Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

36 minutes ago, zsolt5566 írta:

Sziasztok induláskor remeg a váltokar ez mitől lehet.Mikor a kuplungott engedem felfele.

Például hátsó motortartó ( váltótartó) bak hibája, szakadása. Meg kell nézni hogy ilyenkor a motor is ugrál-e. Mondjuk valaki a nyitott motorháztetővel induló autó mellett halad pár métert.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 írta:

Például hátsó motortartó ( váltótartó) bak hibája, szakadása. Meg kell nézni hogy ilyenkor a motor is ugrál-e. Mondjuk valaki a nyitott motorháztetővel induló autó mellett halad pár métert.

Ez a cucc am mennyit mozoghat? Enyémnél is ha alacsony fordulaton indulok akkor a kipufogót is berángatja a motor, valószínű ez a bak lesz a sz@r mert kb 2cm-t tud a közepe mozogni fel-le.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A váltóm(manuális) beragadt rükv.-be,a váltókar viszont mozdítható,a 3-4-5 simán kapcsolható,1-2-R-be be se lehet erőltetni,tolatólámpa folyamatosan világít,ráengedett kuplunggal hátra indulna,akármelyik kapcsolható fokozatba teszem(üresbe is).A rudazatot átnéztem,nem lóg sehol,a két 5-ös fúró is simán a helyére csúszik,magán a váltón se lehet benyomni 1-2-R-be,vagy kivenni rükiből.Mi eshetett szét?

Link to comment
Megosztás:

48 minutes ago, bandee76 írta:

Sziasztok!

A váltóm(manuális) beragadt rükv.-be,a váltókar viszont mozdítható,a 3-4-5 simán kapcsolható,1-2-R-be be se lehet erőltetni,tolatólámpa folyamatosan világít,ráengedett kuplunggal hátra indulna,akármelyik kapcsolható fokozatba teszem(üresbe is).A rudazatot átnéztem,nem lóg sehol,a két 5-ös fúró is simán a helyére csúszik,magán a váltón se lehet benyomni 1-2-R-be,vagy kivenni rükiből.Mi eshetett szét?

Hát így látatlanban passz, le kell venni a váltó fedelét, szerintem ott már látni fogod mi a baj. Nem cseréltél mostanában itt szimeringet? Esetleg rosszul lett visszaütve a stift és kicsúszott.

Link to comment
Megosztás:

24 minutes ago, zotya975 írta:

Hát így látatlanban passz, le kell venni a váltó fedelét, szerintem ott már látni fogod mi a baj. Nem cseréltél mostanában itt szimeringet? Esetleg rosszul lett visszaütve a stift és kicsúszott.

Szimering nem volt cserélve,stift se(ha a rudazatéra gondolsz),ezek szerint nem úszom meg a szétbontását:( 3éve volt hasonló,egyszerűen nem lehetett sebességet kapcsolni,akkor a kuplungtárcsa egyik rugója esett ki és szorult be valahova,de ez most gyanítom,hogy nem kuplung probléma(természetesen a váltó nem ablakos) :)

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, bandee76 írta:

Sziasztok!

A váltóm(manuális) beragadt rükv.-be,a váltókar viszont mozdítható,a 3-4-5 simán kapcsolható,1-2-R-be be se lehet erőltetni,tolatólámpa folyamatosan világít,ráengedett kuplunggal hátra indulna,akármelyik kapcsolható fokozatba teszem(üresbe is).A rudazatot átnéztem,nem lóg sehol,a két 5-ös fúró is simán a helyére csúszik,magán a váltón se lehet benyomni 1-2-R-be,vagy kivenni rükiből.Mi eshetett szét?

Tippre eltört a rüki mozgató mechanika, és a köztes fogaskerék bent maradt. Én nem Vacakolnék vele sokat egy másik váltó fel és kész. Egyszerűbb, s olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 21. at 10:02, wookie írta:

Tippre eltört a rüki mozgató mechanika, és a köztes fogaskerék bent maradt. Én nem Vacakolnék vele sokat egy másik váltó fel és kész. Egyszerűbb, s olcsóbb.

Kb.egy éve már üresben folyamatosan kluttyogott elöl valami,a kuplung benyomásra elhallgatott.Most is ezt hallottam,rányomtam a kuplungra,és volt vmi fémes hang,utána nem tudtam kapcsolni az 1-2-R-t.Most utánaolvasva ez a nyelestengely csapágyának hibájára utal.Meg tud az annyira kotlani,hogy a fent említett hibát okozza?

Link to comment
Megosztás:

Na idő közben nem jutottam el odáig mert használták a kocsit. Akkor mit csináljak ha nincs állító csavar helye fent ? Kép Valakit ültessek be ,hogy fogja kicsit ferdén tartva ? (teljesen oldalra nyomva menne be a csavar a helyére, ha lenne ?)

Módosítva : Stevy
Link to comment
Megosztás:

A képeden látszik h van egy nyíl azon a müanyagon amit felhúz a gyűrű amikor a hátramenetet kapcsolod, ennek kell középen lennie a két zöld pöcökhöz képest ami a keret oldalán van. Úgy kell oldalra húzni a kart h a gyűrű nincs felhúzva, vagyis az 1-2 fokozat síkjában kell lennie mikor meghúzod a rudazaton a csavart a motortérben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,7-es német motoros szívó diesel caravanom.  Kinek milyen tapasztalata van a váltójával kapcsolatban? Nekem 100-nál 3000 felett pörög a motor, 3-dikban nyugodtan kanyarodhatok körforgóban, sík úton 2-dikban simán elindulok vele. Az adagolón levő vákuum munkahenger hibája miatt magasabb az alapjáratom (Kb 1200 körül van) és így sík úton 4-dikben alapjáraton is mehetek vele  mindenféle rángatás nélkül.  Megnéztem a váltó kódot rajta:F13   30123w374. Ez a http://www.opel-infos.de/ oldal szerint a hosszú váltó. Másnak is ilyen tulajdonságai vannak, vagy esetleg piszkálták már ezt a váltót. Érdemes-e kicserélni másikra, ha igen melyik lenne jó hozzá?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, T-Tomika írta:

Sziasztok!

Van egy 1,7-es német motoros szívó diesel caravanom.  Kinek milyen tapasztalata van a váltójával kapcsolatban? Nekem 100-nál 3000 felett pörög a motor, 3-dikban nyugodtan kanyarodhatok körforgóban, sík úton 2-dikban simán elindulok vele. Az adagolón levő vákuum munkahenger hibája miatt magasabb az alapjáratom (Kb 1200 körül van) és így sík úton 4-dikben alapjáraton is mehetek vele  mindenféle rángatás nélkül.  Megnéztem a váltó kódot rajta:F13   30123w374. Ez a http://www.opel-infos.de/ oldal szerint a hosszú váltó. Másnak is ilyen tulajdonságai vannak, vagy esetleg piszkálták már ezt a váltót. Érdemes-e kicserélni másikra, ha igen melyik lenne jó hozzá?

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem az még a gyári váltó....

1 perc környékén vált fel 5-be és itt is 3000-körül forog.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, balu a kapitány írta:

Lehet manuális váltóval szerelt x14xe-t automataváltósítani? Ha igen, miket kell alakítani, cserélni?

Alapból átrakod a váltót, ha volt ilyen motor autómata váltóval szerelve, ha be van kötve a motorvezérlőbe ( pölö hogy padlózáskor visszaváltson) akkor oda is be kell kötni, esetleg az ECU-t cserélni vagy programozni. Ha jól tudom a forgalmiban is át kell iratni, mert ott szerepel milyen váltó van a kocsidban.

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, zotya975 írta:

Alapból átrakod a váltót, ha volt ilyen motor autómata váltóval szerelve, ha be van kötve a motorvezérlőbe ( pölö hogy padlózáskor visszaváltson) akkor oda is be kell kötni, esetleg az ECU-t cserélni vagy programozni. Ha jól tudom a forgalmiban is át kell iratni, mert ott szerepel milyen váltó van a kocsidban.

Közben annyit már sikerült kiderítenem, hogy van külön automataváltó vezérlő, csak azt nem tudom, hogy váltót, hogy fogok szerezni, mármint olyat, ami működik is. Meg kell még venni az automata váltó karját is, de ez a legkevesebb. Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, balu a kapitány írta:

Közben annyit már sikerült kiderítenem, hogy van külön automataváltó vezérlő, csak azt nem tudom, hogy váltót, hogy fogok szerezni, mármint olyat, ami működik is. Meg kell még venni az automata váltó karját is, de ez a legkevesebb. Köszi szépen!

Itt is van egy pölö....http://www.jofogas.hu/heves/Opel_astra_f_valto_automata_valto_kuplug_valtokar_vezerlo_gazbowdenn_d_40776281.htm Bár nem egyértelmű mennyibe kerül mert külön-külön írja hozzá az alkatrészeket.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 12. 20. at 18:24, bandee76 írta:

Sziasztok!

A váltóm(manuális) beragadt rükv.-be,a váltókar viszont mozdítható,a 3-4-5 simán kapcsolható,1-2-R-be be se lehet erőltetni,tolatólámpa folyamatosan világít,ráengedett kuplunggal hátra indulna,akármelyik kapcsolható fokozatba teszem(üresbe is).A rudazatot átnéztem,nem lóg sehol,a két 5-ös fúró is simán a helyére csúszik,magán a váltón se lehet benyomni 1-2-R-be,vagy kivenni rükiből.Mi eshetett szét?

Pontosan ugyanez a hiba áll fent nálam is :( 

Link to comment
Megosztás:

Ha váltórudazat állítás után egy hétig jobb volt a váltás, de most megint nagyon szar, meg a rükvercet be se veszi csak leállított motornál akkor stift csere lehet a megoldás, vagy valami nagyobb gázra gyanakodjak ? (Hétvégén leszek otthon ,hogy tényleg ránézzek és neki kezdjek, mert az otthoni kombi rosszalkodik.)

Link to comment
Megosztás:

33 minutes ago, Stevy írta:

Ha váltórudazat állítás után egy hétig jobb volt a váltás, de most megint nagyon szar, meg a rükvercet be se veszi csak leállított motornál akkor stift csere lehet a megoldás, vagy valami nagyobb gázra gyanakodjak ? (Hétvégén leszek otthon ,hogy tényleg ránézzek és neki kezdjek, mert az otthoni kombi rosszalkodik.)

Először stift csere, aztán ha nem javul akkor az a két két gömbfejes összekötő rudat lehet cserélni.  Általában ezek kopnak. De ha nagyon kotyog a kar akkor ott is lehet a gumigyűrűt cserélni, vagy alája szigetelő szalagot tekerni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.