa írta:

Sziasztok,

Nektek mi a véleményetek erről a motorról ?

1,4 Twinport 16 v Z14XEP

  • Mennyire strapa bíró?
  • Átlag fogyasztása?("normális használattal")
  • Mennyire elég ehhez a kasznihoz?
  • Milyen a hangja bizonyos tartományokban ?
  • Gond -e neki a 1500-2500-as "tötymörgés" vagy inkább e feletti tartományt szereti?

Köszönöm a segítséget !

Üdv

Bálint

Szia!

Teljesen megbízható, HA megbízható embertől veszed.

2006 óta van nálunk, első tulaj vagyunk. 120ezer km van most benne, olajcsere, első fékbetétek, 4 teleszkóp volt cserélve eddig, olajat nem eszi.

Átlag fogyasztás 6-8 között mozog, ami ugye sok mindentől függ. Város/országút/pálya, tél/nyár, rövid/hossztáv. Nekem átlag 6,5 körül szokott zabálni. Nem fogsz tapadni az ülésbe gyorsításkor, 1.6-tal jobb lenne, de megfelelő ez a motor is már a kasztnihoz. Egy picit hangosabb, mint a szíjas motorok, de egyáltalán nem zavaró szerintem. A hangja 3500tól jön meg. 1500-2500-as fordulatszámon 3-asban el lehet tötymörögni vele, én ~65-től korábban nem váltok 4-be. Tőlem röviden ennyi, már ketten úgyis írtak róla :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 08., balintkaaa írta:

Sziasztok,

Nektek mi a véleményetek erről a motorról ?

1,4 Twinport 16 v Z14XEP

  • Mennyire strapa bíró?
  • Átlag fogyasztása?("normális használattal")
  • Mennyire elég ehhez a kasznihoz?
  • Milyen a hangja bizonyos tartományokban ?
  • Gond -e neki a 1500-2500-as "tötymörgés" vagy inkább e feletti tartományt szereti?

Köszönöm a segítséget !

Üdv

Bálint

- Az egyik legelterjedtebb típus Mo-on a G-s Astra. A Classic2-es 2005 utáni nemcsak a XEP motor miatt hangos bentről, hanem valóban a lengyel gyártásnál már hiányzó zajszigetelés miatt is. Nekem CSAK ez az egy bajom van vele. Ennek tudatában is 2005 utáni XEP motrosat vennék. De tudnod kell, hogy nem halk bentről. Egy 1.4-es F-Astra ehhez képest Roll-Royce hangú. SZÓVAL IGENIS HANGOS.

Fogyasztása az aláírásomban látható, hogy 6 alatti. Kattintva a részletek is. Nagyfaluban' szerintem inkább a 7 közeli érték, vagy több a reális, vidéki kisvárosban tudom tartani vegyesben a 6 alattit, ahogy az látható.

A dinamika szerintem rendben van, de kell pörgetni és a fogyasztását sem emeli ez meg nagyon. A nyomaték öl c. közismert cikk leírja, hogy nem jó tartósan alsó tartományban vezetni. Ha a motor ki is bírja, a lerakodások egyebek miatt idővel az autó a maradék dinamikáját is elveszti... és akkor tényleg nagypapássá válik... Ez általános szabály és nem típus függő. Én 3000 környékén váltok, ha csak tehetem, de 2500 alatt semmiképp sem.

Egy éve van 2 ilyen a családban. A páromnak egy 2007-es 1,4XEP van 50 ekm-el az enyém egy 2008-as 40 ekm-el (ellenőrzött valós adatok)... mindkettő nyugdíjas bácsitól lett véve. A páromé nem megy, lomha, míg az enyém dinamikus... Az előző tulajok nyomát viseli a dinamika. A márkaszervizben is mondták a páromnak, hogy némi adalékkal és dinamikus vezetési stílussal újra vissza jön majd a gyári' vezetési élmény.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, bluemirage írta:

- Az egyik legelterjedtebb típus Mo-on a G-s Astra. A Classic2-es 2005 utáni nemcsak a XEP motor miatt hangos bentről, hanem valóban a lengyel gyártásnál már hiányzó zajszigetelés miatt is. Nekem CSAK ez az egy bajom van vele. Ennek tudatában is 2005 utáni XEP motrosat vennék. De tudnod kell, hogy nem halk bentről. Egy 1.4-es F-Astra ehhez képest Roll-Royce hangú. SZÓVAL IGENIS HANGOS.

Fogyasztása az aláírásomban látható, hogy 6 alatti. Kattintva a részletek is. Nagyfaluban' szerintem inkább a 7 közeli érték, vagy több a reális, vidéki kisvárosban tudom tartani vegyesben a 6 alattit, ahogy az látható.

A dinamika szerintem rendben van, de kell pörgetni és a fogyasztását sem emeli ez meg nagyon. A nyomaték öl c. közismert cikk leírja, hogy nem jó tartósan alsó tartományban vezetni. Ha a motor ki is bírja, a lerakodások egyebek miatt idővel az autó a maradék dinamikáját is elveszti... és akkor tényleg nagypapássá válik... Ez általános szabály és nem típus függő. Én 3000 környékén váltok, ha csak tehetem, de 2500 alatt semmiképp sem.

Egy éve van 2 ilyen a családban. A páromnak egy 2007-es 1,4XEP van 50 ekm-el az enyém egy 2008-as 40 ekm-el (ellenőrzött valós adatok)... mindkettő nyugdíjas bácsitól lett véve. A páromé nem megy, lomha, míg az enyém dinamikus... Az előző tulajok nyomát viseli a dinamika. A márkaszervizben is mondták a páromnak, hogy némi adalékkal és dinamikus vezetési stílussal újra vissza jön majd a gyári' vezetési élmény.

Nekem ugyan nem 14Xep van,hanem egy 99'-évi X14XE ,de azt tudni kell róla hogy 2-es fokozatba a ventilátor jobban hallatszik mint a motor 140-es tempónál!1500-tól már húz minden fokozatban,nagyon jó kis üzembiztos motorja van.De mint mindnek a gyári hibája az Egr,de az orvosolható,és már hibátlan is. Nem egy erőgép,de tud menni ha kell! Hiába,a Belgák nem spóroltak ki semmit belőle.A láncosnál azért már nem teljesen így van,az kicsit hangosabb.Én a sajátomat nem cserélném egy újabb verzióra (de ez csak az én véleményem).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 08., attila0022 írta:

Üdv.!

Nálam is ugyan ez a helyzet.. Az EGR jó, de le lett falazva, gyertyák szinte újak gyáriak, (gyertyakábel is) szinte mindíg 100-as benzint tankolok legtöbbször ÖMW-nél. A folytószelepem meg olyan tiszta hogy enni lehetne belőle :D ..Van egy nagyon miniális alapjárat ingadozásom is. Az én motorom x16szr. Amúgy meg fogyasztás renden (6,7) megy is, már amennyire 75 lónak menni kell ;)

Milyen gyertya van benne?Mit jelent a minimális alapjárat ingadozás?Nálam ez kb,50-100 ford/perc,alapjáraton puffog.Próbáltam már fagyizást spurival,meg használtam is hosszabb távon,de nem változott.Lehet valamelyik szelep van beégve?Meg állítólag 2 féle gyertya is van hozzá gyáriba

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, csicsó írta:

Milyen gyertya van benne?Mit jelent a minimális alapjárat ingadozás?Nálam ez kb,50-100 ford/perc,alapjáraton puffog.Próbáltam már fagyizást spurival,meg használtam is hosszabb távon,de nem változott.Lehet valamelyik szelep van beégve?Meg állítólag 2 féle gyertya is van hozzá gyáriba

GM gyertya két pólusú pontos számot nem tudok kb 17000 km rel ezelőtt lett csélve amikor vettem az autót. Nekem is annyi kb az ingadozás. Puffogó hangot nem nagyon hallok, inkább ha a motor nézem látni hogy meg-megrezdül. Olyankor érezni bennt is és a fordulatszám mérőn ingadozást látni és ez szinte állandó ingadozás (annyira nem vészes mint ahogy hangzik :D de engem idegesít) Milyen lehet a másik fajta gyertya? De esetleg gondolnék gyújtás modulra is. De kizárt dolog mert nem tudom.. :) Szóval hasonló panaszaink vannak. Spurit én is próbáltam meg fagyizást de nem volt változás.. Meg hát mindíg ÖMW MaxxMotion 100-ast tankolok szóval azzal nem lehet baj.

Módosítva : attila0022
Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, attila0022 írta:

GM gyertya két pólusú pontos számot nem tudok kb 17000 km rel ezelőtt lett csélve amikor vettem az autót. Nekem is annyi kb az ingadozás. Puffogó hangot nem nagyon hallok, inkább ha a motor nézem látni hogy meg-megrezdül. Olyankor érezni bennt is és a fordulatszám mérőn ingadozást látni és ez szinte állandó ingadozás (annyira nem vészes mint ahogy hangzik :D de engem idegesít) Milyen lehet a másik fajta gyertya? De esetleg gondolnék gyújtás modulra is. De kizárt dolog mert nem tudom.. :) Szóval hasonló panaszaink vannak. Spurit én is próbáltam meg fagyizást de nem volt változás.. Meg hát mindíg ÖMW MaxxMotion 100-ast tankolok szóval azzal nem lehet baj.

Céges h-astrának is van alapjárat ingadozása. Hallani és érezni is lehet. 2011es 1.6os (sztem twinportos de holnap megnézem).

 149e van most benne. pályázni szoktam vele tartós 150, itt 4200 pörög de akkor is ingadozik :S. de amíg megy nem zavar. :D

Link to comment
Megosztás:

On 2015. november 10. 15:15:55, bluemirage írta:

- Az egyik legelterjedtebb típus Mo-on a G-s Astra. A Classic2-es 2005 utáni nemcsak a XEP motor miatt hangos bentről, hanem valóban a lengyel gyártásnál már hiányzó zajszigetelés miatt is. Nekem CSAK ez az egy bajom van vele. Ennek tudatában is 2005 utáni XEP motrosat vennék. De tudnod kell, hogy nem halk bentről. Egy 1.4-es F-Astra ehhez képest Roll-Royce hangú. SZÓVAL IGENIS HANGOS.

Fogyasztása az aláírásomban látható, hogy 6 alatti. Kattintva a részletek is. Nagyfaluban' szerintem inkább a 7 közeli érték, vagy több a reális, vidéki kisvárosban tudom tartani vegyesben a 6 alattit, ahogy az látható.

A dinamika szerintem rendben van, de kell pörgetni és a fogyasztását sem emeli ez meg nagyon. A nyomaték öl c. közismert cikk leírja, hogy nem jó tartósan alsó tartományban vezetni. Ha a motor ki is bírja, a lerakodások egyebek miatt idővel az autó a maradék dinamikáját is elveszti... és akkor tényleg nagypapássá válik... Ez általános szabály és nem típus függő. Én 3000 környékén váltok, ha csak tehetem, de 2500 alatt semmiképp sem.

Egy éve van 2 ilyen a családban. A páromnak egy 2007-es 1,4XEP van 50 ekm-el az enyém egy 2008-as 40 ekm-el (ellenőrzött valós adatok)... mindkettő nyugdíjas bácsitól lett véve. A páromé nem megy, lomha, míg az enyém dinamikus... Az előző tulajok nyomát viseli a dinamika. A márkaszervizben is mondták a páromnak, hogy némi adalékkal és dinamikus vezetési stílussal újra vissza jön majd a gyári' vezetési élmény.

Köszönöm szépen a segítségedet !!!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Előzőleg  már írtam ide, hogy van egy "kis" gond a Z16XE motorral rendelkező A Zafirámmal.

Gondoltam megosztom veletek mi is törtent azóta.

Szóval felvettem a kapcsolatot a szerelőmmel,aki anno az F Astrámat is motor generálozta, s kikertem a velemenyet. Vegül arra jutottam,h csak összekuporgatom a penzt rá, es megcsináltatom.

Szetszedes után közölte, hogy annyira le van rakodva olajsárral a blokk belseje,meg teljesen el van kokszosodva,h meg a csavarokat is eleg volt megtalálni.

A hengerfej teljesen fel lett újítva, új gyűrűket kapott,amik rendesen el voltak kopva, sőt a legalsók, amiknek az olajat kellene lehúzni rá voltak teljesen sülve a dugókra, meg sem moccantak.

Egyúttal új vezerlest, új gyertyákat is kapott, es most már 5W40es olaj lett beletöltve.

Eddig minden teljesen rendben, füstnek nyoma sincs, kíváncsiság keppen kihúztam a nívó pálcát, semmi fogyás, es ugyanolyan szep aranybarna az olaj benne.

A vegösszeg megállt 153 ezernel.

Ugyhogy nagyon oda fogok figyelni, hogy mikor es milyen olajat teszek bele. Jah,most míg bejáratós 2000km után cserelem le az olajat,aztán szerintem olyan 10 ezrenkent.

Szeretnem,ha meg nagyon sokáig szolgálna hűsegesen a kocsink.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, athos84 írta:

Sziasztok!

Előzőleg  már írtam ide, hogy van egy "kis" gond a Z16XE motorral rendelkező A Zafirámmal.

Gondoltam megosztom veletek mi is törtent azóta.

Szóval felvettem a kapcsolatot a szerelőmmel,aki anno az F Astrámat is motor generálozta, s kikertem a velemenyet. Vegül arra jutottam,h csak összekuporgatom a penzt rá, es megcsináltatom.

Szetszedes után közölte, hogy annyira le van rakodva olajsárral a blokk belseje,meg teljesen el van kokszosodva,h meg a csavarokat is eleg volt megtalálni.

A hengerfej teljesen fel lett újítva, új gyűrűket kapott,amik rendesen el voltak kopva, sőt a legalsók, amiknek az olajat kellene lehúzni rá voltak teljesen sülve a dugókra, meg sem moccantak.

Egyúttal új vezerlest, új gyertyákat is kapott, es most már 5W40es olaj lett beletöltve.

Eddig minden teljesen rendben, füstnek nyoma sincs, kíváncsiság keppen kihúztam a nívó pálcát, semmi fogyás, es ugyanolyan szep aranybarna az olaj benne.

A vegösszeg megállt 153 ezernel.

Ugyhogy nagyon oda fogok figyelni, hogy mikor es milyen olajat teszek bele. Jah,most míg bejáratós 2000km után cserelem le az olajat,aztán szerintem olyan 10 ezrenkent.

Szeretnem,ha meg nagyon sokáig szolgálna hűsegesen a kocsink.

Az én autóm is szakszervizben karbantartott volt, az előző tulaj oda hordta. Egyetlen kivétellel mindig 10w40 ment bele, de ami még nagyobb baj, hogy betartották a longlife intervallumot (kb 20-25e km, őrület). Gyűrűzni kellett nálam, szintén besültek a gyűrűk, olajfogyasztás 1-1,2liter/1000km, kékes füst nagy gázadásra, így a szelepszár szimering is cserés lett. Én csak 5w30-at vagy 5w40-et teszek bele (abból is tartom a dexos2 ajánlást), és átlag 6-7ezer km-nél cserélek mindent (kb ez egy évi futás is egyben). Most 1000km-en kb 1-2dl fogy, a ciklus vége felé kezd el fogyni a kenőanyag, első kétharmadban nem fogy. A márkaszervizes javítás után nekem 1000km -t mondtak mint ajánlott olajcsere (szűrővel, természetesen).... 

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, athos84 írta:

Sziasztok!

Előzőleg  már írtam ide, hogy van egy "kis" gond a Z16XE motorral rendelkező A Zafirámmal.

Gondoltam megosztom veletek mi is törtent azóta.

Szóval felvettem a kapcsolatot a szerelőmmel,aki anno az F Astrámat is motor generálozta, s kikertem a velemenyet. Vegül arra jutottam,h csak összekuporgatom a penzt rá, es megcsináltatom.

Szetszedes után közölte, hogy annyira le van rakodva olajsárral a blokk belseje,meg teljesen el van kokszosodva,h meg a csavarokat is eleg volt megtalálni.

A hengerfej teljesen fel lett újítva, új gyűrűket kapott,amik rendesen el voltak kopva, sőt a legalsók, amiknek az olajat kellene lehúzni rá voltak teljesen sülve a dugókra, meg sem moccantak.

Egyúttal új vezerlest, új gyertyákat is kapott, es most már 5W40es olaj lett beletöltve.

Eddig minden teljesen rendben, füstnek nyoma sincs, kíváncsiság keppen kihúztam a nívó pálcát, semmi fogyás, es ugyanolyan szep aranybarna az olaj benne.

A vegösszeg megállt 153 ezernel.

Ugyhogy nagyon oda fogok figyelni, hogy mikor es milyen olajat teszek bele. Jah,most míg bejáratós 2000km után cserelem le az olajat,aztán szerintem olyan 10 ezrenkent.

Szeretnem,ha meg nagyon sokáig szolgálna hűsegesen a kocsink.

Az EGR-t zárd le szerintem (ha még nem tetted meg). 

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, athos84 írta:

MIert is zárjam le az EGR-t??

Jó, tudom, hogy sokan panaszkodnak rá,de mennyire törvenyszerű,hogy előbb-utóbb megadja magát? Az F Astrámat 4 evig használtam,s ott nem volt EGR problema.

 

Akkor ne zárd le!

Előbb-utóbb úgy is lefogod!

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, athos84 írta:

MIert is zárjam le az EGR-t??

Jó, tudom, hogy sokan panaszkodnak rá,de mennyire törvenyszerű,hogy előbb-utóbb megadja magát? Az F Astrámat 4 evig használtam,s ott nem volt EGR problema.

 

Azért, mert a felújított/kitisztított motorba vezeted vissza a koszt (a visszavezetett kipufogógázban a kormon kívül pl nagy mennyiségű elégetlen szénhidrogén van, amik szép lassan lerakodnak és ráégnek az alkatrészekre). Az F Astra 8 szelepese más világ, azzal nekem sem volt ilyen problémám. Csak idő kérdése h mikor rakodik fel eléggé a szelepre a korom és egyéb finomságok egyvelege, ezt követően hibakód lesz (továbbá ha arra a kis felületre ennyi lerakódik, akkor képzelheted hogy mennyit vezetett már vissza a motorba), Ha megszorult, talán segít a tisztítás, de csak idei-óráig, közben szívsz vele feleslegesen (lefulladás, dadogás, hibalámpa stb). Az én Z16XE-m már lassan két éve így fut...A Z16XE-hez gyári lezáró is létezik (kb 3000Ft), 10 perces művelet és utána ez a rész letudva.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy pár hónapja lettem G Astra tulajdonos. Mikor megvettük az autót elég ramaty állapotban volt azóta jópár dolgot megcsináltam rajta. A kérdésem a következő. 2000-es 1.4 16V x14xe autóról van szó. Hidegen beindítom az autót szépen jár 1000-es fordulaton. Ahogy melegszik olyan 40-60 fok körül szépen lemegy 700-ra a fordulat. Majd mikor eléri a 80 fok körülit újra 1000 a fordulat. Alapjárat motor cserélve lett már rajta. Hibakódot nem dob

Link to comment
Megosztás:

Eddig annyira nem foglalkoztam az EGR kerdessel,de most elültettetek a bogarat a fülembe.

Szoval ha jol ertelmezem,illetve másfelől közelítem meg ezt a kerdest,akkor egyertelmű,hogy a lefalazás, jobb a motornak,meg lehet nekem is(alul nyomatekosabb lesz).

Amennyiben nincs problema a szeleppel,s lefalazom a leírás szerint,akkor nem lesz belőle semmi bajom:

-nem fog világítani az Check Engine lámpa

-műszakin nem derül ki a turpisság

-nem fog növekedni a fogyasztás

 

Egy teljesen más kerdes:

Valaki használ direkt sport levegőszűrőt?

Mi van ha ilyet aplikálok a mocira?

Gondolok itt arra, hogy egyáltalán van ertelme?(Főleg úgy,hogy más módosítást nem tervezek - leömlök,sport kipufogó stb)

Többet árt vagy használ?

 

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, athos84 írta:

Eddig annyira nem foglalkoztam az EGR kerdessel,de most elültettetek a bogarat a fülembe.

Szoval ha jol ertelmezem,illetve másfelől közelítem meg ezt a kerdest,akkor egyertelmű,hogy a lefalazás, jobb a motornak,meg lehet nekem is(alul nyomatekosabb lesz).

Amennyiben nincs problema a szeleppel,s lefalazom a leírás szerint,akkor nem lesz belőle semmi bajom:

-nem fog világítani az Check Engine lámpa

-műszakin nem derül ki a turpisság

-nem fog növekedni a fogyasztás

 

Egy teljesen más kerdes:

Valaki használ direkt sport levegőszűrőt?

Mi van ha ilyet aplikálok a mocira?

Gondolok itt arra, hogy egyáltalán van ertelme?(Főleg úgy,hogy más módosítást nem tervezek - leömlök,sport kipufogó stb)

Többet árt vagy használ?

 

Amire biztosan tudom a választ (mármint amit én tapasztaltam a 2002-es Z16XE-vel kapcsolatban), azt megosztom veled:

- műszakin minden további nélkül átmegy,

- nem növekedett a fogyasztás,

- nem világít semmilyen hibajelző, tárolt hiba sincs rá (ha a szelep jó és jól zártad le/fordítottad ki).

Elvileg jobb a motornak, nem nyeli vissza a saját kipufogógázából a mocskot, nem tapasztaltam teljesítményben semmi változást.

A direkt-szűrőt nem próbáltam, egy cimbora viszont a C Corsa-t építette vissza mert nem jött be neki, pedig mindenből megvette a jó  nevű márkákat... Véleményem szerint, ezeknek az átalakításoknak sok haszna/értelme nincs. A Zafira (de más autó sem) lesz egy táltos, mert egy-két szűrőt meg gyertyát kicserélnek, inkább rosszabb a motornak mint hasznos. Szerintem érdemes a gyári vagy prémium szűrők/gyertyák/kenőanyagok (miből-mit) vonalán maradni, ennél többet tenni ezekért a motorokért nem lehet... Lehet elindulni tisztességes tuning irányába, de az zsebbenyúlós lesz az élmény mellett. Ha nem sikerül jól, akkor meg...   

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Kedves Jano32!

Elvileg a lezárás maga nem bonyolult, ahogy neztem.
Mire kell jobban odafigyelni,mit lehet elszurni???
Letezik,h csak a cromax(3200HUF) arul ilyen lemezt,más helyet nem dobott fel a gugli.

Ebay-en van 2000ert postával együtt.

Egyebkent házilag is lehet ilyet fabrikálni,vagy nem erdemes?

Előre is köszi a választ!

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, athos84 írta:

Kedves Jano32!

Elvileg a lezárás maga nem bonyolult, ahogy neztem.
Mire kell jobban odafigyelni,mit lehet elszurni???
Letezik,h csak a cromax(3200HUF) arul ilyen lemezt,más helyet nem dobott fel a gugli.

Ebay-en van 2000ert postával együtt.

Egyebkent házilag is lehet ilyet fabrikálni,vagy nem erdemes?

Előre is köszi a választ!

Itthon megpróbáltam 0,5mm-es alulemezből megcsinálni, sajnos nem jött össze, mert nem volt síkban így kifújt.

Ezért vettem meg a Cromax-nál. Azóta tökéletes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, athos84 írta:

Kedves Jano32!

Elvileg a lezárás maga nem bonyolult, ahogy neztem.
Mire kell jobban odafigyelni,mit lehet elszurni???
Letezik,h csak a cromax(3200HUF) arul ilyen lemezt,más helyet nem dobott fel a gugli.

Ebay-en van 2000ert postával együtt.

Egyebkent házilag is lehet ilyet fabrikálni,vagy nem erdemes?

Előre is köszi a választ!

Ott a rajz az aláírásomban.

A középső furat nem kell bele, ha félrefordítod. Én 3 mm-es rozsdamentes lemezből lézereztettem...

Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, athos84 írta:

Kedves Jano32!

Elvileg a lezárás maga nem bonyolult, ahogy neztem.
Mire kell jobban odafigyelni,mit lehet elszurni???
Letezik,h csak a cromax(3200HUF) arul ilyen lemezt,más helyet nem dobott fel a gugli.

Ebay-en van 2000ert postával együtt.

Egyebkent házilag is lehet ilyet fabrikálni,vagy nem erdemes?

Előre is köszi a választ!

Nekem gyári van, outsider-től szereztem be, minden frankón stimmelt beszereléskor. A gyári csavar így is elég volt (tartottam tőle, hogy a lap vastagsága plusz a szelep talpának vastagsága miatt rövid lesz a gyári csavar, de alaptalan volt a félelmem). A két csavart kitekertük, félrehajt, megtisztítottuk a felületet majd az egyik oldalon a csavart 1:1-ben vissza, a másik végén pedig a szelep egyik vége van visszacsavarozva a lezáróval együtt. Arra kellet figyelni, hogy a szelep ha mozogni akar, akkor ne ütközzön neki semminek. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

19 minutes ago, toma2105 írta:

Sziasztok! 

Az x16xel motorkódu astránál leprogramozás nélkül le lehet zárni az egr-t?

Próbáltam félrefordítva is de hibakódot dob.

...csak a hibátlant érdemes elfordítani+ lefalazni,ha rossz akkor elfordítva is hibakódos lesz...

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.