Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

És miért nem vitted vissza garanciában? Mert ez mindenképpen hibára utal!

Vagy a gyűrűkkel van baj a dugón, vagy elb@szták valamelyik illesztést a motorban a gyárban,

vagy alapból szarok a szelepszárszimmeringek... esetleg a hf tömítés.

Akkor abba szinte mindegy milyen olajat raksz, ha a magnatecet ette, mást is kajálni fog.

Gyertyákat meg lehetne nézni, egyforma színűek-e az elektródák, mert lehet ott ki is

derül, melyik hengernél van valami gebasz.

Visszavittem rögvest, de elhajtottak azzal, hogy le van írva a szervízkönyvben, hogy a normál olajfogyasztás 7 deci/1000km is lehet :D amíg ezt nem éri el sorry, de nincs gari. Amint erre felhívták a figyelmemet rájöttem, hogy ez lesz 1 Ascona és 2 F Astra után a 4. és egyben utolsó Opelom. Volt gyárilag olajzabáló Skoda 120-asom, az is jobban teljesített ennél, pedig abban eleve nincsenek szelepszár szimmeringek. Mindegyik Opel szervízben azt mondják, hogy a 16V motorok alapból eszik az olajat, melyik kevésbé, melyik jobban.

Valahogy nem azért vesz az ember új autót, hogy hogy a nívópálcával koszolódjon.

Amúgy látható olajfolyás nincs, gyertyák rendben... Egyébként a hűtővizet is szép lassan kajálja, pedig vízpumpát cseréltettem a vezérműszíjjal együtt (két nap múlva tönkrement, Opel Hungary kicseréltette nekem.). :D

Link to comment
Megosztás:

Visszavittem rögvest, de elhajtottak azzal, hogy le van írva a szervízkönyvben, hogy a normál olajfogyasztás 7 deci/1000km is lehet :D amíg ezt nem éri el sorry, de nincs gari. Amint erre felhívták a figyelmemet rájöttem, hogy ez lesz 1 Ascona és 2 F Astra után a 4. és egyben utolsó Opelom. Volt gyárilag olajzabáló Skoda 120-asom, az is jobban teljesített ennél, pedig abban eleve nincsenek szelepszár szimmeringek. Mindegyik Opel szervízben azt mondják, hogy a 16V motorok alapból eszik az olajat, melyik kevésbé, melyik jobban.

Valahogy nem azért vesz az ember új autót, hogy hogy a nívópálcával koszolódjon.

Amúgy látható olajfolyás nincs, gyertyák rendben... Egyébként a hűtővizet is szép lassan kajálja, pedig vízpumpát cseréltettem a vezérműszíjjal együtt (két nap múlva tönkrement, Opel Hungary kicseréltette nekem.). :D

Hali.

Én adnék neki egy lehetöséget, és csináltatnék egy hengerfej nyomáspróbát, ha a tömités hibátlan.

Link to comment
Megosztás:

Visszavittem rögvest, de elhajtottak azzal, hogy le van írva a szervízkönyvben, hogy a normál olajfogyasztás 7 deci/1000km is lehet :D

Hát jah, de nagy szemetek ha erre hivakoznak. Ugyanis ennek a motornak a normális olajfogyasztása jó olajból

meg kell álljon 0,5L/10000km-ben, ha nem kergeted. Még az 1L elmenne... de a 2L új motornál nagyon sok.

Link to comment
Megosztás:

nem sok...

Szerintem igen... lehetne egy körkérdést feltenni az itteni kartársakhoz, nekik a Z16XE motor párezer km-es korában

mennyi olajat evett. Aztán ahhoz kéne viszonyítani. Nem arról van szó, hogy anyagilag nem lehetne bírni a +2L olajat

cserénként, hanem arról, hogy gyári hibás a motor. Azt meg nem csodálom, hogy a kartárs ilyen szervíz hozzáállás

mellett más márkához pártol legközelebb :D (bár más márkáknál sem sokkal jobban igyekeznek az ügyfél

kedvére tenni, az igaz :D )

Link to comment
Megosztás:

a motorolaj fogyasztást nagyban befolyásolja az autó nulla kimóméteres korában okozott megerőltetés, meghajtás, hidegen pörgetés, vagy egyéb...

igen, régen volt sok sok motorhiba,amikor 1 számmal kisebb dugattyút tettek bele az autóba, és ettőlolajat fogyasztott....

amugy az olajfogyasztást nagyban befolyásolja a napi használat is. a sok hideginditás, a városban pötyögés, az uatópályán széthajtás...

nameg az olaj minősége, és csereintervalluma...

akkó a jól megszokott példák:

a barátnőmnek 3 hónapja vettünk egy astra classic II-t. 2004.04 havi. akkor 92.000 km volt benne most 101.000 km van benne.

csak opelolajjal járt egész életében.

0 km korban az apukám bejáratta szakszerüen, ment vele 1000 km-t. utána kölcsönzői autó lett. ezt ugye mindenki tudja mit jelent...

a megtett 9.000 km alatt 6 deci olajat fogyasztott el.

és sajnos rengeteg céges autó jár hozzánk szervizeltetni. gondolom mindenki tudja mit jelent ez egy motor életében...

és igen van olyan hogy 40.000 nél több olajat eszik mint benzint. de ez nem a motor hibája. 99% ban felhasználó okozza a bajt....

szóval szar szerviz ide, szar szerviz oda, ez van...

én például még a mai napig is reggel 2-3 percet melegitem az autómat elindulás elött... nem ismerek még ilyen embert a környezetemben.

ez is azért nagyban befolyásolja az olajfogyasztás kialakulását... bár a kezelési könyvek ezt nem így irják :D

Link to comment
Megosztás:

én például még a mai napig is reggel 2-3 percet melegitem az autómat elindulás elött... nem ismerek még ilyen embert a környezetemben.

ez is azért nagyban befolyásolja az olajfogyasztás kialakulását... bár a kezelési könyvek ezt nem így irják :D

Rajtam röhög az egész család, mert reggelente melegítem, megérkezéskor meg hűtöm/járatom/ a kocsit..arról nem is beszélve, hogy kb: 10 km-er meg nem tételéig nem forgatom 2500fölé...ez van, szeretném még használni baj nélkül. Nem véletlen, hogy vékony olajból /0W40-->pedig van benne 80.000km-er/ 10.000km-eren csak 2-5dl-ert eszik a kocsim...pedig másoknál 10W40es olajból is megeszik 1litert...1000km-eres koráig a max amit mentem vele az 90km/h volt-->olajcsere-->5000km-ernél olajcsere-->10.000nél és azóta durván 10ezrenként ismét. /+ minden alkalommal cseréltünk olaj-üzemanyag-pollen és légszűrőt/ Hosszú távon kifizetődő a törődés, de rövid távon is gond lehet, a spórolás! :D

Link to comment
Megosztás:

én például még a mai napig is reggel 2-3 percet melegitem az autómat elindulás elött... nem ismerek még ilyen embert a környezetemben.

ez is azért nagyban befolyásolja az olajfogyasztás kialakulását... bár a kezelési könyvek ezt nem így irják :D

Rajtam a melóhelynél röhögnek, hogy mi a francot járatom a gépet. Itthon már elmagyaráztam, hogy egyrészt nekem ilyen heppem van, másrészt meg álló helyben 1 óra alatt amikor még hidegen pörög, akkor is csak max 3 litert enne, szal az a 2-3 perc nem tétel.

Link to comment
Megosztás:

Én is járatom reggelente 2 percet kb, meg leveszem a fűtést. Csak akkor engedem rá a a fűtést mikor a víz 80 fok :D Párom télen nem örül neki, mivel indulás után 3 percel langyosat fújna, ha melegre lenne állítva. Ja és 125 e km van a paripában de 10e km alat 4-6 deci olajat eszik. Bár 500 km autópálya után 140 es tempónál többet evett de nem volt az sem olyan nagyon vészes. Mióta megvan mindig 1 literrel több olajat veszek mint ami kell bele. az meg bent van a csomiban. Én minden autómnál havi 1 szer de ha úgy vagyok vele 2 hetente megnéztem az olajat, vizet, fékfolyadékot. Ez egy "heppem"

Link to comment
Megosztás:

Uhu!

Bad User témában egyetértünk, de ha 0km-esen hozta el az autót, és már akkor ilyen olajfogyasztást produkált

új korában, az nem jó. Ha mondjuk az első ezer kilóméterét újságírók tették volna bele, akkor aláírom, tényleg

lehet ilyen olajfogyasztása annak a szerencsétlen legyilkolt motornak, de az ilyen autókat meg nem újautónak

adják el. :D

Most sem a világ legtökéletesebb gyártója az opel, gyári hibák biztos előfordulnak manapság is... Elég valami

szar szelepszárszimmering bele, amelyik az első pár km-en leszakad a vezetőtől, és akkor máris megvan ez

az olajfogyasztás. De ugyanígy járhat gyári hibás olajlehúzó gyűrűvel is (mondjuk véletlen fordítva került rá,

hallottunk már ilyet).

Link to comment
Megosztás:

...Ha mondjuk az első ezer kilóméterét újságírók tették volna bele, akkor aláírom, tényleg

lehet ilyen olajfogyasztása annak a szerencsétlen legyilkolt motornak, de az ilyen autókat meg nem újautónak

adják el...

Hallottam már rémtörténeteket ezzel kapcsolatban... Mármint, hogy 0 km-es autónak adnak el picit már meghajtott autókat. Remélem ezek valóban csak rémtörténetek.

Link to comment
Megosztás:

Hallottam már rémtörténeteket ezzel kapcsolatban... Mármint, hogy 0 km-es autónak adnak el picit már meghajtott autókat. Remélem ezek valóban csak rémtörténetek.

Elvileg eltudnak adni null kilóméteresként autót. lazán a null reviziótól függ. Ne tom opelnél igy van e de vannak olyan márkák ahol nullreviziónál "indítják" el a kilóméter számlálót. A computr sem jegyzi az adatokat addig. Tehát addig bármit mehetnek csinálhatnak a verdával. Sztem nincs olyan autó gyártó ahol nem lnnének hibák mondhatjuk tipushibának is. ( örüljünk hogy megy fogy) Bosszantó az olaj fogyi más jeles német márkánál is van. Sőt!

Link to comment
Megosztás:

Rajtam röhög az egész család, mert reggelente melegítem, megérkezéskor meg hűtöm/járatom/ a kocsit..arról nem is beszélve, hogy kb: 10 km-er meg nem tételéig nem forgatom 2500fölé...ez van, szeretném még használni baj nélkül. Nem véletlen, hogy vékony olajból /0W40-->pedig van benne 80.000km-er/ 10.000km-eren csak 2-5dl-ert eszik a kocsim...pedig másoknál 10W40es olajból is megeszik 1litert...1000km-eres koráig a max amit mentem vele az 90km/h volt-->olajcsere-->5000km-ernél olajcsere-->10.000nél és azóta durván 10ezrenként ismét. /+ minden alkalommal cseréltünk olaj-üzemanyag-pollen és légszűrőt/ Hosszú távon kifizetődő a törődés, de rövid távon is gond lehet, a spórolás! :D

Ezért fogom én tőled megvenni majd! :D

De egyébként én is így vagyok vele,bármennyire öreg is a vas,beindítás után várok kb 1percet,hogy meglegyen az olajnyomás stb stb és csak utána állok fel a mélygarázsból.Első termosztát nyitásig nincs 2500fölé pörgetve,8000Km-ként kap új olajat.

Az olajfogyasztásom meg változó,mert olajtól is függ.

Érdekes módon a Shell 15w40-ből,Metabond,Valvoline 8000 alatt megkajált majdnem 1litert.

De pl az AGIP hordós 15w40 turbósokba szánt olajjal(apám szerválta cégtől) alig evett valamit és nagyon szép kultúrált járása volt.

Lobbizok is,hogy faternak megint sikerüljön szerezni pár litert,abból a hordós cuccból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy G Astrám van, 1,6-os, Caravan, 16 szepeles, ECOTEC motorral. Egyik ismerősöm, aki autószerelő, azt mondja, hogy 60 ezer km-nél egyszercsak le fog állni az autó, elmegy a vezérlés, ő ezt tapasztalta, pontosan 60100 km-nél. Javasolja előre a vezérműszíj-cserét. Én meg nagyon meg vagyok ijedve, az autóban 59000 km van, jelenleg nem is élek Magyarországon, hanem Skóciában. Az autóval semmi bajom nem volt eddig, mindig időben van szervizelve, mielőtt kijöttem, megcsináltuk a 60ezres szervízt (55 ezer km-nél). A szervízkönyv vezetve van, első tulajdonos vagyok. Ha ez a vezérlés-probléma bekövetkezik, akkor elvileg nekem 2 héten belül teljesen tönkremegy az autóm? Mit javasoltok, mit csináljak? Kinek mi a tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy G Astrám van, 1,6-os, Caravan, 16 szepeles, ECOTEC motorral. Egyik ismerősöm, aki autószerelő, azt mondja, hogy 60 ezer km-nél egyszercsak le fog állni az autó, elmegy a vezérlés, ő ezt tapasztalta, pontosan 60100 km-nél. Javasolja előre a vezérműszíj-cserét. Én meg nagyon meg vagyok ijedve, az autóban 59000 km van, jelenleg nem is élek Magyarországon, hanem Skóciában. Az autóval semmi bajom nem volt eddig, mindig időben van szervizelve, mielőtt kijöttem, megcsináltuk a 60ezres szervízt (55 ezer km-nél). A szervízkönyv vezetve van, első tulajdonos vagyok. Ha ez a vezérlés-probléma bekövetkezik, akkor elvileg nekem 2 héten belül teljesen tönkremegy az autóm? Mit javasoltok, mit csináljak? Kinek mi a tapasztalata?

Ez baromság , mármint hogy leáll, tönkremegy ha nem volt cserélve. Évjáratot nem írtál. Elvileg 60 ezres szervíznél (vagy 90 évjáratfüggő) kellene lennie a vezérléscserének. Ennek szervízkönyvben szerepelnie kell, valamint a motortérbe is szoktak tenni egy kis matricát ha megvolt a vezérléscsere. Ha nem csinálták meg azért javasolnám a cserét.

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm, aki autószerelő, azt mondja, hogy 60 ezer km-nél egyszercsak le fog állni az autó, elmegy a vezérlés, ő ezt tapasztalta, pontosan 60100 km-nél.

Szerintem ezzel az ismerősöddel ne szereltess. :D

És nem kell megijedni, nem fog semmi sem történni, max megjelenik egy InSP felirat a km óra kijelzőjén, ha nem

lett kiütve a nagyszervíznél a szervízintervallum az autóból. De ennek eltűntetését akár magad is megteheted,

a többiek majd elmondják, hogyan, mert azt most nem tudom megmondani. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez baromság , mármint hogy leáll, tönkremegy ha nem volt cserélve. Évjáratot nem írtál. Elvileg 60 ezres szervíznél (vagy 90 évjáratfüggő) kellene lennie a vezérléscserének. Ennek szervízkönyvben szerepelnie kell, valamint a motortérbe is szoktak tenni egy kis matricát ha megvolt a vezérléscsere. Ha nem csinálták meg azért javasolnám a cserét.

Így van, 60-nál javasolt a vezérlés csere (tán még akkor is ha 90 van a szervízkönyvben), de sztem tuti, hogy 60001 km-nél nem mondja be hirtelen az unalmast. Bár persze van egy kicsike esélye, mint annak is hogy elmegy vele 90-et. Nem érdemes ezzel kísérletezni, sokba fájhat, ha szakad a szíj... Azért ne húzd sokáig, ha eddig még nem volt cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezzel az ismerősöddel ne szereltess. :D

És nem kell megijedni, nem fog semmi sem történni, max megjelenik egy InSP felirat a km óra kijelzőjén, ha nem

lett kiütve a nagyszervíznél a szervízintervallum az autóból. De ennek eltűntetését akár magad is megteheted,

a többiek majd elmondják, hogyan, mert azt most nem tudom megmondani. :D

opel! hogy érted ezt hogy kiütni a szervízintervallumot?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.