Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Csak gyári alkatrészeket tesznek bele, mivel ez egy márkaszervízes ajánlat. Hengerfejtömítés és szelepszár tömítés van benne.

Csak az anyagköltség 50000FT.

Milyen meglepő!! :D

Szerintem elég sok az ajánlat!! Vagy a felső tömítőkészletben mi van benne? Vezérlést is cserélnek??

Ja és csak gyári alkatrészeket rakjanak bele!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap ki lett próbálva egy másik computerrel, de a hiba fennállt ugyanúgy.

Tehát a szelephiba maradt már csak. Arra kaptam egy ajánlatot (115000Ft.)

Reális? (hengerfej leszerelés+gépmunka+olaj+olajszűrő+felső tőmítőkészlet+munkadíj)

Azt tudni, hogy mit tartalmaz a gépmunka?

Link to comment
Megosztás:

Milyen meglepő!! :)

Szerintem elég sok az ajánlat!! Vagy a felső tömítőkészletben mi van benne? Vezérlést is cserélnek??

Ja és csak gyári alkatrészeket rakjanak bele!!

bazz, az ilyen hozzászólások után mindig megnézem, hogy ez nem a suzuki forum e véletlenül.... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

En nem reg vettem egy 2001-e 1.6 16V ecotec motoros G Astrat. Annyit tudni kell rola hogy nem Opel hanem Vauxhall. Amirol azt hinne az ember, hogy lenyegtlen mert ugyan az, de kozbe megsem, angliaba gyartjak es tudnak okozni az agnolok egy ket meglepetest. Lenyegeben ugyan az az auto csak mas minoseg. (alltalaban rosszabb).

A lenyeg hogy mentem vele olajcsere ota kb 4800km-t, es a nivo-n nem latszik olajfogyas. Nem tudom, hogy csak 1 vagyok a szerencsesek kozul vagy a konstrukcio mas egy kicsit.

Valakinek hasonlo tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

En nem reg vettem egy 2001-e 1.6 16V ecotec motoros G Astrat. Annyit tudni kell rola hogy nem Opel hanem Vauxhall. Amirol azt hinne az ember, hogy lenyegtlen mert ugyan az, de kozbe megsem, angliaba gyartjak es tudnak okozni az agnolok egy ket meglepetest. Lenyegeben ugyan az az auto csak mas minoseg. (alltalaban rosszabb).

A lenyeg hogy mentem vele olajcsere ota kb 4800km-t, es a nivo-n nem latszik olajfogyas. Nem tudom, hogy csak 1 vagyok a szerencsesek kozul vagy a konstrukcio mas egy kicsit.

Valakinek hasonlo tapasztalat?

Most már csak azt nem értem,hogy örülsz neki ,hogy nem eszi az olajat,vagy szomorú vagy miatta.

Vagy esetleg te is bevetted azt a mesét,hogy minden Opel úgy eszi az olajat ,mint a benzint.

Milyen motor Z-s vagy X-es ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

En nem reg vettem egy 2001-e 1.6 16V ecotec motoros G Astrat. Annyit tudni kell rola hogy nem Opel hanem Vauxhall. Amirol azt hinne az ember, hogy lenyegtlen mert ugyan az, de kozbe megsem, angliaba gyartjak es tudnak okozni az agnolok egy ket meglepetest. Lenyegeben ugyan az az auto csak mas minoseg. (alltalaban rosszabb).

A lenyeg hogy mentem vele olajcsere ota kb 4800km-t, es a nivo-n nem latszik olajfogyas. Nem tudom, hogy csak 1 vagyok a szerencsesek kozul vagy a konstrukcio mas egy kicsit.

Valakinek hasonlo tapasztalat?

amióta opel 10w40-est használok az enyém sem eszi. (z16xe)

Link to comment
Megosztás:

tgabika is onnan tudja ám hogy megkérdezi a Google-t... :lol:

Amúgy corsIKa-nak igaza van, Z16XEL tényleg nem létezik, a G Astrában az alábbi 16 szelepes 1.6-os motorok voltak a legutolsó, Euro4-es kategóriából:

Volt egyszer a Z16XE amit elég sokan ismernek. Aztán volt egy Z16XEP, ami ugyanaz mint az előző csak Twinport változatban és szintén elég közismert. Volt még egy Z16XER, ami az alap Z16XE csekély mértékben növelt teljesítményű változata volt, emelt kompresszióval és Multec helyett Siemens Simtec motorvezérléssel. Így az eredeti 100 helyett 115 lóerőt, és 150 helyett 155Nm-t tudott. Valamint volt még egy kevéssé ismert Z16YNG motorkódú motor is, ez az eredeti Z16XE gyárilag földgázüzemre alakított változata volt (CNG, nem LPG!), 100 helyett 94 lóerővel.

Link to comment
Megosztás:

tgabika is onnan tudja ám hogy megkérdezi a Google-t... :lol:

Amúgy corsIKa-nak igaza van, Z16XEL tényleg nem létezik, a G Astrában az alábbi 16 szelepes 1.6-os motorok voltak a legutolsó, Euro4-es kategóriából:

Volt egyszer a Z16XE amit elég sokan ismernek. Aztán volt egy Z16XEP, ami ugyanaz mint az előző csak Twinport változatban és szintén elég közismert. Volt még egy Z16XER, ami az alap Z16XE csekély mértékben növelt teljesítményű változata volt, emelt kompresszióval és Multec helyett Siemens Simtec motorvezérléssel. Így az eredeti 100 helyett 115 lóerőt, és 150 helyett 155Nm-t tudott. Valamint volt még egy kevéssé ismert Z16YNG motorkódú motor is, ez az eredeti Z16XE gyárilag földgázüzemre alakított változata volt (CNG, nem LPG!), 100 helyett 94 lóerővel.

Akkor köszi szépen,csak azért kérdeztem,mert itt-ott láttam ilyen elnevezést alkatrészen,motoron.

Link to comment
Megosztás:

tgabika is onnan tudja ám hogy megkérdezi a Google-t... :lol:

Amúgy corsIKa-nak igaza van, Z16XEL tényleg nem létezik, a G Astrában az alábbi 16 szelepes 1.6-os motorok voltak a legutolsó, Euro4-es kategóriából:

Volt egyszer a Z16XE amit elég sokan ismernek. Aztán volt egy Z16XEP, ami ugyanaz mint az előző csak Twinport változatban és szintén elég közismert. Volt még egy Z16XER, ami az alap Z16XE csekély mértékben növelt teljesítményű változata volt, emelt kompresszióval és Multec helyett Siemens Simtec motorvezérléssel. Így az eredeti 100 helyett 115 lóerőt, és 150 helyett 155Nm-t tudott. Valamint volt még egy kevéssé ismert Z16YNG motorkódú motor is, ez az eredeti Z16XE gyárilag földgázüzemre alakított változata volt (CNG, nem LPG!), 100 helyett 94 lóerővel.

a z16xer motor még mindig létezik astra h-ban

Link to comment
Megosztás:

tgabika is onnan tudja ám hogy megkérdezi a Google-t... :lol:

Amúgy corsIKa-nak igaza van, Z16XEL tényleg nem létezik, a G Astrában az alábbi 16 szelepes 1.6-os motorok voltak a legutolsó, Euro4-es kategóriából:

Volt egyszer a Z16XE amit elég sokan ismernek. Aztán volt egy Z16XEP, ami ugyanaz mint az előző csak Twinport változatban és szintén elég közismert. Volt még egy Z16XER, ami az alap Z16XE csekély mértékben növelt teljesítményű változata volt, emelt kompresszióval és Multec helyett Siemens Simtec motorvezérléssel. Így az eredeti 100 helyett 115 lóerőt, és 150 helyett 155Nm-t tudott. Valamint volt még egy kevéssé ismert Z16YNG motorkódú motor is, ez az eredeti Z16XE gyárilag földgázüzemre alakított változata volt (CNG, nem LPG!), 100 helyett 94 lóerővel.

Z16XEL -t én sem láttam, de volt az X esmtorokban

X16XE - 106 LE

X16XEL 100 LE.

Link to comment
Megosztás:

tgabika is onnan tudja ám hogy megkérdezi a Google-t... :D

Amúgy corsIKa-nak igaza van, Z16XEL tényleg nem létezik, a G Astrában az alábbi 16 szelepes 1.6-os motorok voltak a legutolsó, Euro4-es kategóriából:

Volt egyszer a Z16XE amit elég sokan ismernek. Aztán volt egy Z16XEP, ami ugyanaz mint az előző csak Twinport változatban és szintén elég közismert. Volt még egy Z16XER, ami az alap Z16XE csekély mértékben növelt teljesítményű változata volt, emelt kompresszióval és Multec helyett Siemens Simtec motorvezérléssel. Így az eredeti 100 helyett 115 lóerőt, és 150 helyett 155Nm-t tudott. Valamint volt még egy kevéssé ismert Z16YNG motorkódú motor is, ez az eredeti Z16XE gyárilag földgázüzemre alakított változata volt (CNG, nem LPG!), 100 helyett 94 lóerővel.

Hát, ha csak ennyi lenne a különbség a fent említett motorok között, akkor az élet igen egyszerű lenne a szervizekben! :lol: :D B)

De a valóság - mint mindig - igen messze áll a Google által megadottaktól..., nagyon messze! :D

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha csak ennyi lenne a különbség a fent említett motorok között, akkor az élet igen egyszerű lenne a szervizekben! :lol: :D B)

De a valóság - mint mindig - igen messze áll a Google által megadottaktól..., nagyon messze! :D

Természetes, hogy több a különbség köztük, de földi halandó számára elég a főbb különbségeket ismerni, és ezek alapján különbséget tenni a motorok között.

Valószínűleg a teljes részletességű különbségek valóban csak a szervizt érdeklik, ők viszont tudják is. És ez így van jól szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek az előttem szólóval, bizonyára ennél jóval több különbség van a Z16XE és az XER között, de a neten (laikusként) ennyit sikerült gyorsan kideríteni. Legalább amit írtam az helytálló?

Szaktárs!

1. Nem bántásnak szántam, ezért is volt ott a sok nevetős szmájli. :lol:

2. Csak nagy vonalakban -erős túlzással - helytálló. Nagyon sok lényeges, szemmel látható különbség is van a három motor közt.

3. Amennyiben a felhasználót csak ennyire érdeklik a járművében lévő különbségek, mint amit megfogalmaztak, akkor miért van ez a fórum? El kell menni a szervizekbe, ahol mindent tudnak ( ? ), nem kell itt információkra vadászni...

Ugye még emlékeznek itt néhányan arra, mikor a szervizben ki akarták cserélni a cartársunk autójában a 16 szelepemelő tőkét ?Mondván, hogy lepuhultak, a cserével megszűnik majd a csattogás.

A baj csak az volt, hogy az 1.6 Twinport motorban nem puhul le semmi, mivel az nem hidraulikus rendszerű

Ezért gondoltam, hogy nem árt, ha a tulaj tisztában van azzal, mi dolgozik a motorháztető alatt! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lerobbant az autó,elkezdett rángatni,kinyomtam a kuplungot és egyből leállt,próbáltam beindítani,rángatózva járt a motor és lefulladt,a szerelő megnézte szerinte alapjárati motor,ha ez lesz a baja,milyet érdemes venni? válaszokat köszönöm

azért nézzétek meg az egr-t is :lol:

alapjáratiból hmm... én vettem utángyártottat.. beraktam ... majd ki is vettem,aztán vettem GM-t és azzal meg jó...

de lehet hogy csak én nyúltam bele :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok lerobbant az autó,elkezdett rángatni,kinyomtam a kuplungot és egyből leállt,próbáltam beindítani,rángatózva járt a motor és lefulladt,a szerelő megnézte szerinte alapjárati motor,ha ez lesz a baja,milyet érdemes venni? válaszokat köszönöm

menet közbe az alapjárati motornak nincs funkcioja. AGR felakadt....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok És menny most a GM bele? különben pár próbálkozás után,már a motor hibajelző is világított,lehúztuk az AGR csatiját és úgy jöttem haza vele,és közben néha nem világított a motor hibajelző.Menet közben hazafelé,folyamatosan tartva a gázt,nem rángatott,de ha visszább engedtem a gázt rögtön rángatózott.Megnézetem az AGR-t is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok És menny most a GM bele? különben pár próbálkozás után,már a motor hibajelző is világított,lehúztuk az AGR csatiját és úgy jöttem haza vele,és közben néha nem világított a motor hibajelző.Menet közben hazafelé,folyamatosan tartva a gázt,nem rángatott,de ha visszább engedtem a gázt rögtön rángatózott.Megnézetem az AGR-t is.

Valószínű AGR probléma.

Sima ügy,csere vagy tisztítás+ ...!

Én a ..... választanám.Úgy emlékszem,hogy 40 körül van az Agr,vagy több?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.